کد خبر 996218
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
السیسی نمایه

وزارت کشور مصر به معترضان هشدار داد که با آنها با شدت و قاطعیت برخورد خواهد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه المصری الیوم، وزارت کشور مصر درپی اعتراضات گسترده اخیر علیه دولت عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر به خاطر پرونده فساد وی و اطرافیانش در ارتش و تاکید معترضان بر سرنگونی دولت در بیانیه ای هشدار داد که با هر تلاشی برای برهم زدن ثبات و صلح و امنیت اجتماعی با قاطعیت و جدیت برخورد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

آیا السیسی در تور توییتری‌ها می‌افتد؟

این بیانیه از مردم خواست تا به قوانین مربوط به حفظ نظم عمومی پایبند باشند.

افشاگری‌های گسترده علیه رئیس جمهور مصر، افکار عمومی این کشور را نسبت به فسادهای مالی و سوء مدیریت و عادی سازی روابط قاهره با رژیم صهیونیستی برانگیخته است.

یک فعال غیر سیاسی مصری به نام محمد علی که سابقه فعالیت‌های تجاری و بازیگری در سینما را نیز داشته و در اسپانیا اقامت دارد، اخیرا اقدام به انتشار برخی محتواهای افشاگرایانه در مورد عبدالفتاح سیسی رئیس ‌جمهور مصر و مفاسد اقتصادی و مناسبات مشکوک وی با رژیم صهیونیستی کرد.

هزینه‌های چند میلیاردی (پوند مصری) از خزانه مصر برای بازسازی و ساخت قصرهای ریاست جمهوری، خرید جواهرات برای همسر السیسی از سوئیس، ساخت هتل‌های لوکس برای دوستان نزدیک سیسی و در نتیجه چند برابر شدن بدهی خارجی مصر و افزایش فقر و شکاف طبقانی در این کشور از جمله مواردی است که در این افشاگری‌ها مورد توجه قرار گرفت.

محمد علی در همین راستا از مردم خواست تا جمعه گذشته برای بیان اعتراض خود به خیابانها بیایند که نیروهای امنیتی درتلاش برای متفرق کردن معترضان در قاهره برآمدند و شماری زخمی یا دستگیر شدند و دامنه اعتراضات سپس به چند استان دیگر این کشور کشیده شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس