کد خبر 974113
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
آیت‌الله جنتی: مسئولان برای مشکلات فضای مجازی چاره‌جویی کنند

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: باید وضعیت حال خود را در نظر بگیریم و نقاط ضعف و قوت، چالش ها و مسائل داخلی و خارجی را همواره مرور کنیم.

به گزارش مشرق،  آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز(پنجشنبه) در ششمین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیون های داخلی دوره پنجم، با تبریک دهه کرامت، اظهار داشت: اعضای خبرگان باید عارف به زمان باشند و عنوان خبرگیت خود را با قابلیت معرفت و شناسایی از وضع زمان نشان دهند.

وی افزود: باید وضعیت حال خود را در نظر بگیریم و نقاط ضعف و قوت، چالش ها و مسائل داخلی و خارجی را همواره مرور کنیم.

آیت الله جنتی ادامه داد: با همه وجودم از مقام معظم رهبری تشکر می کنم، چرا که ایشان مسائل را از جهات گوناگون تصدی می کنند و کاملا مراقب اوضاع هستند و تمام قدرت شان را برای هدایت مسئولان، برخورد با دشمنان خارجی و برخورد با فسادهای داخلی و هدایت همه نیروها را بکار می گیرند.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله جنتی: برای داوطلبان تأیید صلاحیت نشده حق اعتراض قائلیم

شورای نگهبان چگونه شکل گرفت؟

وی عنوان کرد: هرچه از عزت و عظمت در مقابل دشمن داریم به برکت راهنمایی ها و هدایت های مقام معظم رهبری است، قبل از ایشان هم که امام راحل بودند که مقام معظم رهبری، خلف صالح ایشان هستند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خصوصا در سخنرانی روز ١٤ خرداد و مواقع اخیر یادآور شد: یکی از موارد مهم و قابل تاکید ایشان، مقاومت است.

آیت الله جنتی افزود: ما هر چه داریم و اسلام هرچه دارد همه از مقاومت است. برای حفظ و نگهداری ارزش‌ها دشمن خیلی تلاش می‌کند که ما را به زمین بزند، نگذارد عدالت و اسلام و توحید رشد کند؛ از این رو از اول تاریخ دنیا تاکنون مبارزه حق و باطل بوده است و تازگی هم ندارد.

وی تاکید کرد: امروز هم که با مسئله دشمنی های دیوانه وار  آمریکا و کشورهایی که خیلی کمتر از آمریکا نیستند ولی آمریکا  دشمنی خود را بیشتر نمایان می کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: پیروزی‌های بسیار خوبی تاکنون داشته ایم و دشمن هم از این پیروزی ها ناخرسند است. همان پیروزی هایی که سیاست های دشمن را در عراق، سوریه و در یمن خنثی کرد و در این کشور آنها را به شکست وا می دارد.

دبیر شورای نگهبان گفت: همه این پیروزی ها به خاطر مقاومت است، یعنی بالاخره این راه هموار نیست و باید با همت راه را در پیش گرفت و این مقاومت ها همه جا خود را نشان داده و هزینه‌هایش را هم تقبل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت است که ملت را چهل سرپا نگه داشته است، گفت: سیاستمداران دنیا باور نمی کردند که این نظام چهل سال سر پا بماند با وجود اینکه مشکلات مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی درست کردند و هرکاری که توانستند کردند و در عین حال این نظام با توکل به خدا و پشتیبانی مردم عزیزمان سر پا ماند و همین اواخر که این مقام آمریکایی خیال می کرد مردم چهل سالگی انقلاب را جشن نخواهند گرفت، با کوری چشمش جشن گرفته شد و مردم با همت خودشان بیش از همه سال ها در راهپیمایی شرکت کردند و حضور خود در صحنه را به رخ آنها کشیدند.

آیت الله جنتی با اشاره به مقاومت مردمی با وجود مشکلات، گفت: شوخی ندارد؛ گرانی، تورم، فسادهای اداری، فسادهای مالی و انواع فساد وجود دارد ولی با این حال مردم تحمل می کنند و حضورشان را در صحنه نشان می دهند و واقعا کمترین کاری که می توانیم بکنیم دعای شبانه روزی برای مردم در نماز شب و هر زمانی است و هر خدمتی از دستمان برمی آید باید کوتاهی نکنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم سختی ها را تحمل می کنند و اطاعتشان و علاقه شان به مقام معظم رهبری نشان می دهند و این مقاومت ها سبب شده که ما قدرتی دشمن شکن پیدا کنیم، گفت: باید در تاریخ حفظ شود که نخست وزیر ژاپن اینجا می‌آید و مقام معظم رهبری می‌گویند او(ترامپ) ارزش انتقال پیام را ندارد. این کم حرفی نبود که ایشان زدند و همه فهمیدند که ایشان از موضع قدرت برخورد و دشمن را تحقیر می کند.

وی گفت: خود مردم آمریکا هم کم کم متوجه می شوند که چه کلاهی سرشان رفته که به ترامپ رای داده اند. او با اعمال تحریم ها می خواهد جای پای خود را سفت کند. او رهبر معظم انقلاب راتحریم کرد. بعد از آن هم نامه‌ای نوشته که من دستور می دهم  هرکسی در ایران نقشی دارد، اموالی دارد، تحریم کرده و اموالش رامسدود می کنیم و اموال کسانی هم که با او ارتباط دارند را مسدود می کنیم.

آیت الله جنتی عنوان کرد: حالا فکر می کند با این تحریم‌ها، شکستی بر ما غالب می شود؛ حالا مگر مقام معظم رهبری چقدر سرمایه دارند و یا در کجا سرمایه دارند که شما بخواهید آنها رامصادره کرده و دارایی هایشان را مسدود کنید؟

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: به هرحال قدرت ما به اینجا کشیده است و باید از خداوند بخاطر این قدرت تشکر کنیم:همچنین از مردم عزیزمان.

وی با اشاره به انجام فرامین رهبر معظم انقلاب افزود: ما باید مسئله بیانیه گام دوم را بصورت گفتمان مطرح کنیم و نباید بگذاریم کهنه شود. این گفتمانی است که باید سر زبان همه مردم باشد. این خبرگان و دیگران هستند که باید این بحث را مطرح کنند و پیگیری کنند. رهبری در موارد دیگر هم راهنمایی های مناسبی کرده اند.

آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه ما به قرآن و نهج البلاغه  که مایه عزت و سعادت دنیای مان است باید بیشتر توجه کنیم، اظهار داشت: با کم توجهی به این کتب، نمی توان انتظار داشت به بیانات رهبری کم توجهی نشود. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم می فرمایند، اقتصاد نقطه کلیدی است . در این راستا به تولید انبوه و کیفیت محور اشاره کرده و می فرمایند عملکردهای ضعیف اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده است. ما باید ببینیم از کجا ضربه می خوریم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: ایشان در این بیانیه به تصدی گری  دولت اشاره کرده اند، چرا بیشتر بخش اقتصاد باید در دست دولت باشد؟ چرا بخش خصوصی فعال نمی شود و مردم را در این امور بکار نمی گیریم؟ این خلاف قانون اساسی و عقل و سیاست است.

آیت الله جنتی با بیان اینکه تنهاراه حل مشکلات دولت، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است؛گفت: این هم یکی از توصیه های ایشان است. قطع امید از دشمن مهم است. نمی دانم چرا برخی نمی توانند باور کنند که اینها دشمن هستند. دشمن کسی است که با قداره و سلاح قلب ما راهدف گرفته است و سایه ما را با تیر می زند.  

وی با بیان اینکه حال دشمنان ماهم معلوم هستند و هیچ گاه نمی توان از دشمنان انتظار دوستی داشت، تصریح کرد: دشمن اگر یک قدم هم جلو بیاید می خواهد مشکلات خود را حل کند و می خواهد از راهی که بیرونش کردیم به مملکت برگردد و قدرت را مانند زمان شاه به دست بگیرد. نمی توان از دشمن توقع دوستی داشت.

رئیس مجلس خبرگان با بیان این که  جوانان  تخصص و آمادگی لازم را دارند خطاب به ارگان های مختلف، اظهار داشت: باید جوانان را کم کم به در پست های مختلف به کار بگیرید هرچند که در پست های حساس و مهم آنها را به کار نمی‌گیرند اما در جاهایی که ممکن است جوانان را به کار بگیرید.

آیت الله جنتی ضمن اشاره به انواع فساد از جمله فساد اداری، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی، با بیان اینکه مبارزه با انواع فساد باید به صورت گفتمان در بیاید، تصریح کرد: هر کدام از ما باید در این زمینه کار کنیم حتی در حوزه های علمیه هم مشکل داریم و باید این گفتمان هم در آنجا جا بیفتد.

وی با بیان اینکه نبض مملکت دست مقام معظم رهبری است، گفت: ایشان هستند که می دانند کجا باید به جلو حرکت کرد و کجا باید توقف کرد. ایشان هم می‌گویند باید با فساد مبارزه کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با عنوان اینکه مبارزه با فساد باید در میان جامعه و بین مردم باب شود، افزود: مبارزه با فساد باید مردمی شود وگرنه آن نتیجه ای که می‌خواهیم گرفته نمی شود.

وی با تاکید بر به کار گرفته شدن جوان ها، گفت: جوانان با ایمان جهاد گر پاک دست با دل های نورانی مورد استفاده قرار بگیرند.

آیت الله جنتی گفت: ما باید تا جایی که میتوانیم به مسئولین نسبت به وضع موجود هشدار بدهیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر آتش زدن برجام، گفت: باید به همین منوال تعهداتمان را گام به گام کم کنیم.

وی افزود: از این اروپایی‌های منافق هم هیچ انتظاری نیست و این موضوع هم سابقه دارد. یکی از ارکان آنها انگلستان است که دشمنی سابقه داری با ما دارد و اکنون نیز نفتکش مارا توقیف کرده است و دشمنی خودش را ادامه می دهد.

جنتی با عنوان اینکه اروپایی ها به تعهداتشان عمل نمی کنند، گفت: ما نباید به آنها امید داشته باشید و باید روی پای خودمان بایستیم و کار خودمان را انجام دهیم تا به هدفمان برسیم و حتما هم می رسیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جلسات باید نتیجه عملی داشته باشند گفت: باید حرف هایمان را بزنیم و می زنیم اما باید یک نتیجه عملی هم داشته باشند، مثلا در مبارزه با فساد قدمی برداشته شود.

آیت الله جنتی با تشکر از رئیس قوه قضائیه گفت: ایشان موضوع مبارزه با فساد را در دستگاه قضایی شروع کرده اند.٦٠قاضی متخلف و دارای مشکل را برکنار کردند. چشم دیگران هم به اینهاست و نگاهشان می کنند. بله؛ دستگاهی که می خواهد میارزه با فساد کند باید خودش فاسد نباشد، خودش باید عادل باشد و راهش همین است.

وی تاکید کرد: بنده همه جا این را گفته‌ام که اگر می خواهید بافساد مبارزه کنید، باید اول بامفسد برخورد کنید و باید ببینید کسی که می خواهد با فساد مبارزه کند فاسد هست یاخیر؟ باید محکش زد. بهر حال من لازم دانستن که از ایشان تشکر کنم. ایشان مقاومت می‌کند و خداهم کمکش می‌کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس