کد خبر 1023300
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
حمایت نیمی از آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد حدود نیمی از رای دهندگان آمریکایی از تصمیم مجلس نمایندگان برای استیضاح رئیس جمهور این کشور حمایت می‌کنند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی مشترک هافینگتون پست و موسسه یوگاو حاکی است که 49 درصد رای دهندگان آمریکایی از استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده حمایت می‌کنند و در مقابل 42 درصد نیز مخالفت خود را با استیضاح اعلام کرده‌اند. 9 درصد رای دهندگان آمریکایی نیز نسبت به استیضاح ترامپ مردد بوده‌اند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که 47 درصد رای دهندگان خواستار برکناری ترامپ از قدرت هستند و 42 درصد بر این باورند که ترامپ نباید از قدرت برکنار شود. 11 درصد نیز نسبت به برکناری ترامپ نظر قاطع و روشنی نداشتند.

بیشتر بخوانید:

بیش از 89 درصد دموکرات‌ها در این نظرسنجی از استیضاح ترامپ حمایت کرده و 85 درصد جمهوریخواهان نیز مخالفت خود را با استیضاح اعلام کرده‌اند.

این نظرسنجی در شرایطی انجام شده است که مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ رای مثبت داده است. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ارسال مفاد استیضاح ترامپ به مجلس سنا را به تاخیر انداخته است که این اقدام با واکنش تند ترامپ روبرو شده است.

دموکرات‌ها و جمهوریخواهان اختلاف نظر زیادی بر سر نحوه محاکمه و استیضاح ترامپ دارند. پلوسی و سایر دموکرات‌ها خواستار احضار دستیاران و مشاوران ارشد ترامپ به عنوان شهود پرونده هستند و می‌خواهند از این مساله مطمئن شوند که محاکمه ترامپ بر اساس مفادی که قبلا آماده کرده‌اند، انجام خواهد شد.

نخستین اتهام ترامپ سوء استفاده از قدرت در تعلیق کمک 400 میلیون دلاری نظامی به اوکراین بوده است. ترامپ به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده است تا درباره فساد مالی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش تحقیق کند. دومین اتهام مطرح شده علیه ترامپ، جلوگیری و سنگ اندازی از تحقیقات کنگره درباره پرونده رسوایی اوکراین است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس