غانم المصاریر الدوسری - کراپ‌شده

نویسنده و طنزنویس منتقد سعودی که در لندن تحت حمایت پلیس انگلیس اقامت دارد، می‌گوید که چندین بار تهدید به قتل شده و ترس از آن دارد که به سرنوشت «جمال خاشقچی» دچار شود.

به گزارش مشرق، «غانم المصاریر» (الدوسری) نویسنده و طنزنویس منتقد سعودی می‌گوید که به تازگی پیشنهادی از روزنامه «واشنگتن پست» آمریکا برای نگارش مقاله در این روزنامه دریافت کرده اما از ترس اینکه مبادا به سرنوشت «جمال خاشقچی» دچار شود، به آن پاسخ نداده است.

بیشتر بخوانید:

رمزگشایی از اعتراف بن‌سلمان به قتل خاشقجی

ابهام در سرنوشت جسد خاشقجی

جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی و ستون نویس روزنامه واشنگتن پست بود که سال گذشته در کنسولگری عربستان سعودی به طرز فجیعی به قتل رسید و تا به امروز از جسد وی خبری در دست نیست و گفته می‌شود که جسد او را تکه تکه کرده‌اند.

الدوسری ۳۹ ساله تحت حمایت پلیس انگلیس در لندن اقامت دارد و پیشتر شکوائیه‌ای علیه عربستان سعودی ارائه و این کشور را به هک کردن تلفن همراه خود از طریق یک برنامه جاسوسی در سال ۲۰۱۸ متهم کرده بود که همچنان این پرونده در دست بررسی است.

او در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که پیام‌هایی مبنی بر تهدید به قتل و اخیرا نیز در حساب کاربری خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی پیامی با این مضمون «باید سرت را قطع کرد»، دریافت کرده است.

الدوسری با اعلام این مطلب می‌گوید که در زندگی روزمره خود سعی می‌کند تمامی جوانب احتیاط را رعایت کند و هر زمان که از خانه بیرون می‌رود و یا به خانه بازمی‌گردد همواره پشت سرش را نگاه می‌کند که کسی او را تعقیب نکند و همین مسئله تصمیم‌گیری‌های او در زندگی روزمره را تحت تأثیر خود قرار داده است.

او افزود که ۱۰ روز پیش پیشنهادی از روزنامه واشنگتن پست برای نگارش هفتگی مقاله در این روزنامه دریافت کردم اما تا کنون به دلیل ترس از دچار شدن به سرنوشت خاشقچی پاسخی به آن نداده‌ام.

این نویسنده منتقد سعودی اشاره می‌کند که پیشنهاد واشنگتن پست در حالی است که اخیرا اخباری درباره اینکه «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی تلفن همراه «جف بزوس» مالک این روزنامه را هک کرده است، منتشر شده که همین امر کار در این روزنامه در معرض خطر بیشتری قرار داده است.

الدوسری در پاسخ به این سوال که فعالیتش در روزنامه واشنگتن پست چه عواقبی برای او خواهد داشت، می‌گوید: «کار در آنجا (واشنگتن پست) به معنای انتظار برای مرگ در هر لحظه است».

این نویسنده منتقد سعودی با اشاره به اینکه هر تصمیمی برای قتل او هرگز بدون موافقت بن سلمان نخواهد بود، با استمرار هک تلفن همراه و حساب‌های کاربری خود در اینترنت و دریافت پیام‌های تهدیدآمیز اشاره می‌کند.

الدوسری از سال ۲۰۰۳ در لندن اقامت دارد و یک ماه قبل از کشته شدن خاشقچی هدف سوء قصد قرار گرفت و پس از آن تحت حمایت پلیس لندن قرار دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس