حسین شریعتمداری نمایه

مدیرمسئول کیهان : آقایان موقعی می‌توانند بگویند مسئولیت برجام با رهبری است که توصیه‌های رهبری را رعایت کرده باشند. اگر توصیه‌های رهبری را رعایت کرده بودند، بله، مسئولیتش با رهبری بود.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در مصاحبه با یورونیوز گفت: پیشنهادات آقای ماکرون تا حالا همان پیشنهادات دونالد ترامپ بوده است. خودش هم به صراحت گفته است ما همان دیدگاه را دنبال می‌کنیم. اینستکس هم در حقیقت تحقیر مردم ایران است. ضمناً اینستکس به معنای نفی رسمی ‌برجام است. آمریکا از برجام خارج شد و با این کار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را که به‌مثابه تضمین برجام بود نقض کرد.


شریعتمداری افزود: اروپایی‌ها گفتند ما در برجام می‌مانیم. اما ماندن اروپایی‌ها در برجام یعنی پایبندی به تعهداتشان. ولی اروپایی‌ها از یک‌سو تمامی تحریم‌های آمریکا را اعمال می‌کنند و از سوی دیگر به تعهدات برجامی خودشان پایبند نیستند. پس چطور می‌گویند در برجام باقی مانده‌اند؟ اصلاً مگر هنوز برجامی وجود دارد؟ وقتی یکی از طرفین اصلی برجام از این معاهده خارج می‌شود، بقیه اگر قرار است در برجام بمانند، باید به تعهداتشان پایبند باشند. نمی‌شود که به هیچ یک از تعهداتشان عمل نکنند، تمامی تحریم‌های آمریکا را هم اعمال بکنند، در عین حال بگویند ما هنوز در برجام هستیم. من معتقدم این یک کلاه گشاد است. البته برجام هم یک کلاه گشاد بود. جدا از اینکه الان اساساًً برجامی در کار نیست.


اینستکس، عین تحقیر ماست


وی در ادامه گفت: اینستکس عین تحقیر ماست. اینستکس یعنی نفت در برابر غذا و دارو. این کار را با صدام کردند؛ صدامی‌که شکست خورده بود و همه چیزش را از او گرفته بودند. ما که الان قدرت اصلی منطقه هستیم، می‌خواهند معادله نفت در برابر غذا و دارو را شامل حال ما کنند؟ آن هم به آن شکل بسیار تأسف‌آور. اروپا طبق برجام متعهد است نفت ما را بخرد ولی الان این کار را انجام نمی‌دهد. مطابق اینستکس، ما باید نفتمان را به کشورهای غیراروپایی بفروشیم و پول این نفت را بفرستیم اروپا، سپس از اروپا غذا و دارو بخریم و اروپایی‌ها هم پول ما را به آن شرکتی که به ما غذا و دارو فروخته، پرداخت کنند. تن‌دادن به این امر، یک نوع دیوانگی است. به همین دلیل کسانی هم که خیلی کشته و مرده برجام بودند، وقتی اینستکس را دیدند، گفتند این یک اهانت است. اما درباره قدرت منطقه‌‍‌ای، چه کسی قرار است این قدرت را اندازه بگیرد؟ ما باید هر چه می‌توانیم قدرتمند شویم. این یک قاعده است و همۀ کشورها این قاعده را رعایت می‌کنند. الان فرانسه و انگلیس و آمریکا حاضرند قدرتشان را کم کنند؟


مدیرمسئول کیهان خاطرنشان کرد: عربستان هم هر چه می‌تواند قدرتمند شود. ما از اینکه کشورهای منطقه قدرتمند باشند استقبال می‌کنیم. حرف ما این است که پادو و عامل بیگانه نباشید. اگر بخواهند عامل بیگانه باشند، معلوم است که قبول نداریم. ولی اگر بخواهند خودشان مقتدر باشند، قبول می‌کنیم. اصلاً ما معتقدیم که امنیت منطقه را خود کشورهای منطقه باید حفظ کنند. ولی بدون وابستگی به قدرت‌های بیرونی. اما چه کسی گفته رقابت تسلیحاتی در منطقه ‌ایجاد می‌شود؟ ما که حاضر به چنین کاری نیستیم.

عربستان گاو شیرده است و او را دارند می‌دوشند. عربستان اگر می‌تواند قدرت تسلیحاتی پیدا کند، این کار را بکند. وقتی کشورهای دیگر تهدید نظامی علیه ما هستند، طبیعی است که ما باید قدرت نظامی داشته باشیم. آیا شما می‌توانید کشوری را پیدا کنید که از عقل سلیم برخوردار باشد و روی قدرت نظامی و اقتدارش معامله کند؟ چنین چیزی هیچ جای دنیا نیست. چطور فرانسه و آمریکا و انگلیس می‌‎توانند به عربستان اسلحه بدهند که مردم مظلوم یمن را بکشند، بعد به ما می‌گویند شما چرا تسلیحات دارید. چرا نداشته باشیم؟


۴۰ درصد تحریم‌ها، در دوره اوباما


شریعتمداری در ادامه در پاسخ به این سؤال که «به‌نظرتان اگر هیلاری کلینتون رئیس‌جمهور آمریکا می‌شد، برجام چه سرنوشتی پیدا می‌کرد؟» اظهار داشت: هیچ فرقی نمی‌کرد. چون آقای ترامپ چهره بی‌روتوش آمریکاست و اوباما چهره با روتوش آمریکا بود.

اغلب تحریم‌های ترامپ در زمان اوباما هم برقرار بود. قطعنامه ۱۹۲۹ که مادر این تحریم‌هاست، متعلق به دوران اوباما است. ۴۰ درصد کل تحریم‌هایی که از اول انقلاب تا به حال علیه ایران وضع شده، متعلق به دوران اوباماست. بنابراین فرقی بین ترامپ و اوباما نیست. شما فکر می‌کنید ترامپ چطور انتخاب شد؟ هر کسی از راه برسد، جمهوریخواهان از ریاست جمهوری او حمایت می‌کنند؟


وی تصریح کرد: فرق اوباما و ترامپ فقط در این است که اوباما دست چدنی‌اش را در دستکش مخملین کرده بود ولی دست چدنی ترامپ علنی است و اتفاقا این علنی بودن برای ما بهتر است.


مدیرمسئول کیهان افزود: هر حزبی که در آمریکا می‌خواهد کاندیدا معرفی کند، افراد را غربال می‌کند. مگر می‌شود یک آدم دیوانه از آن چند فیلتری که بر سر راهش است، راحت رد شود و کاندیدای حزب جمهوریخواه شود؟ ترامپ خودش را به دیوانگی می‌زند. نیکی هیلی با صراحت می‌گفت به من دستور داده بود که از او چهره یک آدم بی‌منطق و دیوانه‌ ترسیم کنم تا دیگران از او بترسند.


شریعتمداری ادامه داد:شما می‌گویید اوباما لیبرال و طرفدار حقوق بشر است. بنده می‌گویم این‌طور نیست. اگر اوباما لیبرال است، چرا زندان گوانتانامو را جمع نکرد؟ آقای اوباما زندان گوانتانامو را تعطیل نکرد، جواز حمله به حزب‌الله را و محاصره نوار غزه را داد. چطور می‌گویید اوباما لیبرال است؟ آقای اوباما در دفاع از حقوق بشر صداقت نداشت.


مذاکره برای دیکته‌کردن


وی خاطرنشان کرد: ترامپ نمی‌گوید بیایید مذاکره کنیم تا به یک نقطه مقبول طرفین برسیم. می‌گوید بیایید ما خواسته‌هایمان را به شما دیکته کنیم. از همین حالا دارد چنین حرفی می‌زند. چرا ما برویم که ترامپ خواسته‌هایش را به ما دیکته کند؟ مگر ترامپ از برجام و معاهده پاریس بیرون نرفت. برویم با کسی مذاکره کنیم که مدام زیر قولش می‌زند؟ کسی که به مذاکره نیاز دارد، ترامپ است. آقای ترامپ از وقتی که از برجام خارج شده، تا جایی‌که من یادم است، یازده بار ایران را دعوت به مذاکره کرده است. ولی دلیلی ندارد که ما با ترامپ مذاکره کنیم.


برجام،جسدمتعفن


مدیر مسئول کیهان در پاسخ به این سؤال که «رهبر ایران گفته بودند اگر آمریکا برجام را پاره کند، ایران هم برجام را آتش می‌زند. چرا بعد از خروج آمریکا از برجام، ایران از برجام خارج نشد؟» گفت: از همان موقعی که ترامپ از برجام خارج شد، حضرت آقا بارها فرمودند دیگر به این برجام اعتمادی نیست. بعدش هم به آقایانی که سراغ اروپا رفتند، گفتند سراغ اروپا نروید چون به اروپایی‌ها هم نمی‌توان اعتماد کرد. ولی چون آقا عادت ندارند از قانون عبور کنند، گفتند کار را طبق روال قانونی پیش ببرید ولی از همان اول گفتند به آمریکا اعتماد ندارند. الان هم گفته‌اند که اروپایی‌ها اهل عمل کردن به تعهداتشان نیستند. اما درباره خروج ایران از برجام، این اولتیماتوم‌های شصت روزه، مصداق خروج تدریجی ایران از برجام است. ۶ سپتامبر مهلت بعدی اروپا به پایان می‌رسد. این اولتیماتوم‌ها نشان می‌دهد که ما نمی‌خواهیم به مبانی برجام پایبند باشیم چرا که تعهدات برجامی ما در حال کاهش یافتن است. البته بنده خودم معتقدم که دیگر برجامی وجود ندارد. برجام یک جسد متعفن است که باید کسی پیدا شود و دفنش کند.


شروع جنگ توسط آمریکا، حماقت است


شریعتمداری افزود: اگر آمریکایی‌ها جنگ را شروع کنند، قطعاً دست به یک حماقت زده‌اند. وضعیت ما خیلی روشن است. ما زمانی تازه انقلاب کرده بودیم و حتی زاغه‌های مهمات خودمان را هم نمی‌دانستیم کجاست. هشت سال آمریکا و شوروی و انگلیس و فرانسه و آلمان و کشورهای منطقه هم کنار عراق بودند. البته من بعضی از این کشورهای منطقه را اصلاً کشور نمی‌دانم. به‌نظر من امارات و برخی دیگر از امیرنشین‌های خلیج فارس تجارت‌خانه‌اند. همین الان یک موشک حزب‌الله یا انصارالله راهی آنجا شود، باید بساطشان را جمع کنند و بروند، که این کار را هم می‌کنند ان‌شاءالله. به هر حال همه این کشورها در کنار عراق نتوانستند ما را به زانو دربیاورند. در حالی که ما آن موقع اصلاً قدرت امروز را نداشتیم و آمریکا هم امروزه قدرت آن روز را ندارد.


برجامی که قولش را دادند، عملی نشد


وی در پاسخ به این سؤال که «مردم به کاندیدای غربگرایی رای دادند که ملاحظاتش در سیاست خارجی، به کلی متفاوت از اسلامگرایان تندرو بود» گفت: اولاً آقای روحانی متفاوت از اسلامگراها نیست. ما آقای روحانی را یک شخص مسلمان معتقد می‌دانیم و در مقابل دشمن، در این زمینه‌ها اتفاق نظر داریم. مردم به وعده‌ها رای می‌دهند. مردم رای دادند که برجام ایجاد شود. اما برجام آن چیزی نشد که مردم می‌خواستند. یعنی برجام فتح‌الفتوح و بزرگ‌ترین معجزه قرن نشد. البته نمی‌گویم آقایان تعمد داشتند. ما ارادت داریم به این آقایان. من یک دفعه هم به خبرنگار واشنگتن‌پست گفتم که ما یک موی ظریف را با همه تیم‌های مذاکره‌کننده شما عوض نمی‌کنیم. حقیقت این است برجامی که قولش داده شده بود و مردم به آن دلخوش بودند، محقق نشد. آقایان هم می‌گویند ما مقصر نیستیم و طرف مقابل به ما کلک زده است. ما هم می‌گوییم حداقلش این است که شما فریب خوردید.


توصیه‌های رهبری


مدیرمسئول کیهان درباره این ادعا که «برجام با نظر رهبر معظم انقلاب، امضا و اجرا شد» گفت: این یک نوع دروغ‌پردازی است. از نوع دروغ‌های شاخدار هم است. تمام نظرات حضرت آقا هست که گفته‌اند این موارد باید در مذاکرات رعایت می‌شد. ولی آقایان رعایت نکردند. بنابراین چگونه می‌توانند بگویند برجام نتیجه نظر و تصویب رهبری است؟


شریعتمداری افزود: نظرات آقا در آن پیام ۹ ماده‌ای هست. ضمنا گفتند ملاحظات مجلس هم باید رعایت شود. کدامش رعایت شد؟ خود آقای ظریف می‌گوید ما رعایت نکردیم. مثلاً رهبری گفتند لغو تحریم‌ها بعد از اینکه ما امتیازات را دادیم، خدعه آمریکاست؛ زیر بار این نروید. ما این جمله را تیتر یک روزنامه‌مان کردیم. ولی آقایان زیر بار رفتند و به حرف‌های رهبری توجه نکردند.


وی در ادامه تأکید کرد: مسئولیت برجام با دولت است.


مدیرمسئول کیهان خاطرنشان کرد:آقایان موقعی می‌توانند بگویند مسئولیت برجام با رهبری است که توصیه‌های رهبری را رعایت کرده باشند. اگر توصیه‌های رهبری را رعایت کرده بودند، بله، مسئولیتش با رهبری بود.


برخورد با مفسدین،دیرهنگام نیست


شریعتمداری در پاسخ به این سؤال که «با توجه به حجم نارضایتی‌ها، این برخورد با مفسدین دیرهنگام نیست؟» گفت: نه. من روی موضوع مبارزه با فساد مطالعه دارم و برایتان سند می‌آورم و مستند نشان می‌دهم که این مبارزه دیرهنگام نیست. الان دستگاه قضایی مشغول برخورد با مفسدین است و برایش فرقی نمی‌کند که این آقا پسر فلان وزیر است یا برادر رئیس‌جمهور. حمایت از مردم یعنی این؛ نه اینکه با آمریکا رابطه برقرار کنیم. رابطه برقرار کنیم که هر چه داریم، تقدیم آمریکایی‌ها کنیم؟


رفراندوم، موضوع انحرافی


وی در پاسخ به این سؤال که «با توجه به اختلافاتی که بر سر رابطه ایران و آمریکا بین جناح‌های حکومت و لایه‌های مختلف افکار عمومی جامعه ایران وجود دارد، موافقید این موضوع به رفراندوم گذاشته شود؟» گفت: دو نوع رفراندوم در قانون اساسی پیش‌بینی شده است. یکی رفراندوم تاسیسی، که مربوط به تغییر در بعضی از مفاد قانون اساسی می‌شود. مثل چیزی که قبلاًً هم یک‌بار اتفاق افتاده است. نوع دوم، رفراندوم تقنینی است که باید از سوی دوسوم نمایندگان مجلس درخواست شود. ولی موضوع روشن است.

وقتی برای امری قانون روشنی وجود دارد، دیگر رفراندوم برگزار نمی‌کنند. به همین دلیل من فکر می‌کنم بحث رفراندوم یک بحث انحرافی است. نیازی به برگزاری رفراندوم نیست. مخصوصاًًً درباره آمریکا.


مدیرمسئول کیهان در پاسخ به این سؤال که «منتقدان داخلی سیاست خارجی‌ حکومت ایران می‌گویند پولی که صرف حزب‌الله لبنان و گروه‌هایی مثل لشکر فاطمیون می‌شود، باید در مناطق محروم کردستان و سیستان و بلوچستان و غیره هزینه شود. چه پاسخی به این انتقاد دارید؟» گفت: معذرت می‌خواهم؛ من این انتقاد را خیلی احمقانه می‌دانم. اگر شما به مقاومت کمکی می‌کنید، صدقه نمی‌دهید بلکه هزینه امنیت خودتان را می‌پردازید. اگر مقاومت جلوی داعش را نگیرد، شما باید با داعش در ایران درگیر شوید. مگر تا ۷۵ کیلومتری مرز ما نیامدند؟ مگر در ایران عملیات ‌تروریستی انجام ندادند؟ این یک ارزش بزرگ برای جمهوری اسلامی است که با دشمنانش بیرون از مرزهای خودش درگیر می‌شود. اما کسانی که این انتقاد را مطرح می‌کنند، به‌نظر من یا نمی‌فهمند (که به‌نظرم این موضوع خیلی واضح‌تر از آن است که کسی متوجه‌اش نشود) یا خودشان را به نفهمی‌زده‌اند. شما همین الان بروید کردستان و سیستان و بلوچستان. این دو استان نسبت به گذشته زمین تا آسمان فرق کرده‌اند. بعد از اتمام جنگ، سپاه بلافاصله گازکشی سنندج را انجام داد. کسانی که حضور ما در منطقه را زیر سؤال می‌برند، اگر دشمن نباشند، خیلی احمقند. هزینه کردن بر اساس اولویت‌هاست. وقتی که جنگ است و جان مردم در خطر است، اولویت شما حفظ جان مردم و مرزهای کشور است.


شریعتمداری همچنین در پاسخ به این سؤال که «جهان سیاست روی این نکته اجماع دارد که اوباما یک سیاستمدار لیبرال‌دموکرات است و ترامپ لیبرال دموکرات نیست. آیا ترامپی که دغدغه‌های دموکراتیک ندارد، گزینه مناسب‌تری برای مذاکره با حکومت ایران نیست؟» گفت: نه. مذاکره برای چه هدفی؟ مذاکره تعریف مشخصی دارد. کف مذاکره نقاط مشترک است. سقف مذاکره نقطه‌ای است که به آن‌جا می‌رسند. این وسط یک بده و بستان هم صورت می‌گیرد تا طرفین به سقف مذاکره برسند. ما با آمریکا راجع به چه چیزی مذاکره کنیم؟


لازم به ذکر است که متن کامل این مصاحبه در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 25
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
  44 43
  غلط میکنند برجام را به پای آقا می نویسند .حواسشون رو جمع کنند با خدا طرفند.
  • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   31 21
   زمان امضاء برجام آنرا فتح الفتوح و حاصل دیپلماسی خودشون میدانستن و به یکدیگر لقب امیرکبیر می دادند اما حالا که برجام شکست خورده و تحریم ها تشدید شده آنرا به رهبری و نظام نسبت می دهند که جفای بزرگی است .
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
  38 37
  مرگ بر ضدولایت فقیه امان از دل زینب
 • IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
  32 12
  روحانی-شهریور ۹۳- در در چهارمین نشست خبری خود گفت: «دولت و رئیس‌جمهور مسئول مذاکرات است و امروز هم گفتم که من مسئولیت تمام کارها را برعهده می‌گیرم». ظریف نیز- تابستان ۹۴- با اطمینان خاطر گفت که رئیس جمهور بعدی آمریکا به هیچ عنوان نمی‌تواند برجام را پاره کند و اگر هم چنین کند، هیچ کشوری در دنیا در تحریم ایران با او همراه نمی‌شود
 • عادل IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
  32 36
  منم موافقم رهبری با برجام مخالف بودند .
 • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  33 24
  مگر برجام توصیه و امر حضرت آقا بوده که به پای ایشان با در هرحالتی نوشته شده است
 • IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  33 45
  تو ایران دولت هیچ اختیاری نداره
  • IR ۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   27 23
   غلط کردید اگر نداره با استعفای دسته جمعی دل 80میلیون ایرانی را شاد کند
  • IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   19 3
   تو خوبی اصلاً... اختیار نداشته... قسم جلاله میخوره که اگه مشکلات جامعه راه حل نداشت کاندید نمیشدم!
  • IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   13 6
   توکه را س میگی دوبت هیچ اختیاری نداره تنها یه نیروی مسلح دسش نیست اگه بود میشد مثلا اموزش پرورش و زارت بهداشت جهت اجام دزدی های کلان وسلام
  • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   15 7
   اگر اختیاری نداره !!! چرا 6 سال اقتصاد کشور را معطل کدخدا کرد ؟!
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  16 17
  درود بر تو حامی ولایت
 • شاهین IR ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  7 11
  همیشه ودر همه جا حق با حاج حسین شریعت مداری هست
 • بنده خدا IR ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  14 7
  اقای شریعتمداری تا حالا قرار داد امضا کرده اید؟
  • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   12 5
   حتی در قرارداد خرید خانه و یا ماشین هم حق ضرر و زیان برای طرف مقابل در نظر گرفته می شود روحانی و ظریف باید پاسخگو باشند که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟!
  • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   6 6
   من از طرف آقای شریعتمداری جواب میدم: قرارداد ننگین مثل ترکمانچای و برجام نه !!!!
 • فواد IR ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  13 8
  اقایان دولت بی لیاقت بدون رودربایسی بیائید از ملت عذرخواهی کنید بگویید که ما غلط کردیم اشتباه کردیم چرا غفلت وبی عرضگی خودتان را پای رهبری میگذارید از خدا بترسید خداوند تنها قاضی هست که احتیاج به شاهد ندارد گند زدید حالا طلبکار هم هستید بس است دیگه دروغ و تزویر و ریا اب از سر ملت گذشته گندتان را با کوثر هم نمی توان پاک کرد بترسید از انتقام خداوند که بسیار سنگین خواهد بود
 • IR ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  16 14
  خودشان بریدند ودوختن حال که دیدن فرمایشات رهبری درست است میخواهند با جو سازی رهبر را مقصر بدانند یا پشت سر رهبر پنهان شوند
 • مهدی IR ۰۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  19 14
  بابا کی دیگه کیهان میخونه
  • IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   9 16
   خیلی ها.
  • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   6 8
   همه + خودت
 • IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  9 4
  مذاکره ای که از قبل نتیجه را طرف مقابل تعیین کرده یعنی تسلیم.
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  7 12
  درک صحیح آقا از شرایط منجر به برجام شد خدا نگذرد از احمدی نژاد که تحریم ها را روانه ایران و مذاکرات جهت حذف تحریم ها را به ملت تحمیل کرد.
  • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   16 7
   اتفاقا دوره احمدی نژاد نفتمون قشنگ می فروختیم ما از 40 سال پیش تحریم هستیم نه به این شدت حالا خدا جا حق نشسته نفرین االکی به خود آدم بر می گرده
  • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   9 6
   به گفته خود هیلاری کلینتون تحریم های نفتی و بانکی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  11 7
  آقا درباره برجام فرمودند خسارت محض .بنابراین معلومه که برجام رانباید به ایشان مربوط دانست‌.
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  11 7
  خدا لعنت کنه کسانی را که الکی برجام را به پای آقا می نویسند.
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  3 14
  کسی که ولایت رهبری قبول نداره دوازده امام قبول نداره کسی که امامت بدی کند به پیغمبر بدی کرده وکسی که پیغمبر را قبول نداره خدارا قبول نداره
  • محسن IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   4 1
   اصل مطلب درسته ولی من ارتباطشو با این بحث نفهمیدم. یعنی اگه کسی بگه برجام با موافقت رهبری بوده، منکرِ خدا و پیغمبر (نعوذ بالله) شده؟
  • به محسن IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
   0 5
   بله. دقیقا عین خوارج که خودشان حکمیت را تحمیل کردند و بعد انداختند گردن امام علی علیه السلام
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  5 9
  همینکه با چرخش صدو هشتاد درجه ای فتح الفتوح خود را به پای رهبری نظام مینویسند یعنی امضای برجام غلط زیادی بود والا اینها کسانی هستند که حاضرند برخی پروژه ها را چن بار افتتاح کنند که به نامشان ثبت شود .
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  8 12
  آقای شریعت مداری درست می گویند.. اگر تمام فرمایشات رهبری بدون کم کاست اجرا کرده بودند. می توانستند بگویند برجام خواسته رهبری هم بود.این درحالی که خطوط قرمز نظام هم رعایت نشد واز آن گذشتند
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
  1 4
  دربرجام اقایان ازحول حلیم بدیگ افتادن .برهنمودهای جان کری واروپائیان بیشتراز رهنمودهای رهبری اهمیت دادن. هیچکدوم از شرائطیکه رهبری فرمودندو عمل نکردن
 • FR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
  2 1
  مگه اتفاقی افتاده؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس