کد خبر 986529
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
فیروزجا

پدر علیرضا فیروزجا می گوید که فرزندش به هیچ وجه قصد تغییر تابعیت ندارد و امکانات زیادی که کشور فرانسه در اختیار این بازیکن قرار داده است باعث سوء تفاهم شده است.

به گزارش مشرق، با توجه به درخشش فیروزجا در چند ماه اخیر، شایعه ای برای تغییر ملیت این بازیکن ایرانی مطرح شد. تغییر ملیت در شطرنج اتفاق عجیبی نیست و پیش از این افرادی همچون الشن مرادی و امیر باقری با پرچم کشورهای آمریکا و فرانسه در مسابقات حضور پیدا کرده بودند اما شایعه احتمال بازی کردن مرد شماره یک حال حاضر شطرنج ایران زیر پرچم کشور فرانسه، نمی‌توانست برای ورزش ایران خبر خوبی باشد که البته تکذیب شد.

بیشتر بخوانید:

استادبزرگ شطرنج ایران به‌دنبال اقامت فرانسه

پدر علیرضا فیروزجا در باره تغییر ملیت و تابعیت فرانسوی گرفتن علیرضا فیروزجا اولین سوپر استاد بزرگ ایران گفت: این خبر را تکذیب می کنم. علیرضا باتوجه به عملکرد خوب خود به عنوان اولین لژیونر حرفه ای ایرانی به لیگ فرانسه دعوت شده است.

او افزود: لیگ فرانسه خانه اختصاصی و امکانات زیادی به فیروزجا داده و همین باعث شده است که سوء تفاهمی در بین اهالی شطرنج به وجود آید. فیروزجا به عنوان لژیونر در لیگ فرانسه دست به مهره خواهد شد و هیچ گونه تغییر ملیتی در کار نیست.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس