کد خبر 963928
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال

اگرچه سعید فتاحی به عنوان مقصر اصلی ماجراهای عجیب فینال جام حذفی معلق شد اما این تصمیم ردپای مدیران بالادستی و البته بازنشسته‎های همیشه حاضر در فجایع مدیریتی فوتبال ایران را پاک نمی‎کند.

به گزارش مشرق، روزی که نمایندگان مجلس بر ضرورت اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان در فوتبال تاکید داشتند و در مقابل شاهد مقاومت همه جانبه برخی از مسئولین چسبیده به صندلی‌های مدیریتی بودیم روزگار سیاه فوتبال در عرصه ملی و باشگاهی قابل پیش بینی بود.

در ماجرای اخیر هم نمی‌توان از کنار نام‌هایی مثل بهاروند رئیس بازنشسته سازمان لیگ و طالقانی رئیس بازنشسته و چند شغله هیات فوتبال خوزستان به سادگی گذشت. دو عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که با تکیه بر ارتباطات گسترده خود با روسای هیات‌ها شاه کلید رئیس فدراسیون در کسب آراء مجمع محسوب می‌شدند و با استفاده از همین برگ برنده کسی توان مقابله با آنها را در این سال‌ها نداشته است.

بد نیست اگر فجایع سال‌های اخیر مسابقات برگزار شده در خوزستان با مدیریت طالقانی خصوصاً در سال‌های اخیر را مرور کنیم و بعد از آن یادآور شویم که رئیس بازنشسته اما چند شغله این هیات هم عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است و هم رئیس کمیته امور استان‌ها در این فدراسیون؛ وی به طور کلی معتقد است نه ریاست هیات، نه عضویت هیات رئیسه نه حتی ریاست کمیته استان‌ها شغل محسوب نمی‌شود!

طالقانی البته در روزهای گذشته کارهای مهمتری از مدیریت نحوه برگزاری بازی فینال جام حذفی در اهواز داشت، از جمله حضور در جلسه معارفه ویلموتس در هیات رئیسه فدراسیون و همچنین استقبال از دستیار ویلموتس در فرودگاه اهواز!

بیشتر بخوانید:

وقتی متولیان فوتبال بازنشسته هستند، سوء مدیریت که چیزی نیست

حیدر بهاروند رئیس سابق هیات فوتبال لرستان هم رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال و عضو هیات رئیسه است. وی عقیده دارد سازمان لیگ خصوصی است و اساساً عضویت در هیات رئیسه شغل نیست. لذا همچنان به فعالیت خودش در این سازمان ادامه می‌دهد و نه تنها در برابر قانون تمکین نمی‌کند بلکه حتی حاضر به قبول مسئولیت خودش در فجایع ورزشگاه‌های تبریز و تهران و اصفهان و اهواز نیست!

نکته جالب توجه اینکه این دو مدیر «بازنشسته» از تمام ظرفیت‌های موجود جهت حضور در سفرهای خارجی ازجمله مسابقات جام‌های جهانی و جام ملت‌های آسیا استفاده می‌کنند حتی در صورت امکان بعضاً همراه با اعضای خانواده به این سفرها می‌روند اما حاصل این الگو برداری فجایعی است که هر سال در وسعت گسترده‌تری با حضور همین مدیران تکرار می‌شود.

از جایگاه و نقش دبیرکل فدراسیون هم نمی‌توان به سادگی گذشت زمانی که برای حفظ اختیارات یک مدیر بازنشسته، سرپرست جوانی به صورت نمایشی انتخاب می‌شود تا همچنان فرامین پشت پرده سرنوشت فوتبال و مدیران بی تجربه آم را رقم بزند و بازنشستگان کلیه اختیارات مورد نظر خودشان را به هر قیمتی حفظ کنند.

حالا که عاقبت قانون گریزی ناکامی‌های مستمر تیم‌های ملی در رده‌های مختلف و فجایع بی سابقه در برگزاری بازی‌های باشگاهی است آیا شاهد کناره گیری برخی از بازنشستگان همیشه ماندگار در عرصه فوتبال کشور خواهیم بود؟

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس