قالیباف

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتخابات پیش روی ما می‌تواند آغازگر تغییرات مدیریتی در کشور با رویکرد انتخاب مدیران انقلابی باشد که بدون شعار زدگی، عمل‌گرا باشند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت بعد از ظهر امروز (شنبه) در مراسمی که به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد جامع امام سجاد(ع) برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، اظهار داشت:  این ایام مبارک یادآور رشادت‌ها و مجاهدت‌های ملت شهیدپرور و مردم شریف و متدین کشورمان هست. 

وی گفت: اولین نکته‌ای که در ارتباط با انقلاب اسلامی هست اینکه اساس و فلسفه انقلاب اسلامی مبتنی بر سنت های الهی است. قواعد و قوانینی که خداوند برای همیشه تاریخ و تا دنیا و این نظم جهانی هست برقرار کرده است و پا برجا است‌.

بیشتر بخوانید:

قالیباف: برای مردم اصلاح طلب و اصولگرا فرقی ندارد

ریشه‌های اصلی مشکلات کشور از دید قالیباف

قالیباف: مجلس قوی در یک کلام ‎کارآمد است +فیلم

قالیباف افزود: در قرآن، خداوند از سنت های الهی اینگونه می فرماید که این سنت ها نه قابل تبدیل و نه قابل تغییر است. یعنی قانون جدیدی جای آنها نمی آید. به طور مثال در مجلس قانونی را به جای قانون دیگری تغییر می‌دهیم ولی در سنت‌های الهی قانون دیگری جای آن نمی‌آید و از طرف دیگر اینکه تبصره و ماده‌ای هم به آن اضافه یا از آن کم‌ نمی‌شود. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی این است که مبتنی بر سنت های الهی اتفاق افتاده و امام راحل ما یک تنه انقلاب را آغاز کرد؛ این مرد الهی چون به جز برای خدا کلامی نگفت و جز برای خدا قدمی برنداشت و به دنبال سنت های الهی قدم برداشت موفق شد. از دوستان نزدیک و محیط های حوزه و دانشگاه به امام توصیه کردند که این مبارزه علیه رژیم پهلوی را انجام ندهید اما، امام می‌گفت باید با ظلم مبارزه کرد و این مهم است نه اینکه توان ما چقدر است.  

وی ادامه داد: در سنت های الهی آمده که خداوند این حق را به انسان ها داده که هرکس از مومنین مجاهدت کند، من پیروزی او را تضمین می‌کنم و این قانون هم تغییر نمی کند. شما بیینید که در ۱۳۵۷ که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید شرایط جهانی به گونه ای بود که شرق و غرب بر جهان مسلط بودند و هیچ کشوری نبود که یا در حوزه شرق و کمونیست‌ها بود یا زیر مجموعه لیبرال ها و غرب. یعنی مسائل سیاسی؛ اقتصادی و نظامی همه در سلطه این دو قدرت بود ولی امام ما، شعار نه شرقی و نه غربی را مطرح کردند. 

قالیباف بیان کرد: بنابراین وقتی بر اساس سنت های الهی حرکت کنیم خداوند وعده داده‌است که مومنین پیروز هستند. 

شهردار اسبق تهران با بیان اینکه زمانی که شرایط سخت می شود صف مومنان از کفار جدا خواهد شد، گفت: پیامبرانی که در طول تاریخ بشریت مبعوث شدند همه اینها سه ابزار برای هدایت جامعه داشتند، وحی، معجزه و مردم. 

وی افزود: قصص قرآن را که نگاه می‌کنیم می‌بینیم که برخی پیامبران هم وحی را داشتند و هم معجزه را، ولی نتوانستند مردم را به مسیری که باید هدایت کنند و آن فرستاده خدا یا به شهادت می رسید یا عذاب بر مردم فرو می رسید.

قالیباف خاطرنشان کرد: بنابراین یکی از ویژگی های امام راحل که منطبق بر فرهنگ قرآنی، سنت های الهی و اهل بیت حرکت کردند تکیه بر مردم بود. گروه های مختلفی با امام راحل دیدار کردند و از امام خواستند که حرکات مسلحانه آنها را تایید کنند ولی اینطور نشد و امام تاکید داشتند که مردم باید به میدان بیایند.

قالیباف در خصوص شرایط ایران در دفاع مقدس افزود: در دفاع مقدس هم با فرهنگ و سنت های الهی کار را پیش بردیم، ما در آن دوران تجهیزات بسیار پایین تر و کمتری نسبت به رژیم بعث عراق داشتیم و بنی صدر که فرمانده کل قوا بود چون تصمیماتش مبتنی بر سنت های الهی نبود در اکثر مواقع شکست می خوردیم، اما زمانی که امام مسئولیت فرماندهی کل قوا را برعهده گرفتند شرایط تغییر کرد.

شهردار اسبق تهران گفت: تجهیزات، نفرات، عقلانیت و حفظ جان افراد در شرایط جنگ حتما لازم است ولی ببینید وقتی تفکر و نگرش عوض شد نتیجه کار هم تغییر کرد. خدا گفته اگر برای من کار کنید هرچند هم کمتر باشید و تجهیزات کمتری داشته باشید، به خواست خدا پیروز هستید.

وی با بیان اینکه ببینید هر کلامی که امام به زبان آوردند امروز تحقق پیدا کرده است، گفت: روزی که امام فرمود راه قدس از کربلا می گذرد برخی افراد به این حرف امام نقد کردند، اما این یک جمله و خط راهبردی برای ما بود که مسیر را اشتباه نرویم. 

قالیباف تصریح کرد: اگر امروز ما در کشور بعد از چهل سال دچار مشکلاتی هستیم و اشکالات و ضعف های جدی هم داریم، به طور مثال در حوزه اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم و مردم ما دچار سختی شده اند و این در حالی است که هم کسانی که نقدینگی دارند و فعالیت اقتصادی دارند، سختی دارند و هم آن کس که حقوق چندانی ندارد و این مساله مناسب کشور ما نیست. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مشکلات امروز کشور ناشی از دو دلیل عمده است؛یکی اینکه از فرهنگ اصیل انقلابی فاصله گرفتیم؛ به طور مثال همان خدایی که گفته سنت های الهی را رعایت کنید و پیروزی مومنان قطعی است، گفته اگر وارد ربا شدید در واقع در حال جنگ با من هستید و آن چیزی که ما را نجات میدهد قرض الحسنه است که ما این را فراموش کردیم و دوم اینکه مردم را اولویت قرار ندادیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی به ما یاد داده است که باید مردم اولویت قرار دهیم. اگر امروز سردار شهید سلیمانی توانست دو دهه آمریکا و اسرائیل و ایادی آن را در منطقه زمین گیر کند و خواسته‌های آمریکا در منطقه را به شکست بکشاند،  به این دلیل است که این شهید بزرگوار به فرهنگ الهی تمسک کرده بود و مردم را پای کار آورد. 

قالیباف تصریح کرد: آن زمان که برخی در تهران گفتند نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران، همان زمان گفتم که این شعارها اشتباه است. کاری که شهید سلیمانی انجام داد با کمترین میزان تجهیزات لازم بود، ولی به این دلیل که اعتقاد داشت به سنت الهی و به مردم هم ایمان داشت، توانست آمریکا را شکست دهد.

نایب رییس کمسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: وقتی برخی تصمیم می‌گیرند که بین خدا و کدخدا، دومی را انتخاب کنند، پس می خواهیم مسیر الهی را طی نکنیم. 

وی با بیان اینکه ضعف مدیریت و ناکارآمدی امروز مشهود هست، گفت: وقتی می‌گوییم با حداقل توان می توانیم پیروز شویم به معنی این نیست که عقلانیت نداشته باشیم. 

قالیباف تصریح کرد: کارشناسان معتقدند که ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از ناکارآمدی و ضعف مدیریت است و ۷۰ درصد آن ناشی از تحریم ها است. 

وی ادامه داد: ناکارآمدی اشباع شده یعنی مردم وقتی نگاه می‌کنند، می‌گویند مسئولین دست به چیزی نزنند و کاری نکنند؛ وضع بهتری خواهیم داشت، اینطور که نمی‌شود. 

قالیباف گفت: یکی از فرصت هایی که می تواند راهگشا باشد تا ضعف مدیریتی امروز در کشور را جبران کنیم، انتخابات است. امام راحل هم تاکید داشتند که انقلاب اسلامی مبتنی بر رای مردم است که بر اساس آن مردم می توانند سرنوشت خود را تعیین کنند.

وی با بیان اینکه واقعیت این است که پس از اینکه مردم ۲۹۰ نفر را انتخاب کردند و به مجلس فرستادند، دیگر توان نظارت بر آنها را ندارند، تصریح کرد: چرا امروز مجلس شورای اسلامی ما در راس امور نیست؟ به این دلیل که کارآمد نیست و دنبال دغدغه مردم نیست. 

قالیباف افزود: اقتصاد ما هم که امروز دچار اشکال است به این دلیل است که مردم نقشی در آن ندارند و هشتاد درصد آن دولتی است و اقتصاد دولتی در ذات خودش فساد دارد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ترامپ کار جدیدی علیه ایران نکرده است، آمریکا در ۱۰۰ ساله گذشته همیشه این رفتار را با ما داشته ولی ترامپ خیلی عریان و واضح این عناد ورزی را نشان داد و پنهان کاری نمی‌کند. 

قالیباف افزود: امام راحل ما زمانی نگرانی داشتند از اینکه جریان غرب زدگی در انقلاب اسلامی باقی بماند و امروز این موضوع خود را نشان داده است. مشکل امروز مدیریت کشور ما در وادادگی در برابر دشمنان است. 

وی ادامه داد: ما در مبارزه با آمریکا و دشمن شعار لازم داریم ولی کافی نیست، اگر پشت این شعار عمل نباشد با دشمن و ایادی ترامپ چه فرقی داریم؟ رهبری فرمودند مبارزه با آمریکا یعنی کار کار کار. 

قالیباف بیان کرد: اگر میخواهیم مبارزه با آمریکا داشته باشیم باید عملکرد باشیم و با شعار نمی توان کاری را پیش برد. با حرف نمی‌توان با آمریکا مبارزه کرد، باید زحمت کشید و کار را خوب انجام دهیم. 

وی افزود: امام و رهبری هر دو فرمودند که چاه های نفت را ببندیم و امروز دشمن به دست خودش این فرصت طلایی را به ما داده و ما باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. 

شهردار اسبق تهران گفت: انتخابات پیش روی ما می‌تواند آغازگر تغییرات مدیریتی در کشور با رویکرد انتخاب مدیران انقلابی باشد که بدون شعار زدگی، کارآمد باشند. 

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: در این شرایط به حرف معاندین و شبکه های ضد انقلاب گوش ندهید چون دشمنان درصدد القای ناامیدی در کشور هستند و می‌خواهند ذهن‌های مردم را مشوش کنند. امیدوارم گام انتخابات مجلس را که در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی قرار گرفته است با خوبی و هوشمندی برداریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 41
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 19
 • رضایی IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
  166 3
  متاسفانه گویا در شرایط فعلی باید از دولت خواهش کنیم دست به ترکیب اقتصاد مملکت نزند و سخرانی هم نفرمایند شاید کمی از مشکلات حل شود
  • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   89 8
   آقای قالیباف در تهران کاری کرد که حتی یک صدم آن هم از جانشینهایش بر نمی آید
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   6 0
   اگه مردم از مدیریت تو و امثال تو راضی بودن که اونجوری عذرت رو از شهرداری نمیخواستن
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
  168 6
  موافقم
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
  درود خدا بر آقای قالیباف.
 • IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  141 5
  مجلس یازدهم اگر انقلابی باشد، یک منفعت برای دولت تنبل دارد، آنهم اینکه موفقیتها حاصل تلاش و تصمیم صحیح مجلس را دولت بنام خود قبضه خواهد کرد و این در سال ۱۴۰۰ میتواند برگ برنده ای برایشان باشد.
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  7 120
  سابقه شون را بگید
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  آقای قالیباف ؟
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   90 6
   یک فرد مخلص دلسوز انقلابی .‌‌‌..
 • DE ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  9 125
  لطفا دست بردارید.
 • IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  قالیباف خودت شهردار تهران بودی چکار کردی
  • IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   زنشو با پنج تا گلوله به صورت کاملا غیر عمدی کشت
  • IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   نابیناهای تهران هم متوجه زحمات و مدیریت خوب قالیباف شدن تو از اونا هم کورتری
  • IR ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   108 7
   یا در تهران زندگی نمی کنی یا عناد داری میتونی از جک استروا بپرسی
  • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   یک شهردار تلاشگر و خستگی ناپذیر بود
  • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   92 7
   بعضی ها واقعا چشم هاشون رو از دست دادن
  • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   5 79
   پاسخ هایی که به شماه داده شده است منطق استدلال و شعور انها را نشان میدهد. پاسخهایی که سراسر ناسزا و ... بجای پاسخگویی و روشنگیری
  • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   70 5
   تهران را از هر جهت وبسیار خوب ونیکو متحول کردند‌.!!!
  • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   40 6
   اشتباه مثبت دادم. قالیباف وقتی شهردار بود کل تهران را دگرگون کرد.
  • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   4 5
   قالیباف کارهای راحت را انجام داد و کار سخت تغییر نام خیابان را گذاشت برای دیگران .
 • مرادپور DE ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  117 5
  بعد از خدا امیدمان به شما سردار قالیباف و امثال شما می باشد که یک مجلس قوی ونخبه و انقلابی و متعهد داشته باشیم تا بتواند گام دوم را آنطوریکه امام خامنه ای ترسیم نموده اند به سرانجام برساند انشاءالله.
 • آذر CA ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  7 118
  یاشار سلطانی را با عقل و منطق جواب میدادی برایت باور می کردیم ولی حالا نه به عنوان یک مدیر بلکه به عنوان یک خفه کن موتور متحرک جامعه از شما حافظه نگاری شده است.
  • سعید IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   83 4
   آذر ، ایشان با منطق و سند و مدرک جواب یاشار سلطانی را داد ، دست یاشار سلطانی هم برای همه رو شده ، متاسفانه شما خودتو به اون راه زدی.
 • زهرا IR ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  103 5
  سلام امیدوارم مردم اینبار با دید باز انتخاب کنند و مدیران جهادی مثل آقای قالیباف را وکیل خود قرار دهند
 • رضا IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  93 5
  قالیباف مردی از جنس احمدی نژاد مدافع محرومین مخالف پولدارها زنده باد دکتر قالیباف مرد عمل مدیر انقلابی و جهادی
 • ببین IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  4 88
  چقدر حرف تکراری میزنن واسه ملت هیچ کاری نمی کنید
 • IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  ۱۲سال شهردارتهران بودی,آلودگی بیشتر شد ,ترافیک سخت ترشد,کارتن خوابی رونق گرفت,... حالا می خواهی چه کارکنی? این هایی که ازشون داری انتقادمی کنید دقیقا زمان انتخابات همین حرف های شمارامی زدند!
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  86 3
  شما که کار کردی فقط در یک مورد سنگفرشهای خیابان که لق هم شده معدن کثیف کردن لباس مردم شده اون پیمانکار ظاهرا باهات فامیا بوده که هنوز نیومده تعمیر کنه. زنونابین
 • علی کرمانشاه IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  تمام فلاکت اقتصادی در کشور توسط دولت تدوین و مدیریت میشود از گرانی سرسام‌آور و تورم و احتکار و کمبود مواد اولیه کارخانه ها و افزایش دستوری قیمت دلار و ریزش ارزش پول ملی و قیمت مسکن و طلا و سکه و خودرو تماما"منشاء دولتی دارد بخاطر خسته و ناامید کردن مردم و بالابردن قدرت چانه زنی دولت برای پذیرش تحقیر ذلت‌بار مذاکره تسلیم به امریکا و همپیمانان آنها و تقدیم قدرت هسته ای و موشکی و سامانه‌های دفاعی و گرای سیلوهای موشکی ایران به دشمن و بعد هم اشغال کشور توسط نیابتی های داعشی و تکفیری و تفنگداران امریکایی و مزدوران مرتجع عرب وهابی که عقده ۴۰ساله از نظام و ملت ایران دارند‌.واین دولت بدنبال بستر سازی ورود ترامپ و تحویل کشور به کدخدا است اکثر اعضای دولت تابعیت چندگانه دارند که چنین عملی شایسته یک مسئول وطن پرست انقلابی نیست آنها شهروندان امریکا و انگلیس هستند که در بدنه مسئولین کشور نفوذ کرده تا موانع تسلیم نظام و ملت را برای اربابان خود بردارند که البته سخت در اشتباه هستند ملت سونامی قدرتمندی است که همچون ۹دی فتنه۸۸ را محو و نابود کردند این مردم در صحنه‌اند و دقیقه ۹۰ مزدوران وطن فروش را خفت و رسوا میکنند.
  • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   75 5
   درود خداوند بر شما واقعا گویا و واضح بیان کردی.
  • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
   0 0
   این رفیقمون هم فرشته مخصوص رسوندن درود خداونده. از طرف خود خداوند مامور به این کار شده
 • محمدم اصلاح طلب IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  26 97
  خودت تا الان در ایران چه کار کردی. نیروی هوایی سپاه هم بودی فرمانده. نیروی انتظامی هم بودی فرمانده . تهران هم بودی شهردار چه کار کردی کلا
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  موفق باشی آقای قالیباف انشاالله
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  6 76
  از جمله، خودت
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  17 92
  تو هم اگر خفه شوي و فرصت طلبي نكني همه چيز بهتر مي شود
  • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   32 13
   برای چی توهین میکنی حرف داری حرف بزن.منطق داشته باش.!!!
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
   21 42
   توهین نکن .!!!
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  86 2
  اگر افراد تازه نفس انقلابی به مجلس بروند دوباره مدیریت تازه جان می گیرد و نفس می گیریم و الا از افراد فسیل که سالها در مجلس خوردند و فکرشان هم به جائی نرسید کاری بر نمی آید لطفا لیستی از جوانان متخصص و انقلابی بدهید آقای قالیباف نباید راضی شوی لیست را به نام شما با معرفی فسیلهای بی خاصیت بدهند یا فرزندانشان را جا بزنند
 • کیوان IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  44 50
  درود بر قالیباف
 • فارسی IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  37 13
  سردار شعار نمیده مرد عمل هستش. تو هر پست و مقامی که بوده اونجا رو آباد کرده . رزومه کاری مثال زدنی داره . انشالا موفق باشن.
 • بهرام ابادان IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  0 2
  من نه اهل سیاستم نه دنبال این گونه کارها هستم ولی مدیر تو ابن کشور قالیباف وارد پلیس که شد اصلا به پلیس کلاس داد ماشین خوب لباس خوب از نظر مالی تغیرات زیاد ایجاد کرد