کد خبر 981089
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
تجمع معلمان حق‌التدریس در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت استخدام

حدود یک هزار نفر از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور امروز در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند

به گزارش مشرق، حدود یک هزار نفر از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور در اعتراض به عدم اجرای قانون استخدام معلمان حق‌التدریس امروز مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

آنها در این تجمع شعارهایی همچون "ماده 28 باید توقف بشه"، 30" هزار حق‌التدریس استخدام"، "بودجه تعیین شده کجا هزینه می‌شه" خواهان تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود تا مهر امسال شدند.

آنها خطاب به سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح کردند، "پنجره‌ها را وا کن عدالت را اجرا کن".

بیشتر بخوانید:

یکی از این معلمان حق‌التدریس که از استان لرستان آمده بود، اظهار کرد: 12 سال به عنوان نیروی پیش دبستانی فعالیت می‌کردم و هم اکنون 5 سال است که حق‌التدریس هستم، عمر و جوانی ما در کلاسهای درس گذشته و حالا که بودجه مربوطه در مجلس تصویب شده است به جای استخدام 30 هزار نفر معلم حق‌التدریس می‌خواهند 12 هزار نفر را استخدام کنند. من نزدیک به 40 سال دارم و بعد از این آیا فرصت استخدام پیدا می‌کنم.

یکی دیگر از معلمان حق‌التدریس که در هنرستانی در تهران مشغول به تدریس است به خبرنگار تسنیم گفت: وزارت آموزش و پرورش، مجلس و سازمان امور اداری و استخدامی آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس تعیین تکلیف شود اما یک سال است که این آئین‌نامه در دولت بلاتکلیف است و وضعیتش مشخص نیست. از سوی دیگر مجلس 450 میلیارد تومان بابت استخدام 32 هزار معلم حق‌التدریس تعیین کرده است اما متاسفانه می‌خواهند 13 هزار نفر را استخدام کنند. پرسش ما این است که چرا باید 13 هزار نفر استخدام و تکلیف بقیه معلم حق‌التدریس چه می‌شود؟ چرا باید وقتی معلمان حق‌التدریس بلاتکلیف هستند باید به صورت استخدام آزاد و از طریق ماده 28 کلاسهای درس را پر کنند.

عدم تعیین استخدامی معلمان حق‌التدریس در شرایطی است که تعداد از آنها سالها مربی پیش‌دبستانی یا معلم حق‌التدریس درمدارس کشور مشغول به فعالیت هستند و با بالا رفتن سن آنها این وضعیت آخرین فرصت استخدامی برای آنهاست.

بلاتکلیفی معلمان حق‌التدریس در حالی است که اخیرا محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعتراض به این موضوع عنوان کرد: امسال 60 هزار و تا 5 سال دیگر 360 هزار معلم از آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد، چگونه باید این نیروها را جبران کرد؟ قانون معروف به ماده 17 برای تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی، نیروهای نهضتی و حق‌التدریسی‌ها را تصویب کردید؛ جای تعجب است که چند ماه است آئین‌نامه آن در دولت مانده و تابستان باید این افراد تعیین تکلیف شوند تا در مهرماه کمبود معلم نداشته باشیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس