کد خبر 1013953
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
اسراییل

یکی از شخصیت‌های علمی و آکادمیک عربستان سعودی که اخیراً با موافقت مقامات این کشور به فلسطین اشغالی سفر کرده، در گفت‌وگو با رسانه‌ای صهیونیستی، خواهان برقراری صلح با رژیم صهیونیستی است.

به گزارش مشرق، روزنامه‌نگار و پژوهشگر و متخصص سعودی در حوزه فرهنگ و تحقیق بر روی متون یهودی، از صلح اردن و مصر با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و گفت که صلح با این رژیم باید صلح واقعی باشد نه صلح از نوع مصری و اردنی.

بیشتر بخوانید:

پامپئو از کشورهای عربی خواست از بایکوت رژیم صهیونیستی دست بردارند

رادیو رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه از سفر این شخصیت سعودی به فلسطین اشغالی طی روزهای گذشته خبر داد و مصاحبه‌ خود با وی را منتشر کرد.

این پژوهشگر سعودی به دو شرط حاضر به مصاحبه با رادیو رژیم صهیونیستی شده است: نخست، مصاحبه با او بعد از خروج از فلسطین اشغالی منتشر شود و دوم اینکه هویت او مخفی بماند؛ چرا که وی در عربستان سعودی معروف بوده و در جراید این کشور حضور دارد و مطلب می‌نویسد.

بر اساس این گزارش، این سعودی با موافقت مقامات ریاض و به درخواست وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در قالب هیأتی به فلسطین اشغالی رفته است.

انتقاد از صلح مصری و اردنی

این شخصیت سعودی در پاسخ به سؤالی در مورد آینده روابط رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی گفت: «باید روابط طبیعی ایجاد کرد و نه روابطی مانند صلح اردنی اسرائیلی یا صلح مصری اسرائیلی؛ چرا که این دو صلح، صلح بین ملت‌ها نیست، بلکه صلح بین دولت‌هاست».

نفرت از اسرائیل باید جرم شود!

او از اردن و مصر به دلیل صلح ناقصی که با رژیم اسرائیل داشته‌اند، انتقاد کرد و گفت که صلح این رژیم با دو کشور مذکور منجر به اسرائیل‌هراسی می‌شود و باید این صلح هرآنچه را که منجر به ایجاد نفرت از اسرائیل‌ یا برعکس نفرت صهیونیست‌ها از عرب‌ها می‌شود، «جرام‌انگاری» شود.

این سعودی که نخواسته نامش فاش شود، در مورد مسئله فلسطین نیز گفت: «من می‌گویم چرا به خاطر اقلیت کوچکی در جهان عرب (منظور فلسطینی‌ها) ما به دنبال مشکل‌تراشی با اسرائیل و قدرت‌های بزرگ باشیم».

هر از گاهی برخی از شخصیت‌های سعودی با هدف آماده‌سازی افکار عمومی در جهان عرب و عربستان سعودی علنی به فلسطین اشغالی سفر می‌کنند.

جنجالی‌ترین این نوع سفرها، سفر وبلاگ‌نویست سعودی به «نام محمد سعود» در تیرماه بود که بعد از رسانه‌های شدن اظهارات او، فلسطینی‌ها او را از قدس طرد کردند. مقامات سعودی مجبور شدند برای فرار از حملات رسانه‌ای به خود، سفر او را شخصی بخوانند و هرگونه وابستگی او را  به خود تکذیب کنند.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی طی سال‌های گذشته بارها از وجود روابط این رژیم به برخی از کشورهای مهم عربی خبر داده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس