کد خبر 961977
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
"طوفان بعد از ظهری" تا ساعاتی دیگر به تهران می رسد

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی با بیان این که "طوفان بعدازطهری" تا ساعاتی دیگر به شهر تهران می رسد، گفت: مدیریت بحران شهرداری تهران را در جریان طوفان شب گذشته قرار داده بودیم.

به گزارش مشرق، احد وظیفه با بیان اینکه هم اکنون در جنوب استان تهران در منطقه فرودگاه امام خمینی (ره) ابر جوششی رشد کرده که سرعت باد در آن حدود ۵۰ کیلومتر بر ساعت است.

وی تصریح کرد: البته طوفان امروز به شدت طوفان دیشب نیست، به طور ولی انتظار داریم رفتار جو امروز ضعیف تر از دیروز باشد و شدت باد کمتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: در تقسیم بندی به اینها طوفان نمی گوییم. در ساعات آینده حتماً در تهران، کرج و قزوین رشد ناپایداری جوی خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه هم اکنون جنوب قزوین، جنوب استان البرز و جنوب استان تهران درگیر این وضعیت آب و هوایی شده است، گفت: طی ساعات آینده سرعت باد در تهران افزایش می یابد اما بعید می بینیم مشابه شرایط دیروز باشد.

وظیفه در خصوص پیش بینی طوفان های بعدازظهری افزود: این طوفان ها با مدل های عددی قابل شناسایی نیستند و باید از طریق دیدبانی یعنی با تصویر رادار و ماهواره رفتار آنها را دنبال کرده و پیش از وقوع هشدارهای لازم را می دهیم.

وی بیان کرد: دیروز قبل از طوفان تهران مدیریت بحران شهرداری در جریان قرار داده بودیم و شاید مدیریت بحران کشور در جریان آن نبوده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس