کد خبر 989408
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
سیاه‎پوستان در انگلیس

رسانه‌های انگلیسی از افزایش چند برابری افراد بی خانمان سیاه پوست در مقایسه با افراد سفید پوست در شهرهای بزرگ این کشور گزارش داده و عامل اصلی آن رادر اختیار نگذاشتن داده‌های دقیق از سوی دولت می‎دانند.

به گزارش مشرق، گزارش‎های منتشر شده نشان می‌دهد که خانواده های  سیاه پوست در شهر بیرمنگام انگلیس ۴ برابر بیشتر در مقایسه با خانواده‌های سفید پوست با بحران بی خانمانی مواجه می‌شوند.

در این زمینه

رشد ۱۶۵ درصدی تعداد بی‎خانمان‎ها در لندن +عکس

فیلم/ کالیفرنیا، آمریکا بدون سانسور

130 هزار نفر در کالیفرنیا در چادر زندگی می‌کنند! +فیلم

عکس/ مرگ ۵۶۶ کارتن‌خواب فقط در یک سال!

در حالی که خانواده‌های سیاه پوست در این شهر بزرگ انگلیس در مقایسه با خانواده‌های سفید پوستان چندین برابر در معرض از دست دادن سر پناه و آواره شدن در خیابان‌ها هستند، اما بیش از یک سال است که دولت انگلیس اطلاعات در مورد افراد بی خانمان را به روز رسانی نکرده و نمی‌تواند بگوید که چه زمانی این اطلاعات را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد.

به گزارش بیرمنگام میل، وزارت مسکن، جوامع و دولت محلی انگلیس می‌گوید، در نحوه سرشماری افراد بی خانمان تغییراتی به وجود آمده و قرار است اطلاعات در ماه سپتامبر با بهبود کیفیت داده‌ها ارائه شود. اما این در حالی است که در خصوص افراد بی خانمان در گروه‌های اقلیت چیزی بیان نکردند.
 
 


سازمان‌های خیریه، فعالان و سیاستمداران در انگلیس هشدار دادند که در اختیار نداشتن اطلاعات به روز از افراد بی خانمان و اقلیت‌ها مقابله با مشکل بی خانمانی را دشوارتر می‌کند. مدیر انجمن برابری نژاد این موضوع را بسیار نگران کننده اعلام کرده است.

وی می‌گوید، افراد سیاه پوست و جوامع اقلیتی که در انگلیس زندگی می‌کنند بیشتر در معرض خطر بی خانمان شدن و مواجه با تبعیض نژاد در موضوع مسکن هستند. در واقع از بین بردن این نوع از داده‌ها دست یافتن به سیاستی راهبردی برای رفع معضل بی خانمانی را غیر ممکن و دشوار می‌سازد.
 
 

آمار و ارقام منتشر شده در ماه ژوئن ۲۰۱۸ نشان داد که در مجموع ۹۴۶ خانواده سیاه پوست در شهر بیرمنگام در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ در گروه افراد بی خانمان طبقه بندی شدند. این بدان معناست که نرخ بی خانمانی در هر ۱۰ هزار شهروند سیاه پوست در این شهر ۹۰ نفر است.

عامل مهم در افزایش افراد بی خانمان سیاه پوست

در زمان انتشار داده‌های افراد بی خانمان در سال ۲۰۱۸، انجمن ملی بی خانمان اعلام کرد، تعصبات نژادی مالکان خصوصی عامل مهمی در میزان بالای خانواده‌های بی خانمان در میان خانواده‌های سیاه پوستان به شمار می‌آید.

آمارها نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۰ شمار افراد بی خانمان هر روز روند صعودی دارد و علت آن تصمیمات اتخاذ شده از سوی وزیران محافظه کار است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس