ترور مادورو

رئیس جمهور ونزوئلا فاش کرد که بعد از حمله پهپادی سال ۲۰۱۸ تا کنون چندین طرح دیگر آمریکا و کلمبیا برای تروی وی خنثی سازی شده است.

به گزارش مشرق، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا فاش کرد که از زمان حمله پهپادی سال ۲۰۱۸ تا کنون، نیروهای امنیتی این کشور چندین طرح ترور علیه وی را کشف و خنثی کرده‌اند. 

مادورو روز یک شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه ۱ افزود: «بعد از طرح ترور پهپادی، چندین طرح دیگر را خنثی کردیم. همه آنها توسط کلمبیا و با تایید آمریکا طرح ریزی شده بود. واقعا استفاده از چنین روشهای جنایتکارانه‌ای تاسف آور است و تلاشی است تا از راه جنایت رئیس جمهور را از سر راه بردارند.»

بیشتر بخوانید:

طومار 13 میلیونی مردم ونزوئلا علیه تحریم‌های آمریکا

پیش از این نیز مادور گفته بود که دولت کلمبیا در حال تدارک طرحهایی برای کشتن وی است. به گفته رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا و شخص «ایوان دوکو مارکوئز» رئیس جمهور کلمبیا پشت این طرحها هستند. 

در ۴ اوت ۲۰۱۸، هنگامی که مادورو در جمع هوادارنش در کاراکاس در حال سخنرانی بود از سوی یک پهپاد ناشناس مورد حمله قرار گرفت که با عکس العمل سریع نیروهای امنیتی جان سالم به در برد. پهپاد ساقط شد اما ۷ نفر از نیروهای امنیتی نیز مجروح شدند. 

آمریکا و متحدانش از سال گذشته که خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند تا کنون انواع طرحها و روشها را برای ساقط کردن حکومت مشروع و قانونی ونزوئلا به کار برده اند که همه آنها با شکست مواجه شده است.

مادورو روز شنبه با اشاره به حمایت مردم کشورش از دولت وی اعلام کرد که مردم ونزوئلا یک طومار ۱۳ میلیون امضایی در مخالفت با تحریمها و سیاستهای امپریالیستی آمریکا جمع آوری کرده‌اند و قرار است آن را به دبیر کل سازمان ملل ارائه کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس