کد خبر 982139
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
اشتری در تسنیم: با افشای اهداف پنهان سناریوی غربی‌عبری، تب هیجانی کشف حجاب فروکش می‌کند

فرمانده نیروی انتظامی گفت: با افشاء و روشنگری اهداف پنهان سناریوی کشف حجاب در اتاقهای جنگ فرهنگی، غربی، عبری و عواملشان در سطح منطقه، به زودی، تب هیجانی و گذرای این دشمنی‌ها نیز فروکش خواهد کرد.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری با اشاره به فعالیت هزار و 600 دفتر پلیس 10+ در سطح کشور، اظهار کرد: در این نوع دفاتر 34 نوع خدمت به مردم ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

سردار اشتری: اجازه تعرض به محیط زیست را نمی‌دهیم

بیش از 20 میلیون تماس مردمی با پلیس 110 در سال 97 منجر به عملیات شد

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به 34 میلیون و 84 هزار و 397 تماس با پلیس 110 در سال 97، گفت: از این تعداد، 20 میلیون و 27 هزار و 811 تماس منجر به عملیات شد، حدود 12 میلیون از تماس‌گیرندگان از پلیس راهنمایی گرفته و یک میلیون و 626 هزار و 761 تماس نیز غیرقابل رسیدگی بود.

کشف 6 هزار کیلوگرم شیشه توسط پلیس در سال جاری

وی با بیان اینکه از ابتدای سال کشفیات شیشه در سطح کشور به شدت افزایش یافته، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی از ابتدای سال جاری به تنهایی موفق به کشف 6 هزار کیلوگرم شیشه در سطح کشور شده و سایر دستگاه‌ها و ارگانها نیز هزار و 300 کیلوگرم شیشه کشف کرده‌اند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور افزود: سطح زیر کشت موادمخدر در افغانستان برای سال 2019، حدود 10 هزار تُن پیش‌بینی و از مجموع 10 هزار تن، 50 درصد موادمخدر تولید شده به سمت مرزهای ایران روانه می‌شود.

افزایش 10 برابری کشت موادمخدر در افغانستان با حضور نیروهای غربی

اشتری یادآور شد: در سال 2001 با ورود نیروهای غربی و امریکایی به افغانستان، مجموع تولید موادمخدر در آنجا 185 تن بود اما بعد از حضور نیروهای خارجی در کشور افغانستان تا به امروز میزان تولید موادمخدر در این کشور 50 برابر افزایش یافته که این امر به روشنی حکایت از همراهی و عدم مبارزه امریکا با تولید موادمخدر در کشور افغانستان را دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به افزایش سرقتهای خرد در سال 97 نیز، متذکر شد: در سال 97، شاهد افزایش 23 درصدی کشفیات مربوط به سرقتهای خرد نسبت به سال 96 بودیم و در حوزه سرقتهای مهم نیز، 26 درصد افزایش کشفیات ثبت شد.

وی با اشاره به کاهش جان‌باختگان ناشی از حوادث رانندگی نیز گفت: در سه ماه نخست سال جاری با تردد بیش از 22 میلیون خودرو و بیش از 12 میلیون موتورسیکلت شماره‌گذاری شده، میزان ترددهای جاده‌ای به طور میانگین هشت تا 12 درصد رشد داشته که در برخی مواقع مانند تعطیلات عیدفطر و سایر ایام پیک، تردد در جاده‌های کشور شاهد رشد 30 درصدی بوده است.

رئیس پلیس کشور ادامه داد: علی‌رغم اینکه رشد زیرساختهای کشور کمتر از نیم درصد است اما در طرح نوروزی، تعداد تصادفات بیش از 11 درصد و تعداد فوتی‌ها (بر اساس آمار پزشکی قانونی) بیش از 17.6 درصد کاهش داشته است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به کاهش 13.4 درصدی تعداد تصادفات فوتی و کاهش بیش از 11 درصدی تعداد متوفیان حوادث رانندگی در سه ماه نخست سال جاری بر اساس آمار مرفوک ناجا، اظهار کرد: نرخ کشته‌شدگان حوادث رانندگی به ازای هر 10 هزار وسیله‌نقلیه از ابتدای برنامه چهارم تاکنون از 5.7 نفر به 4.8 نفر در ده هزار وسلیه‌نقلیه رسیده است یعنی شاهد کاهش 15.7 درصدی تعداد کشته در هر ده هزار وسیله‌نقلیه بوده‌ایم.

نیاز 23 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور به نصب دوربینهای ثبت تخلف رانندگی

اشتری با اشاره به وجود 217 هزار کیلومتر راه در کشور، گفت: بیش از 94 درصد جابه‌جایی کالا و مسافر از طریق راه صورت می‌گیرد که 45 هزار کیلومتر راه شریانی اصلی در کشور وجود دارد و نزدیک به 80 درصد تردد وسایل‌نقلیه زمینی کشور بر روی این راه‌های شریانی اصلی انجام می‌شود و 22 هزار کیلومتر از این راه‌ها تحت پوشش دوربینهای نظارتی و ثبت تخلف بوده و 23 هزار کیلومتر آن نیاز به نصب دوربینهای ثبت تخلف رانندگی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی، پشتیبانی شهرداری‌ها از پلیس راهور 10 کلان‌شهر مبنی بر تأمین امکانات و منابع، نصب سامانه "سِپهتن" بر روی وسایل‌نقلیه باربری کشور، تسریع در نصب و راه‌اندازی تعداد دو هزار دوربین ثبت تخلف جاده‌ای و تأمین سه هزار دستگاه تبلت برای ثبت در کروکی‌های تصادف، آرام‌سازی تردد وسایل‌نقلیه در محدوده 30 کیلومتری شهرها، تقویت ساختار پلیس راهور ناجا را از جمله راه‌کارها برای کاهش تصادفات و جان‌باختگان سوانح رانندگی کشور برشمرد.

رئیس پلیس کشور افزود: تقویت امکانات و منابع پلیس راهور از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور برای بالابردن آمادگی و توان عملیاتی پلیس راهور شامل تأمین اعتبار برای خرید و تجهیز هزار و 500 دستگاه خودرو، مجوز و استخدام چهار هزار و 70 نفر نیروی قراردادی از دیگر راه‌کارهای کاهش تصادفات و جان‌باختگان سوانح رانندگی کشور است.

وی به چهره مردمی پلیس در افکار عمومی اشاره کرد و گفت: ترسیم تصویر صحیح از پلیس نزد اذهان عمومی به عواملی همچون عملکرد مجموعه عوامل انتظامی در حوزه‌های مختلف اعم از آموزش و توانمندی در اجرای مأموریتها، رفتار و نحوه برخورد با متهمان و حضور به موقع در صحنه، رعایت دقت، صحت و سرعت و روزآمدی، اتخاذ رویکرد علمی در پیشبرد مأموریتها و نظارت بر حسن عمل پلیس و عملکرد نظام رسانه‌ای، فرهنگی و هنری کشور در قبال پلیس بستگی دارد.

امروز در اوج اقتدار هستیم

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: حفظ اقتدار پلیس در همه مقاطع مطالبه اصلی مردم و حاکمیت بوده که البته نقش فعالان و بازیگران رسانه‌ای، فرهنگی، هنری و سیاسی در تحقق این مهم بسیار تعیین‌کننده است.

فرمانده نیروی انتظامی درباره اقتدار پلیس نیز گفت: با عنایت الهی و حمایتهای مردم از پلیس، امروز در اوج اقتدار هستیم و قرائن و شواهد نیز گویای این مطلب است.

افرادی از صلابت پلیس واهمه دارند و نمی‌خواهند این ملت روی امنیت ببیند

اشتری تصریح کرد: پلیس مجری قانون و نماد حاکمیت و اقتدار ملی محسوب می‌شود کسانی از قدرت و صلابت نیروهای مسلح ما از جمله پلیس هراس و واهمه دارند که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند این ملت عزیز روی آرامش ، امنیت و پیشرفت را ببیند.

وی ادامه داد: از سویی دیگر افرادی زیاده‌خواه و متجاوز به حقوق عامه مردم بوده و حیات و ممات آنها در تولید ناامنی و هرج و مرج اجتماعی است که به طور قطع در یک جامعه قانونمدار، منضبط و رو به توسعه اعتنا و واقعی به آنها گذاشته نخواهد شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه پلیس همواره از انتظارات به حق مردم دفاع کرده، گفت: امیدواریم مشکلات و مسائلی را که دشمنان برای مردم ما به وجود آورده‌اند با مقاومت و تدبیر پشت سر نهاده و آنها را مأیوس‌تر از هر زمان خواهیم کرد.

اشتری در پاسخ به سؤالی مبنی بر ارزیابی وضعیت احساس امنیت در جامعه، عنوان کرد: این سؤال را باید مردم به ویژه نخبگان و متخصصان امر پاسخ دهند و ارزیابی خود را از وضعیت احساس امنیت اعلام کنند البته ما نیز دراین زمینه به طور متناوب بررسی و مطالعه لازم را داریم به طور قطع برای بهبود و ارتقای کیفیت عملکرد و تولید و حفظ سرمایه اجتماعی پلیس، برآوردی از آخرین تغییرات در حوزه احساس امنیت داریم که شاخصها وضعیت رو به بهبود را نشان می‌دهند.

وی متذکر شد: انتظار داریم درباره وقوع برخی اتفاقات و ناهنجاری‌ها و قانون‌شکنی‌ها که پلیس وارد عمل شده و با جدیت اقدام می‌کند، رسانه‌ها نیز نقش پررنگ و مؤثری داشته باشند و نگذارند خلاء اطلاع‌رسانی در جامعه به وجود بیاید.

مزاحمت برای زنان خط قرمز پلیس است

رئیس پلیس کشور درباره برخورد نیروی انتظامی با مزاحمان به نوامیس نیز، تأکید کرد: مزاحمت برای زنان خط قرمز پلیس است و پلیس با هرگونه رفتار تخریب‌گرانه، شرارت، گردن‌کشی و ایجاد رعب و وحشت برخورد جدی خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی درباره سازماندهی دشمن برای برجسته‌سازی ناهنجاری‌های اجتماعی مخصوصاً در حوزه عفاف و حجاب و مقابله پلیس با این جریانهای ناهنجارشکن نیز یادآور شد: حجاب یک موضوع اجتماعی است و جامعه ایران در دوره‌های مختلف تاریخ خود به عفاف و حجاب پایبند بوده‌اند.

اشتری افزود: امروز اکثریت جامعه به عفاف و حجاب قائلند، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بیش از 90 درصد مردم جامعه ایران بر عفاف و عفیف بودن تأکید دارند و به هویت ایرانی ـ اسلامی خود افتخار می‌کنند.

دستگاه‌های مسئول باید در زمینه سبک زندگی و مد به وظایف خود عمل کنند

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور، "تَبرج" و "مدگرایی" را به عنوان بخش عمده تغییرات در پوشش نسل جدید برشمرد و گفت: می‌طلبد دستگاه‌های مسئول و متولیان امور فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه سبک زندگی، لباس، پوشش و مد به وظایف خود در پاسخگویی به نیازهای هم زنان و هم مردان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه عده‌ای محدود تحت تأثیر القائات فضای مجازی در دام مخالفان نظام افتاده‌اند، تصریح کرد: این عده محدود دست به رفتارهای هنجارشکنانه و ضداجتماعی می‌زنند تا به زعم باطل خود موضوع حجاب را سیاسی کنند.

فرمانده ناجا یادآور شد: البته با افشاء و روشنگری اهداف پنهان سناریوی کشف حجاب در اتاقهای جنگ فرهنگی، غربی، عبری و عواملشان در سطح منطقه، به زودی، تب هیجانی و گذرای این دشمنی‌ها نیز فروکش خواهد کرد.

رئیس پلیس کشور تأکید کرد: البته پلیس مطابق مطالبه عمومی مردم، برابر وظایف ذاتی و قانونی در مقابل هنجارشکنان با قاطعیت انجام‌وظیفه می‌کند و این مطالبه دستگاه قضایی از پلیس به عنوان ضابط قضایی نیز است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  9 44
  الحمدلله‌‌‌.تشکر.
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  8 36
  الحمدلله. تشکر‌.
 • SA ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  4 42
  بله وقتی بی حجابی عادی شده دیگه تب کشف حجاب فروکش کرده!
  • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
   5 34
   بزودی منظورش زمستونه که همه مجبورن خودشونو بپیچچون تا سرما نخورن والا هر روز داره بدتر میشه
 • سید رضا IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  1 1
  اگر قاطئانه و مداوم ؛ با هنجارشکنان برخورد کنید !
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  0 0
  سلام انشاا۰۰۰تب توزیع مواد مخدر هم فروکش کند ۰

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس