کد خبر 965910
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
سلطانی فر

وزیر ورزش‌وجوانان می‌گوید که از سال ۱۳۵۰ تاکنون، قانون جدیدی برای حوزه ورزش تصویب نشده است.

به گزارش مشرق، مسعود سلطانی‌فر در گفت‌وگو با «خانه ملت» با اشاره به بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در صحن مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس و تصویب قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان، حوزه ورزش بعد از حدود ۵۰ سال دارای قانون شود زیرا قانون تربیت بدنی مربوط به سال ۱۳۵۰ است که حدود ۴۸ سال بدون تغییر باقی مانده بود.

بیشتر بخوانید:

دومین استیضاح وزیر ورزش با شرایط متفاوت

وی افزود: از سال ۱۳۸۹ که وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، بدون قانون مانده بود. البته لایحه مربوطه ۲ سال پیش به مجلس ارسال شده بود اما در کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال بررسی بود.

وزیر ورزش و جوانان درباره عدم حضور خود در جلسه بررسی کلیات این لایحه گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس تکلیفی در این باره ندارد و می‌گوید وزیر و معاونان او می‌توانند در جلسه علنی صحن مجلس حضور داشته باشند، به همین دلیل معاونین مربوطه حضور داشتند.

سلطانی‌فر همچنین درباره این نکته که بحث انتزاع جوانان از وزارت ورزش و جوانان مطرح است و لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر می‌تواند عمر داشته باشد، توضیح داد: این قانون که تصویب شود، ممکن است یک ماه بعد از آن بحث جدا شدن جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان به تصویب برسد، در هر صورت ما موظف به اجرای قانون هستیم.

وی تاکید کرد: قانون به گونه‌ای تنظیم شده که به محض آنکه انتزاع یا هر اتفاق دیگری رخ دهد، تمام قسمت‌های مربوط به جوانان به راحتی قابل جداسازی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس