کد خبر 1005768
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
عبدالمهدی نمایه

منطقه کردستان عراق بر حمایت خود از دولت عبدالمهدی و برنامه‌های اصلاحی آن تاکید کرد و گفت که اوضاع نابسمان این کشور به نفع هیچ کس نیست.

به گزارش مشرق، منطقه کردستان عراق به ریاست «نیچروان بارزانی» اعلام کرد که از عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق و بسته اقتصادی دولت این کشور حمایت می‌کند.

دولت منطقه کردستان عراق در وبسایت خود اعلام کرد که «از عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق و برنامه اصلاحی و بسته اقتصادی که ارائه کرده است، حمایت می‌کنیم».

بیشتر بخوانید:

هشدار عضو جریان حکیم درباره پیامدهای خطرناک برکناری دولت

دولت منطقه کردستان عراق تاکید کرد که «اوضاع نابسمان کشور نه به نفع منطقه کردستان و نه کل عراق است».

اربیل همچنین اعلام کرد که «مخالف هر گونه تحرکاتی است که با هدف کاهش قدرت و حقوق منطقه کردستان که در قانون اساسی گنجانده شده است».

عبدالمهدی روز گذشته به دعوت صدر برای استعفا سپس برگزاری انتخابات زودهنگام برای تغییر دولت در قالب نامه‌ای پاسخ داد و به وی گوشزد کرد که «توافق» سیاسی راه کوتاه‌تری در مقایسه با انتخابات زودهنگام است و هر سیاستمداری نباید مدعی نمایندگی مردم شود و بهترین راه روشن شدن اراده مردم «صندوق رأی» است.

وی در این نامه «سرنوشت انتخابات زودهنگام» را «نامعلوم» توصیف کرد و با اشاره به مشکلات و روند قانونی زمان‌بر آن گفت، «اگر دنبال تغییر دولت هستید، راه‌های کوتاه‌تری نیز در دسترس است» .

دور دوم اعتراضات عراق از اول اکتبر آغاز شده، از ۲۵ اکتبر ازسرگرفته شده و هم‌اکنون چند استان عراق مثل بغداد، شاهد اعتراضات مردمی برای ایجاد اصلاحات سیاسی و بهبود خدمات دولتی است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس