به نشر - حسین سعیدی

در آیین افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد، به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) به عنوان ناشر برگزیده سال خراسان رضوی انتخاب شد.

به گزارش مشرق، در آیین افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد، به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) به عنوان ناشر برگزیده سال خراسان رضوی انتخاب شد.

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با شعار «کتاب پیشران مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی» با حضور تولیت آستان قدس رضوی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار خراسان رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، فرهیختگان و نویسندگان و جمعی از مدیران فرهنگی استان در محل نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار شد.

در این مراسم، «انتشارات به‌نشر» به عنوان ناشر برگزیده سال خراسان رضوی در بخش آثار ادبی کودک و نوجوان انتخاب شد و از تلاش های حسین سعیدی، مدیرعامل این انتشارات تجلیل شد.

در متن تقدیرنامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به انتشارات «به‌نشر» به عنوان ناشر برگزیده کتاب سال استان آمده است: «قدم نهادن در مسیر فرهنگ و ادب ره‌توشه خردورزان است که در صحنه حق پویی حضور یافته و با قلم متعهد و وجدان بیدار دغدغه‌های جامعه ما باشند. خداوند متعال را شاکریم که این فرصت را به ما عنایت فرمود که گامی در جهت همگرایی میان از اصحاب نشر و قلم برداریم».

«موقف» برگزیده کتاب سال خراسان شد
در بخش انتخاب کتاب سال خراسان رضوی نیز کتاب «موقف» به قلم «سعید تشکری» از «انتشارات به‌نشر» به عنوان کتاب برگزیده سال خراسان رضوی انتخاب شد.

سعید تشکری، نویسنده، کارگردان و فیلم‌نامه نویس، عضو کانون ملی منتقدان تئاتر و مدرس ادبیات نمایشی و داستان‌نویسی است که در کتاب «موقف» روایتگر سرزمینی است که دعبل خزایی، شاعر شیعی متصل به آستان امام هشتم (ع) برای خود انتخاب کرده است، او هر چند از این سرزمین دور است، اما با کلام و خدمتش موقف سرزمین امام هشتم می‌شود.

گفتنی است از میان سه هزار و ۵۸۵ کتاب راه یافته به دبیرخانه انتخاب کتاب سال در خراسان رضوی، یک هزار و ۹۰ اثر منتخب به مرحله نخست راه پیدا کردند، در محله دوم ۱۰۹ داوری و در مرحله سوم ۲۳ کتاب انتخاب شد. در مرحله نهایی پنج اثر به عنوان منتخب کتاب سال استان برگزیده و در آیین افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد از نویسندگان این آثار تجلیل شد.

تقدیر از مترجم کتاب «هم قسم»
در ادامه آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب مشهد از احمد نظنزی جانباز ۷۰ درصد و مترجم کتاب «هم قسم» به عنوان دیگر اثر برگزیده سال خراسان رضوی تجلیل شد.
کتاب «هم قسم» شرح زندگی و خاطرات «ام یاسر»، همسر شهید سید عباس موسوی، دبیرکل پیشین حزب‌الله لبنان است که توسط «به‌نشر» انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است و به عنوان کتاب برگزیده بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد انتخاب شد.
در پایان این مراسم و با حضور تولیت آستان قدس رضوی از آثار برگزیده رونمایی شد.

گفتنی است انتشارات به‌نشر در دو غرفه «کودک و نوجوان» و «عمومی و بزرگسال» میزبان حضور علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با حضور ۷۳۰ ناشر از سراسر کشور تا ۱۵ آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس دایر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس