طرح معامله قرن مغایر با حقوق بین‌الملل است

رئیس قوه قضائیه گفت: طرح معامله‌ی قرن مغایر با اصل بنیادین و آمره‌ی حقوق بین‌الملل یعنی حق تعیین سرنوشت ملت‌ها و نقض حاکمیت سرزمینی ملت فلسطین و نیز به‌رسمیت شناختن تجاوز و اشغالگری است.

به گزارش مشرق، آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با صدور بیانیه‌ای طرح معامله‌ی قرن را مغایر با اصل بنیادین و آمره‌ی حقوق بین‌الملل دانست.

اخبار مربوط به معامله قرن را از اینجا بخوانید

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان فرعون علا فی الارض و جعل اهل‌ها شیعا یستضعف طائفۀ منهم یذبح ابنائهم و یستحیی نسائهم انه کان من المفسدین و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین

طرحی که روز گذشته رئیس جمهور تروریست رژیم آمریکا برای محو حقوق ملت فلسطین با عنوان معامله‌ی قرن از آن رونمایی کرد، برگ دیگری از سلسله ترفندهای فریب‌کارانه‌ی آمریکایی‌ها برای تحکیم ظلم، تجاوز و اشغالگری است که قطعاً نخواهد توانست تا فریاد عدالت‌خواهی ملت فلسطین و دیگر آزادیخواهان جهان را که امروز در قامت مقاومت ظهور کرده‌است، خاموش کند.

تاریخ ثابت کرده‌است که ستیز با عدالت، شمشیر عدالت را تیزتر می‌کند، لذا آمریکایی‌ها باید بیش از گذشته از خشم ملت فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه در هراس و وحشت باشند. آمریکایی‌ها باید بدانند که با غرس درخت ظلم نمی‌توان میوه‌ی صلح و آرامش را چید. امنیت و ثبات میوه‌های نهال عدالت هستند و عدالت نیز جز از راه تأمین همه‌ی حقوق ملت فلسطین و پایان کامل اشغالگری صهیونیست‌ها محقق نخواهد شد.

معامله‌ی قرن که بر پایه‌های ظلم و تجاوز بر ملت فلسطین بنا شده‌است، نه‌تنها امنیت و ثبات را برای صهیونیست‌ها به ارمغان نخواهد آورد، بلکه ناامنی را بیش از گذشته در فلسطین اشغالی نهادینه خواهد کرد. آمریکایی‌ها باید بدانند که سپر پوشالی معامله‌ی قرن، تاب ایستادگی در برابر شمشیر بران مقاومت را ندارد.

طرح معامله‌ی قرن مغایر با اصل بنیادین و آمره‌ی حقوق بین‌الملل یعنی حق تعیین سرنوشت ملت‌ها و نقض حاکمیت سرزمینی ملت فلسطین و نیز به‌رسمیت شناختن تجاوز و اشغالگری است، لذا نه‌تنها هیچ مقبولیتی میان ملت‌های منطقه ندارد، بلکه از هیچ مشروعیت حقوقی نیز برخوردار نیست.

آمریکا با این ترفند و زپرپاگذاشتن حقوق ملت فلسطین، بار دیگر حقوق بشر را به سخره گرفت. طرح معامله‌ی قرن، باید به عنوان کیفرخواست ملت‌های آزاده‌ی جهان علیه رژیم آمریکا به عنوان گستاخ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان در مجامع حقوق بشری مطرح شود. ملت‌های منطقه از مراجع حقوقی جهانی و نیز مجامع حقوق بشری دنیا انتظار دارند تا علیه رژیم قانون‌شکن آمریکا به دلیل زیرپاگذاشتن اصول بنیادین حقوق بشر اقامه‌ی دعوا کنند.

جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که تنها مقاومت است که می‌تواند تضمین‌کننده‌ی حقوق ملت فلسطین و حافظ استقلال کشورهای منطقه و ضامن امنیت منطقه باشد. تجربه‌ی چهار دهه‌ی گذشته ثابت کرده‌است که آن چیزی که خنجر تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه کشورهای منطقه و گسترش سرزمینی آن را به سپر دفاعی برای حفظ موجودیت این رژیم در داخل سرزمین‌های اشغالی محدود کرده‌است، صرفاً الگوی موفق مقاومت بوده‌است.

سیاست جمهوری اسلامی ایران در موضوع فلسطین که برآمده از اصل بدیهی تأمین حقوق ملت فلسطین است، هم برقراری عدالت را برای همه تضمین می‌کند و هم امنیت پایدار و ثبات فراگیر را برقرار خواهد کرد.

سید ابرهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه نهم بهمن ۱۳۹۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
  3 4
  از دزدی سر گردنه هم بدتراست راهزنی قرن
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
  12 1
  فوق فوقش دو تا راه پیمایی می کنید و چند تا راکت میندازید! کار دیگه ای می تونید بکنید؟ بیا به مردم کشور خودت برس.
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
   7 0
   واقعا همینطوره دوساله اواره دادگاههام حقمو یکی خورد نصف اونمقدارم خرج دادگستری کردم هر بارم شکایتم رد میشه اعتراض هم میکنم نتیجه نداره مدرک و شاهد و دلیل هم دارم مشرق لطفا تایید کن
 • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
  0 7
  متاسفانه بعضی از رهبران فلسطین و رهبران عربی اسلامی بجای تکیه به نیروی مقاومت و مبارزه علیه رژیم کودک کش،، ژست روشنفکران غرب زده به خودشان گرفتند و با چشمان بسته رویه ی گفتمان وسازش را در پیش گرفتند سالهای اول تا اواسط گفتمان بخشهایی وسیعی از خاک فلسطین را از دست دادند امروز هم بعد از سالها گفتمان وسازش قدس شریف و بیت المقدس و بخش های دیگری از خاک فلسطین را از دست دادند بقول مرحوم مغفور دنیای اینده دنیای موشک نیست دنیای گفتمان و سازش میباشد این نتیجه سازش رهبران فلسطین رهبران عرب و اسلام میباشد که فلسطین دارد از دست میرود و خود را به خواب زده اند و لی اقای نتانیاهو نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی در سخنرانی سالانه اش در جمع صهیونیست ها میگوید اگر راحت جهان طلبی برو قوی شو که ضعیف پایمال است
 • کارشناس IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
  3 0
  یار در خانه و تو گرد جهان میگردی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس