کد خبر 1013201
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
تاج زاده نمایه

طی روزهای گذشته نامه ای به امضای ۷۷ اصلاح طلب با محوریت تاج زاده منتشر شد که حکایت از حمایت این جمع از اغتشاش‌گران داشت اما حالا جمعی از این افراد با امضای نامه ای دیگر، نامه پیشین را جعلی دانستند.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، جمعی از اصلاح طلبان که طی هفته اخیر نام آنها ذیل بیانیه منتسب به ۷۷ اصلاح طلب درباره آشوب های اخیر با محوریت مصطفی تاج زاده آمده بود؛ حالا با صدور بیانیه‌ای با اعلام برائت از نامه پیشین اعلام کردند: ما امضاءکنندگان این بیانیه ضمن رد برخی مفاد بیانیه مذکور و اعلام بی‌اطلاعی خود از نحوه تدوین و انتشار آن، تأکید می نماییم تنها راه حل مشکلات کشور رجوع به صندوق رأی می باشد و بر رد هر نوع راهکار خشونت‌آمیز جایگزین پافشاری می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

تاجزاده اینترنت از کجا آورده است؟!

متن نامه این فعالان سیاسی اصلاح طلب به شرح زیر است: 

«مردم بزرگ ایران!


حوادث تلخ رخ داده طی روزهای اخیر که علاوه بر خسارت‌های مادی، روح و جان عده‌ای از مردم این سرزمین را نیز رنجاند فرصتی است تا بار دیگر با یادآوری نعمت بی‌بدیل امنیت، وظیفه خود در قبال حفظ این سرمایه بزرگ را مرور کنیم. شکی نیست که تداوم و بقای هر حکومتی در به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم و برخورد هوشمندانه با آن است اما همه ما باید بدانیم که دستیابی به هر نوع اصلاحی در حکومت صرفا در شرایط ثبات و امنیت ممکن بوده و آنچه خارج از این چارچوب نصیب ملت خواهد شد؛ خسارت محض است.


امروز بر همگان روشن است که تداوم وضعیت سابق مصرف سوخت نه تنها هیچ توجیه اقتصادی نداشت بلکه با گسترش روزافزون قاچاق سوخت، شرایط برای تاراج سرمایه‌های ملی فراهم می‌شد. براین اساس ضرورت تدوین برنامه‌ای برای کنترل این مصرف افسارگسیخته از مدت‌ها پیش مورد تأکید کارشناسان قرار داشته است. با این وجود اجرای هر سیاست مفید نیازمند اتخاذ مناسب‌ترین روش اجراست. آنچه در اجرای طرح اخیر کنترل مصرف سوخت به وضوح قابل رؤیت است، شتابزدگی در اجرا، بی‌توجهی به تبعات قابل پیش‌بینی آن، بی‌اعتمادی به مردم  و عدم اقناع افکار عمومی و خصوصا سردرگمی دولت در مواجهه با نتایج طرح است. بر این اساس ضرورت بازگشت به اصل تدبیر در تصمیم‌گیری‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.


هموطنان شریف!


بی‌شک بخشی از خشونت‌های روزهای اخیر نتیجه برنامه‌ریزی بدخواهان خارجی مردم ایران بوده که نه تنها سعادت ملت بزرگ ایران کوچکترین اهمیتی برایشان ندارد بلکه تجربه تاریخی نشان می‌دهد تاکنون از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به منافع این مردم دریغ نکرده‌اند. وقتی ولیعهد جوان عربستان سخن از کشاندن جنگ به داخل خیابان‌های ایران می‌گوید؛ عجیب نیست که در برخی مناطق کشور شاهد حضور افراد مسلح در میان معترضین باشیم. بنابراین ضمن تأکید بر ضرورت شنیدن صدای به حق ملت در اعتراض به بی‌تدبیری‌های دستگاه‌های مسئول و همچنین ضمن دعوت نیروهای حافظ نظم و امنیت به تداوم صبر و مدارا با مردم، برخورد هوشمندانه ملت با شیطنت‌ها را مورد تأکید قرار داده و تصریح می‌کنیم نباید اجازه داد تا منافع اعتراضات به حق مردم به سبد بیگانگان و دشمنان ایران و ایرانی برود چرا که آنان به چیزی کم‌تر از نابودی امنیت ملی این سرزمین و دستاوردهای مردم آن بسنده نخواهند کرد.


در نهایت و با توجه به انتساب بیانیه‌ای نه چندان دقیق به ۷۷ نفر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب طی روزهای اخیر؛ ما امضاءکنندگان این بیانیه ضمن رد برخی مفاد بیانیه مذکور و اعلام بی‌اطلاعی خود از نحوه تدوین و انتشار آن، تأکید می نماییم تنها راه حل مشکلات کشور رجوع به صندوق رأی می باشد و بر رد هر نوع راهکار خشونت‌آمیز جایگزین پافشاری می‌کنیم. همه ما باید بدانیم که مسیر هر نوع اصلاح و بهبودی فقط و فقط از مسیر مشارکت سیاسی و صندوق رأی می‌گذرد و لاغیر.


بهزاد نبوی، محسن امین‌زاده، ابراهیم اصغرزاده، علیرضا علوی‌تبار، حسین واله، محمدرضا جلایی‌پور، علی تاجرنیا، محمد کیانوش‌راد، علی مزروعی، الهه کولایی، صادق نوروزی، مهدی دریس‌پور، زهره آقاجری، بهروز آقامحمدی، حمید آیتی، محمد احمدنژاد، حمیدرضا امیری، رضا باوفا، زهرا توحیدی، مصطفی سبطی، بهروز شاهرخ‌نیا، حامد شجاعی، مطهره شفیعی، رویا بلوری، هدی توحیدی، جلال جلالی‌زاده، سیاوش حاتم، محمد حسینی‌نیا، علیرضا خوشبخت، مصطفی درایتی، زهرا ربانی املشی، ویدا ربانی، علیرضا رجبیان، مصطفی رسته مقدم، کریم عابدی، پروین فهیمی، بهرام سمیع، احمد منتظری، ریحانه طباطبایی، ساجده کیانوش‌راد، کتایون گلرخ، عروجعلی محمدی، میثم مشایخی، مهدی مظفری، محمدحسین نعیمی‌پور، علی نیکجو، شهرزاد همتی، رضا یوسفیان.

در نامه‌ای که در روزهای اخیر با عنوان بیانیه ۷۷ اصلاح طلب منتشر شده بود ضمن حمایت از اغتشاش گران به برخورد نیروهای انتظامی انتقاد کرده  و از مأموران خواسته شده بود که از اعمال خشونت در هر سطحی پرهیز و فوراً نسبت به تعقیب کیفری آمران و عاملان تیراندازی به‌سوی مردم اقدام کنند!

در این بیانیه جعلی که با محوریت مصطفی تاج زاده گردآوری شده بود، امضا کنندگان مورد ادعا، خواسته بودند به خواست مردم احترام گذاشته شده و همچنین با عادی‌سازی روابط خارجی بساط تحریم‌ها جمع شود!

محسن آرمین، ابراهیم اصغرزاده، علی تاجرنیا، سعید حجاریان، عبدالله رمضان‌زاده، فیض‌الله عربسرخی، علیرضا علوی تبار، الهه کولایی، محمد کیانوش‌راد، شهیندخت ملاوردی، عبدالله ناصری، آذر منصوری، حمید آیتی (همسر شهیندخت ملاوردی) و حسین کروبی از جمله افرادی بودند که امضای آنها پای نامه یاد شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  1 0
  دیگه ؟؟؟
 • امیر IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  18 0
  چه جالب، اصلا عجله ای برای تکذیب نبوده! حالا که آب ها از آسیاب افتاده و امیدی براشون نیست تکذیب میکنند! همون داستان کی بود کی بود من نبودمه!
 • IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  18 0
  این جمع بی‌سواد، پر ادعا هنوز نمی‌‌دانند که بعد از امتحان نمی‌توانند پاسخنامه خود را تغییر بدهند، خواه به بهانه بی‌اطلاع بودن از اصل موضوع باشد یا موافق نبودن با برخی مطالب امضا شده .....
 • IR ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  13 0
  الغریق یتمسک بکل حشیش - کسی که در حال غرق شدن است به هرخاشاک کوچکی در دریا چنگ می زند تا روی آب بماند .
 • مهماندار هواپیما IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  17 0
  جای خلخالی خالی که این جماعت بی شرف را اعدام کنه
 • دزدی اصلاح طلبان RU ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  7 0
  روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران سعید لیلاز، کارشناس اقتصادی و عضو حزب کارگزاران به روزنامه ایران گفت: «از زمستان ۱۳۹۶ به بعد بالافاصله تحریم‌ها اتفاق افتاد که می‌توان از آن به‌عنوان بزرگترین موج سیاسی- اقتصادی تاریخ ایران نام برد که در جهت طوفان و برای تخریب اقتصاد ایران شکل گرفت که متأسفانه شخص آقای روحانی، آقای جهانگیری به‌عنوان معاون نخست، آقای سیف رئیس اسبق بانک مرکزی و کل اعضای دولت این طوفان را دست کم گرفتند و باوجود هشدارهای روشنی که همان موقع به آنها دادیم، اقدامات مؤثر، فوری و قاطعی برای مقابله با بحران نداشتند. به‌عنوان مثال اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی، یکسان کردن نرخ ارز و اعلام اینکه به هر فردی که متقاضی باشد ارز دولتی پرداخت می‌کنیم، سلسله اشتباهاتی بود که نشان می‌دهد بحران را دست کم گرفته بودند و در نهایت دیدیم که قیمت دلار به حدود ۱۸ الی ۱۹ هزار تومان در بازار رسید. این درحالی است که تحت هیچ شرایطی و با هیچ مقیاسی نباید نرخ ارز به بیش از ۸ هزار تومان می‌رسید.این اتفاق یکی از کم سابقه‌ترین میزان دزدی و فساد را در تاریخ اقتصاد ایران ایجاد کرد. من حدس می‌زنم که در اواخر سال ۱۳۹۶ تا پایان ۱۳۹۷ در مجموع ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار میلیارد تومان دزدی، حیف و میل و رانت در اقتصاد ایران ایجاد شده که اگر هر مرجعی توضیح بخواهد من حاضرم به‌صورت روشن اعلام کنم این رقم صرف چه اموری شده است. در مرحله بعد یکی از فشارهای بی‌سابقه در تاریخ ایران بر اقشار تهیدست جامعه ایران اتفاق افتاد. زمانی که نرخ تورم در فروردین ۱۳۹۷ به ۵۲ درصد و نرخ تورم مواد غذایی به حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌رسد من حدس می‌زنم که نرخ تورم برای بخشی از اقشار فرودست ایران یعنی دهک‌های اول و دوم تورم سه رقمی بوده است که این یک فاجعه ملی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که چقدر ملت نجیب و صبوری داریم. چقدر پایه‌های انقلاب اسلامی نیرومند است که این اتفاقات منجر به افزایش بی‌ثباتی مطابق آنچه که دولت ترامپ می‌خواهد، نشده است.»
 • حسين DE ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  11 1
  اين آدم اصلا"" جعلى بدنيا اومده.
 • IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  13 0
  گوش ما هم مخملی، اول حرف دلشون رو زدن ، بهد که دیدن گندش دراومد ،کی بود کی بود من نبودم، راست میگید از تاجزاده شکایت کنید
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  13 0
  غلط کردن فکز نمیکردن، آشوب نگیره
 • سید IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  9 0
  توفیری ندارد همه شان چه امضاء دهندگان در بیانیه اول و چه امضاء کنندگان بیانیه دوم، از منظر ملت اصلاح طلبان تهوع آورند و به شدت منفور بندگان خدا!
 • سهراب IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  18 0
  ای بزدل ها! اندازه یه جو هم به گفته خودتان اعتقاد ندارید ... افساد طلب های بی عقل!
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  9 0
  باز هفته دیگه همینا این نامه رو هم تکذیب میکنن!
 • عاشق ایران IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  13 0
  مشرق جان شما از این جماعت افسادطلب دروغگو چه انتظاری دارید؟
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  18 0
  تاجزاده را باید بخاطر جعل امضا و فریب مردم برای ایجاد آشوب در کشور و ضرر زدن به اموال عمومی محاکمه و اشد مجازات کرد.
 • پرویز IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  4 0
  خب آخرش نگفتی کدامشان گفته اند امضابشان جعلیه.
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  7 0
  بر گردن تاجزاده قلاده بسته مانند سگ در شهر بچرخانید
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  4 0
  همین ها مملکت را به این روز انداختند بزنید تو دهانشان
 • عباس IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
  2 0
  اینام تکذیب نکردن اصل نامه وامضا رو بلکه با یه پیچیدیگی مزورانه اعلان کردن برخی از مفاد این نامه رو رد کرون!!!!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس