روزنامه

هرگاه اظهارنظر و یا اقدامات اقتدارآفرین نیروهای نظامی ایران، آمریکا و شرکایش را نقره داغ می‌کند، رسانه‌های اصلاح‌طلب به تخریب فرماندهان و نیروهای نظامی ایران اقدام می‌کنند!

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به قلم «مسیح مهاجری»-مدیرمسئول روزنامه- نوشت: «قوه مجریه به‌عنوان کارگزار اصلی باید از حمایت‌های همه‌جانبه برخوردار باشد تا بتواند سیاست‌ها را به‌درستی به اجرا درآورد. در عرصه عمل، تبلیغات و تصمیم‌سازی‌ها، اکنون قوه مجریه نه‌تنها حمایت نمی‌شود بلکه با موانع زیادی مواجه است. علاوه بر روش غیراصولی بعضی رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی که به شکل‌های مختلف، کارگزاران اجرائی کشور را تضعیف می‌کنند و حتی در مواردی زحمات آنها را بر باد می‌دهند، در میدان عمل نیز بعضی دستگاه‌ها با اقدامات هماهنگ نشده خود، موانعی بر سر راه آنها به وجود می‌آورند که در اجرای سیاست‌ها اخلال می‌شود و یا سیاست‌های اجرا شده زیر سؤال می‌رود».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «هرکس و هر قوه و دستگاه و ارگان و نهاد باید فقط در محدوده وظایف و اختیارات خود سخن بگوید و در اموری که خارج از وظایف و اختیارات آنهاست دخالت نکند. واقعیت اینست که متاسفانه بسیاری از مسئولان، زیاد حرف می‌زنند و در مواردی نیز خارج از محدوده‌ای که مربوط به آنهاست سخن می‌گویند. نظامیان وظایف مشخصی دارند که باید به آنها عمل کنند ولی ورود آنها به عرصه سخنوری که در بسیاری موارد مشکل‌ساز هم هست، اکنون به یک عادت تبدیل شده و گویا بعضی از آنها تمرین سخنرانی کردن را از وظایف ذاتی خود می‌دانند! قطعاً این روش باید منسوخ شود و دستگاه‌های نظامی ما هم همچون سایر کشورها فقط در موارد ضروری و در موضوعاتی که به آنها مربوط می‌شود، مطالب تدوین شده‌ای را توسط سخنگوی رسمی خود اطلاع‌رسانی کنند. این روش، قطعاً به انسجام کمک می‌کند و راه را بر سوءاستفاده دشمن از بعضی سخنان حساب نشده می‌بندد».

چندی پیش روزنامه ابتکار- به مدیرمسئولی «محمد علی وکیلی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس- در مطلبی تأمل برانگیز با عنوان «سربازان دلواپس سیاست» نوشته بود: «این روزها از گوشه و کنار سپهر سیاست ایران صداهای فراوانی بلند است. صداهایی که مخاطب بسیاری از آن‌ها دولت بوده و هر کدام سعی می‌کنند نقدی، پیشنهادی یا حتی دخالتی در امور دولت داشته باشند. در میان تمام این صداها به نظر می‌رسد موضع‌گیری‌ها، تحلیل‌ها و اظهارنظرهای فرماندهان ارشد و نیمه‌ارشد نظامی در عرصه‌های گوناگونی سیاسی، دیپلماسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بیش از بقیه به گوش می‌رسد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشته بود: «از زمانی که قاسم سلیمانی به عنوان قهرمان مبارزه با داعش در نامه‌ای به رهبری انقلاب اعلام کرد کار داعش تمام شد تا مخاطب قرار دادن رئیس ایالات متحده آمریکا کمی بیشتر از یک سال گذشت... سلیمانی با چنین ادبیاتی، سطح یک مجادله دیپلماتیک را به طور کلی دگرگون کرد و ابعاد تازه‌ای برای آن ساخت».

هرگاه اظهارنظر و یا اقدامات اقتدارآفرین نیروهای نظامی ایران، آمریکا و شرکایش را نقره داغ می‌کند، رسانه‌های اصلاح طلب به تخریب فرماندهان و نیروهای نظامی ایران اقدام می‌کنند!

سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی در هفته‌های گذشته در کنار توقیف نفت کش انگلیسی در روز گذشته، کشورهای سلطه گر غربی را نقره داغ کرده است. اما گویا فعالان اصلاح طلب از این اینگونه اقدامات اقتدارآفرین، ناراحت هستند!

** شکوری راد: با روحانی به عقب برگشتیم

«علی شکوری راد» از فعالین اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه همشهری گفت: «روحانی که در شعارهایش اعلام کرده بود به عقب بازنمی گردیم، در چینش کابینه‌اش به عقب بازگشت، در رویکردهایش در دوره دومش نشان داد رو به جلو حرکت نکرد و بلکه به مطالبات مردم هم بی توجه بود».

شکوری در ادامه گفت: «به شخص جهانگیری هم انتقاد دارم و او نباید به راحتی به این وضعیت رضایت می‌داد. ما او را تخطئه می‌کنیم، چرا که نمی‌فهمیم با این شرایط او چرا در دولت مانده است؟».

مقامات ارشد دولت روحانی گفته بودند که «هم چرخ سانتریفیوژها باید بچرخد و هم چرخ کارخانه‌ها»؛ همچنین تاکید شده بود که «آنچنان رونقی در کشور ایجاد می‌کنیم که مردم دیگر هیچ نیازی به یارانه پیدا نمی‌کنند»؛ علاوه بر این تصریح شده بود که «ارزش پول ملی ایران افزایش یافته و همچنین عزت به پاسپورت ایرانی برمی گردد»؛ اما متاسفانه هیچکدام از این وعده‌ها و بسیاری از وعده‌های دیگر جامه عمل نپوشید.

** مردم، کارنامه دولت را به پای اصلاح طلبان می‌نویسند، اما باید انکار کنیم!

روزنامه آرمان در مطلبی نوشت: «بخش زیادی از نارضایتی‌های موجود در جامعه به سبب برخی عملکردهای بعضاً ناموفق دولت است، اما جامعه به سبب حمایت اصلاح‌طلبان از دولت این عملکردها را نیز به پای جریان اصلاحات می‌نویسد. البته آقای حسن روحانی و دولتش هیچ وقت خود را اصلاح‌طلب ندانستند و مردم نیز هیچ گاه آنها را تحت عنوان اصلاح‌طلب به رسمیت نشناخته‌اند؛ چرا که رئیس‌جمهور و دولت خود را در خط اعتدال و میانه‌روی می‌خوانند و از این جهت شاهدیم که تعداد افراد اصلاح‌طلب در درون کابینه آقای روحانی انگشت شمارند. بنابراین نمی‌توان مسئولیت عملکردهای دولت را متوجه اصلاح‌طلبان کرد».

این روزنامه اصلاح طلب اذعان کرده است که مردم کارنامه دولت روحانی را به پای اصلاحات می‌نویسد؛ اما در ادامه مدعی شده است که فعالین اصلاحات باید این مسئله را انکار کنند.

طیف اصلاح طلب با در اختیار داشتن اکثریت مطلق کابینه، مسبب اصلی وضع موجود است، اما با بی اخلاقی از پاسخگویی طفره می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • نام FR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  5 103
  داريد با دم شير بازي ميكنيد ، كل دنيا داره بر عليه تون ائتلاف تشكيل ميده ، آينده بسيار تاريكي در انتظارتونه .
  • . IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   59 1
   چن ساله نرفتی حموم بدبخت ذلیل؟
  • حسین IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   61 0
   سال 68 که جنگ تموم شد از لحاظ نظامی واقتصادی خیلی ایران در تنگنا بود اون زمان غرب علیرغم اطلاع از اوضاع ایران جرئت نداشت با ایران وارد جنگ بشه الان که ایران در اوج قدرت نظامی است مطمئن باش هم تو و هم تمام زباله هایی که مثل تو فکر می کنند خلیج فارس رو قبرستون غربی ها میکنیم
  • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   54 1
   دندون مصنوعیتو از روی کیبورد بردار.از کمپ تیرانا در آلبانی چه خبر؟
  • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   38 0
   اون زمان که کل دنیا پشت شما کافرا بود نداشتین به ایران حمله کنین. الان که دیگه ارباباتون هم چنین کااریو ندارن...
  • دیده بان US ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   42 0
   میگم تیرانا حمام عمومی های خوبی داره ها... فقط مواظب صابون ها و سنگ پاهای کف حمام باش
  • IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   12 0
   اوخی من تلسیدم
  • IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   15 0
   شیر دستشویی ؟؟؟؟ حتی جرات حرف زدن درمورد اقدام نظامی رو ندارن کمتر فیلم خالی وودی نگاه کن اینجا دنیای واقعی است
  • علیرضا IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   8 0
   نخیر. داریم با کله ی ببر کاغذی بازی می کنیم تا شماها بدانید که این بت کاغذی هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
  • IR ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   4 0
   خخخخخخخ
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  40 2
  مهاجری باید هم گلایه کنه! اولاً فقط ایشون خوبن! در ثانی امثال ایشون نباید خودرا رقیب عناصر اهل عمل نظام بدانند، تفاوت بسیاری هست بین مجاهدین بپاخواسته و نشستگان... " فضل الله المجاهدین علی القائدین اجراً عظیما..."
  • IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   35 0
   از نظر مهاجری و آشنایانش واداده ها و نفوذی ها فقط باید وراجی کنند بقیه حرف نزنند وگرنه بودجه ی دستگاه شان توسط اون آقایی که اتفاقا از نظر خودش اختیاراتش کمه قطع می شود
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  45 1
  مهمتر از زدن پهباد و توقیف نفتکش به درک واصل کردن اسلاحتلبان است
 • حسین GB ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  63 1
  ببخشید جناب مهاجری که نظامی ها اجازه ندادند به اسم تعامل با دنیا همه دار و ندار کشور را بفروشید و حمله نظامی به ارمغان بیارید
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  41 1
  اینا اصالتاً، کجایی هستند که اینجوری اقدامات سپاه روشان فشار ؟
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  34 1
  مسیح مهاجری می خواهد با ساکت کردن غرش دفاعی ایران چیزی از دشمن گیرش بیاد -
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  36 0
  طرفداران انگلیس وآمریکا حق دارن نگران بشوند
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  29 0
  اونکه زیادی حرف میزنه، شما اصلاح طلبا هستید
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  44 0
  خاک بر سر نفهمتان که خدا را ول کردید همه اش دنیا دنیا می کنید اگر شما زمان امام حسین (ع) هم بودید فقط می گفتید صلاح نیست با حسین رفتن شما ها یک مشیت کثافت هستید که نه به ظاهر در سپاه دشمن نیستید ولی بدرد سپاه علی بن ابی طالب هم نمی خورید و این یعنی این که دشمن بدون این که هزینه کند از شما استفاده می کند. و این بزرگترین درد علی بود که نمی دانست با آن چه باید بکند . خاک بر سرتان که بخدا علی بن ابی طالب از دست شماها سر در چاه می کرد و ناله می زد و الا علی هرگز از دست دشمن ننالید . و این تذهبون .
 • حجت IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  34 0
  مهاجری، میشه مهاجرت کنی بری
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  2 27
  یه مشکل توکشور ما هست اونم اینکه هرکسی تو کاری که بهش مربوط نیست دخالت میکنه و نظر میده و این 100درصد اشتباهه آقای مهاجری درست فرمایش میکنن. آقای سردار به شما چه ارتباطی داره که درباره مذاکره اعلام نظر میکنی؟ شما برم آمادگی نظامی رو حفظ کن سردار باقری که خدا حفظش کنه یه بار ازش راجع به مذاکره پرسیدن، محکم گفت اون وظیفه من نیست. روش درست اینه
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  13 0
  روزنامه جمهوری اسلامی، از نمادهای انقلاب هست. نمیدونم چرا این روزنامه رو از این...نمیگیرن...
 • IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  1 0
  مثلا شما این همه حرف زدی چی شد. حالا دیگه حرف هم نباید زد . البته این دیدگاه شماست و فقط برای خود شخص شما و حامیان و احزابتون قابل احترامه . . .
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  29 0
  مسیح مهاجری خودت زیادی حرف میزنی.
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  7 0
  به ایشون عرض میشه نظامی های ما بصورت مستند نشون دادن که عمل میکنن و این شمایید که حرف میزنید. و از رو هم نمیرید. لباسی هم که پوشیده ای غصبی است.
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  9 0
  مرگ بر انگلیس
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  8 0
  این روزها اصحالات وبا گرفته
 • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  19 0
  بالاخره اکثر اصلاح طلبان با آمریکاییها و لندن نشینها دستشان در یک کاسه است و هر وقت شکستی تصیب شرکایشان می شود اینها باید دفاع کنند
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  2 0
  فعلا که دولت کلید فقط حرف میزنه سپاه برای حفظ عزت ملی عمل می کنه. سیل نیروهای نظامی، سازندگی نیرو های نظامی، دفاع نیروهای نظامی، رصد جاسوسان نیروهای نظامی، زلزله نیروهای نظامی. حرف زدن و توهین به مخالفان مهاجری و دولت روحانی
 • IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  3 0
  اقای مسیح مهاجری این سایه جنگ نیست که بر سر این ملت است سایه نکبت شماست که برسر این امت است این هم با همت این مردم برداشته خواهد شد .
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  1 0
  اقای مهاجری در داگاها اثار الباقیه مدیران دلو دزد شما را رویت بفرما
 • IR ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  3 0
  اقای مهاجری ابروی هرچه اخوند بردی، حداقل مثل تقی زاده، آشنا، اشکوری، ... لباس پیامبر را در بیار.
 • emm IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  3 1
  این شبه روشنفکران اصلاح طلب در دهه اول انقلاب از تندورها بوده و خودسر و افراطی عمل می کردند (گنجی ، حجاریان ، مخملباف ، خوئینی ها ... ) بعضی ها هم که الان در مصدر قدرت و رسانه ها فعالیت می کنند . امام خمینی و خامنه ای را آن موقع محافظه کار می گفتند و الان بعضی هاشون درخلوت و یا جلوت آنهارا تندرو می خوانند.(همزبان با بی بی سی ) جوانها کمی تاریخ را مطالعه کنید
  • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   0 0
   احسنت حقیقت همین است که این هم وطن گفتند
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  2 0
  یاد آن روزهایی که روزنامه جمهوری اسلامی روزنامه انقلاب به معنی واقعی بود
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  0 0
  نظامیان حرفی که میزند بهش عمل می کنند.. شما روز نامه چی ها اصلاح طلب چه. فقط به فکر منفی دادن ازمؤلفهای مثبت کشور هستید. چرا روز نامه جمهوری اسلامی. دست چنین افراد منفل ودشمن شادکن باید باشد
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  0 0
  از اقای مهاجری اینگونه خورده اظهارات بعید نیست چون تربیت شده مرحوم شیخ اکبر رفسنجانی است .و پا به پای فائزه می تازد . البته تذبذبی که در اقای مهاجری هست در فائزه خانم نیست .
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  1 0
  اعمه جمه ونظامیان نمی دونستن خط ومش شان. بایست از آقای مهاجری ودولت مورد نظر ایشون بگیرند...تاکی میخواهید بوقچی دشمن باشید.. حیف. پول. بیت المال. که خرج چنین روز نامه چی ها میشه
 • ایرانی IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  1 1
  مسیح مهاجری و دوستان اصلاح طلب همگی از نوکران غرب هستند..چشم دیدن اقتدار در برابر دشمن را ندارند..
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  0 0
  بعضیها خودشون بواسطه وابستگیها دنیوی مادی میترسند میخواهند دل دیگران راهم. خالی کنند
 • DE ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  0 0
  مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!//چه کسی از تو کارتنخواب نظر خواست.مسیح محجری کیلویی چند
 • احمد IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  0 0
  مسئولان نظامی باید جور دوستان شما را حتی درحرف زدن هم بکشند !
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  1 0
  این مسیح مهاجری همان فردی است که همیشه از : اکبرهاشمی رفسنجانی درروزنامه در پیتی اش از هاشمی تمجید و ستایش بکند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس