کد خبر 970435
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
همکار سابق، عامل توهین و افترا به مرد جوان

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، از کشف پرونده با موضوع تهدید و توهین توسط یک زن به همکار سابق اش در واتساپ خبر داد.

به گزارش مشرق، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، از کشف پرونده با موضوع تهدید و توهین توسط یک زن به همکار سابق اش در واتساپ خبر داد و گفت: متهم طی خصومت قبلی که با شاکی داشت در شبکه اجتماعی واتساپ برای او مشکلاتی را به وجود آورده بود.

بیشتر بخوانید

انتقام جویی اینترنتی از همکار سابق با انتشار تصاویر

چندی پیش آقایی جوان با طرح شکایت در پلیس فتا عنوان کرد: در محیط شبکه اجتماعی واتساپ، لباس می‌فروشم و از آنجایی که این شبکه اجتماعی برای من یک محیط اقتصادی و کاری می‌باشد، بین همکاران و گروه‌های اجتماعی دیگر نیز دارای اعتبار و آبرو هستم.

این جوان ۳۲ ساله ادامه داد: همه چیز خوب بود تا اینکه فردی ناشناس در شبکه اجتماعی واتساپ با انتساب تهمت و افترا و انتشار مطالب کذب به بنده باعث هتک حیثیت ام شد؛ این اقدامات فرد ناشناس، منجر به خدشه دار شدن موقعیت کاری و اجتماعی بنده در بین دوستان و همکارانم شده است در حالیکه حتی من نمی‌دانم انگیزه فرد ناشناس از این کارها چیست.

ماموران پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی تجسس‌های خود را جهت شناسایی متهم آغاز کردند که در بررسی‌های اولیه مشخص شد صفحه‌ای که اقدام به انتشار مطالب توهین آمیز علیه شاکی کرده است متعق به خانمی ساکن تهران می‌باشد.

در ادامه با دعوت از شاکی و مواجهه حضوری با متهم که به پلیس فتا احضار شده بود، او متهم را شناسایی کرد و مشخص شد آن‌ها هر دو در گذشته با هم همکار بوده اند که در ادامه تحقیقات، متهم صراحتاً به اتهامات انتسابی اش اعتراف کرد و انگیزه این کارها را خصومت و اختلافات قبلی او با شاکی عنوان کرد.

سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتا پایتخت با اعلام این خبر در انتها عنوان داشت: در حال حاضر یکی از چالش‌های فضای مجازی، عدم رعایت حقوق مالکیت فکری می‌باشد؛ برای حفظ تعادل جامعه باید رشد فناوری اطلاعات و توسعه‌ی اخلاق به طور متعادل صورت گیرد، اما اخلاق نتوانسته است در جامعه هم پای فناوری اطلاعات، توسعه یابد و باید این را نیز در نظر داشت که هرنوع رابطه‌ای در فضای مجازی می‌تواند آسیب‌هایی را نیز به دنبال داشته باشد.

اکنون که استفاده از شبکه‌های اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است و بیشترین زمان تعامل ما در این شبکه‌ها شکل می‌گیرد، بهتر است درکنار استفاده مطلوب از آن، با رعایت برخی آداب از سوء تفاهم و آسیب‌های تعامل در این فضا کاهش دهیم.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس