کد خبر 979745
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
دستگیری ۶۳۱ سارق و مالخر / ۸۷ درصد از اموال کشف شده شناسایی شدند

رئیس پلیس پایتخت گفت: در بیست و هفتمین طرح رعد با تلاش و همکاری کلانتری‌های سطح تهران ۳۲۲ حکم قضایی به اجرا گذاشته شد که ۶۲۱ سارق و مالخر دستگیر شدند.

به گزارش مشرق، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین طرح «رعد» پلیس پیشگیری پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بیست و هفتمین طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت، با تلاش و همکاری‌ کلانتری‌های سطح تهران، ۳۲۲ حکم قضایی به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این طرح ۶۲۱ سارق و مالخر دستگیر شدند که از این تعداد، ۳۰۸ نفر دارای سابقه و ۳۱۱ نفر فاقد سابقه هستند.

بیشتر بخوانید:

سرقت ۴۰ میلیاردی به بهانه خرید نان خشک

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: در این مرحله از طرح رعد، بالغ بر ۴۳ هزار عدد از اموال مردم کشف شده که تنها در یک مورد از آن، ۳۰۰۰ دستگاه موبایل از یک فرد کشف شده است.

رحیمی اظهار کرد: ۹۵۸ فقره پرونده سرقت از منزل، خودرو و موتورسیکلت تشکیل و به مراجع قضایی اعلام شد.

وی ادامه داد: ۲۲ باند سرقت منهدم شده و درصد موفقیت طرح رعد ۲۷، نسبت به طرح رعد قبلی ۶۴ درصد بوده است.

رحیمی گفت: افرادی که اموالشان به سرقت رفته است، با اجرای این طرح و کشف اموال، به کلانتری‌ها مراجعه کرده و ۸۷ درصد از اموال کشف شده را شناسایی کردند که تا چند روز آینده این اموال به صاحبانشان تحویل داده می‌شود.

رئیس پلیس پایتخت افزود: ۱۰.۵ میلیارد تومان ارزش مالی اموال مسروقه مکشوفه در طرح رعد ۲۷ پلیس پیشگیری پایتخت است.

رحیمی بیان کرد: در حوزه مواد مخدر هم کشفیات چشمگیری در این مرحله از طرح رعد داشته‌ایم. پاکسازی تمام نقاط تهران را در دستور کار قرار داده و ۳۷ کیلوگرم موادمخدر به صورت گِرم به گِرم از خرده‌فروشان کشف شده است.

وی اظهار کرد: ۲۴۰ نفر از خرده‌فروشان در بیست و هفتمین طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت، دستگیر و پنج باند توزیع مواد مخدر منهدم شده است.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ۵۰ فقره پرونده در حوزه کالای قاچاق تشکیل شد و بیش از ۶۷۴ عدد انواع کالای قاچاق به ارزش ۴ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان کشف شد.

رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: در بیست و هفتمین مرحله طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت، چهار قبضه سلاح گرم، ۱۷ سلاح سرد و ۳۲۸ عدد مهمات جنگی مانند فشنگ و ... کشف شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس