محسن رضایی نمایه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما وارد دوره جدیدی شده ایم و از کشورهای اسلامی می‌خواهیم که از آمریکا مستقل شوند تا بتوانیم باهم برادر شویم، برادری و استقلال باید پا به پای هم باشد.

به گزارش مشرق، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصاحت نظام در جلسه هم اندیشی دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و نمایندگان دستگاه‌ها و نهادها در بزرگداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: حتی اگر آمریکا وارد شود حادثه گذشته را تکرار نمی‌کنیم معلوم نیست دوباره به برجام برگردیم.

وی افزود: ما شرایط جدیدی فراتر از برجام می‌خواهیم که این همه خسارتی که به جمهوری اسلامی در اثر تحریم‌ها وارد شد را جبران شود.

رضایی بیان کرد: اگر آمریکایی‌های بخواهند به طرف برجام وارد شوند حداقل ۱۵۰ میلیارد دلار هزینه خسارت را باید بدهند.

بیشتر بخوانید:

دبیر مجمع تشخیص مصاحت نظام یادآور شد: نحوه مواجهه و مبارزه با امریکا وارد مرحله جدید شده است دیپلماسی و سیاست خارجی ما باید در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شود.

رضایی اظهار داشت: شورای هماهنگی یکی از نهادهای انقلابی است که در دهه اول انقلاب شکل گرفته است. شورا در بسیاری از پروژه های تاریخی نقش منحصر به فردی ایفا کرده است، چه در دفاع مقدس و چه پس از آن و حتی عزیزانی از این مجموعه شهید شدند.

وی افزود: امیدواریم با قدرت و صلابت کار را ادامه دهیم و در این جنگ نابرابر در کنار اسلام، قرآن و ملت ایران باشیم.

رضایی بیان کرد: موضوع ۱۳ آبان انقلاب بزرگی به نام انقلاب دوم است، زمانی که لانه جاسوسی فتح شد، امام فرمودند که انقلاب دوم شده است، بنابراین ۱۳ آبان صرفا یادآوری حادثه تاریخی نیست بلکه سرآغاز یک انقلاب دیگر به نام انقلاب دوم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در انقلاب اول نظام شاهنشاهی وابسته به غرب و امریکا بود که ملت ایران را به استثمار کشیده بود. دشمنان پس از انقلاب حتی پس از جنگ ملت ایران را رها نکردند و بیرون از مرزها اقداماتی علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند تا دوباره برگردند. آمریکا همچنان در خواب بازگشت به ایران است و در این زمینه کودتا، ترورها و جنگ هشت ساله انجام دادند. 

* عربستان از پشت خنجر زد

رضایی خاطر نشان کرد: عربستان ۱۵۰ میلیارد دلار و به تعبیر منابع دیگر ۱۸۰ میلیارد دلار خرج صدام کرده است. رابطه ایران و عربستان پس از جنگ برقرار بود اما آنها از پشت خنجر زدند به ویژه در سال‌های اخیر این را شاهد بودیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در سال‌های اخیر وقتی امام فرمودند انقلاب دوم آغاز شده است به این معنا است که شاه رفته اما آمریکایی‌ها ملت ایران را رها نمی‌کنند. امروز تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران انجام می‌دهند بانک مرکزی را دو بار تحریم کردند و این نشان دهنده آن است که بغض و کینه ای از جمهوری اسلامی دارند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان پرچمدار این انقلاب دوم است، در سال گذشته دو حادثه صورت گرفت اول انکه در ۱۳ آبان سال گذشته ترامپ تحریم های اقتصادی را علیه جمهوری اسلامی تصویب کرد و دوم آن که بیست و سوم بهمن ماه سال گذشته مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را آغاز کردند.

رضایی بیان کرد: سیزدهم آبان ترامپ به این نتیجه رسید که دیگر جنگ و حملات نظامی علیه ایران فایده ندارد و باید سختی های طاقت فرسایی را به مردم ایران وارد کنند تا آنها وارد خیابانها شوند و در آن صورت به دفاع از ملت ایران بپردازند، آنها معیشت ملت ایران و هدف قرار دادند منابع دولتی را کاهش دهند تا نتواند حقوق ملت شراب دهد.

رضایی خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان صورت گرفت و حتی یک روز پس از انقلاب اسلامی ۲۲ بهمن بیانیه گام دوم از سوی مقام معظم رهبری صادر شد، یعنی مبارزه ما با آمریکا وارد مرحله جدیدی شده است.

وی افزود: دستور کار جدید این است که ما تنها به دنبال تثبیت جمهوری اسلامی هستیم بلکه یک تمدن بزرگ را فراهم کنیم. ملت ایران، جوانان، نخبگان، زنان و مردان ایرانی آماده باشند و حرکت کنید تا در چهل سالگی دوم انقلاب تمدن بزرگ ایران اسلامی را در منطقه فراهم کنیم.

* نمی‌توانیم با کشورهایی باشیم که تا دندان به آمریکا وصل هستند

رضایی اظهار داشت: انقلاب دوم از گرفتن لانه جاسوسی آغاز شد اما الان به فضای جدیدی وارد شده ایم. خیلی‌ها می‌گویند ترامپ شاید رای نیاورد اما می گویم حتی اگر دموکرات‌ها هم به جای ترامپ بیایند، دشمنی ما با امریکا ادامه دارد، چون دشمنی دموکرات‌ها علنی تر است.

وی افزود: ما به دنبال امنیت دسته‌جمعی منطقه هستیم. ما نمی‌توانیم با کشورهایی باشیم که تا دندان به آمریکا وصل هستند چرا که آنها از پشت به خنجر خواهد زد.

* کشورهای اسلامی از آمریکا مستقل شوند

رضایی بیان کرد: ما وارد دوره جدیدی شده ایم و از کشورهای اسلامی می‌خواهیم که از آمریکا مستقل شوند تا بتوانیم باهم برادر شویم، برادری و استقلال باید پا به پای هم باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: توقع آمریکا این است که نتیجه تحریم‌های اقتصادی این باشد که صادرات نفت ایران را به صفر برساند و واردات و مبادلات تجاری ایران قطع شود و ایران در یک محاصره ۱۰۰ درصدی شود و خود به خود انفجاری در داخل به وجود آید اما ما از همان اول گفتیم که این حرکت بدون پاسخ نخواهد بود و دیدیم که دوستان در منطقه چه اقداماتی را انجام دادند.

رضایی اظهار داشت: ما به صراحت اعلام کردیم که دوستان ما در منطقه توانمند شدند. حتی در ملاقات رئیس جمهور با سران دولت ها و کشورها برخی عنوان کردند که موضوع آرامکو عربستان کار شماست ما به آنها می‌گوییم امروز عکس ماهواره هایتان کجاست و چرا اطلاعات ندارید آنها برای حفظ آبروی خود نمی‌توانند عنوان کنند و اگر بگویند انصارالله آبرویشان می‌رود چون جای کوچکی است و مجبور هستند جای بزرگی همچون ایران را مطرح کنند آنها هیچ سند و مدرکی ندارند. وی بیان کرد: شما یمنی ها را بمباران کردید محاصره کردید بیش از ۲۰۰ هزار مردم را درگیر بیماری های واگیر دار شدند آنها را محاصره کرده و آیا حق ندارند که عکس‌العمل نشان دهند.

وی افزود: مشکل شما این است که قدرت اسلام را نمی فهمید و قدرت شهادت‌طلبی را متوجه نمی شوید و دست خدا را دست کم گرفته اید، ظلمی که به فلسطین، یمن، لبنان و بحرین و کشورهای آفریقایی می کنید بالاخره به شما بر می گردد.

وی افزود: ما مسئول امنیت خلیج فارس هستیم بنابراین برای مثال وقتی که کشتی وارد می شود ما مقابله می کنیم که اخیراً هم با کشتی که وارد شده بود مقابل کردیم اما با کارهایی که در بیرون می شود، ارتباطی با ما ندارد. اینها تلافی ظلم‌هایی است که به شما برمی گردد.

* دولتها و کارآفرینان در جبهه اقتصادی دشمن را ناامید کنند

وی خاطر نشان کرد: در ۱۳ آبان باید آنها را ناامید کنیم و آخرین تیر را در ۱۳ آبان به قلب توطئه‌گران بزنیم، هرچه فشار آمریکا بیشتر شود حضور ملت در صحنه بیشتر خواهد شد. آنها باید این را ببینند و بدانند.

وی یادآور شد: دولتها و کارآفرینان باید در جبهه اقتصادی دشمن را ناامید کنند.

وی افزود: امروز چه فرصتی بهتر از اینکه تولید ملی را داشته باشیم و برای تحقق این امر باید روزانه یک میلیون بشکه نفت را وارد کنیم تا بتوانیم تولید ملی مان را اداره کنیم.

وی افزود: صنعت، علم و فناوری و حتی کشاورزی مدرن شود و وارد دوران اقتصاد مقاومتی که ۵ سال پیش مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی شان ابلاغ کردند، شویم. باید انتظارات از دولت و مجلس باشد و تولید ملی را بدون تکیه به آمریکا را راه اندازی کنیم.

وی افزود: حضور مردم تعیین کننده است چراکه که ترامپ و اطرافیانش را مستأصل خواهد کرد و اطرافیان ترامپ می‌گویند که دیگر کار تمام است و ما شکست خورده ایم این می تواند آثار جهانی فوق‌العاده‌ای داشته باشد نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح دنیا و همه حوادث ایران را در بر می‌گیرد.

رضایی افزود: زمانی که پهپاد آمریکا ساخته شد هندوستان قرار داد چندین میلیارد دلاری اش را با آمریکا لغو کرد همچنین تا ۶ میلیون بشکه نفت قطع شد و الان ذخائر نفت عربستان و آمریکا وارد می‌شود تا قیمت‌ها کنترل شود که اگر غیر از این بود که قیمت‌ها بالا می‌رفت.

وی گفت: باید گروه گفتمانی در شورای هماهنگی تبلیغات تشکیل شود تا مباحث تحویل شود و گفتمان جدیدی آغاز آغاز شود.

* به دنبال ابتکارات نو و کارهای نوعی در مراسم ۱۳ آبان باشید

رضایی افزود: سال گذشته گروهی را جمع‌آوری کردیم تا قدرت افول آمریکا را تحلیل کنند که در فرمایشات مقام معظم رهبری منعکس شد و اثرات خوبی را در بر داشت.

وی بیان کرد: به دنبال ابتکارات نو و کارهای نوعی در مراسم ۱۳ آبان باشید برای مثال سال گذشته هیئت آمریکایی همزمان با ۱۳ آبان به ایران و در دانشگاه تهران دعوت شدند تا جنایت آمریکا علیه مسلمانان را توضیح دهند آنها شعار مرگ بر آمریکا را دادند که از آمریکا با آنها تماس گرفته شد که دیگر به آمریکا برنگردد این اتفاقات خوبی است که می‌توانید انجام دهید. تقاضا می‌کنم امسال با ابتکار جدید شعرهای نو و با شور جدید به استقلال ۱۳ آبان بروید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • کیومرث IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  1 1
  کارهای نویی نو و نویی نه کار نوعی
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  1 1
  مگر دیگه چی میخواهید
 • محسن ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  12 37
  جناب رضایی! اگر حقیقتاً و نه به عنوانِ شعار این حرف را می زنید، خب بفرمایید بروید خسارت بگیرید. مگر کسی مانعتان شده است؟ عزیزِ برادر! به عمل کار برآید، به سخندانی نیست.
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  4 5
  تا زمانی که مشکلات ساختاری داخل کشور حل نشود، و اصلاحات ساختاری در اقتصاد،نظام پولی و بانکی کشور صورت نگیرد، دست آقایون و آقازاده های دزد و رانتخوارشان از اقتصاد کشور کوتاه نشود
 • اشنا IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  48 4
  به شما 2 میلیارد دلار هم بدن برمیگردین
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  16 41
  سلام: بالاخره حرفی درمورد حفظ منافع ملّی از زبان این سردار عزیز شنیدیم! عزیزم به جمع منطقی گویان خوش آمدید...
 • مجید رعیتی IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  46 50
  ایران حق دارد خسارات ناشی از بد عهدی و خروج یکطرفه آمریکا از برجام را مطالبه کند....
 • SE ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  0 0
  حاج محسن با این دولت واداده؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس