کد خبر 991782
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
سید سلیم المنتصب

نماینده کاروان اربعین یمن در کربلا گفت: اصل مقاومت مردم یمن از اربعین سرچشمه می گیرد و مردم یمن در مبارزه با دشمنان خود احساس می‌کنند در راه خدا و پیامبر و اهل بیت ایشان قدم برمی‌دارند.

به گزارش مشرق، مردم یمن همچنان مورد آماج حملات هوایی قرار می گیرند و در تأمین مایحتاج خانواده‌های خود با مشکل جدی مواجه هستند. حمله و محاصره که از نزدیک به دو سال پیش تاکنون ادامه دارد، باعث افزایش قیمت اجناس و کاهش سطح خدمات ضروری و عمومی در یمن شده است.

بیش از ۵ هزار و ۱۹۳ مرکز تجاری و یک هزار و ۵۵۳ نهاد دولتی در حملات هوایی طرف های متجاوز تخریب شده است که همین امر باعث بیکاری تعداد زیادی از مردم یمن شده است.

بیشتر بخوانید:

رهبر انصارالله: یمن کربلای زمانه است

چرا نصرالله با ادبیات عاشورایی با رهبرانقلاب سخن گفت؟

به روایت ساده تر مردم یمن در تهیه نان شب خود هم مانده اند اما عشق به امام حسین سبب شده است تا چندسالی همراه با سایر کشورها در راهپیمایی اربعین امام حسین (ع) هم شرکت کنند و هم با ایجاد موکب این کشور ارادت خود را به خاندان اهل بیت نشان دهند.

در رابطه به تحولات یمن، وضعیت مردم این کشورر و همچنین فعالیت یمن در راهپیمایی اربعین با سید سلیم المنتصب فعال سیاسی اهل یمن و نماینده کاروان اربعین یمن در کربلا با نام اویس قرنی که در عمود ۹۰۲ مستقر هستند به گفت و گو پرداختیم که در ادامه می توانید بخوانید.

ارزیابی شما از دیدار اخیر سخنگوی انصارالله با رهبر ایران چیست؟

ملاقات یکی از بزرگان انصارالله با رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مردم یمن و حکومت یمن خیلی ارزش دارد. چون هدف ما اتحاد یمن و ایران و مبارزه با کشورهای غربی و کشورهای استکبار غربی مخصوصاً امریکا و صهیونیست است.

چرا دیدار با رهبر ایران برای شما ارزش دارد؟

چون خود رهبر معظم انقلاب به یمنی‌ها کمک و یاری می‌رساند و ضد ظالمان عمل می‌کند، این برای مردم یمن خیلی ارزش دارد و از رهبر معظم انقلاب تشکر دارند.

نگاه مردم یمن نسبت به ایرانی‌ها چیست؟

مردم یمن مردم ایران را دوست دارند چون دیده‌اند چطور مردم ایران به مردم یمن کمک می‌کنند و سختی و مشکلات مردم یمن تاثیر زیادی بر مردم ایران دارد و چقدر برای ما دعا می‌کنند به همین دلیل مردم یمن، ایرانیان را خیلی دوست دارند و از آنها تشکر می‌کنند.

 متاسفانه بیشتر کشورهای عربی ضد یمن شدند چون از عربستان و سیاست امریکا و صهیونیست می‌ترسند. به جز مردم و حکومت ایران که به یمن کمک می‌کنند، کشور و حکومت دیگری نیست و به همین دلیل مردم یمن از مردم ایران خیلی تشکر دارند.

به جز مردم ایران کشورهای دیگری هستند که کمک یمن کنند؟

بله، ولی به صورت رسمی فقط ایران به مردم یمن کمک می‌کند. رهبر معظم انقلاب، حکومت ایران و مردم ایران به مردم یمن کمک می‌کنند. برخی کشورهای عربی به صورت غیررسمی است یعنی ایران بیشتر از سوریه و عراق به مردم یمن کمک کردند.

در حال حاضر وضعیت یمن چطور است؟

واقعاً مردم یمن از لحاظ اقتصادی اوضاع سختی دارند. بیماران زیادی دارند، صد هزار نفر از مردم یمن بیمار شدند و بیمارها فوت می‌کنند و اوضاع خیلی سخت است ولی اوضاع جبهه‌های جنگ خیلی خوب است و هر روز پیروز می‌شوند و هر روز عربستان شکست می‌خورد.

این جنگی که بین عربستان و یمن شکل گرفته به چه دلیلی است؟

عربستان می‌گوید نمی‌خواهد یمن با ایران متحد باشد و نمی‌خواهد یمن مقاومت کند و نمی‌خواهد یمن قوی شود. به همین دلیل آنها به یمن حمله کردند. فقط می‌خواهند یمن و کشور یمن را خراب کنند.

تجهیزات و سلاح‌هایی که در جبهه‌ها استفاده می‌کنید از کجا می‌آید؟

ما در تهیه اسلحه خیلی مشکلی نداریم چون مردم یمن فرهنگ اسلحه دارند یعنی همه قبایل یمن اسلحه و تفنگ زیاد دارند حتی آرپی جی و انواع سلاح‌ها را دارند. الحمدالله مجاهدین زیادی داریم که آموزش دیده‌اند و داخل یمن موشک‌های بزرگ می‌سازند و به عربستان می‌زنند.

آینده تحولات یمن را چطور می‌بینید؟

یمن ان‌شاالله پیروز می‌شود و عربستان حتماً شکست می‌خورد. آینده خوب برای مردم یمن و کشور یمن هست و ان‌شاالله مسجد الحرام را از دست منافقان وهابی خواهیم گرفت و به دست مسلمانان خواهد افتاد.

چقدر احتمال این وجود دارد که یمن به دو بخش جنوبی و شمالی تجزیه شود؟

احتمال دارد ولی ان‌شاالله نمی‌شود چون نامه‌ها از عربستان به ما دادند که گفتند در این جنگ آتش بس اعلام می‌کنیم فقط رهبر انقلاب یمن در جنوب یمن دخالتی نکند ولی رهبر ما فرمود که اصلاً وطن‌فروش نیستیم و جنوب و شمال یمن برای ما یکسان است و حتی یک متر از جنوب یمن را هم نمی‌فروشیم.

یعنی عربستان خواسته جنگ را متوقف کند در صورتی که بر جنوب یمن تسلطی نداشته باشید ولی رهبر یمن قبول نکرده است؟

بله و فرمود که به زور شما(عربستان) را از یمن خارج خواهیم کرد.

نحوه حضور شما در راهپیمایی اربعین به چه صورت است؟ به چه دلیلی حضور دارید؟

اصل مقاومت مردم یمن از اربعین سرچشمه می گیرد و مردم یمن در مبارزه با دشمنان خود احساس می‌کنند در راه خدا و پیامبر و اهل بیت ایشان قدم برمی دارند. این مسیر اربعین در دل مردم یمن ارزش دارد چون آنها امام حسین و اهل بیت ایشان را خیلی دوست دارند و می‌خواهند در راه آنها قدم بگذارند و زیارت اربعین خیلی برای مردم یمن مهم است.

به چه صورت می‌آیند؟

راه خطرناک است. خارج شدن از یمن خیلی خطرناک است ولی مردم یمن که در عراق و برخی کشورهای دیگر هستند حضور دارند. یعنی یمنی هایی که در کشورهای دیگر هستند به زیارت اربعین می‌روند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
  19 4
  ملت ایران و ملت یمن و ملت لبنان و ملت عراق و سوریه و...و همه ملتهای مقاومت و رهبران مقاومت با همدیگه دشمن را وادار به عقب نشینی کردن
 • US ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  15 1
  البته اگر تمام واقعیت دیده شود بهتر است با تمام درست و غلط هایش، تلخ و شیرین هایش. چند وقت پیش در جایی خارج از ایران با چند سوریه ای و یمنی و مالزیایی و .... چند کشور دیگر همنشین شدم و در صحبت با ان ها چیز های خوب وبد و عجیب زیادی شنیدم و گفتنش واقعا در این چند جمله شدنی نیست ولی فقط ۲ نکته کوتاه - یکی از سوریه ها که قسمی از آن ها عاشق ایرانی بودند و قسمتی متنفر از ما ایرانی ها - نکته دوم در آن جمع یک یمنی سنی مذهب بود که شدیدا ضد ایران- پسر بدی نبود ولی با من سر بحث شیعه و سنی باز کرد و خواست بین آن جمع که سنی مذهب بودند اذیت کند که خدا را شکر بد جوری در بحث جانشینی حضرت علی گیر افتاد. ولی از همه عجیب تر اعتقاد آن جمع به رابطه خوب عربستان و شیعه و یهود بود که گفتن ندارد چه منطق مزخرفی داشتند. در کل خواستم بگم همه چیز هم اینطور که شما میگید گل و بلبل نیست و بهتر است با همه واقعیت روبرو شویم تا در مواجهه با آن تعجب نکنیم
 • IR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  23 3
  غم گرسنگی کودکان مظلوم یمن ما را کشت .. اما آینده روشن است و به زودی فتح مکه و مدینه به دستان فرزندان اویس قرنی اتفاق خواهد افتاد که صبح بسیار نزدیک است
 • مهسا IR ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 0
  اول بیت المقدس ومسجدالقصی آزاد میشه وبعدش باپیشروی یمنی ها مکه ومدینه به تصرف مسلمانان واقعی درمیاد.بن سلمان با یه ساک پراز پول از عربستان فرار میکنه وانقلاب رخ میده
 • علی حسنی US ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 2
  دم مردم یمن گرم خون بر شمشیر پیروز است دست خدا برترین است
 • قاسم هامون نورد IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  3 1
  سلام و درود بر مردم یمن که پای برهنه در برابر زور و ستم متجاوزین ایستاده اند.
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 1
  من از غم مردم یمن ،مردم:کاش میشد بهشان کمک می کردیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس