جلسه درس خارج فقه رهبرانقلاب

حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه به تبیین هدف آمریکا از مذاکره برای اثبات موفقیت فشار حداکثری پرداختند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

فیلم/ توری که ترامپ برای ایران پهن کرده است

ترامپ امید به تسلیم ایران دارد

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله علیه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان کردند: این حقیقت پر معنا نشان می‌دهد که پیوند مردم با اهل‌بیت علیهم‌السلام یک پیوند مستحکم است و برغم انبوه تبلیغات دشمنان علیه مقدسات و با وجود انواع سرگرمی‌ها و جاذبه‌های گوناگون برای جوانان، با فرا رسیدن محرم، امواج عظیم مردمی که اغلب نیز جوانان هستند به سمت خیمه حسین‌بن‌علی علیه‌السلام حرکت می‌کند و ملت ما در زیر خمیه حضرت اباعبدالله به راه خود ادامه می‌دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه با اشاره به برخی مسائل مهم روز، گفتند: ملت ایران در مواجهه با موج تبلیغاتی گسترده، عظیم و عمیق دشمن علیه کشور و مقدسات در حال تصمیم‌گیری است، البته در مقابل این امواج غالباً پنهان و زیرزمینی که گاهی در گوشه‌ای از کشور نیز خود را نشان می‌دهد، دستگاههای مختلف هوشیار هستند، اما مهم، نقش مردم است.

ایشان با تأکید بر اینکه زمام بهبود امور کشور به دست مردم و بویژه جوانان است، افزودند: عزم، تصمیم، بصیرت و ایمان مردم می‌تواند کشور را به نقطه مطلوب برساند و بر همین اساس است که مکرراً بر جدی گرفتن ظرفیتهای داخلی در همه بخشهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی تأکید و تکیه می‌کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفتهای کشور در علم و فناوری و همچنین خبرهای خوب از بخش تولید، گفتند: در بخش تولید، غفلتها و کوتاهی‌هایی وجود داشته است اما حرکتهای خوبی به سمت اهداف مطلوب در جریان است که ان‌شاءالله مردم آثار آن را خواهند دید.

ایشان با تأکید بر اینکه علاج مشکلات گوناگون در دست مردم است، افزودند: به بیگانه نباید نگاه کرد، به فلان دولت و فلان دولت نباید امید بست، به نشست و برخاست با دیگران نباید اتکال کرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته این حرف به معنای بستن باب مراوده با دولتهای عالم نیست، ما اهل مراوده و گفت‌وگو و نشست و برخاست هستیم اما نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد. هر چه می‌توانید از امکانات دنیا استفاده کنید اما علاج در داخل کشور، و حل مشکلات به دست مردم است.

ایشان با اشاره به حرف نو و راه جدیدی که جمهوری اسلامی ایران در دنیا پیش گرفته است، استقبال بیگانگان و عوامل نظام پوسیده سرمایه‌داری غربی از این راه پر افتخار را ناممکن دانستند و افزودند: آنها هر چه بتوانند دشمنی کرده و می‌کنند اما بحول و قوه الهی این کارها به جایی نرسیده و نخواهد رسید و ملت بر دشمنان خود بویژه آمریکا پیروز خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص هدف آمریکایی‌ها از مطرح کردن مجدد موضوع مذاکره با ایران گفتند: همه باید بدانند و توجه کنند که این یک ترفند است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مواضع متفاوت مقام‌های آمریکایی در خصوص مذاکره افزودند: گاهی می‌گویند مذاکره بدون پیش‌شرط، گاهی نیز می‌گویند مذاکره با ۱۲ شرط. اینگونه سخنان یا ناشی از سیاست آشفته آنها است و یا ترفندی برای سردرگم کردن طرف مقابل. البته جمهوری اسلامی سردرگم نمی‌شود، چرا که راه ما روشن است و می‌دانیم چه می‌کنیم.

ایشان هدف آمریکایی‌ها از مذاکره را نه یافتن راه‌حل عادلانه، بلکه تحمیل خواسته‌های گستاخانه دانستند و گفتند: این حرف را که هدف آمریکا از مذاکره، تحمیل است قبلاً بنده می‌گفتم اما آنها این‌قدر گستاخ شده‌اند که امروز این واقعیت را خودشان هم به زبان می‌آورند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان اخیر یک مقام آمریکایی که گفته بود باید با ایران سر میز مذاکره بنشینیم و ما فلان چیزها را بگوییم و ایران قبول کند، خاطرنشان کردند: برای این نوع مذاکره باید به سراغ همان کسانی بروند که به‌عنوان گاو شیرده آنها عمل می‌کنند. جمهوری اسلامی، جمهوریِ مؤمنین، جمهوری مسلمین‌لله و جمهوری عزت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به تبیین اهداف آمریکا از سیاست فشار حداکثری و در عین حال، تلاش برای کشاندن ایران پای میز مذاکره پرداختند و گفتند: سیاست دولت آمریکا، فشار حداکثری به ایران در قالب تحریمهای گوناگون، تهدید و یاوه‌گویی‌های مختلف است، چرا که دولت کنونی آمریکا معتقد است با رودربایستی و تعارف نمی‌توان جمهوری اسلامی را به زانو درآورد و وادار به تواضع و قبول کرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: رژیم ایالات متحده به دنبال آن است که هم برای رقبای داخلی خود و هم برای اروپایی‌ها این را به‌عنوان یک سیاست قطعی جا بیندازد که تنها راه مواجهه با ایران، فشار حداکثری است.

ایشان با اشاره به اذعان آمریکایی‌ها و متحدان آنها به ناکام ماندن سیاست فشار حداکثری در به زانو درآوردن ایران، گفتند: هدف آنها از مذاکره این است که به همه ثابت کنند فشار حداکثری جواب داد و مسئولان جمهوری اسلامی بر خلاف آنکه می‌گفتند مذاکره نمی‌کنیم مجبور شدند پای میز مذاکره بیایند، بنابراین تنها راه مواجهه با ایران، فشار حداکثری است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اگر دشمن توانست اثبات کند که فشار حداکثری علاج کار ایران و مؤثر بر روی ایران است، ایران و ملت عزیز ما دیگر روی آسایش را نخواهند دید، چون پشت سر همه سیاستهای مستکبرانه آمریکا این سیاست قرار خواهد گرفت و از این به بعد، هر چیزی را که قلدرانه از جمهوری اسلامی مطالبه کنند، اگر به آنها «چَشم» گفتیم، مسئله تمام است اما اگر «نه» گفتیم دوباره فشار حداکثری آغاز خواهد شد.

ایشان، علت اصرار آمریکایی‌ها و واسطه کردن برخی اروپایی‌ها برای مذاکره و دیدار را در همین چارچوب دانستند و افزودند: البته من راجع به اروپایی‌ها در یک وقت دیگر صحبت خواهم کرد اما علت اصرار آنها به اینکه اگر با رئیس‌جمهور آمریکا یک جلسه بگذارید همه مشکلات شما حل خواهد شد، این است که اثبات کنند فشار حداکثری در مقابل ایران یک سیاست موفق است و باید همین سیاست را به کار بست.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ما در مقابل باید ثابت کنیم که سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سخنان خود در خصوص مذاکره با آمریکا را در دو نکته جمع‌بندی کردند: ۱) مذاکره با آمریکا یعنی تحمیل خواسته‌های آنان بر جمهوری اسلامی، ۲) مذاکره یعنی نمایش موفقیت سیاست فشار حداکثری آمریکا.

ایشان افزودند: برای همین است که مسئولان کشور از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و دیگران، یک‌صدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد نه مذاکره دوجانبه نه چند جانبه.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد و به معاهده هسته‌ای که آن را نقض کرده است، بازگشت، آن‌وقت در جمع کشورهای عضو معاهده که شرکت و با ایران صحبت می‌کنند، آمریکا هم می‌تواند شرکت کند، اما در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد نه در نیویورک و نه غیر آن.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته جمهوری اسلامی در مواجهه با انواع ترفندها قرار داشته است و دشمنان نتوانسته‌اند ایران عزیز را مغلوب کنند، خاطرنشان کردند: سیاستهای آنان یکی پس از دیگری مغلوب سیاستهای جمهوری اسلامی شده است و بعد از این نیز جمهوری اسلامی بحول قوه الهی آنها را مغلوب خواهد کرد و پیروز و سربلند از میدان خارج خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 44
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 25
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  درود بر رهبر فهمیده ایران
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   36 77
   البته این حرف به معنای بستن باب مراوده با دولتهای عالم نیست، ما اهل مراوده و گفت‌وگو و نشست و برخاست هستیم اما نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد
  • IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   27 38
   گاهی می‌گویند مذاکره بدون پیش‌شرط، گاهی نیز می‌گویند مذاکره با ۱۲ شرط. اینگونه سخنان یا ناشی از سیاست آشفته آنها است و یا ترفندی برای سردرگم کردن طرف مقابل. البته جمهوری اسلامی سردرگم نمی‌شود
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   18 38
   اگر دشمن توانست اثبات کند که فشار حداکثری علاج کار ایران و مؤثر بر روی ایران است، ایران و ملت عزیز ما دیگر روی آسایش را نخواهند دید، چون پشت سر همه سیاستهای مستکبرانه آمریکا این سیاست قرار خواهد گرفت و از این به بعد، هر چیزی را که قلدرانه از جمهوری اسلامی مطالبه کنند، اگر به آنها «چَشم» گفتیم، مسئله تمام است اما اگر «نه» گفتیم دوباره فشار حداکثری آغاز خواهد شد
  • IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   14 63
   تنها فایده برجام این بود که به مذاکرات بی حاصل و فرسایشی 12 ساله بین ایران و غرب پایان داد و غیرقابل اعتماد بودن امریکا رو اثبات کرد.
  • DE ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   2 58
   الان منافقين پير و پاتال در آلباني نشستن پشت كامپيوتر و هي به نظرات انقلابي منفي ميدن :)) بدبختهاي وطن فروش
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  با وجود چنین رهبری هیچوقت نیاز به مذاکره نداشتیم و نخواهیم داشت
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  50 89
  ما جوانان حزب الهی آینده ایران رو خواهیم ساخت
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  46 56
  این هم تاکید چند باره برای دولت
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  37 61
  فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.
  • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   6 32
   مذاکره با دشمنی که قرار است نقض عهد کند . مگر میشه؟
  • حیدر صالح IR ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   1 5
   کدا مسولان ؟ رانت خوار و حقوق نجومی بگیر و پدر دختر وزیر مظلوم بیکار قاچاق لباس ؟ یا سرداران عزیز که نمونه از شهدای زنده مثل سردار سلیمانی و حاجیزاده ! قظاوت با شما است
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  22 29
  مسئولان کشور از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و دیگران، یک‌صدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد نه مذاکره دوجانبه نه چند جانبه.
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  این فرمایشات ناشی از استقلال ملی و عدم وابستگی زمان شاه است. افرادی که سخن از مذاکره می گویند. همان پس مانده های زمان شاه هستند که ما وابسته و نوکر امریکا بودیم
 • IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  24 46
  البته آقا تو دهن بعضیها که گفتند ما مذاکره دو جانبه با آمریکا نداریم هم زد آقا فرمودند نه مذاکره دو جانبه نه مذاکره چند جانبه چون آقای روحانی مذاکره دو جانبه را گفته بود و سخنگوی امور خارجه نیز مذاکره چند جانبه علی از دست اشعثها چه خون دلی خورد
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  28 55
  درود بر رهبر عزیز. کاملا درسته. آمریکا اگه واقعا میخواد به مذاکره درباره برجام برگرده باید حتما همه تحریم ها رو برداره. و همچنین 200 دویست میلیارد دلار به عنوان خسارت 4 سال نقض برجام به ایران بده. سلامتی مقام معظم رهبری صلوات
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  12 19
  اگر دشمن توانست اثبات کند که فشار حداکثری علاج کار ایران و مؤثر بر روی ایران است، ایران و ملت عزیز ما دیگر روی آسایش را نخواهند دید، چون پشت سر همه سیاستهای مستکبرانه آمریکا این سیاست قرار خواهد گرفت و از این به بعد، هر چیزی را که قلدرانه از جمهوری اسلامی مطالبه کنند، اگر به آنها «چَشم» گفتیم، مسئله تمام است اما اگر «نه» گفتیم دوباره فشار حداکثری آغاز خواهد شد.
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  23 23
  درباره برجام باید بگم آمریکاییها هیچ تضمینی نداده بودن که این یک معاهده چندین ساله است در واقع این قرارداد طوری بود که این اختیار را داشتند که هر زمان خواستند از ان خارج شوند پس ما نباید خروج از برجام را بی مسعولیتی آمریکا بدانیم و به این بهانه از مذاکره صرف نظر کنیم بلکه باید کم کاری دستگاه دیپلماسی خود را مقصر بدانیم در هر صورت آمریکا در زمان برجام هم به ایران پیشنهاد مذاکره داد .اما ایرانی هار روی موشک شعار نویسی کردند و جو را ملتهب کردند. و زمینه را برای خروج آمریکا از برجام مهیا کردند در حالی که ایران در نقطه ضعف بود.اکنون هم به ایران پیشنهاد مذاکره میدهد باید منطقی برخورد کرد
  • محمد IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   23 36
   آدهای نفهمی چون تو همیشه خرابکاریهعای دشمن را هم به گردن خودیها می اندازند همیشه به کشور خودشان ضربه می زنند
  • محسن IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   10 9
   به آقای محمد: اولاً ایشان نظرش را گفته است، چرا توهین می کنی عزیزم؟ یعنی شما با این طرز حرف زدنت خیلی فهمیده هستی که دیگران را نفهم خطاب می کنی؟! ثانیاً: اینکه گفته اند امریکا این اختیار را داشته که هر زمان خواست از برجام خارج شود، کاملاً درست است چون اگر جز این بود با خروج امریکا از برجام مسئولیتی متوجه آن کشور می شد، اما دیدیم که هیچگونه عواقب و مسولیتی برایشان نداشت.
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   23 7
   روحانی و ظریف باید پاسخگو باشند که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟! حتی در یک قرارداد خرید مسکن و خودرو هم حق ضرر و زیان برای طرف مقابل در نظر گرفته می شود ترامپ باید هزینه خروج از برجام را بپردازد.
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  این بار چندمه رهبری تذکر میده! اگه مخاطبش عقل و فهم داشت یه با تذکر کافی بود!!!
 • محمدرضا کیانفر IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  25 50
  آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای گفت: هیچگونه مذاکره و در هیچ سطحی بین ایران و آمریکا اتفاق نخواهد افتاد.
 • رضا IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  21 74
  جانم به رهبر حکیم و فرزانه کشور و جهان اسلام که همواره با فرمایشاتشان چراغ راه این انقلاب را روشن و مسیر را تبیین می نمایند .... سایه اقا مستدام
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  16 27
  ترامپ هیچی به کره شمالی نداد
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  16 66
  نفدیک بالروح و الجسم یا سیدنا و مولانا الامام الخامنه ای روحی لک الفدا والله کل لیله انی ادعوک بالخیر و السلامه
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  14 22
  .دولت بنفش. وکاسبان مزاکره. باید درک کرده باشند.. که مزاکره کارنیست. اگر نمی توانند. به مردم خدمت کنند. مسئولیت ها به خود مردم واگذار کنند
  • محسن IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   15 8
   عزیزم شما بهتره اول یه کم املا و انشا کار کنی بعد وارد عالم سیاست بشی!
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  13 5
  چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد و به معاهده هسته‌ای که آن را نقض کرده است، بازگشت، آن‌وقت در جمع کشور‌های عضو معاهده که شرکت و با ایران صحبت می‌کنند، آمریکا هم می‌تواند شرکت کند،
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  23 79
  هر موردی که حضرت آقا فرموده اند با گذشت زمان، ارزش و درستی آن اثبات شده است. امیدوارم مسئولین توجه نمایند.
 • SE ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  15 40
  درود، درود، درود بر رهبر شجاع و فرزانه و حکیم
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  12 50
  تکبیر...........
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  10 43
  آمریکا در حال تجزیه است
 • ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  12 37
  با توجه به آرا منفی زیادی که به نظرات کاربران محترم سایت مشرق نیوز داده شده، معلوم می شود که یک هجمه سازماندهی شده از طرف موافقان مذاکره با آمریکا در فضای مجازی صورت گرفته است. لازم است که وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه وارد عمل شوند و نسبت به شناسایی و برخورد با این پادوهای طرفدار آمریکا اقدام نمایند. وقتی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به صراحت می گویند که مذاکره با آمریکا منتفی است و قاطبه مردم نیز مخالف مذاکره با آمریکا هستند، دیگر هیچ کسی حق ندارد که در شیپور مذاکره با آمریکا بدمد.
  • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   14 22
   بشین سر جات هیچ کس جز تو حق نداره حرف بزنه؟
  • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   11 41
   ساکنان آلبانی حق اظهار وجود ندارند.
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  5 42
  ملت ایران در مواجهه با موج تبلیغاتی گسترده، عظیم و عمیق دشمن علیه کشور و مقدسات در حال تصمیم‌گیری است چه عبارت مناسب و خوبی استفاده کردند آقا درحال تصمیم گیری ان شاالله حرکت ما با صدای بلند و تکانه عظیمی همراه بشه
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  14 23
  روزگاری نه چندان دور التماس مذاکره خواهند نمود ، اینبار نوبت ایران است که شرط بگذارد ، قدر رهبر حفظهم الله را بدانیم . با رهنمود های ایشان به پیروزی های بزرگتر دست خواهیم یافت . با یک مقداری صبوری بیشتر و چشم بداخل آینده از آن مردم ایران است . ایمان داریم پیروزی نهائی از آن محور مقاومت است
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  12 20
  معلوم است که تصمیم روحانی برای ملاقات با ترامپ جدی است والا رهبری برای چندمین بار مجبور نبود به طور علنی این دیدار را ممنوع کند.
 • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  5 50
  لبیک یا امام
 • محسن IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  10 20
  کامنت نویسانِ محترمی که سخنانِ امروزِ رهبری رو تذکر به آقای روحانی می دونن بنده واقعاً از حرفشون تعجب می کنم، چون آقای روحانی هم در همین چند روزه عینِ همین سخنِ رهبری رو گفتن. گفتن امریکا فقط در صورتی که به برجام برگرده می تونه به عنوان یکی از اعضای1+5 با ایران گفتگو کنه... و گفتن که ما دنبال ملاقات و عکس گرفتن نیستیم. حتی رهبری هم در همین سخنانشون اشاره کردن که نظر رییس جمهور هم اینه که هیچ مذاکره ای با امریکا نکنیم ... پس دیگه برای چی به رییس جمهور تذکر بدن؟
  • IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   6 4
   پس به نظر شما آیا رهبری همینطوری خواسته اند یک چیزی گفته باشند؟ حتما چیزی بوده که با گفته شود. مضافا اینکه ما تا دلتان بخواهد مواضع زیگزاکی از روحانی دیده ایم. قرار بودن تا لغو بالمره تمام تحریمها هیچ برجامی امضا نشود!
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 2
  روسیه به عربستان ودیگر کشورها پیام میده مثل ترکیه وایران ازما سلاح بخرید که بتوانید از خودتان دفاع کنید!؟ترامپ به ایران ودیگرکشورها پیشنهاد مذاکره میده وعنوان میکند هرگز حاضر نیست بجنگد،جنگی راه بیافتدوجان انسانها بخطر بیافتد-این حرفها را رهبران دیکتاتورنادان فاسد ایران ومنطقه آیا متوجه نمیشوند که هدف ابرقدرتها فروش ترس،سلاح وغارت کشورهاست!؟
 • DE ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 5
  جونتون درميمد فيلم سخنان رو ميزاشتيد؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس