کد خبر 976756
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
اسرای فلسطینی

یک مرکز فلسطینی اعلام کرد، در شش ماه اول سال جاری میلادی (۲۰۱۹) حدود ۲۶۰۰ نفر بازداشت شده‌اند که یک سوم آنها مربوط به شهر قدس هستند.

به گزارش مشرق، مرکز پژوهش‌های ویژه اسرای فلسطینی اعلام کرد، بازداشت فلسطینی‌ها در شهرهای مختلف قدس بویژه در سال جاری میلادی افزایش شدیدی داشته است.

بر اساس گزارش وبگاه «دنیا الوطن»، «ریاض الاشقر» سخنگوی رسانه‌ای مرکز مذکور اعلام کرد، در شش ماه اول امسال (۲۰۱۹) ۲۶۰۰ فلسطینی در شهرها و استان‌های مختلف بازداشت شدند که یک سوم آنها مربوط به شهر قدس است و این دلیلی بر هدف قرار دادن اهالی قدس است تا آنها را از حمایت از مقدسات و مسجدالاقصی بازدارند.

بیشتر بخوانید:

کار صهیونیست‌ها به دیوارکشی رسید

الاشقر در ادامه گفت؛ ماه فوریه به دلیل حوادث مربوط به «باب‌الرحمه» شاهد بیشترین حجم بازداشت‌ها بود که طی آن دهها تن از افراد برجسته و روحانیون دینی از جمله «عبدالعظیم سلهب» رئیس شورای اوقاف قدس و «ناجح بکیرات» معاون مدیرکل اوقاف قدس بودند.

وی سپس تصریح کرد: بازداشت‌ها شامل تمام روستاها، شهرها و نواحی قدس بود. عیسویه با ۲۹۵ بازداشتی در رتبه اول قرار داشت و پس از آن شعفاط با ۱۳۰ بازداشتی، سلوان با ۱۲۰ بازداشتی و قدس با ۱۰۵ بازداشتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند و در مسجدالاقصی نیز ۶۵ نفر دستگیر شده‌اند.

بازداشت کودکان

الاشقر ادامه داد، بازداشت‌ها در قدس بر روی کودکان کم سن وسال متمرکز بوده و حدود ۳۰۰ نفر از دستگیرشدگان کودک هستند که ۱۷ نفر آنها بیشتر از ۱۲ سال سن ندارند.

بازداشت زنان

بر اساس گفته وی، رژیم صهیونیستی در این بازداشت‌ها تعدای از بانوان فلسطینی را هم دستگیر کرده است  که ۴۳ نفر از آنها کم سن و سال هستند و اغلب در مقابل حبس خانگی یا تبعید از مسجدالاقصی آزاد شده‌اند.

تعداد کل زندانیان فلسطینی محبوس در زندان‌های رژیم صهیونیستی بیش از ۶۵۰۰ نفر اعلام شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس