کد خبر 987345
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
حسین شریعتمداری نمایه

باید از جناب روحانی پرسید که اگر خدای نخواسته منظور شما از آنچه فرموده‌اید، مذاکره با ترامپ است لطفا بفرمایید غیر از واگذاری امتیازات دیگری به آمریکا و اروپا، چه نتیجه دیگری می‌تواند مورد نظر باشد.

به گزارش مشرق، «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:

دیروز آقای روحانی در همایش دستاوردهای دولت در توسعه زیر ساخت‌های روستایی گفت: «اگر بدانم که به جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم که در نتیجه، کشور آباد شده و مشکلات مردم حل می‌شود، دریغ نمی‌کنم.». درباره این بخش از اظهارات رئیس‌جمهور محترم گفتنی است که:

بیشتر بخوانید:

هیچ ایرانی باشعوری با دولت کنونی آمریکا مذاکره نمی‌کند +فیلم

روحانی: کشورها مگر دیوانه شده‌اند با آمریکا مذاکره کنند؟


۱-  آقای روحانی مشخص نکرده‌اند که منظورشان از ملاقات با کسی که احتمال می‌دهند نتیجه آن آبادانی کشور باشد، چه کسی و یا چه کسانی است؟ چرا که ملاقات ایشان غیر از نتانیاهو و ترامپ با هیچکس دیگری منع نشده است و طی ?‌سال گذشته، تقریبا با سران همه کشورها ملاقات داشته‌اند. به یقین منظور آقای روحانی ملاقات با نتانیاهو نیست. اما، اگر نظر آقای روحانی به ملاقات با ترامپ باشد! باید پرسید؛ مگر حضرتعالی در پاسخ به درخواست‌های مکرر ترامپ برای مذاکره، نمی‌فرمودید: «کشورها مگر دیوانه شده‌اند با شما که توافق را نقض می‌کنید، مذاکره کنند»؟! و بازهم جنابعالی بودید که در آبان ماه ?? با اشاره به عهد شکنی‌های پی‌درپی آمریکا گفته بودید؛ «داستان مضحکی اتفاق افتاده؛ می‌گویند تعهدی که قبلا بستیم، فعلا محکم نباشد، درباره موضوع دیگری حرف بزنیم! آمریکا با زبان و عمل می‌گوید که اهل مذاکره و تعهد نیست اما به برخی کشورهای شرق آسیا (کره شمالی) می‌گوید بیا با ما مذاکره کن؛ مگر دیوانه‌اند که با شما مذاکره کنند؟ شما به مذاکره‌ای که به تأیید سازمان ملل رسیده، پایبند نیستید». یعنی بازهم سخن از دیوانه بودن کسانی که دَم از مذاکره با آمریکا می‌زنند! آقای ظریف، وزیر خارجه دولت شما هم به صراحت گفته بود؛ «توافق با آمریکا به‌اندازه جوهر روی کاغذ هم ارزش ندارد». باز هم گفته خودتان بود که؛ «تعامل با غرب، اعتبار خود را نزد افکار عمومی ایران از دست داده است» و... این رشته سر دراز دارد!


اکنون سؤال این است که اگر منظور جنابعالی ملاقات با ترامپ نیست پس ملاقات با کیست؟! با بقیه سران کشورها که ملاقات داشته و یا منعی برای ملاقات نداشته‌اید تا نیازی به اظهار نظر دوپهلوی مورد ‌اشاره باشد!


۲- آقای روحانی فرموده‌اند؛ اگر بدانم با کسی ملاقات کنم که نتیجه آن آبادانی کشور باشد، از ملاقات دریغ نمی‌کنم! خب، اگر منظورتان ملاقات با ترامپ باشد که اولاً به قول خودتان «دیوانگی» است! و ثانیاً بارزترین نتیجه ملاقات‌ها و مذاکرات شما با آمریکا، برجام بوده است که هیچکس- تاکید می‌شود که هیچکس- نمی‌تواند در فاجعه‌آمیز بودن آن کمترین تردیدی داشته باشد. تازه، برجام نتیجه ملاقات‌ها و مذاکرات شما با اوباما بود که او را «رئیس‌جمهور مؤدب»! آمریکا می‌دانستید و تیم هسته‌ای کشورمان در تماس و رابطه با تیم حریف تا آنجا پیش رفته بودند و با هم خاله و خواهرزاده شده بودند که یکدیگر را با نام کوچک صدا می‌کردند و عکس نوه‌های خود را به هم نشان می‌دادند! اما، نتیجه چه بود؟ فاجعه برجام و کلاه گشادی که با دست شما بر سر ملت گذاشتند. حالا بفرمایید کجای آن برای کشور «آبادانی»! درپی ‌داشت که ادامه آن داشته باشد؟!


۳- البته نباید از نظر دور داشت که ترامپ و اوباما دولبه یک قیچی هستند اوباما دست چدنی آمریکا را در دستکش مخملین پنهان کرده بود ولی ترامپ آمریکای بی‌روتوش است.‌ اشاره به این نکته از آنجا ضروری است که دولت محترم اصرار دارد، فاجعه‌بار بودن برجام را به ترامپ نسبت بدهد و نه تمامیت آمریکا، از این روی بد نیست ‌اشاره شود که؛


- اوباما در میان ? رئیس‌جمهور آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین تحریم‌ها را علیه ایران تصویب و به اجرا گذاشته است تا آنجا که ?? درصد تحریم‌ها علیه ایران در دوره اوباما وضع و عملیاتی شده است.


- هیچ تحریمی از سوی ترامپ علیه کشورمان اعمال نشده مگر آنکه ساختار و سازمان آن قبلا توسط اوباما طراحی شده است.


- اوباما هیچ‌گاه ساختار تحریم‌ها علیه ایران را در برجام برهم نزد. دیوید کوهن، وزیر خزانه‌داری وقت آمریکا تصریح می‌کند که؛ آمریکا برای ادامه فشار بر ایران ساختار تحریم‌ها را حفظ کرده است!


- تحریم‌های نفتی و بانکی که امروزه بیشترین چالش‌ها را پدید آورده است همان تحریم‌هایی است که دولت اوباما در قالب قطعنامه ???? شورای امنیت سازمان ملل گنجانده و به تصویب رسانده است.


- تحریم موسوم به منع صدور ویزا در دولت اوباما تصویب شد.


- نشان کردن سپاه به عنوان یک گروه تروریستی در دوران اوباما صورت گرفت.


- قانون تحریمی «آیسا» و قانون وضعیت اضطراری علیه ایران و... از سوی اوباما تصویب و به اجرا گذاشته شد.


 شواهد یاد شده نشان می‌دهد که برجام از اساس فاجعه بوده است و چنانچه منظور آقای روحانی، احتمال ملاقات و مذاکره ایشان با ترامپ باشد، تعجب‌آور است که اصرار دارند از یک سوراخ، نه دو بار و سه بار، بلکه چندین بار گزیده شویم!


۴- به اظهارات دیروز ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه توجه کنید: «امروز در تماس تلفنی از رئیس‌جمهوری ایران خواستم با دونالد ترامپ دیدار کند... با ترامپ به توافق رسیدیم که ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد. ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند و نباید ثبات منطقه را تهدید کند... از ظریف خواستم به فرانسه بیاید تا به طرح نقشه کاری برای پیشرفت در پرونده ایران برسیم و...» حالا به سخنان دیروز ترامپ نظری بیندازید: «ایران دچار محدودیت در منابع مالی خود شده است و یادتان باشد من چیزی به آنها پرداخت نخواهم کرد... آنها به ما نیاز دارند نه ما و اگر قرار ایجاد یک کانال برای فروش محدود نفت تایید شود، این کانال در مدت زمان محدود تعریف خواهد شد و خیلی زود منقضی خواهد شد تا ایران بتواند کمی نفت بفروشد... اما من چیزی به آنها پرداخت نخواهم کرد»!


این برخورد با کشوری که بزرگترین قدرت منطقه و پرچمدار قطب قدرتمند و سرنوشت‌ساز مقاومت است و... اهانت‌آمیز و تحقیرکننده نیست؟! و آیا به وضوح نشان نمی‌دهد که حریف درپی باج‌خواهی است؟!


۵- و بالاخره باید از جناب روحانی پرسید که اگر خدای نخواسته منظور شما از آنچه فرموده‌اید، مذاکره با ترامپ است لطفا بفرمایید غیر از واگذاری امتیازات دیگری به آمریکا و اروپا، چه نتیجه دیگری می‌تواند مورد نظر باشد و کجای این ملاقات و مذاکره باعث آبادانی کشور خواهد بود؟! مذاکره شما درصورت انجام، از یک‌سو خسارت و فاجعه دیگری نظیر برجام را به ملت تحمیل می‌کند و از سوی دیگر بی‌آنکه بخواهید غیر از هدیه به ترامپ در انتخابات پیش‌روی آمریکا، نتیجه دیگری نخواهد داشت. همانگونه که مکالمه تلفنی جنابعالی با اوباما هدیه بزرگی به او و اهانتی بزرگتر به ملت ایران بود!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  39 90
  مطمئن باشید اگر روحانی قرار باشد با ترامپ مذاکره کند بدون شک با دستور مستقیم رهبری است مانند برجام.
  • IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   45 6
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خیلی جالبه. موفق میشید میشه کار منه کار منه. شکست میخورید میگید با دستور مستقیم رهبریه. خخخخخخخخخخ خیلی جالبیه. رهبر انقلاب بارها و بارها گفته اند که دیگر مذاکره ای درکار نیست. اصلا و ابدا.
  • توحید IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   27 6
   خجالت بکشید برجام درست برخلاف نظر رهبری بود که نمایندگان دروغگو به اسم منبع موثق به رهبری اتهام زدندورهبری فرمودحرف بنده رو از خودم بشنوید،برجام خسارت محض است،من براساس شواهد تاریخی و تجربه مذاکرات به این مذاکره خوشبین نیستم،اگرنقدبدهیدونسیه بخواهید به ریشان خواهندفهمیدوهزاران کد که رهبری حکیم ،برجام را سم مهلک برای اقتصادکشوربیان کردند
  • علی IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   8 8
   این دو سال هم برو مذاکره با آمریکا بعدش همون جا بمون پیش بچه هات .... من به این نتیجه رسیدم وضع مملکت درست بشو نیست فساد سیستماتیک شده
  • امیر DE ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   21 5
   رهبری گفت مذاکره نخواهیم کرد جنگ هم نخواهد شد! پوشک بخر همین روزا داریم میایم تل اویو!
  • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   1 1
   تحلیل گر که میگن تویی، بقیه ادات رو درمیارن
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  30 10
  هر کس تمایل به مذاکره با امریکا داشته باشد در واقع نوکر بیمزد امریکا و خائن به نظام است و بر خلاف نظر مقام معظم رهبری رفتار میکنند مثل برجام، رهبری در مسئله برجام نیز مخالف بود، رهبری فرمودن مذاکره با امریکا سم و مذاکره با ترامپ سم مضاعف است بنابراین چرا خودسرانه برخلاف نظر رهبری التماس مذاکره با امریکا را دارند و ضایع بازی میکنند.
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  46 1
  سلام.خداقوت .عالی.خسته نباشید.
 • IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  21 2
  مشخص است وضع مملکت را دراین شرایط نگه میدارند تا ملاقات ومذاکره با آمریکا وامتیاز دادن بهانه داشته باشد دولت اگر سهم خود از نابسامانی ها رو ادا کند اوضاع خیلی بهتر میشوددیگر دلیلی وبهانه ای وجود ندارد
 • IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  24 4
  مذاکره با اوباما هیچ نتیجه ای نداشت با ترامپ که جای خود دارد! مقابل زورگو باید محکم ایستاد
 • IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  23 14
  درود بر حاج حسین سردار منطق و قلم
 • IR ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  42 4
  اتفاقا ملاقات روحانی با عزراییل مشکلات کشور را حل خواهد کرد.
  • IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   3 5
   اول ترتیب ملاقات شماها با عزرائیل رو میده بعد از 500 سال خودش هم میره به ملاقات حضرت حق
 • امیر IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  20 5
  بوی فتنه میاد احتمال دیدار ترامپ و روحانی با چاشنی ••گرو گرفتن معشیت مردم••
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  15 1
  به نظر شما اگر عاقل بودند وضع کشور و مردم اینقدر اسفناک بود
 • روشن IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  19 14
  بعید میدانم غرب گداها! از برحام عبرت گرفته باشند. چند صباحی شعار دادند تا برجام مرده را بزک کنند و حالا دوباره بقول آقای ظریف که میگفت آمریکا به تحریم اعتیاد پیدا کرده این حضرات دولت نیز به مذاکره بی فرجام اعتیاد دارند.
 • ناشناس IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  21 2
  قال المعصوم علیه السلام: درخواست از خدای متعال عزت، برآورده شدنش رحمت و برآورده نشدنش حکمت است و درخواست از غیر خدا ذلت، برآورده شدنش منت و برآورده نشدنش خفت است. حالا درخواست از دشمن خدا چیه؟
 • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  22 0
  منافع یه سریا باز داره به خطر میفته دلار هم داره میاد پایین
 • مصطفی IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  9 1
  باسلام::ملت ما،بارها شاهدبوده است که برای انحراف اذهان وافکارعمومی مردم ازمطالبات اساسی،وعدم توفیق دولتمردان درانجام وعده های داده شده، یک مضوع جنجالی مطرح کرده اند
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  11 2
  همش حقیقت محض بود.باعث تاسف است
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  15 1
  خدا آن ملتی را سروری داد که تقدیرش به دست خویش بنوشت / به آن ملت سر و کاری تدارد که دهقانش برای دیگری کشت ! شاکله این دولت با رویکرد خارجی و تار و پودش به رویای برجام بافته شده است، این دولت نابخردانه و عاقل اندر سفیه نگر و با افتخار ، ماهیت و جوهر و عرض خود را به برجام گره زد، این یعنی اینها بقای خود را در بقای برجام میبینند، به چه قیمتی؟ خدا میداند.تحت اعتبار اسمی مذاکره بدنبال هر کور سویی میدوند و اسمش را میگذارند دیپلماسی فعال! چرا آب پاکی را روی دستهای پلید ترامپ نمیریزید! م.. بیخود به خود وعده تسلیم و تلفن ایران را نمیدهد که!!
 • فواد IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  23 1
  میگه من مذاکره میکنم زیاد منم منم نکن این ملت کاری که با بنی صدر کردند رو در کارنامه عمل شون دارن غلط اضافه موقوف حرف حرف رهبر به اندازه کافی دور کدخدا چرخیدن و اون هم مثل ... باهاتون عمل کرد اگه سپاه پهبادشون نمی زد الان باید تهران رو تحویلشان میدادید
 • IR ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  23 21
  حرف حساب میزنه خداییش این آقای شریعتمداری.
 • Reza IR ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  23 7
  کسی نیست جلو حسن را بگیره؟ مجلس و دیگر نهاد ها چکارند؟ بابا از بسکه بچه حزب اللهی ها خون دل خوردن داریم به خودمان میپیچیم ، این بابا با دولتش هرکاری را خواستن کردن و جز خسارت محض چیزی عاید کشور نشده
 • امیررضا IR ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  7 0
  سلام.ممنونم.ولی تمامی اعدادبه صورت ????آمده بود.وقت شدتصحیح بفرمایید.تشکر.
 • امیررضا IR ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  17 4
  سلام.درباره رییس جمهوراینکه واقعاایشان باتوجه به جوی که درآن قراردارند صحبت میکنند مثلا درجمع نظامیان ومجلس انقلابی میشوند.ودرجمع مثلامدیران اداری ازضرورت مذاکره سخنرانی میکنند.بنابراین نمیتوان ازایشان یک تصویرذهنی واحددداشت.ولی به نظرم غرب گرایی به شدت درایشان موج میزند.ممنونم
 • سید امیر حسینی IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  3 0
  مُّذَبْذَبِينَ بَيْنَ ذَلِكَ لاَ إِلَي هَـؤُلاء وَلاَ إِلَي هَـؤُلاء وَمَن يُضْلِلِ اللّهُ فَلَن تَجِدَ لَهُ سَبِيلاً (143) (منافقان) بين كفر و ايمان سرگشته اند، نه با اين گروه اند و نه با آن گروه و خداوند هر كه را گمراه كند، براى او راه نجاتى نخواهى يافت.
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  1 0
  آقای روحانی ازطلاگشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرماومارمس نما
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  2 0
  ملت تا کی باید هزینه حماقت های این دولت رو پرداخت کنه؟؟؟؟
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  0 3
  چقدر رییس جمهور داریم اینجا بلکه بالاتر
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  3 0
  خدایا چقدر این غرب زدگان میخواهند ما را ذلیل کند اصلا حرف قبل خودش قبول نداره خدایا مارا از شر .....نجات بده
 • ابهری IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  1 9
  سلام اقای شریعت مداری مملکتی که رهبر دارد وشما نیز خود را ولایی می دانید هر کاری که در اندازه جهانی باشد خود سرانه نیست با هر شخصیتی که باشد حتی رییس جمهور بس با این گفتار به چه می رسید تخریب جایگاه رهبر یا عوام فریبی گروهی مردم دیگر مردم چهل سال پیش نیستن شما در چهل سال پیش ماندین دیگر با این حرف تحریک نمی شود مگر کسانی مثل خودتان
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   1 0
   مرده شور تحلیل ات را ببرد که ترکیبت بوی مرگ می دهد حیف از نام ابهر ما که تو آن را جعل کرده ای
  • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   0 1
   رییس جمهوری که اعلان جنگ علنی با حجاب و پوشش اسلامی داده است هر دقیقه حضورش در این جایگاه غصبی است.
 • behnam IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  0 0
  کاسبان تحریم به دست و پا افتادن
 • مسعود دیپلمات IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  4 0
  سخنان جناب روحانی دقیقا تقلید از جناب مائو رهبر اسبق چین کمونیست است که گفت: «اگر بدانم که با کشتن نصف جمعیت مردم چین در نتیجه، کشور آباد شده و مشکلات بقیه مردم حل می‌شود، درنگ نمی‌کنم.». گفتنی است که در آن موقع جمعیت چین بیش از ششصد میلیون نفر بود.
 • محمد مهدی توانا IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  0 0
  آقا شما عقل کل اگر در جایگاه ترامپ بودم،مذاکره با ایران را هم تحریم میکردم تا باعث شادمانی برادران کمونیست در ایران میشدم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس