کد خبر 967177
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
امر به معروف

بار اول که از خیابان رد شدم، آن افراد را دیدم، در حال برگشتن هنجارشکنی آن‌ها تشدید شده بود؛ نتوانستم مقاومت کنم و چیزی نگویم با خود گفتم: خدایا برای رضای تو و شادی دل حضرت زهرا (س) من تذکر را می‌دهم و با زبان لین خواستم تا پوشش خود را رعایت کنند اما....

به گزارش مشرق، ماجرا از آنجا آغاز شد که وقتی یک بانوی گیلانی افرادی را با کشف حجاب کامل، در مقابل شهرداری خمام در حال رقصیدن دید، تاب نیاورد و به آنها تذکر داد.

اما سه نفر از این افراد به وی حمله کرده، او را به زمین می‌زنند و زمانی که متوجه تلاش وی برای تماس گرفتن با نیروی انتظامی می‌شوند تلفن همراه او را نیز می‌شکنند.

بیشتر بخوانید:

یکی از مردان متخلف در این ماجرا نیز قصد حمله به این بانوی آمر به معروف را دارد که فرزند ۱۱ ساله این بانوی مؤمنه مانع اقدام او می‌شود؛ در این حین این کودک نیز مورد ضرب و شتم هنجارشکنان قرار می‌گیرد.

این روزها ماجرای برخورد هنجارشکنان با بانوی آمر به معروف گیلانی، دل‌های مومنان را متاثر کرده است و بیش از پیش لزوم جدیت در امر به معروف و نهی از منکر را یادآور می‌شود.

با خانم واحدی، بانوی آمر به معروف گیلانی گفت‌وگویی انجام شده است که در زیر می‌خوانید:

 لطفاً بفرمائید که چطور با این افراد مواجه شدید و تصمیم به امر به معروف گرفتید؟

بانوی آمر به معروف: روز جمعه هفته گذشته بود که به همراه پسرم راهی مغازه شدم و دیدم در فاصله کمی از من جمعی از بانوان در گوشه خیابان و داخل اتومبیل خود مشغول رقص و آواز بودند و حجاب خود را از سر برداشته بودند، در حال برگشتن از مغازه بودیم که دیدم به ما نزدیک شدند و شروع به رقصیدن در ملأ عام کردند و حجاب به سر نداشتند و پوشش نامناسبی داشتند، به این فکر کردم که اگر چیزی نگفته از این افراد رد شوم نمی‌توانم با وجدان خود کنار بیایم و تذکر لسانی را حداقل وظیفه خود می‌دانستم و با زبان لین به آن‌ها گفتم: خانم این چه کاری است که در انظار عمومی انجام می‌دهی، این کارها برای خانه است خیابان جای رقصیدن نیست.


درباره جزییات ماجرای آن روز که در ویدیو منتشر شده دیده شد، توضیح دهید.

خانم واحدی: زمانی که من به این خانم‌ها تذکر دادم همه به سمت من هجوم آوردند و آن خانم من را به شدت هل داد و من بر زمین افتادم، یک دفعه همه به سمت من حمله کردند و شروع به فحاشی و ناسزا گفتن کردند، حتی یک نفر دست انداخت تا چادرم را از سرم بکشد و من محکم چادر و روسری خودم را نگه داشتم و گفتم: این چه کاری است، کار شما خلاف عرف و شرع بوده و حالا شما مدعی هستید؟

در ویدیویی که از این اتفاق منتشر شده آقایی حضور دارد و جلوی شما می‌ایستد، نقش این آقا چه بود آیا از شما حمایت می‌کرد؟

بانوی آمر به معروف: خیر این آقا برای کمک به بنده نیامده بود، وقتی هنجارشکنان من را دوره کرده بودند و مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند، حتی یک آقا دست انداخت تا من را بزند در این لحظه بود که پسرم (محمدصالح) آمد تا از من دفاع کند و آن مرد را خطاب قرار داد و بگو مگویی با او کرد اما در این لحظه خانومی با کفش به شکم و پای پسرم ضربه زد و پسرم را مورد حمله و زد و خورد قرار داد، من برگشتم تا با تلفن همراهم به ۱۱۰ زنگ بزنم اما یک نفر در همان حال مجدداً به من حمله ور شد و من را به زمین انداخت و تلفن همراهم را نیز شکست، اما باز ایستادم و جلوی اتومبیل در حال متواری شدن را گرفتم و گفتم باید بایستید تا پلیس بیاید و تکلیف این بی‌قانونی و بی‌حرمتی مشخص شود که یک آقایی من را کشید کنار و هنجارشکنان را فراری داد و من نیز شماره پلاک را برداشتم تا بتوانم از آن‌ها شکایت کنم و الحمدالله با شکایتی که انجام شد و همکاری نیروی انتظامی حکم جلب این افراد صادر شده است.

با اطلاعی که داشتید و احتمال می‌دادید امر به معروف در این حالت می‌تواند برای شما خطرساز باشد چرا ممارست کردید؟

خانم واحدی: هر فرد مسلمان، آزاده و غیرتمندی که با چنین صحنه‌هایی مواجه شود، حداقل وظیفه‌اش دادن یک تذکر لسانی است، من بار اول که از خیابان رد شدم و این افراد را دیدم، گذشتم اما وقتی در حال برگشتن بودم و دیدم هنجارشکنی آن‌ها تشدید شده است نتوانستم مقاومت کنم و چیزی نگویم بنابراین با خود گفتم: خدایا برای رضای تو و شادی دل حضرت زهرا (س) من این تذکر لسانی را می‌دهم و با زبان لین خواستم تا پوشش خود را رعایت کنند و در خیابان هنجارشکنی نکنند.

نتیجه شکایت از این افراد چه شد؟

بانوی آمر به معروف: خوشبختانه با تلاش‌های نیروی انتظامی چند نفر از این افراد خاطی دستگیر شدند، فقط آن خانمی که بنده را هل داده بود و در فیلم هم دیدید، متواری و تحت پیگرد قانونی قرار دارد.

تا کجا پیگیر شکایت می‌شوید؟

خانم واحدی: برای من گرفتن این افراد اهمیت ندارد، آنچه مهم است نفس عملی است که با یک آمر به معروف انجام شد، هنجارشکنی و بی‌قانونی و خلاف شرع عمل کردن این افراد آن هم در ملأ عام و بی‌حجابی و هتک حرمت به راحتی در خیابان است که باید با آن برخورد شود، ما برای چه این همه شهید دادیم؟ شهدای ما رفتند تا امنیت و عزت ما حفظ شود، در وصیت‌نامه تمام شهدا آمده است که خواهر من؛ چادرت را برای پاسداشت خون من حفظ کن، اما متأسفانه این هنجارشکنان به راحتی به چادر خاکی حضرت زهرا (س) توهین کردند نه به من.

دلیل سکوت تعمدی یا غیر تعمدی برخی از مسؤولان گیلانی در واکنش به این اتفاق را چه می‌بینید؟

بانوی آمر به معروف: مطمئن باشید مسؤولان برای دستیابی به منافع شخصی خود در رابطه با این مسئله سکوت کردند، کسی که هر سمت یا جایگاهی دارد فردای قیامت باید در قبال مسؤولیتی که داشته پاسخگو باشد، اینکه به راحتی درباره این موضوع سکوت کرده و به راحتی گذشتند؛ مطمئناً از ریشه مشکل دارند و عملکرد چنین مسؤولانی موجب شد تا فساد و هنجارشکنی در جامعه به اینجا برسد.

با اتفاقی که افتاده علاوه بر وضع جسمی، حال روحی شما هم خوب و مساعد نیست، باز هم اگر چنین اتفاقاتی را ببینید امر به معروف خواهید کرد یا پشیمان شدید؟

خانم واحدی: باور کنید اگر زمان به عقب برگردد باز همین کار را می‌کنم، امر به معروف وظیفه دینی همه ماست وقتی ما در مراسمات مذهبی خود دعا و مناجات می‌کنیم و در پیشگاه خداوند اشک می‌ریزیم، زیارت عاشورا می‌خوانیم و ماه محرم را گرامی می‌داریم باید به این شناخت برسیم که امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف جهاد کردند و خانواده خود را در این راه فدا کردند، بنابراین ما باید به جا و به اقتضای زمان حداقل یک تذکر لسانی بدهیم.

به عنوان یک آمر به معروف، وضعیت اجرای این فریضه واجب الهی را در استان گیلان چطور می‌بینید؟

بانوی آمر به معروف: حقیقتاً در این باره رضایت ندارم، آمرین به معروف باید از سوی مسؤولان حمایت شوند و خود مسؤولان نیز در این راستا ورود کنند تا شاهد فساد و هنجارشکنی نباشیم، اگر اجازه بدهند با آمرین به معروف این‌چنین برخوردی شود در آینده دیگر افراد جرأت پیدا نمی‌کنند که این فریضه الهی را انجام بدهند، متأسفانه امر به معروف در جامعه ما به فراموشی سپرده شده و می‌طلبد که ابتدا مسؤولان استانی ورود کرده و حمایت لازم را از آمرین به معروف داشته باشند.

آقا محمدصالح اول بفرمایید چندسالتونه و چطور شد که به کمک مادر رفتی؟ در آن لحظه که به سمت مادرت حمله شد چه احساسی داشتی؟

محمدصالح: من ۱۱ سالمه، کلاس چهارم و حافظ قرآن هستم، راستش را بخواهید از کار مادرم خوشحال بودم چون می‌دانستم برای خدا این کار را انجام می‌دهد، اما وقتی دیدم یک مردی می‌خواهد مادرم را بزند نتوانستم تحمل کنم، نمی‌شود یک مردی که نامحرم است به یک خانم نامحرم دست بزند و او را کتک بزند، من به حمایت از مادرم رفتم تا از آن مرد کتک نخورد.

روز جمعه ۱۷ خرداد امسال حوالی ظهر، یک بانوی آمر به معروف گیلانی در بخش خمام شهرستان رشت اقدام به امر به معروف و نهی از منکر و دادن تذکر لسانی به چند خانم بدحجاب و هنجار شکن کرد که متأسفانه با بازخورد بسیار نامناسبی همراه بود و این بانوی گیلانی مورد ضرب و شتم و هتاکی از سوی این خانم‌ها و نیز برخی آقایان حاضر در صحنه قرار گرفت و به صورت عجیبی این اتفاق سکوت تعمدی یا غیرتعمدی برخی از مسؤولان بلند پایه استانی را در پی داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 40
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 14
 • US ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  26 7
  من با حجاب اجباری مخالف هستم اما کار بسیار زشت و ظالمانه ای کردن که به یک خانم اون هم جلوی فرزندش بی احترامی کردن و بهش حمله ور شدن. این کار تاثیر بسیار بدی در جامعه خواهد داشت و اثر بدی هم روی فرزند این خانم می ذاره.
  • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   50 7
   حجاب اجباری کجا بود که امثال تو منافقانه با آن مخالفت کنید و برای حتک حرمت آمر به معروف اشک تمساح بریزید این بی حیایی نتیجه زیر پا گذاشتن حداقلی پوشش یا همان حجاب در جامعه است
  • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   19 6
   مرحله بعد از مخالفت با حجاب اجباری ، پیگیری مخالفت با حجاب اختیاری و لزوم بیحجابی اجباری است .
  • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   10 1
   یک تناقضی در جامعه ما وجود داره در کف خیابانها و در تبلیغات کالاهااز تلویزیون و در فیلمهای سینمای ایرانی و پوشش اکثر کارکنان ادارات هیچ اثری از حجاب واقعی وجود نداره اونهاییکه دختر بچه دارند بهتر می دانن که در مدارس دخترانه و در دانشگاهها با حجاب های واقعی چقدر تحت فشار قرار دارند که خود را همرنگ بقیه کنند حالا آدم وقتی می شنوه یکی با حجاب واقعی به تنهایی جلوی این سیل بنیان شکن می ایسته تعجب می کنه مثل پطرس فداکار
  • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
   12 3
   اگه متوجه باشی که مخالفتت با حجاب به انکار ضروری دین برمیگردد مرتد محسوب میشوی و حکم مرتد را هم حتما میدانی!
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  55 13
  آن اراذل و اوباش را سوار خر کنید و در شهر بچرخانید و عکس هایش را منتشر کنید تا درس عبرتی برای حیوانات جفتک پران دیگر شود.
  • DE ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   10 33
   دلم برای اسلام واقعی می سوزد که حامیان بی ادبی مثل شما دارد واقعا افسوس
  • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   1 4
   این 10 تا لایک منفی رو اشتباهی دادم. میخواستم مثبت بدم اشتباه شد. معذرت میخوام
 • US ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  24 1
  خانم مولاوردی کجایی؟
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  21 3
  سلام انشاالله خداوند به ایشان اجر دهد. متاسفانه برخی از مسئولین خود ترویج دهنده اینگونه ناهنجاریها هستند. مردم گیلان غیرتمند و با شرف هستند . اگر اوضاع کشور بیش از این در دست اصلاح طلبان و سرسپردگان غفرهنگ غرب بیفتد " تو خود بخوان این حدیث مجمل را " ... وای از روزی که صبر مردم بصیر از بی بصیرتی برخی مسئولین سرسپرده به آمریکا انگلیس و عربستان به سر آید
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  29 2
  هر کتکی که این بانو خورده اند از دست امثال من بی غیرت مدعی دینداری خورده اند و بعد از این اراذل و اوباش.
  • محمد IR ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
   3 0
   به کجا رفتند آن مردان شیردل ,پولادین و غیرتمند,تا برای پایمال شدن دین خودشون و اون خونهای پاکی ک برایش ریختند, سینه ها چاک بدن و خاک ها بر سر خود بریزند ,در جامعه ای که یک زن تنها, مدافع باقیمانده های دین شده ..........
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  22 1
  در جامعه ما چند "مرد" با غیرت دینی برای تذکر لسانی به هنجارشکنان وجود دارد. غالب جامعه متدینین نیز خود را در این موارد کنار میکشند و عرصه را برای افراد هنجارشکن خالی میکنند. آفرین بر غیرت این شیرزن
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  18 0
  آدم شرور زن یا مرد ندارد.
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  18 2
  ۳۰ سال حبس سزای این افراد هنجار شکنبا ۱۰۰ ضربه شلاق
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  15 1
  1سال زندان در طویله هرچند به حیوانات ظلم میشه با این وحوش هم بند بشن
 • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  19 1
  وقتی در دانشگاه تهران به خانم محجبه مانند الاغ جفتک می زنند و مسئولین دانشگاه و غیر هیچی نمی گویند وپیگیری نمی کنندمعلومه دیگه تعداد تعداد ابن حیوانات جفتک زن و وحشی زیاد می شود به مدد دوستان اسهال طلبها
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  4 28
  نتیجه فضولی در کار مردم همینه .
  • قریشی IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   7 4
   خدای مهربان آفریدگار شماست. این چه طرز صحبت کردن با آفرینندته ؟؟؟
  • IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   7 1
   عزیز امر به معروف فضولی در کار دیگران نیست البته اگر قران و احادیث خوانده بایشید دستور قران و اهلبیت ع است به یک مسلمان امر به معروف و نهی از منکر از بزرگ‌ترین واجبات دینی است، و خداوند متعال در قرآن کریم میفرماید: «وَلْتَکنْ مِنْکمْ أُمَّةٌ یدْعُون إِلی الْخَیرِ وَیأَمُرونَ بْالْمَعْرُوفِ وَینْهَوْنَ عَنِ المُنْکرِ وَأُوْلَئِک هُمْ الْمُفلِحُونَ» باید از شما «اُمّت اسلامی» گروهی باشند که به سوی نیکی دعوت کنند، و امر به معروف و نهی از منکر نمایند. و آنان هستند که رستگارند. از رسول اکرم صلی الله علیه و آله روایت شده که فرمود: «لا تَزال أمّتی بخیر ما أمروا بالمعروف ونهُوا عَن المنکر وتَعاوَنوا علی البرّ، فَإذا لمْ یفعلوا ذلک نُزعت عنهم البرکات، وسلّط بعضهم علی بَعْضٍ، ولم یکنْ لَهُمْ ناصر فی الأرض ولا فی السماء». «اُمّت من مادامی که امر به معروف و نهی از منکر نمایند، و یکدیگر را به احسان و نیکی کمک کنند، در خیر و خوبی خواهند بود، و اگر چنین نباشند برکت از آنان برداشته خواهد شد، و بعض از آنها بر بعض دیگر ـ به ظلم ـ مسلّط خواهد گردید، و در زمین و آسمان یار و یاوری نخواهند داشت».
  • نگین IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   9 1
   شما فرق فضولی و امربه معروف و نهی از منکر رو نمیفهمی، معنای هتک حرمت و بی ادبی هم نمیدونی؟ البته من به این خانم بزرگوار گلایه دارم، ایشون باید همون اول بدون تذکر دادن، زنگ 110میزد تا گردن کلفتی و بی قانونی نکنند. چون امربه معروف در صورتی که احتمال بدی تاثیرگذارنیست، واجب نیست. این شیطان صفتای وحشی وافساربریده و بی ادب و هتاک هم ازشون مشخص بود که قصد تغییر رویه نداشتند وگرنه تو خیابون جای قر دادن نیست..
  • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   6 1
   خیلی کله پوکی داری
  • ناشناس IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
   6 1
   اگه خیلی دلتون میخواد بی بند و بارباشید خب برید آمریکا..یا انگلیس دیگه طویله هاشون در حد چنتا گوسفند مثه تو و امثال تو که جا داره که ...ایران و بزارید واسه آدمهای محترمی که به خودشون اهمیت میدم و نمیخوان چشم هر هرزه ای روشون ویراژ بده...
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  10 0
  احتمالا مهمان اون شهر بودن که اینجوری حمله کردن در ضمن این افراد تا چادری می بینن عمدا اینکار رو میکنن که درگیری بشه
 • DE ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  4 0
  لطفا این رو به سردبیر محترم بفرمایید که یک کار رسانه ای در این مورد انجام دهند متاسفانه امربه معروف کردن الان برای فرد ناهی بسیار هزینه زا شده بطوریکه به فرموده حضرت علی (ع) که میفرمایند خودتان را در معرض مفسده قرار ندهید باعث شده از اینکار علیرغم میل باطنی دوری کنیم میپرسید چرا؟ بنده یک فرد تحصیلکرده وقتی میبینم درصورت امربه معروف به این هنجارشکنان بلافاصله آماج فحشهای بسیار رکیک قرار میگیرم و از بنده فیلمبرداری میکنند و بلافاصله پخش میکنند و من برای اعاده حیثیت باید بصورت شخصی شکایت کنم و پیگیر باشم و وکیل بگیرم و... درحالیکه باید انقدر هزینه این توهین و فیلمبرداری و ارسال به معاندین بالا باشد و در جامعه نشان داده شود که بقایای خانواده های معاندین و منافقین در کشور اینطور جرات هنجارشکنی و قدرت نمایی نداشته باشند ، نمونه ای از تجربه خودم عرض کنم ،همین 10 روز قبل در ماه رمضان در میدان تجریش تقاطع ولیعصر دونفر خانم درحالیکه هم بستنی میخوردند وهم کاملا روسری های خودرا درآورده بودند و کاملا مشخص بصورت هدفدار در صندلی سنگی مقابل عابران پیاده روزه دار نشسته بودند و با موبایل از هم فیلمبرداری میکردند،بنده که دیدم کاملا عمدی هست اینکار رفتم ومحترمانه تذکر دادم و کاملا هماهنگ شروع به جیغ زدن بلند غیر متناسب با تذکر آرام بنده ،گریه و فحشهای زشت و حمله برای ضرب وشتم و تحریک مردم که این فرد مزدور حکومت است و قص علی هذا ،طوری که شرایط چنان مفسده آور بود مجبور شدم به عنوان فردی آبرودار از آن مکان دور شوم غرض این بود تا موقعی که این هنجار شکنی و ارسال فیلم به دشمنان کشور برلیشان بی هزینه باشد جری تر خواهند شد ،چرا که دشمن همه راهها را بسته دید و الان با این انقلاب مخملی و هدف قرار دادن زنان در حال ویران کردن از پایه است لطفا در این مورد حتما پیگیری کنید باید این افراد بدانند میتوانند به تذکر یک ناهی امربه معروف محترمانه جواب بدهند اما وقتی فیلم میگیرند و به دشمن امنبیت کشور میفرستند فرقی با یک جاسوس ندارند ،مگر جاسوس چه کاری میکند ،جاسکس امنیت کشوررا از طریق دشمن به خطر میندازد ،یکی از طریق نظامی و صنعتی یکی هم اینطور با فرستادن فیلمی که خوراک ضد انقلاب است اگر چندین بار فرستندگان این فیلمها مجازات شوند و حکم داده شود دیگر شاهد جری تر شدن و ترساندن ناهیان امر به معروف نیستیم
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  8 1
  ما چند سال هست که شمال نرفتیم ،با دیدن چنین افراد هنجارشکن و نبودن نظارت بر رفتار گردشگران همچنین وجود زباله در همه جا ، از دریا گرفته تا جنگل دیگه رغبتی نمیمونه ،مسئولین مربوطه هم که انگار خواب تشریف دارن
 • نگین IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  9 0
  تاریخ همیشه تکرار میشه... حضرت فاطمه و کوچه وسیلی و فرزند خردسال..
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  2 6
  فضولی موقوف
  • مریلا IR ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
   4 0
   فضولی رو همین الان امثال تو دارین میکنین که جایی که بحثش مخالف نظرتون هست,بازم دیده میشه که باز سرک میکشین یه تیکه ای,نیشی,متلکی,بلاخره خلاصه یه طرح نویی در اندازی....
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  8 0
  سلام به این خانم شجاع و فرزند عزیز 11 ساله که نقل شده هر دو از حافظان کل قرآن هستند صمیمانه غبطه می خوردم خوشا به حالشان ازاین توفیق بزرگ و شجاعت و صداقتشان
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  9 1
  به نام خدا هر بار جملات زیر را می خوانم نمی دانم چرا دست خودم نیست و دلم می شکند یاد جریانی می افتم که ... محمدصالح 11 ساله: وقتی دیدم یک مردی می‌خواهد مادرم را بزند نتوانستم تحمل کنم، نمی‌شود یک مردی که نامحرم است به یک خانم نامحرم دست بزند و او را کتک بزند، من به حمایت از مادرم رفتم تا از آن مرد کتک نخورد!
  • ناشناس IR ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
   4 0
   دقیقا.........درود بر این مادر با این تربیت صحیح و درود بر غیرت این پسربچه که غیرتش از اون مرد هتاک گردن کلفت زورگو ,بیشتر بود.............
 • آرش IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  3 0
  هنجارشکنان و جاسوسانی که فیلم به سایتهای معاند میفرستن باید به اشد مجازات برسند و حداقل اینکه جریمه نقدی سنگینی رو تاوان بدن اینها لایق دینداری نیستن ولی قدر پول رو میدونن.
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  2 5
  دموکراسی میگه اقلیت نباید برای اکثریت تصمیم بگیره امر به معروف ها شما در اقلیت هستید البته اگر اعتقادی به دموکراسی داشته باشید زیرا چیزی که مردم از شما واعمالتون می بینند استبداده تا دموکراسی
  • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
   3 0
   عه.....؟نه بابا!!!شوخی نکن؟؟!؟!شما گویا علاوه بر اینکه در یک نظر کل جمعیت رو آمارو سرشماری کردی,فورا جمعیت موافقان و مخالفان رو هم بدست اوردی,گویا علم غیب هم داری؟؟؟,چجوری حساب کتاب کردی, به مام بگو, کی باشه رفراندوم بذارن برای حجاب,خفت وروسیاهیش بمونه واسه زغالا.....
  • مجید IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
   4 0
   هموطن گرامی,اصلا چه کسی جلوی شماها رو گرفته که از ایران نرید؟؟؟بریدامریکا,انگلیس که عاشقای دلخسته شون هستید,یا که افغانستان و حاشیه خلیج فارس و غیره ,واقعا شماها اگه اینقدر ناسپاس و بی معرفت هستید که میخواین رزق خداوند رو تمام و کمال بخورین ولی حتی به ساده ترین دستوراتش هم عمل نکنین که حتی یه حجاب ساده رعایت کردن انقد سخت که داره میکشتتون, برین ازین جا,حداقل بزارین این کشور در صلح و صفا وامنیت و آرامش باشه......
 • شایسته IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  2 0
  بنظر من شما خیلی بزرگواری بخرج دادید, بایدهمون اول یه زنگ به ۱۱۰میزدید,این کارناوال اوباشا هم کاملا مفهوم امر به معروف و نهی از منکر کردن واقعی رو تا آخر عمر متوجه میشدن که یعنی چی؟دیگه نه میتونستن گستاخی کنن چادر بکنن از سرتون,نه وحشیگری در بیارن ,نه هتاکی و تعرض کنن نه گوشی بشکنن و نه بچه کتک بخوره,خدا لعنتشون کنه....
 • DE ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  0 3
  سوریه ویمن ولبنان هم هست اگه اقلیت بخوان برن البته اگه راشون دادن
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  5 0
  فعلا که آقازاده ها می‌رن انگلیس و امریکا واونجا هم کشف حجاب می کنن نه مردم عادی
 • سامان IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
  0 1
  والا ما هر جای ایران که میریم اکثریت حجاب ندارن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس