عباس موسوی نمایه

سخنگوی وزارت خارجه گفت که این وزارتخانه از روز اول پیگیر وضعیت دانشجویان ایرانی در ووهان بوده و برای حفظ سلامت آنها از جمله بازگشت موقت به ایران را پیگیری کرده است.

به گزارش مشرق، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توئیترش درباره اقدامات انجام شده در خصوص وضعیت ایرانیان مقیم چین به ویژه ووهان عنوان کرد: وزارت امور خارجه از روز اول پیگیر وضعیت دانشجویان عزیز در ووهان بوده و ضمن هماهنگی تامین مایحتاج برای این عزیزان، همه راه های ممکن برای حفظ سلامت آنها از جمله بازگشت موقت به ایران را پیگیری کرده است. همکاران ما در تهران و چین بی وقفه به صورت شبانه روزی پیگیر موضوع بوده و هستند.

بیشتر بخوانید:

آخرین خبرها از خروج ایرانیان از شهر ووهان چین

وی اضافه کرد: وزیر امور خارجه در جلسه یکشنبه گذشته هیأت دولت پیشنهادهای متعدد برای رسیدگی به وضعیت ایرانیان مقیم چین و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به داخل کشور از جمله محدود کردن  رفت و آمد به چین را مطرح کرد. وزارت امور خارجه تا کنون بر اساس تصمیم هیأت دولت عمل کرده است.

گفتنی است عباس موسوی پیش از این نیز به تشریح اقدامات صورت گرفته در پی شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: وزارت امور خارجه با مشاهده اولین اخبار از انتشار ویروس کرونا، تلاش شبانه روزی برای مدیریت ابعاد مختلف موضوع و کمک به هموطنان مقیم مناطق آلوده در چین را آغاز کرد. 

 محمد کشاورززاده سفیر ایران در پکن نیز امروز (جمعه) در گفتگویی با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلای هموطنان ایرانی در چین به ویروس کرونا گزارش نشده، گفت: اقدامات لازم برای خروج ایرانیان از شهر ووهان انجام شده که به زودی به نتیجه می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس