سیلاب

آقا میرزایی گفت: ارتباط پیاده روستاهای خرم آباد از طریق پل برقرار است و تا غروب امروز امکان تردد خودرو نیز برقرار می‌شود. همچنین آمادگی داریم در صورت نیاز روستاهای اطراف رودخانه را تخلیه کنیم.

به گزارش مشرق، غلامرضا آقا میرزایی مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: در شهرستان پلدختر روستای توه خشکه، یک پل بزرگ به نام پل "طاق عباس علی" از نوع خرپایی و به طول بیش از ۵۰ متر، راه ارتباطی ۸ روستا را تامین می‌کند. این پل در سیل فروردین ماه تخریب شد، اما پل جدید توسط ارتش و راهداری در حال ساخت است.


وی افزود: تا پایان یافتن ساخت پل جدید، یک پل موقتی برای عبور ساکنین منطقه ایجاد شد که در بارش‌های اخیر، این پل موقتی نیز آسیب دید که البته در صورت کاهش بارندگی این پل قابل استفاده خواهد بود.

بیشتر بخوانید:


مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با اشاره به اینکه راه ارتباطی روستاها قطع نشده است، ادامه داد: در حال حاضر ساکنین برای تردد پیاده، می‌توانند از پل اصلی استفاده کنند، اما نیروها در حال تلاش هستند تا غروب امروز، این پل را برای عبور خودروها نیز تجهیز و آماده کنند.


آقا میرزایی با اشاره به خسارات سیلاب گفت: بنا بر گفته‌های ساکنین محلی کوهدشت، ۱۰۰ راس گوسفند تلف شده اند و کارشناسان دامپزشکی در حال جمع آوری اطلاعات برای اعلام نهایی آمار هستند. همچنین سه واحد مسکونی و چندین اصطبل دچار آبگرفتگی شده اند.


وی ادامه داد: تمام نیروها و تجهیزات استان به حالت آماده باش هستند و به دستگاه‌های مربوطه نیز هشدار داده ایم. همچنین آمادگی داریم در صورت عدم پاسخگویی امکانات دولتی استان، از بخش‌های خصوصی و در نهایت امکانات استان‌های معین کمک بگیریم.


آقامیرزایی درباره دستور تخلیه گفت: ما آمادگی داریم که تمام روستاهای اطراف رودخانه را در شرایط بحرانی تخلیه کنیم، اما تاکنون این مسئله نیاز نشده است.


مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با اشاره به دستور تخلیه یکی از بخش داران گفت: از مردم درخواست می‌کنیم اخبار موثق را تنها از سازمان مدیریت بحران استان دریافت کنند.


وی با اشاره به میزان بارندگی‌ها گفت: میانگین بارش در ۴۸ ساعت گذشته، ۱۷ میلی متر است. همچنین بیشترین بارش در خرم آباد ۳۰ میلی متر و کمترین بارش در پلدختر ۷ میلی متر ثبت شده است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس