کد خبر 1022761
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
واکنش وزیرکشور به حواشی بازار موبایل و شکر/کالاهای شب عید تامین شده است

وزیر کشور از دبیر شورای امنیت پایدار شرق و غرب کشور خواست تا بررسی‌های لازم و کارشناسی برای رسیدن به راهکارهای عملیاتی ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزنشین انجام شود.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی خطاب به بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور و دبیر شورای توسعه امنیت پایدار شرق و غرب کشور،‌ با تسلیت درگذشت دو جوان کولبر به هموطنان کرد، از وی خواست تا بررسی های لازم و کارشناسی برای رسیدن به راهکارهای عملیاتی ایجاد اشتغال پایدار انجام شود.

پیام وزیر کشور در پی حادثه دلخراش درگذشت جانگداز دو هموطن جوان در کردستان؛ خطاب به دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منطقه ای  و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، صادر شد.

بیشتر بخوانید:

مرگ دلخراش ۲ کولبر؛ محصول بی‌تدبیری مسئولان اجرایی

اشک تمساح سلبریتی‌ها برای کولبران

کولبرهایی که قربانی بی‌تفاوتی آدم‌ها می‌شوند

متن این پیام به شرح زیر است:

حادثه دلخراش درگذشت جانگداز دو هموطن جوانمان در کردستان که بر اثر حمل کالا با عنوان کولبری جان خود را برای امرار معاش از دست دادند، موجب تاثر شدید و تالم خاطر مردم عزیز میهن اسلامی شد.

ضمن اعلام تسلیت به خانواده محترم این دو برادر و سایر هموطنان کرد، مقتضی است با همکاری استانداری کردستان و سایر استان های درگیر با پدیده نامطلوب کولبری، با  توجه به امکانات و بضاعت سرزمینی غرب کشور به ویژه در ایجاد صنایع کشاورزی به صورت خانواده محور، به منظور اشتغال پایدار و مولد، بررسی های لازم و کارشناسی صورت گرفته و راهکارهای عملیاتی و سریع و سهل الوصول، جهت ارائه به دستگاههای ذیربط تهیه شود.

استان قهرمان کردستان و مردم غیور و شجاع و مرزبان کرد، جایگاه ویژه ای در سپهر فرهنگ تمدن ساز اسلامی و انسانی، در گام دوم انقلاب دارند و مرزهای غربی جمهوری اسلامی ایران ، باید، همچون مرکز کشور، مهد شکوفایی استعدادها و توانمندیها در جهت رفاه ، آرامش و آسایش مردم غیور این خطه از کشور باشد و قطعا هدایت مردم با توجه به شاخص های اقتصاد مقاومتی به سوی صنایع و مشاغل خانگی و کمک به اقتصاد آنها از وظایف بدیهی مسئولان می باشد.

لذا ضرورت دارد با توجه به مطالعات و بررسی های صورت گرفته به ویژه در اسناد بالادستی مرتبط از جمله سند آمایش سرزمین ، سند توسعه استان کردستان و بهره گیری از ظرفیت های شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، در اسرع وقت طرح های کاربردی و عملیاتی با رویکرد منطقه ای و با اتکا بر تکالیف قانونی دستگاههای مرتبط در « آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارچه های غیر رسمی موقت مرزی» مصوب دولت، تهیه و تدوین و ارائه شود تا ان شاا... در قالب دستورالعمل های اجرایی به هیات دولت پیشنهاد و به امید حق تعالی ، اینگونه پدیده های ناهنجار اجتماعی در این مناطق از میهن عزیز اسلامی ریشه کن شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس