سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه گفت: دوست داشتم داخل این هواپیما باشم و با این عزیزان سقوط کنم اما شاهد این ماجرای غم‌انگیز نباشم.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با دستور کار بررسی اتفاقات اخیر، اظهار داشت: آنچه را می‌گویم چیزی است که از قلب من جاری می‌شود؛ من از میدان یک پیروزی شگفت انگیز و بی‌نظیر که ملت ایران در تاریخ حیات خود کسب کرده است می‌آیم؛ از جایی که آمریکا این بار مستقیم و آشکارا از ایران بزرگ شکست خورد.

ببینید:

عکس/ حضور سرلشکر سلامی در مجلس شورای اسلامی

آنچه را می‌گویم چیزی است که از قلب من جاری می‌شود؛ من از میدان یک پیروزی شگفت انگیز و بی‌نظیر که ملت ایران در تاریخ حیات خود کسب کرده است می‌آیم؛ از جایی که آمریکا این بار مستقیم و آشکارا از ایران بزرگ شکست خورد؛ هرچند غبارهای حادثه غم انگیز سانحه سقوط هواپیما هنوز اجازه نداده است ابعاد این پیروزی شگفت انگیز و خیره کنده شناسایی شود.

وی افزود: بعدها می توان در مورد آن دقیق تر سخن گفت؛ ما بعد از ترور و شهادت سردار عزیز و هم رزمان ایشان، کاملا در فضای روانی یک جنگ ناشناخته با آمریکا قرار گرفتیم. بعد از حادثه این تصور به وجود آمد که آن اقتدار و شکوه و اعتبار ملت بزرگ ایران، تحت تاثیر حادثه شهادت آسیب دیده‌ است. ما برای لحظاتی با احساس جزر در اقتدار ملی مواجه شدیم و نیاز این بود که دوباره به حالت مد برگردیم.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: فشار افکار عمومی برای انتقام بسیار سنگین بود و ما هم مثل همه شما و بیش از شما تحت تاثیر این حادثه قرار داشتیم؛ ما یکی از بهترین برادرانمان را از دست داده بودیم، یک اسطوره، یک تکیه گاه بزرگ. اما وقتی مردم را می‌دیدیم، با احساس متفاوتی مواجه می‌شدیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا فرمانده ما را شهید کرده و اخطار داده بود که اگر عکس العمل نشان بدهید ۵۲ نقطه را خواهیم زد، ادامه داد: ما از یک طرف تحت فشار سرعت عمل برای انتقام بودیم و باید اقدام متقابل را چسبیده به حادثه انجام می‌دادیم. آمریکا آمده بود حرف آخر را به ملت ایران بزند و آمده بود ملت ایران را برای همیشه بشکند و دستانمان را ببندد. آمده بود نشان دهد که مسیر تقابل ما با او یک سویه است و می‌زند و ما جواب نمیدهیم. این در یک چشم انداز طولانی به یک تهاجم طولانی می انجامید.

وی با تاکید بر اینکه قدرتها وقتی در مقابل خود مقاومتی نبینند، فشار خود را افزایش می‌دهند، خاطرنشان کرد: در عین حالی که باید سریع پاسخ می‌دادیم، دشمن می‌گفت عکس العمل نشان خواهد داشت. ما باید چند تفوق به دست می‌آوردیم، اول تفوق اطلاعاتی که باید تعیین می کردیم کجا را باید بزنیم و با چه شدتی، باید تفوق فناوری پیدا می کردیم که آنچه را پرواز می دهیم سالم به مقصد برسد، اندازه آن بایستی با مقیاس عمل آمریکا هماهنگی داشته باشد و بایستی قبل از تدفین شهیدمان اتفاق می‌افتاد.

**دوست داشتم داخل این هواپیما باشم و با این عزیزان سقوط کنم 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دوست داشتم داخل این هواپیما باشم و با این عزیزان سقوط کنم و بسوزم اما شاهد این ماجرای غم‌انگیز نباشم، گفت: جان فرزندانم را با این حرف معاوضه می‌کنم که ما هیچ آرزویی جز تکه‌تکه‌شدن پای امنیت، رفاه و آرامش مردم‌مان نداریم.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت:‌ واکنش انتقامی ایران به ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی باید متناسب با جنایت آمریکا می‌بود چرا که چه میزبان و با چه شدتی و با تفوق فناوری باید این کار را انجام می‌دادیم ضمن اینکه آنچه را باید پرواز می‌دادیم نباید آسیب می‌دید و برهمین اساس باید سالم به مقصد می‌رسید.

وی افزود: باید اقدام جمهوری اسلامی ایران درباره انتقام ترور حاج قاسم سلیمانی با مقیاس عمل آمریکایی‌ها می‌بود.

**ملت ما سرافراز است و همواره رشد کرده

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بایستی قبل از تدفین شهید سلیمانی این عمل رخ می‌داد که این موضوع بخشی از عناصر قدرت است و وقتی اینها وجود دارد یعنی آن ملت  عزت، افتخار، موجودیت و قدرت دارد و سرافکنده نیست؛ ملت ما سرافراز است و همواره رشد کرده است.

وی گفت: ما باید موجی از سرزندگی جدید در جامعه ایجاد می‌کردیم تا تراز بین‌المللی نظام‌مان ارتفاع می‌گرفت؛ ما نمی‌توانیم زیر سقفی که کمتر از ارتفاع نظام‌مان در جهان است زندگی کنیم زیرا ما بزرگ هستیم. 

**غلبه بر آمریکا از نظر فنی و تکنولوژی مهم است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:‌ غلبه بر آمریکا از نظر فنی و تکنولوژی مهم است زیرا نبرد ما نبرد تکنولوژی، نبرد استراتژیک و نبرد فنی بود.

وی گفت: آمریکا نباید موشک‌های ایرانی را منهدم می‌کرد و اگر موشک‌های ما به هدف نمی‌رسید و دقیق نبود و نمی‌توانست ویران کند می‌دانید چه اتفاقی رخ می‌داد به همین دلیل ما باید اطلاعات‌مان از نقطه هدف را به دست آورده و افزایش می‌دهیم نه اطلاعات‌مان را از مساحت هدف.

سلامی گفت: باید عکس‌العمل دشمن را به عمل ما متوقف می‌کردیم.

وی گفت: من قسم می‌خورم که فرماندهان و عزیزانی که در طراحی این مسئله نقش داشتند شاید چند شبانه‌روز و یا شاید حتی چند ساعت هم نخوابیدند و اگر هم خوابیدند توأم با دغدغه فراوان بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما می‌خواستیم تا یک جنگی که از جنگ بزرگ جلوگیری کند را عملیاتی کنیم لذا باید آنها را غافلگیر می‌کردیم و دشمن را فریب می‌دادیم و باید برای واکنش متقابل آماده می‌شدیم به همین دلیل باید موضوع را تا آخر پیش می‌بردیم.

سلامی خاطرنشان کرد: باید چگونگی کنترل دشمن آن هم در یک جنگ ناشناخته را بررسی می‌کردیم زیرا ما برای اولین‌بار بود که مستقیماً با آمریکا درگیر می‌شدیم هرچند که منطق ما فقط انتقام نبود.

** حمله به پایگاه آمریکا الهی‌ترین تصمیم ایران بود

وی گفت: اقدام ما شجاعانه، حیکمانه و الهی‌ترین تصمیم ایران بود که برپایه تدبیر، توکل و قدرت استوار شده بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شاید از روز جمعه تا شب چهارشنبه همه چیز را آماده کردیم.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران زیر رصد قوی‌ترین قدرت اطلاعاتی عالم توانست سامانه‌های خود را گسترش داده و جابه‌جا کند و ما حتی برای چندین مرحله جنگ با احتمال گسترش دامنه آن برنامه‌ریزی کردیم هنوز هم هیچ چیز از دید ما تمام نشده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عملیات بزرگ انجام شد و وقتی من به عنوان فرمانده نظامی می‌گویم که انتقام می‌گیریم همه چیز مشخص است.

** آمریکایی‌ها تمام قد آماده بودند

سلامی گفت: شب عملیات و انتقام ما، پروازهای آمریکایی‌ها، جنگ الکترونیک‌ها، پروازهای شناسایی و سیستم‌های پدافندی‌شان روی آسمان بود و به همین دلیل می‌گویم آمریکایی‌ها تمام قد آماده بودند.

وی با بیان اینکه انتخاب هدف بسیار مهم است، افزود: پایگاه التاجی را انتخاب کردیم ولی چون نزدیک بغداد بود و بخشی از مردم این کشور در اینجا بودند هدف را تغییر دادیم. اتفاقاً دشمن خیلی از چیزها را تغییر داده و به عین‌الاسد که همان پایگاهی که به آن حمله کردیم، برد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‌پایگاه عین‌الاسد ۱۶۰کیلومتر با بغداد فاصله دارد.

وی تصریح کرد: ما این بار بر مبنای گرفتن تلفات انسانی هدف‌گذاری نکردیم. 

وی گفت:‌این بار ما برمبنای تلفات انسانی هدف‌گذاری نکردیم؛ هدف ما کشتن سربازان دشمن نبود و برای‌مان اهمیتی هم نداشت.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد:‌در پایگاه عین‌الاسد انواع و اقسام بالگردهای آپاچی و بلک هاوک، پهپادهای MQ-۹، پریدیتور و مرکز فرماندهی و کنترل و سوله‌های نگهداری تجهیزات قرار داشت ولی باید نقطه نقطه آن می‌خورد هدف قرار می‌گرفت.

سلامی با بیان اینکه عملیات ما برمبنای تأثیرگذاری بود، گفت: آن چیزی که توازن را برقرار می کرد نفس عملیات بود که انجام شد.

وی گفت:‌ایران در فضایی که آمریکایی‌ها تهدید به عکس‌العمل داشتند عملیات کرد که حس قدرت و برابری‌مان را نشان دادیم. ضمن اینکه اعتبار جهانی آمریکا را شکست داده و خورد کردیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تخریب‌های فیزیکی در پایگاه‌های آمریکایی‌ها فقط برای آن بود که ما بگویم آنقدر برتری داریم که هر نقطه را بخواهیم می‌زنیم و این اتفاق هم رخ داد.

وی افزود: در توضیحات سردار حاجی‌زاده مسائل ماقبل پایگاه‌های آمریکایی و ما بعد این پایگاه‌ها را دیدید.

** موشک بالستیک نقطه‌زن یعنی انتهای تکنولوژی

سلامی گفت: موشک کروز دقیق است و هیچکس از دقت آن تعجب نمی‌کند ولی وقتی موشک بالستیک نقطه‌زنی می‌کند یعنی انتهای تکنولوژی.

وی افزود: آمریکایی‌ها نتوانستند هیچ یک از موشک‌های جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار دهند و تمام موشک‌های ما به هدف برخورد اما فقط دو موشک به دلایل طبیعی و قبل از رسیدن به سرزمین عراق در سرزمین ایران Failed شد. لذا تمام موشک‌های ایرانی نقطه‌ها را مورد هدف قرار دادند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد هیچ فرد و تجهیزات این کشور در پایگاه‌هایشان آسیب ندیده طبیعی است زیرا او به دنبال مفری برای خروج و عقب‌نشینی است.

سلامی گفت: بعد از عملیات نظامی ایران علیه آمریکایی‌ها به سراغ جنگ الکترونیکی رفتیم این در حالی است که این جنگ مدرن‌ترین جنگ روز دنیا است.

وی افزود: تمام پرنده‌های آمریکایی بعد از جنگ الکترونیکی که ایران آغاز کرد در پایگاه‌های خود نشستند این در حالی است که برتری هوایی و الکترونیکی آمریکا در دنیا کاملاً مشخص است و آنها در یک مقیاس محدود شکست خوردند.

وی گفت: از نظر تاکتیکی ما موفق شدیم آمریکایی‌ها را شکست دهیم زیرا دقیقاً تمام اهداف مورد نظر خودمان را مورد اصابت قرار دادیم.

وی گفت:‌تفوق استراتژیکی و تاکتیکی بوده و منجر به برتری ایران شد و ما اعلام کردیم که اگر عکس‌العملی نشان دهید واکنش جمهوری اسلامی سخت‌تر خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها تهدید کرده بودند اما ما برای همه گونه واکنش‌های بعدی آماده بودیم.

وی تصریح کرد: وقتی رئیس جمهور آمریکا عقب‌نشینی خود را اعلام کرد و پشتش را به دوربین‌ها کرد یعنی اینکه آمریکا تمام شد این در حالی است که آن موقع فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در میدان جنگ بود.

** در دریا هم آماده مقابله بودیم

سلامی گفت: در دریا هم تمام توانمندی‌های‌مان را آماده کرده بودیم و مدام آن را ارتقا می‌دادیم.

فرمانده کل سپاه در تشریح موضوع هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری، خاطرنشان کرد: ماجرای سقوط هواپیما به این شکل بود که ما در بالاترین حد آماده باش بودیم، چون تهدید متقابل ما هوایی و موشکی بود و در این شرایط پدافند ها قلب مقابله بودند و سامانه های جدیدی را برای این مقابله گسترش داده بودیم تا آتش بر روی مردم‌مان نبارد و همه آماده بودند.

** به سامانه پدافندی خبر پرواز موشک کروز داده بودند

وی ادامه داد: به سامانه های ما خبر پرواز تعدادی موشک های کروز را داده بودند و همه خود را برای انهدام موشک ها و هواپیماهای دشمن آماده کرده بودند و چون موشک کروز به لحاظ سرعت، او هم یک هواپیمای بدون سرنشین بزرگ است و فقط خلبان ندارد و در موقعی که هواپیما در ارتفاع پایین حرکت می‌کنند، کروزها هم معمولا در ارتفاع پایین حرکت می‌کنند.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: خبر پرواز کروزها به اپراتور داده شده بود و برای لحظاتی ارتباط او با SOC قطع شده بود، که خبر انتفاع کروزها را بشنود، با همان تصور وقتی این هواپیما پرواز می کرد، روی صفحه رادار او به این یقین رسیده بود که این یک تهدید جدی است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه موقعیت پرواز هواپیما نسبت به این سامانه به گونه‌ای بود که این پرواز نزدیک شونده محسوب می‌شد، اظهار داشت: معمولا وقتی هواپیماها هم‌راستا با سامانه ها قرار می گیرند، سطوح مقطع آنها کوچک می‌شود، اپراتور در فضای جنگی با تصور اینکه هدف کروز است، شلیک می‌کند و تصور می کند که یک کروز را منهدم کرده است.

** فرضیه برخورد موشک به هواپیما را خود ما مطرح کردیم

وی گفت: برادران ما از همزمانی شلیک و سقوط هواپیما مشکوک شده بودند و من این را می‌گویم که خدا گواه است ما خودمان منشأ ایجاد این فرضیه شدیم که ممکن است موشک ما اصابت کرده باشد، آن هم به دلیل همزمانی و اگر ما خود مبدأ شکل گیری این فرضیه نبودیم، هیچکس نمیتوانست متوجه شود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: هیچ چیزی را دست نزدیم، نه جابجایی قطعات هواپیما، نه جابجایی سامانه و نه گراف های راداری، وقتیکه هنوز سردار حاجی زاده در منطقه برای عکس العمل بود، ما هم کل صحنه را اداره می کردیم که اگر اتفاقی افتاد، زمین و هوا و دریا فعال شود.

** روایت سرلشکر سلامی از لحظات اولیه حادثه

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به ما خبری رسید که ما به این پدیده مشکوک هستیم و به برادران گفتیم بیشتر بررسی کنند چون یک تردید جدی وجود داشت که چون هواپیما پر از سوخت است، اگر یک موشک پدافندی به آن بخورد، مشتعل و منفجر می شود، اما تصاویر نشان می داد که این هواپیما در حال سقوط به سمت زمین است.

** غروب چهارشنبه از هدف قرار گرفتن هواپیما اطمینان یافتیم

وی گفت: با بررسی های بیشتر، احتمال اصابت این فرضیه بیشتر می شد، اما ما هرگز تا غروب چهارشنبه اطمینان پیدا نکردیم، به همین دلیل هم ستاد کل نیروهای مسلح یک تیم از متخصصین را تعیین کرد و آنها هم شروع به بررسی ماجرا کردند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: حتی جعبه سیاه هم بازخوانی نشد، اگر میخواستیم همه چیز را بررسی کنیم،‌ شاید مدتها طول می کشید، اما در چند روز به این مسئله رسیدیم و خود ما کمک کردیم به اثبات این مسئله، تا اینکه تیم کارشناسی به این نتیجه رسید که در اثر خطاهایی که صورت گرفته این هواپیما سقوط کرده و شروع به تنظیم بیانیه و اطلاع رسانی کردیم. در حالی که فرمانده ما که در جنگ بود و ما که در میدان قرار داشتیم، هنوز و همین الان هم معرکه را پایان یافته اعلام نکردیم.

** آرزویی جز تکه‌تکه شدن به پای ملت نداریم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما در جنگ با آمریکا بوده و هستیم و خود را سرباز و فدایی ملت، می‌دانیم، اظهار داشت: خدای بزرگ را به شهادت می گیرم که دوست داشتم داخل این هواپیما بودم و با آن بمیرم ولی شاهد این ماجرای غم انگیز نباشیم. همه میدانیم که سپاه یک بار کامل شهید شده، من جان فرزندانم را گواه میگیرم که هیچ آرزویی جز اینکه با برادرانم به پای این ملت تکه تکه و قربانی شویم نداریم. می‌دانید که آدم تا کسی را به اندازه خانواده خود دوست نداشته باشد، حاضر نیست برای آن فدا شود و به خدا سوگند اینها همه خانواده و فرزندان ما بودند، مادران و پدران و برادران ما بودند، هیچوقت در طول عمرم اینقدر شرمنده نبودم.

وی با بیان اینکه ما خطا کردیم و تعدادی از هموطنان در اثر خطای ما به شهادت رسیدند، اما غیرعمد بوده و شرمنده هستیم و جبران می کنیم، گفت: اجازه نمیدهیم یک نفر از مردم ما کوچکترین آسیبی ببیند، ما محکم و استوار هستیم، زانو نمیزنیم و مطمئن باشید تا ما هستیم اجازه نخواهیم داد تار مویی از سر مردم ما کم شود.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: باور کنید شاید در این یک هفته شاید ده دقیقه تلویزیون ندیده باشیم که اصلا بفهمیم چه اتفاقاتی در حال افتادن است و فقط در عین حالی که این حادثه را مدیریت می کردیم، به این فکر می کردیم که اگر اتفاقی افتاد چگونه عمل کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما برای این حادثه مصمم تر شدیم به هر شکل جبران کنیم، عنوان کرد: داستان رجزخوانی آمریکا برای ایران تمام شده است، ایران بلند شده و سر بر افراشته و همه جهان قدرت ایران را می بینند.

وی با اشاره به ایرادات وارده در موضوع اطلاع رسانی این حادثه، اظهار داشت: عزیزان هواپیمایی کشوری با معیارهای خود در حال بررسی بودند، آنها افراد صادقی بودند. ما وقتی یقین پیدا کردیم اطلاع رسانی کردیم با این حال حاضریم هر تصمیمی هرچه که باشد را بپذیریم و تسلیم به اراده ملت عزیز و بزرگ ملت ایران هستیم.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: خانواده جانباختگان را خانواده خودمان می‌دانیم و همه سپاه ها را در تهران و استان ها بسیج کردیم تا فرماندهان ما با افراد محلی به این عزیزان سرکشی کنند و تلاش می کنیم مراسم این عزیزان در شان شهدا برگزار شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 20
 • IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  سرتو بالا نهگدار سردار
  • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
   31 5
   مهم اینه که پرچم ایران بالا است. اینها هزینه های دخالت و درگیری آمریکا در منطقه است و قطعا خون این عزیزان بر عهده ترامپ و دولت آمریکا است.
  • IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   5 0
   یه نفر 6 سال کشور معطل کرده در سطح بین الملل ابروریزی کرده تازه با خنده میگه جمعه فهمیدم شما چرا شرمنده ای
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  بر دستان پر توانتان بوسه میزنم
 • IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  81 18
  آقا دو سوال: دوم اینکه کی باید آسمون ایران را خالی می کرد؟ سازمان هواپیمایی از کی دستور می گیره؟ و سوال اول اینکه کی در تجهیزات ایرانی ها اختلال ایجاد کرده و اطلاعات اشتباه داده؟
 • پری مجرد48ساله IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  79 44
  سرت رو بالا بگیر سردار در این حادثه کسی مقصر نیست
  • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
   16 10
   اره هواپیما رو کسی نزد
  • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
   26 18
   اگر مقصری باشه آمریکا است. یا عوامل نفوذی او.
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
   20 5
   اپراتوری که به هواپیما شلیک کرده مقصر نیست چون اون به وظیفش عمل کرده حالا اگر نمی زد می گفتند اپراتور خواب بود هواپیما رفت تو منطفه نظامی
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  83 31
  شما سپاه قهرمان ما هستید. بهتون افتخار میکنیم
 • استاد دانشگاه IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  69 29
  فرمانده سپاه و بخصوص سردار حاجی زاده محبوب نشان دادند خیلی مردند. به سپاه باید ببالیم. برای همه انسانها در شرایط بسیار بحرانی احتمال اشتباه وجود دارد این طبیعی است. ای کاش سایر مسوولین نیز همینطور صادق بودند
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  47 15
  سردار سلامی اینکه به سامانه ها خبر پرتاب موشک کروز را دادند آیا واقعا پرتاب شده بود یا برای فریب پدافند های داخلی بود ؟
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  59 26
  عزیزترینها و پاکترین های این جهانید جانم به فدایت فرمانده
 • ایمان DE ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  54 42
  یکی از سناریوهای قوی و مهمی که سردار حاجی زاده و سردار سلامی فقط با گفتن چند کلمه اشاره ای به ان کردند و فعلا به جزئیات آن نپرداختند رو هنوز در هیچ فضای رسمی ای بیان نشده است اینست که با مرکز پدافندی مستقر در اون منطقه تماس گرفته میشود و گفته میشود که موشکهای کروزی به سمت شما دارن میان ! در اینجا دو فرضیه قوی و مهم وجود دارد اول اینکه یا اون فردی که این خبر را به سامانه های پدافندی در اون شرایط حساس جنگی اعلام کرده فردی خرابکار و نفوذی بوده است ! و فرضیه دوم که بحث بر روی اون زیاد است و در دست بررسی اینست که ساعاتی پس از انتقام سپاه جنگنده های آمریکا در اکثر منطقه و پیرامون مرزهای کشور به پرواز در می ایند و شروع به جنگ الکترونیک میکنند و با ورود به سیستم رادار پدافندی کشور موشک های کروز شبیه سازی شده را به سمت سامانه راداری ایران و با مقصد تهران میفرستند تا اپراتور سامانه تهران را به اشتباه بیندازند و دقیقا همه چیز محاسبه شده بوده تا با زمان پرواز هواپیمای بوئینگ 737 که حامل 150 ایرانی که اکثرا دانشجویان نخبه این سرزمین بودند همزمانی داشته باشه و در اون لحظه حساس تقریبا 10 ثانیه اپراتور باید تصمیم بگیره که این کروز رو بزنه یا بزاره به یکی از مراکز مهم سپاه در اون نزدیکی اصابت کنه و در پی اون انفجاری چندین برابر انفجار هواپیما رو شاهد باشه و البته فجایع بعد از اون. !
  • پری مجرد48ساله IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
   2 7
   حتم دارم هواپیما رو با موشک امریکا زده
  • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
   10 4
   و یکی هم مشغول فیلم برداری بوده است.
 • IR ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  19 4
  دشمنتون شرمنده سردار عزیز
 • ثنایی IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  16 3
  جانم به سردار سلیمانی که با رفتنش خواست بیشتر سردار حاجی زاده و سردار سلامی را بشناسیم.درود خدا بر شما سرداران عشق و شهادت.
 • اکسیر IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  16 4
  دشمنت شرمنده سردار. اعتراف ب اشتباه نشانه قدرت ه. با انکه دلمان از غم فقدان شهیدمان و کشته شدن بیگناهان سنگینه اما این غم را بغض میکنیم تا سر وقتش بر سر ان یانکی قمارباز خالی کنیم.
 • فرد IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  11 4
  شما فدایی کشور هسیتید و ما پشتیبان و فدایی شما
 • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  11 4
  بابا سردار تو هم میگفتی صبح جمعه خبر شدی هیشکی کاری باهات نداشت استعفا استعفا هم راه نمی نداختند
 • RU ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  12 16
  وقتی اینهمه نخبه الکترونیک کشور تو اون پرواز داشتن میرفتن خارج و صد برابرشم تو خارجن معلومه تو جنگ الکترونیک کم میاریم. سالهاست به این جوون ها گفته میشه اگه از فلان چیز مملکت خوشت نمیاد میتونی بری خارج ...لازم نکرده اینجا بمونی. اونام همین کارو کردن. نتیجه اش بدترین شکست برای کشورمون شد. وقتی هی میگین میتونیم با جوون های نخبه بسیجی کشور رو اداره کنیم و بین مردم اختلاف میندازین نتیجه همینه. چرا فکر میکنین فقط هوش یه عده برا کشور کافیه؟ یکی از این جوونای کشته شده توییت کرده بود به این مضمون که چقدر خوبه زندگی تو کانادا نگرانی های خنده دار ایران رو نداره مثل گشت ارشاد و قیمت دلار و ...در عین حال موقع برگشت خوشحال بود. چرا باید مردم رو اینقدر به ستوه بیارن که همه بخوان برن. الان مطمئن باشین ملت از هر طیفی ناراحتن که کشورمون خوار و خفیف شده و همه جلوش قلدری میکنن ولی راهش کارای احساساتی نیس. تنها چیزی که دشمن رو میتونه بسوزونه اینه که دل مردم رو بدست بیارین و کاری کنین همه مردم ایران را کشور خودشون بدونن و همه با هر عقیده ای تو ساختنش سهیم بشن. اگرم میرن درس بخونن برگردن و با علاقه کار کنن. فقط به عقل احتیاج داریم. دیگه کارای عجولانه و احساساتی بسه.
 • مشایخ IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  10 13
  بنظرم منظور ترامپ از زدن ۵۲ هدف ایران زدن پرواز ۷۵۲ بود ولی کسی متوجه نشد
  • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
   3 1
   تو از کجا فهمیدی نابغه
 • IR ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  11 5
  دشمنت شرمنده باشد سردار عزیز. ما از مدافعان وطن قدردانی می کنیم.
 • IR ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  16 6
  دشمنانتان سرافکنده باشند. سردار بر دست رزمنده مدافعی که به اشتباه شلیک کند و جان مرا بگیرد بوسه میزنم تا با اقتدار و دلی پر اطمینان به هر پرنده مشکوکی بیدرنگ شلیک کند. خداوند دلهای شما مدافعان ایران عزیز را غرق آرامش و شجاعت و عزمتان را راسخ و پایدار و وجود شما عزیزان را از هر گزندی در امان بدارد
 • BE ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  11 3
  لطفا فیلم کامل سردار سلامی در مجلس رو پخش کنید ، کاش قدر این انسانها رو بدونیم
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  6 5
  در اوج اقتدار بودید که مرتکب چنین اشتباهی شدید حواستان باشد که غره نشوید و دیگه اینکه اینقدر نمیرید چون بعضیها پررو و جسورتر میشوند خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  9 4
  دشمن شرمنده سردار چرا شما ؟ کاش روحانی تو اون هواپیما بود.
 • سجاد IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  7 2
  سلام با عرض تسلیت این ایام ما نباید فداکاری وعشق به مردم سپاه جان برکف را از یاد ببریم امیدوارم مردم هوشیار باشند واز سپاه حمایت کنند تا در کار انتقام از امریکا مایوس نشوند با تشکر ارادتمند سپاه مقتدر
 • بنده خدا IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  16 6
  هیچ کس ازین ماجرا خوشحال نیست.ولی این دوستانی که هی میگن چرا زودتر اعلام نکردین یکم منصفانه فکر کنن.بررسی یه سانحه تصادف رانندگی چقدر طول میکشه؟اینو بذارین کنار زمان بررسی اصابت موشک در حالت جنگ با تمام حساسیت ها و مسائل اون زمان که هیچ کدوم از ماها افراد عادی اطلاعی ازش نداریم. اینم بهش فکر کنید و خودتون رو جای افسر پای دستگاه بذارید که اگر هدف تو رادار واقعا متخاصم بود و شلیک نمیکرد اونوقت تلفات چقدر میشد.اون وقت باز نمیگفتیم خب میزد فوقش یه هواپیما رو میزد با 170 نفر بهتر بود تا یه محله با هزار نفر نابود بشن. این رو هم بهش فکر کنید که دشمن در اون لحظات بیکار نبوده که.بالاخره از خودش حرکت هایی نشون داده. ایجاد اختلال در سامانه جزو اولین اقدامات حساب میشه. و آخر اینکه اون فردی که تو تاریکی شب منتظر خوردن موشک بوده و وسط بیابون تو سرما دقیقا میدونسته کجای اسمون رو فیلم بگیره بهش فکر کنید.و چندین ابهام دیگه که خودشون خوب میدونن.بررسی این مسائل کار یکی دو روز نیست.بجای فحاشی و بهانه دست دشمنی که 70 سال اینجوری نخورده بود آرامش رو جفظ کنید تا بررسی بشه. احتمالا یه عده بلافاصله بعد از خوند فحش میدن باز....
  • محمود IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
   6 3
   کاملا با شما موافق هستم، متاسفانه انگار عده ای فقط منتظر یه سوژه هستن که فحش بدن از اول تا اخر همه! خوب و بد را هم یکی میکنن
  • سهراب IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
   2 2
   با سلام به شما هموطن عزیز، نظرتون بسیار بجا و زیبا
 • سجاد IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  0 3
  سلام باعرض تسلیت امیدوارم خداوند جان ناقابل من رو فدای سرداران بزرگ اسلام کنه مردم عزیز لطفا از سپاه حمایت کنید چون اونا جان بر کف همیشه از ما مردم حمایت کردن باتشکر یک سرباز کوچک امام
 • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  1 3
  اولا ما شرمنده ایم که با سپاه فداکار و ایثارگرمون اینطور رفتار می کنیم. ثانیا فقط کسانی خطا نمی کنند که هیچ کاری نمی کنند. ثالثا طبق شواهد این سانحه یک خطای صرف نبوده و احتمال دسیسه دشمن بسیار بالاست.
 • احمد IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  0 2
  دشمنای داخلی و خارجیت شرمنده سردار - هر با معرفتی قدردان زحمات شماست - اونائی که بعد از فهمیدن ماجرا اومدن شمع روشن کردن و از روی پرچم اسرائیل نرفتن ایرانی نیستن یک مشت شغال خود فروخته اند وگرنه زودتر عزا میگرفتن یا برای فوتی های اتوبوس اشک میریختن
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  3 0
  یعنی کشتن سربازان آمریکایی که اینقدر بر روی آن مانور داده شد و سایت مشرق هم با مستنداتی اعلام کرد که مجروحان و کشته ها به آلمان و اسراییل منتقل شدند هم دروغ بود؟؟
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  3 2
  درود بر شرف شما سپاهیان عزیز ما دوست و دشمن رو خوب میشناسیم مرگ بر امریکا و دوستدارانش مرگ بر اسرائیل و دوستدارانش
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  0 2
  درود بر شرف شما سپاهیان عزیز ما دوست و دشمن رو خوب میشناسیم مرگ بر امریکا و دوستدارانش مرگ بر اسرائیل و دوستدارانش
 • ذد IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  6 1
  گفته بودیم دیر عمل کردین در ضمن تو فناوری و تکنولوزی اطلاعاتی و ارتباطی 10 سال عقبیم
 • مهدی عسگری IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  0 2
  لبیک یا خامنه ای.لبیک یا اقتدار.لبیک یاسپاه قدرتمند ودرود برامام خامنه ای وسلام برسردار سلامی وحاجی زاده
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  2 2
  اولا ما شرمنده ایم که با سپاه فداکار و ایثارگرمون اینطور رفتار می کنیم. ثانیا فقط کسانی خطا نمی کنند که هیچ کاری نمی کنند. ثالثا طبق شواهد این سانحه یک خطای صرف نبوده و احتمال دسیسه دشمن بسیار بالاست.
 • اسماعیلی IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  0 2
  بنده بعنوان یک هم وطن بردستان تک تک شماسرداران جان برکف بوسه میزنم
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  0 2
  درود برسربازان فداکار ومخلض نظام
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  1 2
  این حادثه چیزی از صلابت و بزرگی شما و سپاه کم نکرد چرا شما توو پرواز باشی وقتی زیبا کلام و علی مطهری و محمود صادقی ....و سران فتنه هستند کاش پرواز های که برای امضای برجام میرفتند مورد اصابت موشک قرار میگرفت
 • اسی IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  1 0
  دشمنت شرمنده باشه سردار
 • مهدی IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  0 0
  درود بر سردار حاجی زاده درد و بلات بخوره تو سر اصلاحاتچی ها و بی بی سی چی ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس