کد خبر 983972
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
این مردها مرد زندگی نیستند

تعریف شما از مرد زندگی چیست؟مسئولیت پذیرومتعهد باشد؟ قابل اتکا و پشتیبان باشد؟صادق و وفادار و خوش اخلاق باشد؟ همه این ها می توانندمعرف یک مرد زندگی باشند اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد،قابل اتکا بودن مردان است که مشخص می کند تا چه حد شوهر خوبی هستند.

به گزارش مشرق، در واقع همین ویژگی مردانگی و قابل اتکا بودن، باعث می شود فرق یک پسربچه با یک مرد بالغ مشخص شود. طرف مقابل شما ممکن است بسیار موجه، محترم، تحصیل کرده و خوش اخلاق باشد اما تا زمانی که نتوانید به او تکیه کنید، نمی توانید او را مرد زندگی بنامید. به عبارت دیگر، آدم خوب بودن، با همسر خوب بودن متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

اقدامات اشتباهی که ازدواج را سخت‌تر می‌کند

در اینجا چند ویژگی از مردان غیرقابل اتکا را برایتان بازگو می کنیم. مردانی که حتی اگر ویژگی های خوب زیادی داشته باشند، باز با همین روحیاتشان می توانند شما را دلزده کنند:

پسر خوب مامان

مردهایی که هنوز نتوانسته اند از خانواده، به خصوص مادرشان استقلال روانی پیدا کنند، به هیچ وجه نمی توانند مرد زندگی باشند. در رابطه شما با چنین مردی همیشه نظر یک شخص سوم تعیین کننده است و این یعنی نه تنها همسر شما از وابستگی روانی به مادرش دست برنخواهد داشت، بلکه شما را هم وادار می کند وابسته به نظرات مادرش باشید. این مردان برای راضی نگه داشتن مادرشان (یا خواهر یا حتی پدرشان) ممکن است هر کاری بکنند حتی اگر آن کار برخلاف خواست شما و صلاح زندگی مشترکتان باشد. آنها همیشه به دنبال به دست آوردن تایید اطرافیان هستند و بدون آن نمی توانند قدم از قدم بردارند.

مردهای حساس

حساسیت می تواند جسمی یا روحی باشد. ممکن است طرف مقابل شما با کوچکترین حرفی ناراحت شود، قهر کند و سر به کوه و بیابان بگذارد. فکر می کنید چنین مردی قابل اتکا است؟ هرگز! این مرد درواقع کودکی است که ریش و سیبیل دارد و نه بیشتر. شما حاضرید همه عمر ناز یک کودک را بکشید و مراقب باشید سر و صدا و دعوا و قهر راه نیندازد؟

مردهای حساس جسمی مردانی هستند که زیادی به ظاهرشان اهمیت می دهند. نگرانند پوستشان چروک شود، لباسشان لک شود یا موهایشان از فرم در بیاید. این مردها به شدت حوصله شما را سر خواهند برد. کسی مخالف نظافت و زیبایی و سلامتی نیست اما توجه افراطی یک مرد به این موارد به معنی آن است که او از جنبه های جدی تر و مردانه تر زندگی اش غافل شده. این مردان عموما در امور زنانه اطلاعات زیادی دارند و مثلا می دانند رنگ موی شما باید چه تغییری کند تا موهایتان از شرابی به ماهاگونی تبدیل شود! مرد باید درباره موضوعات زنانه که به خودش مربوط می شود (مثلا فیزیولوژی زن، یا ترکیب غذاها) قدری اطلاعات کلی داشته باشد اما لازم نیست در این امور علامه دهر باشد.

هیچ چیز به اندازه ضعیف بودن یک مرد، باعث دلزدگی زن نمی شود. در واقع مرد ضعیف خیلی زود جایگاهش را از دست می دهد و از زندگی یک زن حذف می شود

مردان نق نقو

همیشه از چیزی ناراحتند، کلافه هستند، زود بهانه می گیرند و کمتر پیش می آید چیزی باب میلشان باشد. این ها احساس قربانی بودن زیادی دارند و همیشه فکر می کنند دیگران حق آنها را خورده اند، کسی در حقشان جفا کرده یا دنیا آن طور که باید با آنها تا نکرده است. این مردها گاهی اوقات زیرآب زنی، حسادت و فضولی را هم چاشنی کارهایشان می کنند و تبدیل می شوند به یک موجود بسیار اعصاب خرد کن! ناگفته پیداست که نباید با آنها ازدواج کنید!

مردان ضعیف

هیچ چیز به اندازه ضعیف بودن یک مرد، باعث دلزدگی زن نمی شود. در واقع مرد ضعیف خیلی زود جایگاهش را از دست می دهد و از زندگی یک زن حذف می شود. زن ها به دنبال مردی قوی و تکیه گاه می گردند که هیچ شباهتی به مردهای ترسو، مردد و بی تکلیف و ناتوان ندارد. مردی که نتواند از خودش مراقبت کند، مردی که نتواند از همسرش حمایت کند، مرد دهن بین، مرد بی مسئولیت، مرد بی اراده و مرد سریش، نمونه هایی از مردان ضعیف هستند.

بله! حتی مردان سریش و زیادی عاشق پیشه هم ضعیف جلوه می کنند. چرا؟ چون با کوچکترین شکست عشقی و کوچکترین کم محلی خودشان را می بازند و گریه زاری سر می دهند، تهدید می کنند خودشان را خواهند کشت یا وانمود می کنند بدون حمایت و مراقبت دیگران نمی توانند به زندگی شان ادامه دهند. این مردها، برای جلب توجه هر کاری می کنند حتی ممکن است تا مدت ها با ژست عاشق شکست خورده سر کار نروند، به تغذیه شان نرسند، مریض شوند و شما را متهم کنند که آنها را به این روز انداخته اید. این مردها معمولا تصمیمی نمی گیرند و اگر هم بگیرند، مسئولیت آن را به عهده نمی گیرند و دیگران را مسئول عواقب آن می دانند.

منبع : تبیان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  50 16
  اینها رو ول کن بگو ببینم دختر پاک و زن زندگی هم پیدا میشه این روزا
  • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   2 0
   قطعا پیدا میشه.
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  21 7
  این نوشته برای دوره ای است که جوامع بدوی هنوز نهادهای مدنی را تشکیل نداده اند - خانواده وقبیله و طوایف وحشی و خشن حامی روابط جمعی و بین فردی هستند- زندگی ها بیشتر شبیه روابط درندگان است تا انسان- زنی که دنبال نگهبان و نیروی جنگی می گردد نمی تواند زندگی مشترک و عواطف انسانی را بفهمد - این نکات نوشته بالا تکیه کند و مرد آن باشد و این شود این گونه تفکر از موجودی بنام مرد موجوی لات و فرمانبردار برای امیال های انتقام جویانه زن از دیگران می شود و می پروراند هرچه مرد شرورتر و دردست زن فتنه گر جرم آفرین تر و برای دیگران بی رحم تر برایش شوی مناسب تر است - چرا در این کشور هنوز زن بودن و مرد بودن و نهادهای مدنی تعریف ناشده هستند ؟
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   8 10
   چه ذهن مغشوشی داری شما اصلا تکلیفت با خودت هم معلوم نیست
  • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   0 0
   شما عصر حجری هستی و مفهوم نهاد مدنی و ... نمی فهمی
 • ناشناس IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  30 7
  تعریف مردم از خوشبختی فعلا در پول پول پول هست بقیه چیزها کشکه کشک
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  10 11
  99درصدمردا اون مشکل اولی رودارن
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  11 0
  هم زن و هم مردش اگه از تربیت و فضائل اخلاقی بی بهره باشه و دنبال غرور و خیانت و گناه بره و عاقل و پخته حال و صبور نباشه مسئولیت خانواده بهش دادن فقط جنگ اعصابه و ازدواج با مرد خیانتکار و ناجور زحمت بیخودی و خود آزاریه! و زن ناباب مایه بدبختی و دردسر!
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  2 13
  مرداکه بد دل باشه مردزندگی نیست چون کافرهمه رابه کیش خودپندارد.
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  0 0
  از چاله به چاه مرد زندگی هم قبول کنیم مرد سالمه والا مرد ی که بهش اتکا کنن والد قوی داره وهمین میشه ارباب زن
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  18 4
  مرد زندگی فقط دکتر نجفی.
  • IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   1 0
   نجفی دکترا نداره مدرکش فوق لیسانس ریاضیه
  • IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   0 0
   باکشتن زن دومش معلوم کرد چقدر مرد زندگی.
 • NL ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  7 3
  همینطور زن‌خوب بودن با همسر خوب بودن خیلی تفاوت داره
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  0 0
  خیلی خوب بود .ممنون.
 • DE ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  0 0
  ترجمه چنین مقالاتی به علت وفورشوهر و مرد علاقمند به ازدواج بسیار ضروری است!
 • علی IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  1 1
  فقط وظایف مردوزن دراسلام تعریف شده است ,هرکس به فرامین اللهی عمل کرد دردنیاوآخرت بدون غم وغصه زندگی خواهدکرد. بی خدایی سبب روز سیاه من وتوست_تیرگی های دل ازشام گناه من وتوست.
 • IR ۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  0 0
  خوشگل باشه . خوش تیپ باشه . بچه ننه نباشه . جدیدا یه ویژگی دیگه هم دخترا میخوان : شیطون باشه . پولدار باشه . تحصیلکرده باشه حتما پیدا میشه . البته پیدا میشه ولی میره یکی مثل خودش رو میگیره
  • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   2 0
   اینها شاید خوب باشه ولی مهمتر از همه ایمان اخلاق وادب .که هرکس این خصوصیات را داشت انگار همه شرایط را داراست.
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  0 0
  حالا این صفات در دوران نامزدی بخاطر اینکه مرد میخواهد دختری که انتخاب کرده بدست بیاورد معلوم نکرد .بعد از ازدواج معلوم شد این صفات را دارد.آنموقع چه باید کرد.فکر کنم اگر همه راهها را برای اصلاح همسرش انجام داده باشد‌.ونتیجه نگرفته باشد.جوابش سوختن و ساختن است اگر زن بخواهد طلاق نگیرد که چیزی مذمومتر از طلاق در اسلام نیست.