کد خبر 998680
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
داوری

دیروز فغانی رفت، امروز سخندان می‌رود، فردا سرمایه‌های دیگر. از زمان حضور ممبینی در راس کمیته داوران، داوری ایران نه تنها پیشرفتی نداشته بلکه اشتباهات داوران بااستعداد اما بی‌تمرکز ایران بیشتر شده است.

به گزارش مشرق، پرچم زدن در دیدار پرسپولیس و سپاهان آخرین قضاوت یکی از پرافتخارترین کمک‌داوران ایرانی بود. خداحافظی که در عین ناباوری شکل گرفت و تقصیر را می‌توان به گردن کمیته داوران و فدراسیون فوتبال انداخت.

کمیته‌ای که به گفته رضا سخندان، "نامردی کرد و در عین هماهنگی، او را از لیست داوران بین‌المللی کنار گذاشت." روزی که اسامی داوران بین‌المللی روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفت، هیچ‌کس حتی خود سخندان هم فکرش را نمی‌کرد که نامش در این لیست نباشد. خیال پرافتخارترین کمک داور ایرانی از جلسه‌ای خوش بود که چند روز قبل از انتشار نام داوران بین المللی با حضور هدایت ممبینی برگزار شده بود و سخندان برای ادامه کارش در آسیا و جهان اعلام آمادگی کرده بود.

بیشتر بخوانید:

پای براندائو به گلزنی باز شد

البته این قرار هم بین آنها گذاشته شده بود که امسال آخرین سال قضاوت کمک داور ایرانی باشد اما به نظر می‌رسد دل امثال ممبینی به حال داوری این مملکت نمی‌سوزد و به دنبال پر دادن استعدادها و سرمایه‌ها هستند. زمانی که علیرضا فغانی تصمیم گرفت داوری در ایران را ببوسد و کنار بگذارد، ممبینی حاضر نشد حتی در این خصوص حرف بزند. بر خلاف مدیرانی چون فریدون اصفهانیان و سرپرست‌هایی چون علیرضا سهرابی، رییس فعلی کمیته داوران به هیچ وجه توجهی به گردابی که داوری در آن گیر افتاده ندارد و دقیقا مشخص نیست چه کار می‌کند. پیش از آغاز فصل و برگزاری کلاس‌های VAR می‌توانست نشانه خوبی برای حضور ممبینی در راس کمیته باشد اما به مرور آقای رییس به سایه رفت و حتی حاضر نشد درباره اشتباهات پرتعداد داوری در شش هفته‌ای که گذشت کلمه‌ای صحبت کند.

دیروز فغانی رفت، امروز سخندان می‌رود و فردا هم سرمایه‌های دیگر و داوری ایران می‌ماند با یک مشت داور بااستعداد اما بدون تجربه و تمرکز. داورانی که نه به حق و حقوقشان رسیدگی می‌شود، نه شرایطی برایشان به وجود می‌آید که به دور از حاشیه باشند و نه باتجربه‌ای دارند که از آنها درس بگیرند. چیزی که مشخص است، فراموشی داوری در ایران است و این آلزایمر فعلا سراغ رییس کمیته داوران آمده است.

سخندان در آخرین گفت‌وگوی خود با ایسنا اعلام کرد که دوست داشته داوری کند و این حقش نبوده که "این‌گونه ناجوانمردانه حذف شود." خنجری از پشت به او زده شده و معلوم نیست تکلیف این سرمایه داوری مملکت چه خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس