پرسپولیس در لیگ خلیج فارس بازی می‌کند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهم‌ترین بازی باشگاهی در ایران است.

همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به‌عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، یازده بار در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده و از این جهت پرافتخارترین تیم است. پنج قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران، دو قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران پرافتخارترین در این جام و یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا مهم‌ترین قهرمانی‌های پرسپولیس هستند.

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 با هدایت برانکو ایوانکوویچ در شرایطی که بسیاری از بازیکنان خود را از دست داده و از انتقال بازیکن جدید هم محروم بود، توانست تا مرحله فینال صعود کند. شاگردان برانکو در دو بازی پایانی، در مجموع 2 بر صفر مغلوب کاشیما آنتلرز ژاپن شدند و در ورزشگاه آزادی از رسیدن به جام قهرمانی باز ماندند.

سومین قهرمانی متوالی پرسپولیس با برانکو

 تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین بازی لیگ هجدهم (پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه 98) با برتری برابر پارس جنوبی جم به عنوان قهرمانی هجدهمین دوره لیگ برتر دست یافت. قهرمانی لیگ هجدهم به آخرین روز کشیده شد و تیم های پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی داشتند.

تیم پرسپولیس برای قهرمانی بدون اما و اگر،‌ تنها به یک امتیاز احتیاج داشت و سپاهان باید ضمن کسب 3 امتیاز،‌ منتظر نتیجه بازی پرسپولیس می‌ماند و در صورت شکست پرسپولیس، شاگردان امیر قلعه نویی قهرمان می‌شدند.

در نهایت پرسپولیس با پیروزی یک بر صفر مقابل پارس جنوبی جم توانست با کسب 61 امتیاز، قهرمان شود. سپاهان نیز با پیروزی 2 بر صفر مقابل استقلال خوزستان نایب قهرمان شد. استقلال تهران نیز با پیروزی 2 بر یک برابر سپیدرود رشت، در جایگاه سوم باقی ماند و توانست سهمیه آسیا را کسب کند.

 

کل اخبار: 6776