‌

انگلیس خبیث دزدی دریایی میکند و کِشتی ما را میدزدد؛ جنایت میکنند و شکل قانونی به آن میدهند.جمهوری اسلامی و عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به «ضرورت سلوک و رفتار مردمی ائمه جمعه»، نماز جمعه را امری بسیار مهم، «تأمین کننده نیاز جامعه به ذکر و اجتماع و همدلی» و «زمینه ساز استقرار گفتمان های عالی و بصیرت بخش» خواندند و با انتقاد شدید از رفتار طلبکارانه اروپایی ها و عمل نکردن آنها به ۱۱ تعهد برجامی‎شان تأکید کردند: روند کاهش اجرای تعهدات ایران قطعاً ادامه خواهد یافت و توفیقات ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت زده غربی ها روز به روز بیشتر خواهد شد.

ببینید

فیلم/ رهبر انقلاب:دزدی دریایی انگلیس بی‌پاسخ نمی ماند

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که در ایام چهلمین سال برپایی نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب صورت گرفت، ضمن تبریک ایام میلاد حضرت امام رضا(ع)، «توجه دادن دلهای مردم به ذکر الهی» را از ویژگی های مهم نماز جمعه برشمردند و افزودند: ویژگی دیگر نماز جمعه، «اجتماع مؤمنان» و «زمینه‌سازی برای همدلی، یکپارچگی و تألیف قلوب» است.

ایشان با اشاره به گستردگی نهاد نماز جمعه در سراسر کشور به عنوان یک زنجیره و شبکه بهم پیوسته، خاطرنشان کردند: این مجموعه گسترده توانایی نهادینه کردن عالی ترین و دشوارترین گفتمان ها در موضوعات اصلی و ضروری کشور را دارد که این، از ویژگیهای برجسته نمازجمعه است.

رهبر انقلاب اسلامی، ائمه جمعه سراسر کشور را به تبیین اهمیت و جایگاه نماز جمعه، توصیه مؤکد کردند و در جمع بندی اولین محور از سخنان خود، گفتند: بدانیم که نماز جمعه، مسئولیت بزرگ و سنگینی است که ویژگی های ممتازی دارد و باید این فرصت را مغتنم شمرد.

حضرت آیت الله خامنه ای، محور دوم سخنان خود را به «لزوم توصیه به تقوا» در خطبه های نماز جمعه اختصاص دادند و افزودند: یکی از نیازهای امروز جامعه ما تقوا است که زمینه ساز حل مشکلات مادی و معنوی جامعه خواهد شد، اما این تقوا باید به‌صورت مصداقی و عینی در خطبه های نماز جمعه تبیین شود و نه به‌صورت توصیه کلی و بدون بیان مصادیق.

ایشان «تقوا در فضای مجازی» را از نیازهای جامعه دانستند و افزودند: یکی از گرفتاری های امروز ما، رواج دروغ، تهمت، شایعه و مسائلی از این قبیل در فضای مجازی است که باید در خطبه های نماز جمعه لزوم رعایت تقوا در فضای مجازی، تبیین شود.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: «بیان چگونگی رعایت تقوا در مسائل خانوادگی و وظایف پدران و مادران در تربیت دینی و اخلاقی فرزندان»، «بیان مصادیق تقوا در روابط زوجین و در مسائل مربوط به اسراف در جامعه» و نیز «اجتناب از دروغ و تهمت در کسب و کار و معاملات»، از جمله مصادیق عینی و عملی تقوای مورد نیاز جامعه است که باید در نمازهای جمعه بیان شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای یکی دیگر از مصادیق رعایت تقوا را، «اجتناب از ناامید کردن جوانان» برشمردند و افزودند: برخی‌ها در مدارس، دانشگاهها و حتی در محیط های کسب و کار، به‌گونه‌ای صحبت می کنند که جوان از آینده ناامید می شود. ناامید کردن جوان یعنی گرفتن فرصت و قدرت عنصر جوان از کشور و جامعه اسلامی و این خود یک منکر است.

«سلوک عملی ائمه جمعه و نحوه ارتباط آنان با مردم» سومین محوری بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: رفتار و عمل ائمه جمعه باید به‌گونه‌ای باشد که مردم از آن دین، تقوا، صداقت و انقلابی گری را استشمام کنند.

ایشان «مردمی بودن و اُنس با مردم به‌صورت واقعی و غیرتصنعی» را از ضروریات سلوک عملی ائمه جمعه برشمردند و افزودند: پیگیری مشکلات مردم با چهره باز و گشاده، اجتناب از رفتن به سمت صاحبان ثروت و قدرت و افراد چرب‌زبان، و مراقبت از نزدیکان و فرزندان، از موارد مهم در سلوک عملی ائمه جمعه است.

رهبر انقلاب اسلامی در بیان نکته چهارم با تأکید بر «ضرورت غنی‌سازی خطبه‌های نمازجمعه» گفتند: خطبه‌ها باید پر مغز، آموزنده، راهگشا و حاوی پاسخ به سؤالات مختلف مردم به‌ویژه جوانان باشد.

ایشان «ارتباط و انس با جوانان» را بهترین راه درک مسائل و ابهامات ذهنی آنان دانستند و به ائمه جمعه توصیه کردند هر هفته وقت مشخصی را به دیدار با جوانان اختصاص دهند تا بتوانند خطبه‌های قابل استفاده بیان کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای «استفاده از جوانان مؤمن، با فکر و مورد اعتماد را در ستادهای نمازجمعه» ضروری خواندند و به ائمه جمعه توصیه مؤکد کردند خطبه‌ها را کوتاه، بلیغ و رسا بیان کنید.

رهبر انقلاب اسلامی «حمایت از جهت‌گیری‌ها و جریانهای انقلابی» را از وظایف ائمه جمعه کشور برشمردند اما تأکید کردند: در عین حمایت از جریانهای انقلابی باید به همه طرفها روی خوش نشان دهید.

«حمایت از تشکلهای جوان و خودجوش فرهنگی در سراسر کشور» و «اتخاذ مواضع انقلابی و منطبق با سیاستهای نظام» دو توصیه مؤکد دیگر رهبر انقلاب به ائمه جمعه بود.

ایشان خاطرنشان کردند: کشور با «روحیه انقلابی» قابل پیشرفت کردن است و با حرکت انقلابی به اوج تکامل می‌رسد و هرگونه کوتاه آمدن از این مواضع، نه فقط به ضرر انقلاب بلکه به ضرر ملت، کشور و آینده ایران خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، ائمه جمعه را از برخورد با دستگاهها در نمازجمعه پرهیز دادند و افزودند: گاهی یک منکر و مشکل بزرگ وجود دارد که با وجود پیگیری‌های مکرر حل نمی‌شود، بیان این موارد که خیلی هم نادر است، در نماز جمعه ایراد ندارد اما نباید به محض دیدن مشکلی در دستگاههای دولتی، قضایی و یا مراکز دیگر، آن را در خطبه‌ها مطرح کرد، چرا که تأثیر مثبت ندارد، موجب افزایش شکافها و اختلافها می‌شود و مردم را دچار تشویش می‌کند.

ایشان طرح عملکردهای مثبت و امیدبخش در نماز جمعه را کاملاً ضروری خواندند و افزودند: حرکتی در زمینه رونق تولید در کشور شروع شده که لازم است مصادیق این جریان امیدبخش در خطبه‌ها بیان شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تمرکز دستگاههای تبلیغاتی دشمن بر «ناکارآمدنمایی نظام» و «ناامید کردن مردم» را یادآور شدند و افزودند: باید با بیان واقعیات امیدبخش، مردم را در مقابل هجوم رسانه‌های بیگانه کمک کرد.

رهبر انقلاب اسلامی بخش پایانی سخنانشان را به مسائل جاری و کلی کشور اختصاص دادند و تأکید کردند: خوشبختانه ملت و نظام، عظمت و اقتدار و ثبات خود را به دنیا نشان داده‌اند و به دشمنان تحمیل کرده‌اند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اذعان عمدتاً پنهان مقامات کشورهای مختلف در مذاکرات گوناگون و سطح بالای سیاسی جهان گفتند: حتی در مذاکرات و محافلی که ما حضور نداریم، حرف از قدرت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در میان است که این واقعیت نشان می دهد نظام مردمی ایران توانسته است عظمت و اقتدار خود را به کوری چشم دشمنان، به اثبات برساند.

رهبر انقلاب اسلامی، «دست یاری پروردگار» را عامل اصلی ایستادگی و موفقیت ملت در مقابل فشارها و توطئه های چهل ساله دشمنان خواندند و افزودند: اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت زده دشمنان، نشانه‌ی بی‌تردیدِ حمایت خداوند متعال از انقلاب اسلامی و ملت ایران است.

حضرت آیت الله خامنه ای در ریشه یابی برخورد گستاخانه غربی‌ها از جمله اروپایی‌ها با ایران در مسائل جاری برجامی، به خصلت «تکبر» آنان اشاره کردند و گفتند: خودبزرگ بینی موجب می شود غربی‌ها نتوانند حقایق را درک کنند، البته این تکبر در مقابل ملتها و کشورهای ضعیف برای آنان موفقیت به همراه می آورد، اما در مقابل ملتهایی که نمی هراسند و از حق خود دفاع می کنند، غربی ها را دچار شکست می کند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان صریح وزیر امور خارجه درباره ۱۱ تعهد برجامی اروپایی‌ها در مقابل ایران و عمل نکردن آنها حتی به یک تعهد، گفتند: وزیر امور خارجه که واقعاً زحمت هم می‌کشد و ملاحظات دیپلماتیک هم دارد، به صراحت از عمل نکردن اروپایی‌ها حتی به یکی از تعهداتشان سخن می گوید.

ایشان خاطرنشان کردند: ما به تعهدات خود در برجام و حتی بالاتر از آن عمل کرده‌ایم و حالا که به علت رفتار آنها شروع به کاهش اجرای تعهداتمان کرده ایم، اروپایی‌ها طلبکارانه و با پررویی می گویند چرا این کار را می کنید.

ایشان تأکید کردند: شما اروپایی‌ها که هیچ یک از تعهدات خود را اجرا نکرده اید، به چه حقی از ما می‌خواهید که به تعهدات خود پایبند باشیم؟ بدانید که ما تازه کاهش تعهدات را شروع کرده‌ایم و این فرایند قطعاً ادامه خواهد یافت.

رهبر انقلاب با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث گفتند: آنها که خباثتشان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی جواب نمی گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

رهبر انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان افزودند: به برکت این دل بریدن، کشور از درون در حال جوشیدن است و این حرکت تحسین برانگیز حتماً به موفقیت‌های بیشتری منجر خواهد شد.

ایشان توانمندی‌های افتخارآفرین دفاعی کشور را نتیجه فشارها و دل بریدن از بیگانگان در دوران دفاع مقدس خواندند و افزودند: حرکت کنونی نیز به برکت تکیه بر خود در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی به نتایج مهمی خواهد رسید.

رهبر انقلاب افزایش مراجعه دستگاههای دولتی به جوانان مبتکر، فعال و خوشفکر را از جمله نتایج دل بریدن از بیگانگان دانستند و تأکید کردند: استمرار جوشش درونی به فضل الهی به استغنای واقعی ایران عزیز از بیگانگان منجر خواهد شد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نمازجمعه را از برکات انقلاب و از عوامل اصلی حفظ نظام اسلامی خواند و افزود: امروز در ۹۰۰ شهر نمازجمعه اقامه می‌شود و در طی ۴۰ سال گذشته با برگزاری بدون وقفه ۲۰۷۹ هفته نماز جمعه حدود ۲۰۰ هزار ساعت محتوا در خطبه‌های نمازجمعه شهرهای کشور ارائه شده است.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، نماز جمعه را رسانه‌ای موثر خواند وخاطرنشان کرد: نهاد نمازجمعه به عنوان قرارگاه مردمی تحقق بیانیه گام دوم، هدف اصلی خود را دستیابی به نمازجمعه تراز انقلاب اسلامی با ویژگی‌هایی همچون جامعه پردازی و تمدن سازی قرار داده و ائمه جمعه سعی می‌کنند نقش خود را در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی متناسب با شرایط کنونی و نیازهای جامعه ایفا کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • شهروند ایرانی IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  98 12
  از رهبر عزیز میخواهیم خودش و قوه قضاییه بداد اقتصاد کشور برسند با اختلاس گران مماشات نشه جلوی دزدان اقتصادی داخلی را بگیرند شمارا به خدا تحریم ما را اذیت نمیکنه کسانی که پول کشور را میخورند واز بیت المال هم است پدر ما را در میاره کسانی که دلار ۴۲۰۰گرفتند و۱۴۰۰۰تومان توبازار فروختند اینا را اعدام کنید شما را به خدا اگر ۵نفر اختلاسگران کلان را اعدام کنید کشور از لحاظ اقتصادی بسیار آرام میشود
  • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   47 65
   سلام و صلوات و فیوضات ذات اقدس ربوبی بر رهبر و سید و سرورم مام خامنه ای
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   42 90
   من به شما اطمینان میدم که حضرت آقا به بهترین وجه به وظایفشون عمل میکنن، ما هم سختیهایی میکشیم ولی اگه در سطح کلان نگاه کنیم به بالا رفتن بصیرت مردم می ارزه....
  • رضا IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   34 89
   رهبرم اذن و دستور دهد جگر اسرائیلی ها را تکه تکه خواهم کرد ..... یک اشاره از رهبر و تکع تکه شده خرخره ی اسرائیلی های غاصب !!!!
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   5 2
   به به دوست عزيز تازه مسلمان نروژي خيلي وقته خبري از وجود مبارك شما نبود. يادمه سه چهار سال قبل هم تا ه مسلمان بوديد. باعث بسي مسرته كه هنوز هم تازه مسلمان تشريف داريد.
  • IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   11 8
   اقای ما آقاست
  • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   2 2
   زنده باشی آقا جون دشمنات پیش مرگ بشن برات درد و بلات تو سر نجسشون روباه پیر و سگ نجس و ایادی از سگ کمترش هم انقد منفی بدن تا جر بخورن
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  66 82
  الله اکبر
  • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   27 79
   این کار انگلیس دزدی است. نفت کش ایرانی را درآبهای بین المللی. توقیف.ومصادره کرده است.. همان طور که رهبر انقلاب فرمودند. جمهوری اسلامی وعناصر.مؤمن نظام این دزدی دریایی انگلیس بی پاسخ نخواهند گذاش
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  62 93
  حمله به انگلستان خبيث و آتش زدن آن
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  63 93
  نفس حق کلام حق سایه ات مستدام آقا جان
 • تورج IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  54 95
  دندان های انگلیس را در دهانش خورد می کنیم.
 • US ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  دمت گرم با اقتدارترین رهبر دنیا
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  96 44
  تسلیت و تبریک جنگ نزدیکه مشرق
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   19 96
   خفه شو لطفا
  • DE ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   سوراخ موش را بخر بپر توش والا بایستی بری چکمه سربازان انگلیسی رو لیس بزنی .صحنه جنگ متعلق به مردانی هست که پدرانشون اسم ایران را تا حالا زنده نگه داشته اند نه بزدل های ترسوی لیبرال کدخدا پرست. چند روز جنگ کافیه برای محک زدن کشوری ایران 8 سال با دنیا پیروزانه جنگید.
  • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   13 85
   ترس شما مشکوک نیست قطعی است خیلی دست و پا نزنید
  • IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   21 95
   شما(تو) بفکر تهیه پوشاک باش جنگ شیپوری دارد وقتی نواخته شود نامردان نیاز به پوشاک پیدا می کنند
  • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   19 95
   پوشک بخر لازمت میشه
 • US ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  جوووونم بالاخره به جواب قاطع شنیدیم به خباثتشون به شدت منتظر عمل به این جواب هستیم
  • IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   2 3
   حلوا حلوا کن شاید دهنت شیرین شد
 • علی IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  این پیام رهبری یعنی دستور صادر شد..بزودی شاهد اتفاقی مشابه برای یک نفتکش انگلیسی خواهیم بود..شاید در جایی به غیر از تنگه هرمز
 • مهدی US ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  عشق است سید علی اقا کاش کلید ساز مشهور هم یه جو جرات سید علی آقارو داشت
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  دولت باید درباره مشکل معیشت و اجاره خانه اقدام سریع کند
 • Ali IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  درود بر رهبر شجاع آقای روحانی جواب قاطع به این میگن جانم فدای رهبرم
 • سجاد IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  آها الان مطمئن شدم که جواب قاطعانه ای در راهه راستش به حرفای روحانی و ظریف بیخاصیت اصلا اعتباری نبود خوب حالا تنگه هرمز میشه سر پل خر بگیری...
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  الله اکبر جانم فدای رهبر
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  14 61
  آقا دستور رو دادن عناصر مومن بسم الله- اینقدر که از این انگلستان پیر مکار بدم میاد دلم میخواد بر و بچ یه حال اساسی ازشون بگیرن
  • IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
   7 4
   مردم عراق عزادار عملکرد این انگلیس خائن شد - تلفات انسانی عراق - لیبی - افغانستان - یمن مصر - اردن - سوریه - لبنان - .. زیر سر این روباه پوزه کثیف انگلیس است دهانش را دراز می کند تصور می کند روباه هم بعله این زن زشت روی هم چقدر شبیه شغال ماده است
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  12 50
  آقاجان فدائی داری جانم بقربان نفس اسلام ناب محمدی ات
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  11 63
  با این بیان اقا انگلیس خبیث مطمئن با شد که فرزندان خامنهای انها را پشیمان خواهند کرد مرگ بر این روباه پیر انگلیس
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  13 74
  جانم به قربانت اقا جان خداوند عمر طولانی با سلامتی بهت بده تا دهن همه دشمنان دین و خدا را سرویس کنی . اگر نبود این صلابت و رهبری الهی شما این رجال نگون بخت سیاسی ما مملکت را به باد داده بودند .
 • علی IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  12 58
  اینکه رهبری میگه جمهوری اسلامی و افراد مومن انقلابی جواب میدهند معلومه دیگه هیچ امیدی به دولت و ترسوهای داخلی نداره
 • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  8 77
  رهبر معظم انقلاب و افتخار مسلمین جهان مدتی است که انگلیسی های پلید و خبیث کشتی ما را دزدیده اند و ما مردم ایران احساس حقارت می کنیم و چنان که این حقارت ما را غمناک کرده است. با این وجود از شما رهبر معظم تقاضای عاجل داریم هر چه زودتر یا کشتی ازاد گردد و یا اینکه چند کشتی این انگلیسی های پلید توقیف گردد. از شما افتخار مسلمین مردم خواهشمند هستند دستور اید دررابطه با این راهزنی دریایی داده شود. پاینده باشید
 • سیستانی IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  6 2
  توقیف نفتکش یا کشتی تجاری جالب نیست و با جریانی که می خواهد ابرقدرتهای جدید را از طریق اجماع جهانی به رهبری آمریکا محدود و دستورپذیر کند به ضرر ایران است فرزندان ایران اگر می خواهند پوزه روباه و لاشخورها را به زمین بمالد توقیف ناو یا ناوشکن فوق پیشرفته در برنامه قرار دهند چرا که این برای فرزندان آریایی کاری پیش افتاده و ساده است و توان و امکانات و تکنولوژی آن قبلا در شکار سالم پهبادها و خواباندن ناوها ی آمریکا انجام شده است.
 • علی اکبر IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  7 4
  با سلام درود به رهبر عزیز که چنان مقتدرانه و محکم صحبت میکنن دلمون محکم و امیدوارتر میشه کاش به جای اینکه بی مسئولیتها رو تو صدا و سیما پخش کنن صحبتهای آقارو پخش کنن تا دلمون آرومتر بشه روزی میرسه تقاص کارهایی که آمریکا و انگلیس سر ما ایرانیا آوردن رو جواب خواهند داد
 • رضا IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  3 3
  ما ملت ایران از رهبر عزیزمون میخوایم که خودشون شخصا با همکاری سربازان گمنام و قوه قضائیه مقاسد اقتصادی رو پیگیری کنند ما که مردم عادی هستیم با چشممون داریم میبینیم که چه فسادهایی داره توی مملکت از لحاظ اقتصادی اتفاق میفته . اگه فساد اقتصادی از بین بره دل مردم خنک میشه و همین ملت دیگه از تحریم ها باکی نخواهند داشت. یکی از فسادها در منطقه عسلویه هست که روزانه مقدار زیادی قاچاق کالا انجام میشه و روانه شهرهای بزرگ میشه
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  3 6
  درود بایستی این انگلیس آمریکایی پرست را ادب کرد
 • الیاس IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  9 9
  دارم تصور می کنم اگه رهبری در ساختار سیاسی ایران نبود تا حالا چیزی از ایران مونده بود؟
  • IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   2 2
   همین وضعی که ایران داره نتیجه عدم اختیار دولت هست
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  5 5
  درود بر رهبر عزیز هر چی بیشتر میگذره علاقه مردم به این رهبر فرزانه بیشتر میشه
 • کمیل حنظله IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  6 6
  جانم آقام
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  10 8
  این ولایت فقیه است که کشور را از پرتگاه های مختلف نجات داده است و آینده از ان حزب خداست
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  8 5
  ممنونم ولی امر... ترا بخدا بگذاریم تاریخ از شجاعت ما بنویسد.
  • رضا IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   3 2
   دمت گرم آقا.به مولا علی تا پای شاهرگ پشت سر و گوش به فرمانتیم.
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  9 4
  ایران پیروز است
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
  2 2
  شاهرگ خودم و دو تا پسرم فدای نفس ت ای ابر مرد.. ای بزرگ
 • علی IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  0 0
  باز موش ها(منافقین)ازخارج وداخل برای خوش خدمتی افتادند,به رای مثبت منفی دادن, اف برشما ها که جهنم هم برای شما حیف است ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس