علی مطهری نمایه

"علی مطهری" به تازگی در سخنانی ادعا کرده است که شورای نگهبان در فرایند استیضاح‌ها به برخی از نمایندگان فشار آورده که امضایتان را پس بگیرید وگرنه ردّ صلاحیت می‌شوید.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

ادعای مطهری درباره فشار شورای نگهبان به برخی نمایندگان!

علی مطهری، از نمایندگان مجلس، اخیراً طی اظهاراتی در کنگره حزب همبستگی گفته است: در قانون اساسی ما مجلس جایگاه و قدرت خوبی دارد به طوری که می‌تواند وزرا و رئیس‌جمهور را عزل کند اما در عمل باید ببینیم که آیا مجلس این قدرت را دارد یا نهادهای انتصابی چنان در مجلس سایه می‌اندازند که عملا می‌توانند مجلس را منحل کنند و در بسیاری از جاها اراده خودشان را حاکم می‌کنند.

به گزارش ایلنا، او می‌افزاید: به طور مثال نماینده می‌خواهد وزیر را استیضاح کند در این شرایط از جاهای مختلف به نماینده فشار می‌آورند؛ حتی در یکی از استیضاح‌های اخیر امام جمعه یکی از شهرها به مسئله ورود کرده و به نماینده گفته است که این کار را نکند. حتی می‌گویند از شورای نگهبان با نماینده تماس می‌گیرند که نماینده امضای خود را پس بگیرد و می‌گویند اگر این کار را نکنید، رد صلاحیتت می‌کنیم!

مطهری گفته است: در این شرایط ببینید که نماینده چقدر باید قدرت داشته باشد که در مقابل این فشارها بایستد و عملاً کاری نمی‌توان کرد با امضای یک استیضاح چنین حمله‌ای به نماینده شدت می‌گیرد که او مجبور می‌شود امضای خودش را پس بگیرد و عملاً مجلس نمی‌تواند در تصمیم‌گیری مستقل باشد و کار خودش را بکند.[1]

*بدیهیست که ادعای مطهری مبنی بر فشار شورای نگهبان به برخی نمایندگان، ادعای بسیار بزرگیست و در صورت عدم ارائه سند؛ تهمتی بزرگ به شورای نگهبان است.

مع‌الوصف بیان این نکته ضروریست که آقای مطهری کأنه در حال توجیه ترس برخی نمایندگان هستند و لام تا کام در این رابطه حرفی با مخاطب نمی‌زنند که نماینده بایستی تهوّر و شجاعت داشته باشد و غیر از مصالح عقلانی، در مقابل هر نوع فشاری بایستد چون پای منافع مردم در میان است.

حقیقتی که تبلور آنرا در شخصیت مرحوم شهید مدرّس بعنوان نماد یک نماینده تراز می‌توان دید.

ما قضاوت درباره اظهارات مطهری را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم...

**پس از واکنش‌ قاطع عباسعلی کدخدایی درباره پیگیری این ادعای کذب از طریق مراجع قانونی، علی مطهری‌ از اظهارات خود عقب‌نشست و در توییتی جدید نوشت که، نماینده این طور برداشت می‌کند که اگر (امضایش را) پس نگیرد ممکن است، رد صلاحیت شود!

***

لبوفروشی که ولی‌نعمت اصلاح‌طلبان شد!

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات و از فعالان ستادی جریان سیاسی خاص، به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا در اشاره به انتخابات پیش رو گفته است:

«مرز ما با اصولگرایان در این است که ما می‌گوییم مردم ولی نعمت ما هستند و آن‌ها ‌می‌گویند؛ مردم رعیت هستند. چون آن‌ها مردم را رعیت می‌دانند در نتیجه خود را کسی می‌دانند که این رعیت را باید هدایت کند. اصلاح طلبان می‌گویند مردم ولی نعمت‌اند و باید دنبال موضوعی مشروع برویم که آن‌ها می‌خواهند. من اصلاح‌طلب به این حرفی که می‌زنم باید اعتقاد داشته باشم و تصنعی حرف نزنم.»[2]

*قبل از موسوی‌لاری، ابراهیم اصغرزاده، دیگر فعال چپ نیز طی اظهاراتی عجیب در یک یادداشت مدعی شده بود که اصلاح‌طلبان نماینده قشر تهیدست و مستضعف جامعه هستند![3]

این ادعای عجیب در حالی است که آقایان نبایستی مخاطب را فاقد شعور و حافظه تاریخی فرض کرده و در این تصوّر باشند که مردم و افکار عمومی ایران فراموش کرده‌اند اصلاح‌طلبان چطور زمانی در همین نزدیکی مردم را "لشکر قابلمه بدست‌ها" می‌نامیدند که برای خرید مرگ موش و جارو هم صف می‌کشند!

مردم که فراموش نکرده‌اند...

اما آقای لاری حکما فراموش کرده روزگاری در دولت اول آقای روحانی که مصطفی ملکیان، از تئوریسین‌های اصلاحات سرمست از پیروزی اصلاح‌طلبان، درباره مردم نوشته بود:

«عوام‌الناس، چون خوشایند خود را از مصلحتشان، نمی‌توانند تشخیص دهند، از رییس جمهوری که 40 هزارتومان را در خانه‌شان می‌دهند، راضی‌اند و نمی‌فهمند که ممکن است چه خسارت‌ها و ظلم عظیمی در حقشان بشود...اکثر مردم در جهت تشخیص ندادن مصلحتشان مثل عوام‌الناس و کودکانند»![4]

و یا همینطور، اظهارات محمود سریع‌القلم (که گفته می‌شود مشاور رئیس‌جمهور روحانی است) که در ذم مردم گفته بود: راننده تاکسی یا یک لبوفروش دانشی درباره مسائل کشور ندارند![5]

آقای موسوی لاری چگونه پا بر این تاریخ محرز سیاسی گذشته و از این می‌گوید که اصلاح‌طلبان مردم را ولی‌نعمت می‌دانند؟!

و چگونه منکر این حقیقت می‌شود که صدای مظلومیت اکثریت مردم و مطالبات آنها همواره از حلقوم اصولگرایی بوده است که به گوش رسیده نه از جانب اصلاح‌طلبان. و این اصولگرایان بوده‌اند که همواره در مقابل تمام این توهین‌های اصلاح‌طلبان سپر بلای مردم شده‌اند.

برخی محافل تحلیلی معتقدند ژست مردم‌گرایی اصلاح‌طلبان و اصرار این روزهای آنها برای نزدیک شدن به طبقات پایین جامعه، آنهم پس از برجا گذاشتن یک کارنامه سراسر ناکارآمدی در مجلس، دولت و شورای شهر، از آنروست که مغز متفکر ستاد جریان سیاسی خاص با عنایت به اغتشاشات دیماه 96 و آبان 98 در این تصور است که «فتنه اقتصادی» در آستانه رخ دادن است و از آنجا که این فتنه با فریب اقتصادی صورت می‌گیرد؛‌ بایستی بتوان قشرهای ضعیف جامعه را مورد راهبری قرار داد تا در هنگام حضور در خیابان طبق فرامین ستاد اصلاحات عمل کنند و شعار "اصل نظام نشانه است" را سر بدهند.

آشکار است که اگر خواص در این صحنه حضور نداشته باشند و روشنگری نکنند؛ نه تنها آتش فتنه گُر خواهد گرفت بلکه فریب اصلاح‌طلبان برای نمایندگی تهیدستان نیز به کرسی خواهد نشست...

***

هشدار برای اِرباً اِربا شدن جامعه

آیت‌الله جوادی‌آملی: کتمان حق جامعه را ناآرام می‌کند

حضرت آیت‌الله جوادی آملی، مفسّر برجسته قرآن کریم؛ در برنامه تفسیر خود که روز سه‌شنبه گذشته از رادیو قرآن پخش شد؛ در توضیح آیات ششم تا هشتم سوره حجرات گفتند:

گزارش دروغ، خبر دروغ، رسانه‌های دروغین جامعه را ناامن می‌کند. مضطرب می‌کند. اینها جزو مرجفین هستند. در سوره مبارکه احزاب فرمود اینها که مرجف هستند و اگر دست برندارند به عذاب الهی دچار می‌شوند.

ایشان با اشاره به معنای کلمه اراجیف افزودند: خبری که جامعه را لرزان می‌کند جزو اراجیف است. مرجف یعنی کسی که گزارش‌های بی‌اساس نقل می‌کند... و لرزه و رجفه در جامعه ایجاد می‌کند. اینها امنیت جامعه را به هم می‌زنند. اینها اگر دست برندارند در ردیف منافقین و فی‌قلوبهم مرض قرار می‌گیرند.

آیت‌الله جوادی‌آملی همچنین با بیان اینکه همانطور که خبر دروغ جامعه را ناآرام می‌کند؛ کتمان حق هم جامعه را ناآرام می‌کند؛ بیان کردند:

هرکس مرجف باشد، یعنی جامعه را بلرزاند، با کتمان حق یا اظهار باطل؛ جزو مرجفون خواهد بود. و لرزه جامعه، ‌سلب اطمینان و امنیت جامعه جزو گناهان نابخشودنی است.

این مفسّر برجسته قرآن کریم در ادامه با اشاره به تأثیر آیه "یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا..." در برقراری فرهنگ عمومی و تمدنی گفتند: فرمود این کارها (کتمان حق و اظهار باطل) را نکنید، جامعه را به لرزه در نیاورید، ارباً اربا نکنید. صدق و آرامش و امنیت، جامعه و فرهنگ و مردم را آرام می‌کند.[6]

*ما پیش از این و در گزارش قبلی وبلاگ مشرق راجع به این سرفصل از سلسله درس‌های تفسیر آیت‌الله جوادی آملی، توضیحاتی را درباره فرایند انکار حق که سبب‌ساز رخدادهایی مثل اغتشاشات اخیر شده است را ارائه کردیم.[7]

در گزارش پیشین از عبارت "حالت روانی منجر به فروپاشی" در جامعه‌ای که اخبار حق در آن کتمان می‌شود نیز استفاده کردیم که فصل جدید بیانات آیت‌الله جوادی آملی مبنی بر ارباً اربا شدن جامعه‌ای که در آن حق کتمان می‌شود و اخبار کذب رواج می‌یابد؛ مصداقی بر همین تحلیل است...

مقوله‌ای که طراحان «فتنه اقتصادی» به آن امید فراوانی بسته‌اند تا با کتمان دستاوردهای انقلاب اسلامی و بزرگنمایی از مشکلات کشور، بتوانند جامعه را ارباً اربا و چند پاره کنند.

گفتنیست، اگر دستاوردهای کشور، اسیر کتمان و یا به بیان رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم اسیر «تبلیغات نارسای مسئولان» نبود بسا که اغتشاشات دیماه 96 و آبان 98 رخ نمی‌دانند و هم‌اکنون نیز کسانی در ستاد جریان سیاسی خاص جرأت نمی‌کردند که بگویند: "اغتشاشات آبان با خشونت بیشتر تکرار می‌شود" و یا "حکایت همچنان باقیست..."

پدیدارشناسی این رخداد به وضوح نشان می‌دهد که نوشداروی مشکلات موجود؛ چیزی جز ورود خواص کشور به عرصه بیان دستاوردها و زدودن ذهن جامعه از افکار و خبرهای ناروا و از اراجیف نیست.

***

1_ /www.hamshahrionline.ir/news/471469/

2_ www.irna.ir/news/83578473/

3_ mshrgh.ir/1020425

4_ https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-784761

5_ https://www.farsnews.com/news/13920923000423

6_ http://radio.iranseda.ir/epgarchivePart/?VALID=TRUE&e=146231642&ch=15

7_ mshrgh.ir/1020838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 17
 • ناشناس IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  52 23
  بله اصلاح طلبان نماینده تهیدستان ِمرفهین ِ بی دردند
  • آدم US ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   61 19
   بععععله .. اصلا انقدر تهیدستند که دختراشون هم مظلوم اند .. مثل دختر مظلوم وزیر ... یادتونه که ..
  • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   45 6
   اگر مردم ولی نعمت هستند پس چه جوری میشه که اینها هر کاری را بدون مشاوره مردم انجام میدهند ؟ حتما منظور مردم در کاخ های سفید و صورتی است !
  • علی IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   40 17
   اصلاح طلبان رگ خواب عوام را می شناسند می دانند با چه شعارهایی خام کنند عوام را.
  • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   29 4
   حتما با خانه های چند ده میلیاردی و ماشین های آخرین مدل و سفره های رنگین با بوقلمون بریانی نماینده مردم مستضعف هستید . آیا با امضای کدخدا به این سمت رسیدید ؟؟؟
  • جمال از هامبورگ IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   24 3
   البته که باید اصلاح می کردند که اصلاح طلبان نماینده تهی مغزان هستند نه تهی دستان ...، چون اگر نماینده تهی دستان بودند لااقل برای معیشت تهی دستان کاری می کردند ، یه خانه ای برای ایشان می ساختند و یا شغلی برایشان دست و پا می کردند نه اینکه بگویند مسکن مهر قوطی کبریت است و وظیفه دولت ایجاد شغل نیست.... همین اصلاح طلبان بودند که گفتند باید برای پیشرفت اقتصاد و گردش چرخ اقتصاد عده ای از قشر ضعیف جامعه زیر چرخهای اقتصاد له بشوند ، و در جایی دیگر گفته بودند باید آنقدر هزینه ی زندگی در تهران را بالا ببریم تا تعداد زیادی از جمعیت تهران مجبور به ترک پایتخت شوند ، این جناب لاری فکر کرده با چه کسی طرف حساب هست با دسته کورها!
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   19 2
   متاسفانه برخی نمایندگان مجلس وام دار آپارتمان های وزراء و حقوق های وزارت نفت زنگنه هستن و به همین دلیل از استیضاح وزراء اجتناب می کنند در حالیکه نماینده باید مدافع منافع ملی و حقوق ملت باشد.
  • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   18 2
   اصلاح طلبان بی کفایت اقتصاد کشور و معیشت مردم رو نابود کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
 • IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  39 6
  خدایا مردم را از دست این جماعت نجات بده.. واقعا چرا بیخیال عصبانی کردن مردم نمی شن..
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   30 13
   خدایا جواب افساد طلبان را زودتر ومحکم بده.الهی آمین.
  • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   18 1
   >.< یارو گفته ما اصلاح طلبان می گم مردم ولی نعمت ما هستند، ببخشید پس چرا سال 88 با دروغ این ولی نعمتان رو به خاک و خون کشیدین؟؟؟؟؟ یا خود خدا!!!!!!!!!!!!! این چطور هنوزم طرفدار دارن؟؟!! عــــــــــــــــــــــــه!!
 • سید IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  27 15
  اگر تعهد و تقوا، دانش و علم و توان و عُرضه امثال علی مطهری و موسوی لاری ملاک انتخاب مردم در انتخابات قرار می گرفت، آیا دیگر جایگاهی برای اصلاح طلبان تهوع آور در این مملکت می ماند یا این قبیله مجبور می شدند به گینه بیسائو مهاجرت کنند!؟
  • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   12 23
   علی مطهری میداند هر چه بگوید باز تائید میشود پس نگرانی ندارد چشمش را میبندد و دهانش را باز میکند فوقش برای شیره مالیدن سر معترضین آن را تغییر میدهد بدون آنکه سندی ارائه دهد .
 • سعید IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  25 13
  به نام خدا جناب مطهری میشه بفرمایید چه کسی؟ یا نگو یا میگی آدرس بده بسه دیگه دروغ به داد مردم برسید حیف این که پسر شهید مطهری والا مقالم مثلی چون تو باشد افسوسسسسسسسسسسسسسسسسسس
  • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   17 9
   این اظهارات دستمزد شورای نگهبان بود برای تائید این آقا . نوش جان شورا با این تائیدهای فله ای در عرض چن روز .
  • علی IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   13 1
   دوست عزیز پدر ایشان یا خدا به دادش رسیده که شهید شده و یا بهش رحم کرده چونکه تجربه نشان داده اگه زنده بوده اند بین انقلاب و تهوه خود (علی جان) پسرش را انتخاب می کرد کاری که دیگران مانند مرحوم مغروق و ....کرد
 • قربانی IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  21 11
  ببخشید جناب اصلاح طلبان نماینده ی تهیدستان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! به نظرت خودت را ابله حساب کردی یا ملت را خداییش خیلی رو دارید حیف لباس پیغمبر به تن تو باشد
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  17 19
  خون مردم را اصلاح طلبان توی شیشه کردند حالا هم با خنده مردمو....فرض کردند البته حقمون آزار بیشتر از اینهاست
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  17 5
  علی مطهری مصداق کامل مرجفین است این اقا زاده جزو اشراف است هر چی که سر را ه اشرافیت او قرار بگیرد ولو قران باشد نهایتا به این نتیجه خواهد رسید که باید قران را از سر راه بردارد خیلی ها صادقانه و مخلصانه با نیت خوب قران را آتش زدند و اهل بیت را کشتند .
 • مهرناز IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  13 15
  تازمانی که نماینده ای مانند علی مطهری " سلحشوری وصادقی " یدک کش به اصطلاح نمایندگی مردم درمجلس هستند " فرجی بر مجلس نیست " که وظیفه نمایندگی به نحو احسن در جهت کشور ومردم " به ظهور برسد. گویند: گیرم پدر تو بود فاضل " از فضل پدر ترا چه حاصل.
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  1 14
  جناب اقای موسوی لاری / شما صادقانه مرزتان را با اصولگرایان مشخص و بیان کردید . ایا شما سران فکری و سیاسی اصلاح طلبان که دارای این اعتقادات هستند و صریحا بیان کرده اند دارای مرز هستید یانه ؟
  • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   5 0
   کدام اعتقتدات ؟!
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  12 0
  مشرق ! مسئله زمین اوقافی که آقای لاری برای امور فرهنگی گرفته بود به کجا رسید؟؟ چرا اخبارت را پیگیری نمی کنی؟؟
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  10 1
  مطهری هنه اینکارها را برای رای اوردن میکنه. وگرنه دلسوز مردم نیست
 • سید مجتبی بهشهری IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  8 0
  باز موسوی لاری از لونه اش اومده بیرون؟ حتما خبر مهمی داره
 • IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  10 1
  راست میگه اصلاح طلبها مردم را ولی نعمت خود می دانند و از اونجایی که ما مردم ولی نعمت ظالمی هستیم به همین خاطر میلیارد میلیارد از ملت می کنند و فرار می کنند یا اگه حرفی زده بشه با فتنه گری از ملت انتقام می گیرند
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  7 1
  مردم ولی نعمتند ولی من در تجریش در زمین اوقاف برج سازی کنم مردم ولی نعمتند ولی من در شمیران منزل ویلایی آنچنانی داشته باشم در حالی که قبل از انقلاب در دهات فارس به سختی گذاران میکردم مردم ولینعمتند ولی فرزند وفرزندان من آقازاده هستند مردم ولی نعمتند ولی من به مدد املاک اوقافی و مصادره ای از قلل اقتصادی رانتی هستم ،بابا تو دیگه کی هستی ؟؟؟
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  4 0
  اقای لاری چندسال قبل با زدن ... و .....طلایه دار خدمت به مردم هستن؟!!!!!!!!!!!!!!!
 • ح IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  8 1
  اصلاح طلبان دارای فرهنگ دورویی هستند زبانشان چیزی می گوید ولی دلشان چیز دیگر زمان رایگرفتن لبوفروش ولی نعمت هست ولی وقتی بر خر مراد سوار شدند مردم عامی هستند و چیزی نمی فهمند وباید با اصطلاح فهمیده های امثال موسوی لاری آنها را هدایتکنند درصورتی که خود اینآقایان با آن همه ادعاهایشان در جهل مرکبند و بصیرتشان بهاندازه همان لبو فروشنیست
  • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   4 1
   جناب لاری همین لبوفروشان شماها را با اردنگی از قدرت پایین می‌کشند واقعا فک کردید کسی هستید ؟؟؟ بچه های مردم را با مدارک دانشگاهی لبوفروش کردید و بچه های نادان خود را با زد وبند مسئول نمودید و الان نتیجه این بی عرضگی ها در دزد و اختلاسگر شدن بچه هایتان می بینید
 • محمد IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  8 2
  بنظرم ورود افرادی مثل آقای قالیباف در خلع سلاح کردن اصلاح طلبان خیلی موثر هستند. شعارها و چهارچوب نگرش و گفتار امثال قالیباف مانع می شوند اصلاح طلبان با وعده های توخالی و شعارهای تند و تنش آفرین میدان داری کنند، بجای اینکه 4 سال سکان دار باشند تا عملا ملت عملکردشان را ببینند که نتیجه تقربیا هیچ است.
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  8 2
  مطهری حیف به اون پدر که پسری چون تو دارد.پسرنوح نباشی یه وقت حواست باشه!!!
 • DE ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  4 0
  محمود سریع‌القلم: راننده تاکسی یا یک لبوفروش دانشی درباره مسائل کشور ندارند!//ولی الان کلی مسافرکش و لبوفروش مثل خود کریه القلم و دوستانش شده اند مدیر و مسعول! و ... به موازات مسافرکشان و لبوفروشان زحمتکش زندگی خود و خانواده خود را تامین کرده اند لیکن لبوفرشان و مسافرکشان رانتخوار گند زدند به اقتصاد و تولید کل کشور.حالا کدام لبوفروش بیشتر دانش دارد؟
 • DE ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  7 0
  موسوی لاری گفت : مرز ما با اصولگرایان در این است که ما می‌گوییم مردم ولی‌ ٬نعمت ما هستندو هرچه نعمت داریم از جیب همین مردم خالی کرده ایم و آنها ‌می‌گویند؛ رعیتِ مردم هستند!البته لاری فقط دوچرخه اش خوبه و خروسش ولاغیر.
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  3 0
  چقدر نادان اون ابله و کودنی که مردم را نادان فرض کرده ادم ابله همین مردم شما رو از الاغ سواری به اینجا رسوندن همین مردم شما رو از ده کوره هاتون به مراتب بالا رسوندن
 • ۱۲۵ IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  5 0
  آقای موسوی لاری فکر نمیکنم ایندفعه ترفندتون کارگر بشه.
 • سجاد IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  2 1
  کلا اسهال طلبان ........... زیادی ...الخصوص این موسوی..
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  2 0
  این اصلاح طلبان علاوه بر اینکه خودمکز نفاق گرائیو نشر ان هستند .. ار ادمائی مثل مطهری هاو صادقیها و سلحشوری ها و امثالهم کبرای انتخاب شدن مجدد دست شورای نگهبان را میبندند ، حمایتهای انچنانی میکنند مرفهین بی درد جامعه جایگزین مرفهین ستم شاهی شدند
 • مجید IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  2 0
  لاری تست بده .چه زدی
 • رضا IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  1 0
  سلام مشرق جان شما حق بدهید مثلا یک لبو فروش یا راننده یا بقال و ... مثلا به اندازه سردار سلیمانی دانش سیاسی دارد
 • DE ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  2 0
  اقای مطهری اگه شجاعت دارید بدون ابهام و بی پرده اسناد و مدارک مستندشون رو اعلام کنند.اگر سندی نداشته باشید تهمت و قصد تخریب شورای نگهبان رو دارید که دراین مورد سابقه دار هستید. خصوصیت نماینده شورای مجلس اسلامی اینه که برای اقامه حق و قسط شجاع باشه. جزء از خدا از هیچ کسی نترسه.
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  5 1
  اقای جوادی آملی اونوقت نقش روحانیتی که در زمان شاه اگر کوچکترین خطایی را مشاهده می کرد کفن پوش بیرون می ریخت در حال حاضر با این همه فساد از اقتصادی گرفته تا جنسی چیست؟
 • IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  0 0
  اقای جوادی آملی
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  0 1
  حتما پدر شهیدش بود فاضل، زنهار کز فضل پدر هیچ نبودش حاصل
 • هژیر IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  0 0
  بدون شک اصلاح طلبان ستون پنجم دشمنان وجودی ایران هستند به چیزی کمتر از تسلیم و نابودی ایران و، سوریه ای شدن ایران عزیز رضایت نخواهند داد امیدوارم دلسوزان و بزرگان میهن، خواص جامعه در این موارد اتحاد و روشنگری کنند، سکوت جایز نیست سپاسگزارم پاینده ایران
 • ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  0 0
  کاش اصلاح طلبان لااقل مردم را در حد و اندازه رعیت می دانستند. آنها مثل فرعون فقط از راه ترساندن و ایجاد دوقطبیهای مسخره رای مردم را مهندسی میکنند و مردم در همان اندازه برایشان ارزش دارد.
 • ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  0 1
  کسانی مردم را ولی نعمت میدانند که به کمک آنها در سیل و زلزله و مشکلاتشان می روند فتنه گران 88 96 و 98 لطف کنند خفه شوند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس