کیک آلوده

خبرهایی در خصوص مشاهده کیک های حاوی قرص و کپسول در استان کرمان از روز گذشته شنیده می شود و مردم منتظر اظهار نظر رسمی مسئولان در این زمینه هستند.

به گزارش مشرق،‌ نخستین بار طی هفته های اخیر شایعاتی از وجود قرص در کیکهای برندهای خارجی در یکی از استانهای غربی کشور به گوش رسید و گفته شد که از مرز کیکهایی با برند ترک وارد کشور شده است و تصاویری در این زمینه در گروه های اجتماعی منتشر شد.

بیشتر بخوانید

پلمپ انبار ۳۰ هزار کیک مشکوک در چابهار

ماجرای قرص درون کیک‌ها چه بود؟

ماجرای عجیب قرص‌های مخفی در کیک‌ها

بلافاصله از سوی مسئولان مربوطه این مساله تکذیب شد و به تخریب برندهای وارداتی مرتبط شد اما هفته گذشته موارد مشابهی در استان هرمزگان نیز دیده شد و در حالی مسئولان باز هم در حال بررسی و کنکاش بودند که خبرهایی از مشاهده موارد مشابه در شهرستانهای جنوبی سیستان و بلوچستان شنیده شد.

شب گذشته نیز یک مورد مشابه در شهرستان آبدانان استان ایلام مشاهده شده است.

 شایعات وجود این کیکهای آلوده به قرص که هنوز هیچ اطلاع رسانی دقیقی در خصوص منشا آن ها صورت نگرفته است هم اکنون در فضای مجازی داغ است.

با تایید وجود قرص در کیک یک دانش آموز در «مدرسه شاهد بافت» عملا پای کیک های مشکوک به استان کرمان نیز باز شد و بعد از آن نیز سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان از مسمومیت هفت کودک در استان کرمان بر اثر استفاده از این کیکها خبر داد.

در هیچ کیک بسته بندی شده ای وجود قرص تایید نشد

رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان با تایید این خبر می گوید: این اتفاق در مدرسه شاهد شهرستان بافت روی داده است و دانش آموز دبستانی در حال خوردن کیک بوده که متوجه قرص می شود.

امید سلاجقه می افزاید: خوشبختانه قرص توسط دانش آموز خورده نشده و بلافاصله مسئولان بهداشتی مدرسه وارد عمل می شوند و این قرص را برای آزمایش به مرکز بهداشت منتقل می کنند.

وی با اشاره به اینکه نوع قرص مشخص نشده است و تمام شایعات در این خصوص تکذیب می شود می افزاید: طبق بررسیهای آموزش و پرورش نتیجه آزمایشها روی این قرص در روزهای ابتدایی هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی گفت: هیچ مورد دیگری در شهرستان بافت مشاهده نشده است.

مشاهده چند مورد دیگر مسمومیت در استان کرمان

اما چند ساعت از انتشار این خبر می گذشت که سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از مشاهده موارد مشابهی در استان کرمان خبر داد و گفت: طبق اعلام منابع پزشکی و درمانی هفت مورد مسمومیت ناشی از استفاده از این کیک ها در کرمان مشاهده شده است.

محمد صابری در این خصوص گفت: تمام مواردی که تا کنون ثبت شده مربوط به شهرستانهای کرمان و بافت بوده است و همه این کودکان نیز پس از درمان های ابتدایی و سلامت کامل ترخیص شده اند.

وی گفت: این کودکان دچار مسمومیت های جزیی و خواب آلودگی بودند و هم اکنون در سلامت کامل هستند.

وی ادامه داد: از مردم می خواهیم با توجه به مشاهده موارد وجود قرص در کیک و کلوچه ها در مصرف این خوراکی ها نهایت دقت را انجام دهند.

صابری بیان کرد: نوع این قرصها هنوز مشخص نیست و در آینده در این زمینه اطلاع رسانی می شود.

همه کیک های حاوی قرص باز شده هستند

وی گفت: ما نمی دانیم این قرصها چگونه داخل این کیک ها قرار گرفته است چون در همه موارد کیک ها باز شده بودند و هیچ موردی که کیک به صورت بسته بندی دست ما رسیده باشد وجود ندارد.

وی گفت: این موارد به مراجع قانونی منتقل شده است و مسلما پیگیریهای لازم انجام می شود.

وی برافزایش بازرسی های بهداشتی تاکید کرد و افزود: مردم از استفاده کیک های مشکوک و غیر بهداشتی جدا خودداری کنند.

صابری ادامه داد: سه کودک در شهرستان بافت با این مشکل مواجه شدند که به بیمارستان این شهر مراجعه کردند و چهار مورد دیگر در شهر کرمان به بیمارستان افضلی پور مراجعه کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه مراکز توزیع مواد غذایی باید این گونه خوراکی ها را از توزیع کنندگان قانونی تهیه و در دسترس مصرف کننده قرار دهند گفت: مردم نیز باید مراقبتهای بهداشتی لازم در این زمینه را انجام دهند.

وجود این قرص ها در کیک های کودک به نظر می رسد یکی دیگر از سناریورهای طراحی شده توسط افراد مغرض برای ضربه به ایمنی صنایع غذایی کشور است که ورود فوری دستگاههای امنیتی و برخورد با این اخلال گران امنیت ضروری است.

خانواده ها از دستگاههای قضایی و امنیتی می خواهند ضمن شناسایی فوری مسببان این حرکت زشت و عجیب که با سلامت کودکان بازی کرده است این افراد را با برخورد جدی قضایی مواجه کنند.

مدیرکل غذا وزارت بهداشت چند ساعت قبل در گفتگویی جاسازی این کیکها را اقدامی عمدی توصیف کرده است که پس از خروج کیکها از کارخانه انجام شده است و این مسئول گفته است که هدفی جز تشویش اذهان عمومی در پشت این ماجرا نبوده است.

محمد حسین عزیزی در این خصوص گفته است تمام مواردی که به ما تحویل داده شده است کیکها باز شده بوده و قرص در آن ها مشاهده شده و در بازرسی ها از کیکهای بسته بندی شده در انبارها چنین مواردی مشاهده نشده است.

وی گفته است قرصها و کپسول ها مختلف از جمله آنتی بیوتیک و موارد دیگر بوده اند.

وی تاکید کرد: تا کنون در هیچ موردی که پاکت این کیک ها بسته بوده باشد توسط بازرسان وزارت بهداشت مشاهده نشده است.

گمانه زنیهای مختلف از سوی دستگاهها انجام شده است اما مردم در حال حاضر منتظر بررسی مراکز مرتبط و پاسخ قطعی در خصوص وجود قرص در کیک ها هستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  19 4
  وای نه ، من دیروز ۴۰ تا شیرین عسل خریدم
  • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
   1 1
   برند ترک بوده نه ایرانی
  • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
   0 1
   همه را بخور! شاید خوش شانس بودی و در یکی از آنها قرص باشه و برنده شوی!!!خخخخخخخخخخخ
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  4 0
  در واقع پای دکترین سیناترا در میان است
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  25 0
  وجود این قرص ها در کیک های کودک به نظر می رسد یکی دیگر از سناریورهای طراحی شده توسط افراد مغرض برای ضربه به ایمنی صنایع غذایی کشور است/// سابقه اینجور حرامزادگی از اسراییل و آمریکا و سازمان منافقین بوده ولی شاید آنها به تحزیه طلبان یاد داده باشند.
  • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
   12 2
   دلار وهابیهای حرامزاده سعودی وامارات فراموش نشه!
 • علی IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  1 0
  مگه این مملکت. وزارت اطلاعات نداره؟
 • بهمن IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  13 2
  چراصداوسیما گزارشی تهیه نمی کند و برند های و اسامی شرکت ها اعلام نمی شود تا مردم بیشتر دقت کنند
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  0 0
  تا چن تا كشته نده اطلاع رساني نميشه ، تو كشورمون مرسومه
 • بصیر IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  2 0
  اطبای طب سنتی سالهاست در مورد خوراکیهای خارجی و احتمال چیز خور کردنه مردم توسط صهیونیستها هشدار میدن . خدا وکیلی از صهیونیست جهانی که گند پرونده هاشون در زمینه عقیم سازی سرخپوستها و موش آزمایشگاهی کردن آفریقایی ها در اومده بعید نیست از راه مسموم یا میکروبی کردن مواد غذایی بخوان به ما ضربه بزنند چون ایران دشمن شماره یک اسراییله
 • سمب IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  2 0
  خیلی مشکوکه .معلوم نیست پشت این قضایا چی هست.هدفشون صنایع غذایی هست یا هدفشون اینکه تا مردم فکرشون درگیر این مسئله ست کار دیگه ای بکنن چون قرصها بصورت مشخص توی کیکن اگه قصد مسمومیت بچه ها رو داشتن میتونستن به صورت پودر و غیر مشخص اینکارو بکنن و شایدم اینا از زیر دستشون سالم در رفته و به صورت پودرتوی بقیه مواد غذایی باشه خلاصه که خیلی مشکوکه
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  2 0
  وقتی در استان های مختلف این مشاهده شده چرا کسی حقیقت رو به مردم نمیگه حتما باید مردم برن پای شبکه های ماهواری ای خبر ها رو گوش کنند؟
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  1 0
  دیگه به هیچی نمیشه اعتماد کرد
 • معصومه IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  1 0
  عالیست ک بگوش مردم خبرهای مهم رامیرسانید
 • IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
  0 0
  صد درصد دشمن خارجی با داخلی هماهنگی کرده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس