حزب الله لبنان در روز بزرگداشت شهدا - کراپ‌شده

نائب رئیس شورای اجرایی حزب‌الله اعلام کرد، مقاومت به برکت خون شهدا کارهایی انجام داد که ارتش‌های کشورها از آن عاجز بودند.

به گزارش مشرق، حزب‌الله لبنان یازدهم نوامبر را روز شهید نامگذاری کرده و هر سال این روز را به یاد شهدایش گرامی می‌دارد. در ۱۱ نوامبر ۱۹۸۲ «احمد قصیر» اولین عملیات شهادت‌طلبانه را علیه اشغالگران صهیونیست در لبنان انجام داد.

بیشتر بخوانید:

لبنان؛ مقصد جدید راهزنی نفتی آمریکا

بر اساس گزارش شبکه «العهد»، سالگرد روز شهید امسال در گلزار شهدای شهر «نبی شیث» در منطقه «بقاع» برگزار شد و مقامات مختلف لبنانی در آن حضور داشتند.

«محمد یاغی» نائب رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در سخنرانی خود به این مناسبت اعلام کرد: ارزش مسیر مقاومت آن است که رهبران آن شهدا هستند.

وی در ادامه گفت: به برکت خون شهدا کارهایی انجام دادیم که ارتش کشورها از آن عاجز بودند و هیچ قدرتی در جهان نمی‌تواند محور مقاومت را شکست دهد.

وی در ادامه به تحرکات مردمی در این روزهای لبنان پرداخت و تصریح کرد، اگر ملت لبنان خواستار مقابله با مفسدان است کاملا حق دارد و حزب‌الله از ابتدا با این مطالبات همراه بوده است.

یاغی گفت، چند روز پس از آغاز تظاهرات، آمریکا وارد خط اعتراض‌ها شد، مسیر آن را تغییر داد و به مقاومت توهین کرد؛ در قبال این موضوع سکوت نخواهد شد و کسی گمان نکند مقاومت ضعیف است، مقاومت «توانا و قوی» است.

وی در پایان تأکید کرد، مقاومت، پایه و اساس معادله لبنان است و با خون این کشور و منطقه را حفظ کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس