سامان قدوس

کیندبرگ و لوکیچ هر دو معتقدند اوئسکا با دادن قرارداد به قدوس، او را فریب داده است.

به گزارش مشرق، بعد از اعلام خبر محرومیت سنگین سامان قدوس، سایت aftonbladet در گفتگو با برخی عوامل دخیل در این ماجرا گزارشی تهیه کرده و گزارشی از اتفاقات زمان قرارداد بستن قدوس را روایت کرده است.

 

قدوس اجازه رفتن به اسپانیا گرفت
دنیل کیندبرگ مدیر اوسترشوندس در زمان انجام این انتقال می‌گوید: «قبل از یکی از مسابقات قدوس پیش من آمد و با هم صحبت کردیم. از من پرسید آیا امکان دارد به همراه برادرش به اوئسکا برود تا این شهر را ببیند و از امکانات این باشگاه دیدن کند.» کیندبرگ این درخواست را قبول می‌کند و با تأکید می‌گوید: «برو، اما نباید هیچ توافقی انجام دهی چراکه ما هنوز با این باشگاه به توافق نرسیده‌ایم.»
 
هافبک ایرانی به جای مدیر برنامه‌هایش، برادرش را می‌برد
بعد از هماهنگی، قدوس با برادرش و بدون مدیر برنامه‌هایش به اسپانیا می‌رود. اتفاقی که نناد لوکیچ، مدیر برنامه‌های او را ناامید می‌کند. او می‌گوید: «کار غیر‌حرفه‌ای بود که اوسترشوندس بدون خبر دادن به من، سامان را به اسپانیا فرستاد. من در این سفر حاضر نبودم به همین خاطر این اتفاق به من ربطی ندارد.»
 
باشگاه اوسترشوندس: بازیکن تصمیم می‌گیرد چه کسی کنارش باشد
کیندبرگ در این رابطه می‌گوید: «اگر امروز مجبور به انجام این کار می‌شدم، قطعاً به سامان اجازه نمی‌دادم برود، اما این خود بازیکنان هستند که تصمیم می‌گیرند چه مشاورانی کنارشان باشند. با این حال به نظرم باید به همراه مدیر برنامه‌هایش می‌رفت، اما اینکه بازیکن چه کسی را با خود ببرد به ما ارتباطی ندارد. از آنجایی که همکاری‌های زیادی با لوکیچ داشتم، می‌دانم اگر در این سفر همراه سامان بود، وظیفه‌اش را به درستی انجام می‌داد.»
 
اوئسکا، سامان را فریب داد
کیندبرگ و لوکیچ هر دو معتقدند اوئسکا با دادن قرارداد به قدوس، او را فریب داده است. کیندبرگ می‌گوید: «سامان به اسپانیا رفت و برگه‌ای را امضا کرد که هیچ اطلاعی از محتویات آن نداشت چراکه قرارداد به زبان اسپانیایی بوده. هنگامی که تصویری از او در حال امضای قرارداد در اینستاگرام منتشر شد، به برادر سامان زنگ زدم و پرسیدم در حال انجام چه کاری هستند و او گفت این برگه فقط مربوط به آزمایشات پزشکی بوده است.»
بیشتر بخوانید:
سامان بعد از فهمیدن حقیقت وحشت می‌کند
هنگامی که قدوس به اوسترشوندس برمی‌گردد متوجه می‌شوند برگه‌ای که امضا کردند بیشتر از یک برگه ساده بوده. کیندبرگ می‌گوید: «جلسه‌ای برگزار کردیم و تحلیلگر بازارمان در اسپانیا برگه امضاشده را خواند. چهره سامان مثل گچ سفید شده بود.» برگه نه تنها شامل آزمایشات پزشکی بود بلکه انتقال دائمی به این باشگاه را نیز شامل می‌شد.
 
قرارداد فسخ می‌شود
کیندبرگ ادامه می‌دهد: «سامان روحش هم خبر نداشت و گفت نمی‌خواهد برای اوئسکا بازی کند. به او گفتیم می‌توانیم قرارداد را فسخ کنیم و او همین کار را کرد. او را گول زده بودند که چیزی که حتی نمی‌توانسته بخواند را امضا کند.» سامان قرارداد را فسخ می‌کند و تنها چند روز بعد به آمیان می‌رود. این اتفاق مسئولان اوئسکا را ناراحت می‌کند و به فیفا شکایت می‌کنند و روز گذشته نیز که محرومیت‌ها و جرایمی برای قدوس و اوسترشوندس در نظر گرفته شد.
 
قدوس: بعداً صحبت می‌کنم
قدوس در گفتگو Sportbladet گفته در حال حاضر می‌خواهد روی فرآیند اعتراض بر حکم تمرکز کند: «بعداً بیشتر صحبت خواهم کرد. در حال حاضر نمی‌خواهم زیاد در این مورد صحبت کنم، اما مشخصاً ناراحت و متأسف هستم.»
 
مدیر برنامه‌های قدوس: اعتراض می‌کنیم
کیندبرگ با اعتراض به حکم قدوس می‌ید: «غیرمنطقی است که سامان ۴ میلیون یورو جریمه پرداخت کند و ۴ ماه هم محروم شود آن هم وقتی که اوئسکا او را فریب داده. واقعاً درست نیست.»

لوکیچ می‌گوید آن‌ها از امروز به همراهی وکلای خود فرآیند اعتراض به حکم را آغاز می‌کنند: «کنار سامان می‌جنگم چراکه معتقدم در اسپانیا او را فریب داده‌اند. دیروز با او صحبت کردم و مشخصاً حال او چندان خوب نیست. می‌خواهم به وضوح بگویم اتفاقی که افتاده ارتباطی به من ندارد.»
 
بیانیه آمیان: با این محرومیت ما هم جریمه شده‌ایم
باشگاه آمیان نیز با حمایت از قدوس در مورد این محرومیت بیانیه‌ای صادر کرد و نوشت: «باشگاه آمیان از محرومیت سنگینی که برای قدوس در نظر گرفته شده، متأسف و مایل است در این شرایط سخت از نظر روحی از او حمایت کند. محرومیت ۴ ماه بیش از هر کس اول بر خود بازیکن اثر خواهد گذاشت، اما باشگاهی که در آن توپ می‌زند را نیز جریمه می‌کند چراکه یکی از مهم‌ترین مهره‌های تهاجمی خود را در نیم‌فصل اول از دست می‌دهد. علاوه بر این با توجه به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات در چند روز آینده، فرصت چندانی برای خرید بازیکن جانشین نیز وجود ندارد. باشگاه آمیان قربانی این محرومیت سنگین است و قطعاً از آن آسیب می‌بیند.»

قدوس سه هفته فرصت دارد تا به حکم صادر شده اعتراض کند. باید منتظر ماند و دید در روز‌های آینده چه اتفاقی برای هافبک کشورمان می‌افتد.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
  1 0
  شما اين داستان رو باور ميکنيد؟ بازيکن حرفه اي با سالها سابقه، نميدونه کاغذی که داره امضا ميکنه قرارداده يا فرم تست پزشکی؟ ميشه همچين چيزی؟ قرارداد فوتبال چندين صفحه است، همه رو امضا کرده بدون اينکه بخونه؟ زبونش اسپانيايی بوده؟ گرفتی مارو داداش؟
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
  0 0
  شما اين داستان رو باور ميکنيد؟ بازيکن حرفه اي با سالها سابقه، نميدونه کاغذی که داره امضا ميکنه قرارداده يا فرم تست پزشکی؟ ميشه همچين چيزی؟ قرارداد فوتبال چندين صفحه است، همه رو امضا کرده بدون اينکه بخونه؟ زبونش اسپانيايی بوده؟ گرفتی مارو داداش؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس