کارلوس چاواریا

معاون حقوقی باشگاه تراکتور نسبت به عدم رسیدگی به شکایت این باشگاه از بازیکن غیرمجاز شهرخودرو اعتراض دارد.

به گزارش مشرق، باشگاه تراکتور حدود دو ماه قبل بابت قرارداد غیرمجاز بازیکنی به نام کارلوس چاواریا ملقب به چوچو با تیم پدیده شهرخودرو نامه شکایت خود را به کمیته انضباطی فوتبال ارسال کرد. اما با گذشت دو ماه از این شکایت کمیته انضباطی فدراسیون نسبت به این  اعتراض واکنشی نشان نداده است. 
بیشتر بخوانید:

مصطفی کاراندیشی معاون حقوقی باشگاه تراکتور گفت: این بازیکن به عنوان بازیکن آزاد در تاریخ دو فوریه با باشگاه پدیده شهر خودرو قرارداد بسته است که البته زمان قرارداد او پنجره نقل و انتقالاتی بسته بوده ولی این بازیکن  جزو استثنائات مقرراتی بوده که توانسته قراردادش را ثبت کند. 

وی افزود: طبق ماده 6 مقررات انتقال فوتبال ایران مورد چوچو یک استثناء بوده که می‌توانسته قراردادش را ثبت کند. طبق استعلام‌هایی که ما از فدراسیون نیکاراگوئه گرفتیم کارلوس چاواریا بازیکن رئال استلی است که تاریخ قراردادش با این باشگاه از 30 خرداد 97 تا 29 خرداد 1400 است. این باشگاه چوچو را به صورت قرضی به تیم ویرکارا در کشور مالت می‌دهد اما در تاریخ 2 بهمن 97 این قرارداد فسخ می‌شود درنتیجه بازیکنی که قراردادش فسخ شده و به صورت قرضی بوده دیگر بازیکن آزاد حساب نمی‌شود ا ما او به عنوان بازیکن آزاد به ت یم پدیده آمده است. طبق قانون این باید متعهد به باشگاه اولیه‌اش می‌شد اما در فروردین و اردیبهشت 98 به عنوان بازیکن آزاد با تیم پدیده شهر خودرو قرارداد بسته است. 

معاون حقوقی باشگاه تراکتور ادامه داد: حتی اگر باشگاه پدیده  او را به صورت قرضی هم گرفته باشند این بازیکن با توجه به فسخ قراردادی که با تیم مالتی داشته حداقل باید یک نیم فصل بیرون می‌مانده و حق ا نتعقاد قرارداد با هیچ باشگاهی را نداشته است. حتی طی مکاتباتی که اسنادش موجود  است باشگاه رئال استلی بابت انتقال این بازیکن به پدیده از مسئولان شهر خودرو درخواست حق انتقال کرده است. حدود دو ماه از شکایت باشگاه تراکتور بابت این پرونده می‌گذرد اما هیچ اتفاقی از سوی فدراسیون فوتبال نیفتاده است. در حالی که ما لایحه مفصلی را به کمیته انضباطی فدراسیون تحویل دادیم. 

این مسئول حقوقی ادامه داد: از زمان شکایت ما حدود دو ماه می‌گذرد اما دلیل عدم رسیدگی به این پرونده را نمی‌دانیم در حالی که فصل جدید در حال آغاز شدن است و تکلیف تیم پدیده باید روشن شود. این بازیکن در چهار بازی برای شهر خودرو به میدان رفته و دو گل هم زده است و طبق قانون به تعداد بازی‌های انجام داده باید نتایج تیم شهر خودرو سه بر صفر اعلام شود و دوازده امتیاز از این تیم کسر شود. متاسفانه فدراسیون فوتبال با تعلل خود باعث می‌شود تا لیگ جدید شروع شود که در این صورت تیم پدیده باید با منفی دوازده لیگ را شروع کند. خیلی عجیب است که فدراسیون فوتبال که کل تشکیلاتش در یک ساختمان است برای چنین پرونده‌ای تعلل به خرج می‌دهد. یک مکاتبه کردن که کاری ندارد در ضمن ما تمام مکاتبات را در اختیار کمیته انضباطی قرار داده‌ایم. 

کاراندیش در ادامه این گفت‌وگو با نقد به عملکرد فدراسیون درخصوص شکایات باشگاه تراکتور تاکید کرد: باشگاه تراکتور بالغ بر 10 شکایت در فدراسیون فوتبال مطرح کرده که نمونه‌ای از این شکایت‌ها را می‌توانم نام ببرم مثل شکایت بازی پرسپولیس و سایپا به دلیل فحاشی‌ها، بازی سپیدرود و تراکتور، پرونده محسن فروزان، شکایت از توهین‌های هواداران پرسپولیس در شروع تمرینات فصل جدید که به ملت ترک‌زبان فحاشی‌های بدی شده و CD آن را در اختیار کمیته انضباطی قرار دادیم. در تمامی پرونده‌هایی که تراکتور شاکی بوده تعلل در رسیدگی کاملا مشخص است اما در پرونده‌ای که تراکتور متهم یا متخلف بوده ظرف 10 روی رای صادر شده، حرف ما این است اگر قرار به  اجرای عدالت است باید برای همه یکسان باشد همین بازیکن پدیده که دو ماه از شکایت ما می‌گذرد به صورت غیرمجاز برای این ت یم به میدان رفته و تبعات ماده 61 باید در انتظار باشگاه پدیده باشد. آقای تاج مدام به باشگاه ما می‌گویند که بیانیه ندهید و مصاحبه نکنید ما این پرونده را بررسی می‌کنیم اما هر روز که می‌گذرد خبری از رسیدگی نیست. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
    8 11
    زنوزی بیچاره به چه خفتو خاری افتاده تو زمین فوتبال حرفی برای گفتن نداره بااین چرندیات میخاد بزور اسیایی بشه این ادم بخاطر ذات خرابش هیچوقت تیمش هیچی نمیشه