کد خبر 982236
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
اذعان سازمان ملل به جنایت‌های مزدوران اماراتی ضد غیرنظامیان یمن

معاون «شورای انتقالی جنوب یمن» (تحت حمایت امارات) ضمن اعلام جنگ علیه شبه‌نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن، از نیروهای خود خواست تا به کاخ ریاست جمهوری «المعاشیق» در عدن حمله کنند.

به گزارش مشرق، اختلافات بین امارات و عربستان به عنوان دو عضو اصلی «ائتلاف عربی» علیه یمن، پس از درگیری گروه‎های نیابتی طرفین در عدن به اوج خود رسیده است.

«هانی بن بریک» معاون رئیس شورای تحت حمایت امارات موسوم به «شورای انتقالی جنوب یمن» با متهم کردن حزب اخوانی «الاصلاح» تحت حمایت عربستان، از نیروهای خود خواست تا به کاخ «المعاشیق» در عدن (مرکز جنوب یمن) حمله کنند.

بیشتر بخوانید:

درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن

دستور معاون رئیس شورای انتقالی جنوب یمن پس برای حمله به کاخ المعاشیق و در نتیجه درگیری با نیروهای گارد ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی، همزمان با مراسم تشییع جنازه کشته‎های پادگان «الجلاء» در عدن صادر شده است.

یگان‌های پهپادی و موشکی یمن روز پنجشنبه گذشته، مراسم رژه در پادگان الجلاء واقع در شهر عدن را هدف قرار داده بودند که در پی آن، بیش از 40 نفر از شبه‎نظامیان کشته شدند.

بن بریک در صفحه توئیتر خود، حزب الاصلاح را مسئول تیراندازی و حمله به شرکت‎کنندگان در مراسم تشییع دانست و دستور داد تا نیروهایش به کاخ المعاشیق حمله کنند تا طرفداران این حزب اخوانی وابسته به دولت مستعفی یمن و تحت حمایت عربستان سعودی را از عدن اخراج کنند.

منابع یمنی می‎گویند که نیروهای «کمربند امنیتی» تحت حمایت امارات،  نیروهای گارد ریاست جمهوری وابسته به دولت مستعفی یمن را در نزدیکی ساختمان رادیو و تلویزیون محاصره کردند.

اعلام جنگ نیروهای تحت حمایت امارات علیه دولت مستعفی یمن در حالی است که ابوظبی اخیرا مدعی خروج تدریجی نیروهایش از جنوب یمن شده است، اما شبکه الجزیره می‎گوید که این ادعا طرحی برای تسلط کامل امارات بر عدن است.

مسئولان انصارالله می‌گویند که نیروهای «کمربند امنیتی» در راستای تصرف کامل بر عدن، شمالی‎های مقیم جنوب یمن را شناسایی و سپس آنها را مجبور به مهاجرت می‏‌کنند.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل دیروز (سه‎شنبه) به موضوع «مهاجرت اجباری» شمالی‌های مقیم جنوب یمن واکنش نشان داد و گفت که «کمربند امنیتی» امارات در مساله «مهاجرت اجباری» در عدن دست دارد.

«راوینا شامداسانی» سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت که اقدام نیروهای کمربند امنیتی در «مهاجرت اجباری» شمالی‎های مقیم جنوب یمن با انگیزه‎های «نژادپرستانه» و «مهاجرت» صدها یمنی صورت می‎گیرد.

سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی یکشنبه گذشته خود سناریوی چنددستگی در عدن تحت عناوین قومی را محکوم کرد و گفت که «اشاعه ناامنی‌ها در جنوب یمن در راستای این سناریو صورت می‌گیرد، لذا منفعت یمنی‎ها در همکاری و صلح و امنیت است».

وی گفت که «برخی‎ از اشغالگری امارات در یمن و حضور اماراتی‌ها استقبال و در عین حال از مردم یمن اکراه دارند و از آنها دوری می‎کنند».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس