یدالله طاهرنژاد

پس از تأکید یک عضو حزب کارگزاران مبنی بر اینکه پیشنهاد منطقی به جای "تحریم خاموش انتخابات" را در شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بررسی می‌کنیم؛ مشرق در این باره راهکارهایی را ارائه کرده است.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

"سلبریتی‌های انصرافی" بر سر دوراهی؛ توبه یا سرنوشت پناهی و گلشیفته؟

جمعی از سلبریتی‌ها و هنرمندان به تازگی و به بهانه حادثه اصابت غیر عمد هواپیمای اوکراینی، در اقدامی عجیب؛ اعلام کرده‌اند که جشنواره فیلم فجر را تحریم می‌کنند!

کسانی از آنها نیز کنسرت‌های خود را به نشانه اعتراض و عزا تعطیل کرده‌اند.

برخی از آنها همچنین رفتارهایی مثل نقطه عطف نامیدن چند آشوب خیابانی[1]، فراخوان تجمع، حضور در اغتشاش و تحریم حضور در صدا و سیما نیز داشته‌اند.

اگرچه در این رابطه تحلیل‌ها و نظراتی از جانب خواص کشور منتشر شده و در محضر مردم؛ پلشتی اقدام این سلبریتی‌ها به آنها گوشزد شده است اما سؤال اساسی‌تری نیز در این میان وجود دارد.

و آن اینکه فرجام اقدام این سلبریتی‌ها چیست و آنها به کدام مسیر افتاده‌اند؟!

*جدای از قبح اقدامات اشاره شده و اینکه چنین رفتارهایی در هیچ کشوری از جهان تحمل نخواهد شد؛ اما به لحاظ معقولات و تأمل در قبال آینده می‌توان به روشنی فهم کرد که مسیر انتخاب شده از سوی این هنرمندان به کجا خواهد انجامید؟!

یقینا زمستان تمام خواهد شد اما زغال می‌ماند و روسیاهی حک شده بر صورتش...

به این معنی که جشنواره فجر امسال و تلخی‌های فعلی تمام خواهد شد و روزهای خوب و خوب‌تر همچون همیشه دوباره فرا خواهد رسید.

اما سلبریتی‌هایی که این روزها با اشاره خارج از کشور! و مثلا با هدایت سفارت انگلستان؛ مشغول رفتارهای دشمنانه علیه نظام و مردم هستند در آن روزها چه خواهند کرد؟!

تأمل در این قضیه نشان می‌دهد که آنها پس از روزهای فعلی با دو سرنوشت بیشتر مواجه نیستند و به لحاظ عقلانیت فلسفی جز در دو موقعیت نخواهند بود...

و آن اینکه یا با گذشت زمان مجبور به "توبه" در پیشگاه نظام اسلامی و مردم خواهند شد و من‌بعد از این با مُهر توبه در جشنواره فجر آینده و هر برنامه هنری دیگری شرکت خواهند کرد.

و یا اینکه از توبه طفره می‌روند و در یک زیست نباتی اپوزیسیونی، طریقی مثل جعفر پناهی و خانم گلشیفته فراهانی و محمدرضا شجریان، برخواهند گزید. که این دومی به معنی اتمام حیات هنری آنها نیز خواهد بود.

دو مسیری که البته ایکاش در فراروی این سلبریتی‌ها قرار نمی‌گرفت و آنها با عقلانیت، شرایط دیگری برای خود ترسیم می‌کردند!

اما گویا تقدیر بر اینست که این جماعت یا با فرمول پناهی و فراهانی، خود را برای همیشه از ذهن مردم پاک کنند و یا تا پایان روزهای جوانی؛ با داغ توبه بر پیشانی، در انظار عمومی ظاهر شوند.

در اینجا البته لازم به توضیح است که برخی افراد در میان این "مراجع اجتماعی" (اعم از سیاسیون و سلبریتی‌ها و غیره) وجود دارند که برای خود راه سومی را نیز متصوّر هستند و آن براندازی و سقوط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

و از همین‌روست که شاهد همکاری علنی آنها با سفارت انگلیس، فحّاشی به نظام و یا سخن گفتنشان پیرامون "فردای براندازی" هستیم![2]

اما بدیهیست که فرض این افراد در نظر تحلیلگران ارشد اطلاعات و امنیت، منتفی است و حکومتی که ساختارها و رفتارهای منطقی دارد، در فتنه‌های داخلی پیروز شده، جنگ‌های نیابتی و بین‌المللی در داخل منطقه و حتی در قلب اروپا را با پیروزی پشت سر گذاشته و حیثیت آمریکا را نیز در نبرد تاریخی عین‌الأسد به خاک مالیده است؛ نه تنها رو به اضمحلال نیست بلکه می‌رود تا به یک تمدن تبدیل شود.

***

"پیشنهاد منطقی به جای تحریم خاموش را در شورایعالی بررسی می‌کنیم"

واکنش یک فعال اصلاح‌طلب به انتقاد مشرق از "تحریم خاموش انتخابات"

یدالله طاهرنژاد فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران به تازگی در اظهاراتی که خبرگزاری ایلنا آنها را منتشر کرده است؛ پیرامون چیستی حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم گفته است: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مسئولیت بررسی و تعیین تکلیف این کار را برعهده دارد و براساس مجموع شرایطی که وجود دارد تصمیم خواهند گرفت که حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات به چه صورت باشد از همین جهت ما منتظر اعلام نظر و تصمیم‌گیری شورای عالی سیاست‌گذاری هستیم.

او می‌افزاید: آنچه که تاکنون مورد بحث قرار گرفته و موافقان بیشتری دارد این است که در حوزه هایی که کاندیدای اصلاح‌طلب حضور دارد لیست ارائه شده و در حوزه‌هایی که هیچ کاندیدای اصلاح‌طلبی نداریم لیستی ارائه نشود!

طاهرنژاد در واکنش به اصرار جریان مقابل برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات و اینکه لیست ندادن را به نوعی «فتنه خاموش» نامیده‌اند، تصریح کرد: وقتی در یک حوزه انتخابیه، یک جریان سیاسی هیچ کاندیدایی که تایید صلاحیت شده باشد ندارد، چگونه لیست بدهد؟ آقایانی که می‌گویند این (لیست ندادن) فتنه خاموش است، اگر می‌توانند راه حل هم بدهند. برای مثال در یک حوزه انتخابیه هیچ اصلاح‌طلبی تایید نشده است. خب در چنین شرایطی اصلاح‌طلبان چگونه لیست بدهند؟ آقایان اگر راه حل منطقی دارند به این سوال پاسخ بدهند و به حل مساله کمک کنند، اگر راه حل منطقی و کارشناسانه‌ای باشد ما از راه حل آن‌ها استقبال می‌کنیم و شورای‌عالی نیز آن را بررسی خواهد کرد.[3]

*اشاره طاهرنژاد به صفتی است که وبلاگ مشرق درباره تئوری انتخاباتی جدید اصلاح‌طلبان (شرکت می‌کنیم ولی لیست نمی‌دهیم!) به‌کار برد و آنرا «تحریم خاموش» نامید.

ما از چند ماه قبل برای مخاطبان محترم توضیح دادیم[4] که اساساً یکی از مهمترین شئون یک طیف سیاسی و رجال فعال در امر سیاست، پررنگ سازی انتخابات، تحکیم فرایند مردمسالاری و حضور در انتخابات است.

و در مقابل نیز یکی از خائنانه‌ترین رفتارهای متصوّر در امر سیاست و حکومت در یک کشور، "تحریم انتخابات" و یا "عدم حضور در انتخابات" است.

به همین منوال بایستی توضیح داد که اولا ادعای اصلاح‌طلبان درباره ردّ صلاحیت چهره‌های آنها برای انتخابات آینده صحیح نیست زیرا اگرچه تعدادی از چهره‌های پیر و مسئله‌دار این جریان ردّ صلاحیت شده‌اند اما یقینا جوانان اصلاح‌طلب بسیاری هستند که تأیید صلاحیت شده‌اند. جوانانی که متأسفانه مزاج پیر جریان چپ با آنها میانه‌ای ندارد و پنجه به صورتشان می‌کشد. (تجربه حزب اصلاح‌طلب و جوانگرای ندای ایرانیان نیز در این زمینه خواندنیست!)

در ثانی در پاسخ به پیشنهادخواهی نجیبانه آقای طاهرنژاد بایستی بیان کرد که فرض بر صحّت ادعای اصلاح‌طلبان مبنی بر کاندیدا نداشتن! عقلانیت ایجاب می‌کند که یک جریان سیاسی بر اساس شأن اصلی خود مبنی بر تحکیم فرایند مردمسالاری؛ چهره‌های جدیدی را به مردم معرفی کند و مثلا با جوانان کنار بیاید.

عقلانیت حکم می‌کند که حتی اگر ادعای کاندیدا نداشتن درست است؛ یک جریان سیاسی در این حالت از کاندیدای نزدیک به گفتمان خود حمایت کند.

این عقلانیت‌ها را می‌توان در رفتار اصلاح‌طلبان نیز دید!

آنجا که در سال 92 اگرچه آقای عارف را قبول نداشتند و تحقق برنامه‌های خود را در ید آقای روحانی می‌دیدند! اما در ظاهر امر بیان کردند که از آنجا که کاندیدایی در انتخابات ندارند؛ از کاندیدای نزدیک‌تر، یعنی آقای روحانی حمایت می‌کنند.

چپ‌ها در انتخابات مجلس دهم در سال 94 نیز لیست انتخاباتی خود را با عنایت به حذف چهره‌های رد صلاحیت شده بستند و اصلاح‌طلبان دیگری را در قالب لیست امید به مردم معرفی کردند.

لیستی که با رأی کامل مردم تهران نیز در مجلس مواجه شد و در ادامه نیز طابق‌النعل بالنعل منویات ستاد اصلاحات را اجرا کرد.

(بماند که چپ‌ها قصد دارند بخشی از ناکارآمدی ژنتیکی امروز خود را به اعضای مسلوب‌الاختیار این لیست نسبت بدهند!)

اکنون سؤال اساسی اینجاست که اصلاح‌طلبان چرا نه آن پیشنهادات معقول را می‌پذیرند، نه حاضر به تکرار رفتارهای خود هستند و نه میانه‌شان با جوانان اصلاح‌طلب را اصلاح می‌کنند؟!

و اینک این آقای طاهرنژاد و شورایعالی اصلاح‌طلبان و این پیشنهادات مشرق! خاصّه اینکه لازم به اشاره است که علیرضا علوی‌تبار از فعالان اصلاح‌طلب نیز بر استفاده از فرصت انتخابات برای "تظاهرات میلیونی علیه نظام اسلامی" تأکید کرده است!

ما قضاوت درباره دیالوگ مطرح شده را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم.

گفتنیست، مقام معظم رهبری در خطبه‌های اخیر خود در نماز جمعه تهران پیرامون امر انتخابات تأکید کردند: "حضور ملت ایران در انتخابات، کشور را بیمه و دشمن را مأیوس می‌کند. سعی و تلاششان بر این است که نگذارند مردم در انتخابات شرکت کنند. کمرنگ کردن و بی‌رونق کردن انتخابات، خواسته دشمن است."

***

تولدی دوباره برای "سپاه قدس" پس از بیانات رهبر انقلاب در نماز جمعه

مقام معظم رهبری در بخشی از خطبه اخیرشان در مراسم نماز جمعه تهران که با استقبال میلیونی مردم مواجه شد؛ در اشاراتی پیرامون بُرد تاریخی ایران در نبرد عین‌الأسد با آمریکا و نیز وظایف "سپاه قدس" فرمودند:

"سپاه قدس را به عنوان یک مجموعه و سازمان اداری نبینیم. بلکه به عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و روشن انسانی ملاحظه کنیم."

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه با بیان اینکه همه نیروهای مسلح ما زیربنای فکری‌شان اهداف الهی و بلند است؛ تصریح کردند: سپاه قدس نیرویی است که با سعه صدر به همه جا و همه‌کس نگاه می‌کند. رزمندگان بدون مرز. رزمندگانی که هر جا نیاز باشد آنها در آنجا حضور پیدا می‌کنند. کرامت مستضعفان را حفظ می‌کنند. نیروی قدس را بلاگردان مقدسات و حریم‌های مقدس می‌کنند.

به گزارش مشرق، ایشان همچنین فرمودند: نیروی قدس را به این چشم نگاه کنیم. همین کسانی که با جان خودشان با همه توان خودشان به کمک ملت‌های دیگر و ضعفای اطراف منطقه که در دسترس آنها می‌روند؛ اینها سایه جنگ و ترور را از کشورمان دور می‌کنند. آمریکا از طریق ایجاد داعش می‌خواست مرزها و شهرها و خانواده‌های ما را دچار ناامنی و تشویش کند. آنها متوقف شدند به کمک همین جوانان عزیز که رفتند و این تلاش بزرگ را انجام دادند.[5]

*با عنایت به این سخنان تاریخ‌ساز؛ از حیث تحلیل استراتژیک می‌توان نتیجه گرفت که اکنون و پس از پیروزی قاطع ایران در نبرد عین الأسد با آمریکا و اثبات سلطه هژمونیک ایران در منطقه و جهان؛ موعد تولدی دیگر برای فرزند پر برکت انقلاب اسلامی یعنی "سپاه قدس" فرا رسیده است.

دست بلند ایران اسلامی که با مجاهدت‌های ده‌ها شهید و فرمانده نامی آنها یعنی سپهبد سلیمانی؛ امروز استیلای خود را بر تمام جریانات ظالمانه منطقه غرب آسیا به اثبات رسانده است و بنا به نقلی از سردار شهید، با تمام مجاهدان عالم در ارتباط است.

دستی بلند و البته با قدرت بلامنازع که چشم امید تمام مظلومان عالم را به خود دوخته است و عظمت آمیخته با تدبیرش، لرزه بر اندام دشمنان انسانیت و استکبار جهانی انداخته است.

بیانات رهبر معظم انقلاب در این زمینه راهگشاست و نیازی به توضیح بیشتر نیست.

سپاه قدس پا به دوران جدیدی گذاشته است... با رزمندگان بدون مرزی که برای حفظ کرامت انسان تلاش می‌کنند، بنایی بر اشغال هیچ خاکی ندارند و سایه جنگ و ترور را از کشور دور می‌کنند.

و بیانات قاطع مقام معظم رهبری نیز نشان می‌دهد که باید منتظر رویش‌ها و پیشرفت‌های تازه این فرزند بابرکت و امنیت‌اور انقلاب اسلامی بود.

امروز جهان مجبور است طبق تأکید رهبر انقلاب، با چشمی دیگر به "سپاهیان قدس" نگاه کند...

***

1_ mshrgh.ir/1031016

2_ mshrgh.ir/880914

3_ https://www.ilna.news/fa/tiny/news-860294

4_ mshrgh.ir/978485

5_ mshrgh.ir/1032113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 59
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 19
 • طاهره IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  بهترین فرصت برای خلاصی از این جماعت پرمدعای توخالی همین روزهاست....حالا آبرویی هم ندارند ولی فقط یک عکس هستند و تمام....آبرویی برای هنر و سینما باقی نگذاشتند......
  • IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   80 4
   سیلی پریتی در پیتی
  • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   75 2
   رسوایی بزرگتر برای اینها اینست که هنرمندان انقلابی را سفارشی میدانستند اما خدا روسیاهشان کرد و برهمگان ثابت شد هنرپیشه های سفارشی آنهم سفارشی سفارتخانه های تروریستی چه کسانی هستند .میشود اینها را هم جز تروریست های فرودگاه بغداد دانست .
  • IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   38 4
   متاسفانه صدا و سیما ،بدون آن که این افراد بخواهند عذرخواهی کنند مجدد آنها را بکار میگمارند
 • شکری IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  85 8
  کاش بقیه مفت خور هاشون هم انصراف میدادن از دستشون راحت شیم
 • IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  67 5
  خاک بر سرشون. یکی از جاهایی که نقاط فرهنگی بود از نظر ترامپ تاتر شهر بود. این جماعت چطور در مقابل ترامپ موضع نگرفتن نشون میده مغزشون پر گچه
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  59 7
  ورزشکاران هم مالیات میدن! چرا هنرمندا مالیات نمیدن؟!!
  • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   38 1
   همه باید مالیات بدهند این تبعیض ها چه معنی دارد خلاف عدالت اجتماعی ست .
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  67 13
  من یک سوال دارم : دعوت رخشان بنی اعتماد ازارذل و اوباش تو میداان آزادی جرم علیه امنیت ملی نبوده؟اگر بوده چرا برخورد قضایی نشد؟
  • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   34 2
   دقیقا .باید برخورد قانونی بشه اینهمه قبلا ازشون تعهد گرفتین چه فایده ای داشت
 • ايراني IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  63 10
  اين جماعت در برابر ترور نامردانه سردار بزرگ چرا از سفر به اروپا و آمريكا و شركت در جشنواره اونها انصراف نميدن؟ چرا بخاطر خروج آمريكا از برجام و تحميل تحريم به ملت از سفر به اروپا و آمريكا و شركت در جشنواره اونها انصراف نميدن؟ چرا بخاطر كوتاهي دولت در موضوع بنزين و سيل و زلزله كرمانشاه و... از حمايت دولت انصراف نميدن؟ چرا بخاطر فسادهاي مالي اطرافيان رئيس جمهور و معاون اول و وزيران از اينها اعلام برائت نميكنند؟ و خيلي چراهاي ديگر چرا اعمال ايشان كنترل شده و گلچين ميباشد؟
  • 313 IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   27 0
   دقیقا اگه راست میگین ملت و می خواین از رفتن به جشنواره های اونور آبی انصراف بدین . بسم الله شروع . اولین نفر کی بود؟
 • ناشناس IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  12 58
  خدا انسان را ازاد افریده است لا اکراه فی الدین
  • محمد IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   55 13
   کلا مثل خوارج قرآن تفسیر میکنی بقیه ایه رو هم بخون جوابت رو میگیری
  • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   37 0
   این آیه قران چه ربطی به موضوع داشت؟
  • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   27 7
   آزادی که منجر به ناراحتی دیگران وآسیب به جان و آبروی کسی شود آزادی نیست مردم آزاری و سلب حقوق دیگران است .
  • ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   30 0
   بله آقای ناشناس انسان از لحاظ عقیدتی آزاد است لا اکراه فی الدین ولی هیچکس حق ندارد با امنیت مسلمین بازی کند
  • آقا مهدی IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   35 0
   البته تا زمانی که حق از باطل جدا نشده بود : قَدْ تَبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ پس وقتی حق و باطل از هم جدا شدند هر کسی اهل پرستش طاغوت شود کافر شده .
  • IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   24 0
   «لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ» یعنی هیچ کس بر پذیرفتن این دین ، مجبور نمی شود، مگر بعد از آن که راه از بیراهه برایش آشکار گشت.
  • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   6 0
   ای آیه مربوط به انتخاب دین است (مسیحیت یهودی و....)نه دستور العملهای دین در ثانی باید آیات قبل وبعد را متوجه شوی تا معنی آیه را بفهمی
  • Hoja IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
   0 0
   اتفاقا این سلبریتیها اگه از این کارا نکنن آمریکا هم دیگه ایقدرتحریم نمیکنه می بینه که همه مون پشت هم وایسادیم، اگه واقعا دلشون به خاطرمردم بسوزه نباید از ای کارا بکنن
 • حسين IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  21 3
  اينجاست كه فهميده مي‌شود چه كسي براي رضاي خدا و خدمت به مردم كانديد رياست جمهوري مي‌شود. آقاي طاهرنژاد نه اصول‌گرا براي من ارزشي دارد و نه اصلاح طلب هر دوي شماها فقط اسم اينها را يدك مي‌كشيد ولي درواقع زمان انتخاب اولا با پول انتخاب مي شويد دوما براي اهداف خودتان و نياز مالي و منصبي مجلس را دوست داريد. و الا خادم مردم بودم يعني مردمي بود نه وابسته به جناحي
 • سید GB ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  32 5
  بیانات رهبر انقلاب حجت را بر همه تمام کرد. تحریم خاموش انتخابات بازی در زمین دشمن و خیانت به کشور نظام و خون شهداست(قابل توجه سرمایه های اسرائیل در ایران)
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  20 4
  تصور باطل برخی از بازیگران و... بر این است که عدم حضورشان برای سینما و تلوزیون مشکل ساز است. و این بزرگترین اشتباه آنهاست. از آنجا که مخاطبان شبکه اجتماعی که من با تاثیر و تصمیم این جماعت احساساتی است بهتر است حداقل عجله برای تصمیم گیری را کنار بزارن.
 • یوسف ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  19 13
  *تنها اهرم بازدارنده، صدا و سیما و حوزه هنری و سایر نهادی دولتی هستند که در صورت هر واکنشی می‌توانند همکاری‌های خود را با ایجاد کنندگان تنش‌های سیاسی در فضای جشنواره را محدود کنند* باید همین اقدام درست انجام شود تا هرکسی از خونش قهر کرد تریپ اپوزیسیون به خودش نگیره!! نباید مال بیت المال به حلقوم چنین گربه های بی چشم و رویی ریخته بشه!
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  26 14
  خدای سر شاهده من اگر جای این جماعت فرهنگی بودم وقتی ترامپ گفت به 52 نقطه فرهنگی حمله میکنم سرمو از خجالت مینداختم زمین تا عمر داشتم از امریکا حرف نمیزدم. از قدیم گفتن حرمت مسجد را را باید اول متولی نگهداره. واقعا ایمان اوردم اینا واقعا بیسوادن
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  11 1
  آشقتگی و عصبانیت اینها عادی به نظر نمیرسد چرا که شلیک به هواپیما غیر عمد و یک حادثه بوده شاید اینها از تحقیر تاریخی آمریکا یا شکوه تشییع پیکر شهید سلیمانی اینقدر برآشفته شده اند. اینها در باورشان نمیگنجید که حکومتی اینچنین در مقابل آمریکا قد علم کند و بعد از یک رویاروی مستقیم به حیات خود ادامه دهد و با خود گفتند در برابر یک حکومت تمام شده معارض می شویم و موسسات و مراسم های حکومت را بایکوت میکنیم در صورتی که خودشان بایکوت و فراموش می شوند و بهترین مجازات را خودشان برای خودشان برگزیدند و بهترین شکنجه برای اینها استقبال از این اقدام نابخردانه و سوختن ایشان در پشیمانی است
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  18 11
  تاریخ مصرفشون تموم میشه مثل گلشیفته وشجریان
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  5 0
  شهرت و ثروت ظرفیت لازم داره نمونه اش ارسطو عامل پایتخت یک از پایتخت 5 واقعی تر هست بهش میاد در واقع شخصیت واقعی بازیگره
 • CA ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  10 0
  اینها بازیگرند هنرپیشه یا هنرمند نیستند در هالیود هم اکتر یا اکترس گفته میشه از ارت یا هنر برای این بازیگران استفاده نمی شه الان هم دارند نقش خائنین به وطن رو بازی می کنند
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  15 11
  گلشیفته که خیلی موفق شد
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   9 0
   بله با بازی کردن در فیلم های دارای صحنه های جنسی یه تحقیق کنید می بینید در چه فیلم هایی بازی کرده
  • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   7 0
   سیاهی لشگر فیلمهای امریکایی و بازیگر فیلمهای درجه سه اروپایی شد.و البته جشنواره گرد قهاری هم شد:)
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  11 14
  جانم به فدای شهید سلیمان و جانشین او سردار قاانی بخدا حاضرم در رکاب شما هر جا بگی بجنگم.
  • IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   13 0
   همه ما عضو نیروی قدس هستیم
  • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   10 0
   رزمندگان بدون مرز
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   14 0
   نیروی قدس، نیروی بدون مرز، منظور از بدون مرز منطقه ی خودمون نیستا!!! تو منطقه که بودیم، اما این لفظ تازه به کار برده شد، اونایی که باید فهمیدن :)))))) ترامپه بهت قول میدیم زمانی می رسه که تو مرزهای کشور غصبی خودتون با ما رو به رو می شین. راستی دیوار مکزیک رو هم بلند تر کن!
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  8 0
  سلبریتی ها سگ کی باشند انها شامل رافت اسلامی هستند والا عددی نیستند جانم به فدایت قاانی جان برکفتم از تو به یک اشارت از ما به سر دویدن
 • GB ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  9 0
  عجب عكسي!
 • رضایی IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  11 0
  خود بزرگ بینی و عدم بصیرت ممکن است با شخص کاری بکند که ادم حامی کثیف ترین تروریست های جهان بشود و به اعتقادات ملی و میهنی خود پشت کند
 • سعید IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  8 0
  هنرمندانی که با حمایت های مسولین فرهنگی رشد کرده و مدیون مردم هم هستند گاهی فریب شهرت را خورده و با هنجار سکنی در صدد مطرح شدن و بعضا برای خود فروشی به بیگانگان و اخذ تابعیت رفتارهایی مانند کسانی که اخیرا صدا و سیما را ترک و ژست مبارزاتی به خود می گیرند بسیار توخالی و قابل اعتماد نیستند لذا شایسته است اجازه داده نشود تا اینگونه افراد عرض اندام نمایند انسان هرچقدر هم بی دین و شرافت باشد پشت به کشور و آرمانهایش نمی کند و با آدشمنان کشورهمراه و همسو نمی شود
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  7 0
  اصلا نباید پایتخت 6 هم پخش بوشد سریالی که با منت و توهین چند بازیگر پرمدعا به مردم روی انتن برود فقط هدر دادن پول ملت و وقت انهاست
  • آزاد DE ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
   0 1
   شما برو فیلمهای شریفی نیا را ببین
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  17 0
  خداوندا همه نیروهای سپاه قدس وخانواده های محترمشان را در پناه خودت حفظ فرما. الهی امین یا رب العالمین. دورود بر شرافت مردان خدا. دورود بر غیرتمندان سپاه جهانی قدس سپاه. تا تروریست امریکای هست نیروهای جهانی سپاه قدس وجود دارد. خدا فوت ای سرداران سپاه جهانی قدس.
 • یک دلسوز IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  13 0
  شهید نواب صفوی در بازجویی ها که از او شده بود گفته بود آیت اله بروجری افسر وما سربازیم وتا سرباز در میدان باشد افسر به میدان نمی آید برادران وخواهران عزیز بصیرت در جامعه مانند قطب نما است لذا برادران و خواهران عزیز هوشیار باشیم وهمانطور که امام عزیزمان فرمودند پشتیبان ولی فقیه باشد تا مملکت آسیب نبیند وامروز با انجام به وظیفه وتکلیفمان ایران اسلامی قوی داشته باشیم به قول فرمایش شهید بهشتی :اول شدن بهتر نیست بهتر شدن اول است ما باید تلاش کنیم وهمت کنیم وگوش به فرمان ولی فقیه باشیم تا بتوانیم خدمتگزار وسرباز خوبی برای اسلام عزیز باشیم.
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  1 0
  ازکی تاحالا دلقکها ادعای انسان بودن کرده اند
 • محسن IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  1 0
  این سلبریتی هایی که انصراف دادن خیلی کثیف وبی شرفن اینا لیاقتشون همون سفیری که شلوارشو خیس کرده یه مشت اشغال وکثافتن که حاضر برای یه مست دلار همه ی وجودشان را در اختیار اجنبی ها بگذارند همون بهتر که این اشغالها غربال شوند
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  1 0
  دقت کردین نیروی قدس سپاه در آخرین بیانات رهبری معظم به سپاه قدس تغییر نام داد و اینکه اراده الهی بر پیروزی ملت ایران تعلق گرفته . خبرای خوبی تو راهه.
 • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  1 0
  حیف صداوسيما اینهمه مال بیت المالو کرد توجیب این آدمها که آخرش چون جیبشان پرشده هارشدن
 • DE ۰۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  2 0
  میلیاردها پول از جیب بیت المال رفته به جیب بی هنرهایی که پیاده نظام انگلیس و آمریکا هستند! مالیات هم که ندادند تا حالا...اصلا هنرشونو نخواستیم...مدام هم که ارز از ایران خارج میکنند و آب به آسیاب دشمنان ایران میریزند. توبه گرگ مرگه. اینا ذاتا غربگدا و مزدور بی بی سی و... هستند. مار داریم توی آستینمون پرورش میدیم. ذات اینها ضد ایرانی هست. دندون لق را بکشید و بندازید دور و خلاصمون کنید
 • مجتبی IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  آنها همه هموطن ما،خواهران و برادرانمان هستند و خواهند بود و اگر خطائی هم از آنان سرزده،اشکالی ندارد ب امید خدا پی به خطاهایشان برده و ایمانشان نیز قوی تر خواهد شد.باشد همه باهم وحدت کلمه را حفظ کرده و ایرانی آبادتر بسازیم.
 • ماد IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  1 0
  والله اکثر اینا بودن میپریدن بالا پایین شعر دست جمعی میخواندند بنفش بدست دختر و پسر ازاد ازاد چی شد حداقل پای انتخابتون وایستید بازیگران واقعا تو هنر که بتزی ندارید ولی تو سیاست خوب بازیگری هستید
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  چی شده باز جیره خورهای عافیت طلب ومفت خور انگلیسی از ملکه و سفیر کثیف وکفتار پیر حمایت می کنند مرگ بر فتنه گر بی غیرت
 • ورزای GB ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  2 0
  به جای این حرفها به فکر فقر جامعه باشید..ترکیدیم
 • امیر IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  2 0
  به نظرم باید اصلاحات اساسی صورت بگیره این نمیشه که هرکسی اعتراض کنه اغتشاش گر و اشوب گر و اسرائیلی و امریکایی بنامیم هر انسانی اشتباه میکنه حتی پیامبرش ما داریم راه اشتباه میریم یه سری ها هستن که برکت این نظام ادم شدن والا الان هنوز چوپان ده بودن رو سخنم با اونا نیست با عاقل هایی که منفعت طلب نیستن
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  اینها به درد مردم نمیخورند با وقاحت تمام جلوی نظام ایستادند و بر یک‌ حرف نادرست ایستادند گوشهایشان را بر روی حقیقت گرفتند ما اینها را دیگر نمی خواهیم ما اینها را نمیخواهیم همشون بروند به
 • اسماعیل IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  این سلبقرتی ها جرات کنندازاین به بعددرانزا رعمومی ظاهربشن
 • DE ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  0 0
  اقدام آنها به خودشان برمیگرده اما نظر من ایستادن پای ایران و رهبری به هر قیمتی کمترین وظیفه اس
 • ف IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  0 0
  هم میخورن هم فوش میدن انگار نظام عوض شه میخواد چی بشه شما به زور ما مردم به اینجا رسیدین روحانی شما تبلیغ کردین...هیچوقت موفق نشین به حق سردار سلیمانی که این مملکتو واسه شمااروم کرد تا کیف کنین حالشوببرین جنگم که شد فرار کنید برید کانادا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس