محمدحسن قدیری ابیانه

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این موضوع که آمریکا در جنگ اقتصادی شکست خواهد خورد، گفت: بیش از 40 میلیون آمریکایی زیر خط فقر هستند.

به گزارش مشرق، محمد حسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین الملل پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران باموضوع آمریکا ابربدهکار اقتصاد دنیا گفت: برای اینکه بخواهیم بدهکاری دولت فدرال آمریکا را در نظر بگیریم، این موضوع را با میزان فروش نفت ایران مقایسه می‌کنیم.

بیشتر بخوانید

مجموع بدهی‌های آمریکا معادل ۱۴۰۰ سال درآمد نفت ایران

وی با بیان اینکه فرض کنیم درآمد نفتی ایران سالیانه 50 میلیارد دلار باشد که البته در شرایط تحریم کمتر است، افزود: بدهی دولت فدرال آمریکا بیست و دو و نیم تریلیون دلار است که چیزی حدود 450 سال درآمد فروش نفت ایران است، این در حالی است که صد و چند سال است نفت کشف شده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم آمریکا 73 تریلیون و هفتصد و هشتاد میلیارد دلار است، عنوان کرد: این عدد حدود در آمد فروش نفت ایران در 1475 سال است، البته باید دلارهایی که از سوی آمریکا چاپ شده نیز را جز بدهی آنها حساب کنیم.

قدیری ابیانه با اعلام اینکه سرانه پس انداز هر خانواده 4 نفری در آمریکا حدود 160 میلیون تومان است، اظهار داشت: بدهی خانواده های آمریکایی 11 میلیارد و 350  میلیون تومان است که در این زمینه اوضاع‌شان وخیم است.

وی با بیان اینکه تنها بدهی دانشجویان آمریکایی هزار و 620 میلیارد دلار است یعنی چیزی حدود 32 سال درآمد نفتی ایران، گفت: کسری تجارت آمریکا تاکنون 886 میلیون دلار است که حدود 18 سال فروش نفت ایران است که از این میزان تنها  400 میلیارد دلار کسری تجارت با چین دارند که معادل هشت سال فروش نفت ایران است.

این کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه بدهی خارجی آمریکا 6 هزار و 130 میلیارد دلار یعنی چیزی حدود 126 سال درآمد نفتی ایران است، خاطرنشان کرد: از این مقدار یک تریلیون دلار بدهی به چین است که چیزی حدود 40 سال درآمد نفتی ایران است.

قدیری ابیانه تصریح کرد: سالیانه حدود یک تریلیون دلار بر بدهی دولت فدرال آمریکا اضافه می‌شود این یعنی اینکه هر سال معادل 20 سال فروش نفت ایران بر بدهی‌های دولت آمریکا اضافه می‌شود.

وی اضافه کرد: اخیراً رئیس جمهور آمریکا گفته است که هفت تریلیون دلار در جنگ منطقه هزینه کرده اند و نتیجه نگرفته اند که این معادل 140 سال فروش نفت ایران است، خودشان اعلام کردند که دیگر پولی برای تعمیر آسفالت خیابان‌ها و تعمیر مدارس ندارند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه 16 کشور تحت تحریم مالی آمریکا قرار گرفتند گفت: کشورهایی که تحت تحریم آمریکا قرار گرفتند تلاش می‌کنند که از سلطه دلار رهایی پیدا کنند که اخیراً روسیه و چین قرار بر این گذاشته‌اند که 100 میلیارد دلار تجارت خود را با پول کشورهای خود انجام دهند و دلار را حذف کنند، اگر دلار از موقعیت تجارت جهانی حذف شود برای آمریکا خطرناک تر از آن است که چند بمب اتم به این کشور برخورد کند.

وی با بیان اینکه ثروت 3 نفر در آمریکا بیشتر از 160 میلیون آمریکایی است، عنوان داشت: 40 میلیون آمریکایی زیر خط فقر هستند و نیم میلیون نفر در این کشور کارتون خواب هستند و سالیانه دو و نیم میلیون نفر از طبقه متوسط در این کشور به طبقه فقیر سقوط می‌کنند میزان بدهی آمریکا نسبت به اقتصاد ش در این روزها بیشتر است.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه پیش از این 40 درصد اقتصاد دنیا در دست آمریکا بود که امروز این میزان به زیر 15 درصد سقوط کرده است، افزود: چین از آمریکا در حال سبقت گرفتن است و محوریت اقتصاد از غرب به سمت روسیه در حال حرکت است و جهان تک قطبی امروز به جهان چندقطبی سوق پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد آمریکا رو به سقوط است و  آمریکایی‌ها نمی‌خواهند این واقعیت را بپذیرند و با آن مقابله می کنند، اظهار داشت: امروز هژمونی آمریکا مرده است و  آمریکا با حمله نظامی نمی‌تواند جلوی ایجاد سایر قطب‌بندی‌ها را بگیرد.

قدیری ابیانه با بیان اینکه آمریکا تلاش دارد با در اختیار گرفتن منابع نفتی سایر کشورها و یا اشغال آنها مانع قطب بندی جدید شود و نیازمند نفتی آنها را در اختیار بگیرد، گفت: یکی از استراتژی‌های آمریکا در اختیار گرفتن منابع نفتی ایران و سایر کشورهاست که نمی‌توانند با جنگ بر ایران مسلط شوند که از همین رو  با به راه انداختن مشکل اقتصادی و جنگ اقتصادی سعی دارند ایران را به سمت خود ببرند که اگر ملت ایران حول محور ولایت باشند این اتفاق نخواهد افتاد و از این پیچ تاریخی نیز عبور خواهیم کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
  9 0
  در مورد ایران بگو چند میلیون زیر فقر هستند؟
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  2 0
  در ایران چند میلیون زیر خط فقر هستند!؟ کور خود بینای دیگران!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس