کد خبر 961733
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
سخنگوی دولت

در حالی که دولت در ۱۰ ماه گذشته سخنگو نداشت، رئیس جمهور نیز ۱۵ ماه است نشست خبری برگزار نکرده است.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

روزنامه جام‌جم در گزارشی نوشت: ۳ مرداد سال قبل بود که محمدباقر نوبخت با حالتی قهرگونه اعلام کرد، قصد دارد از تمام مسئولیت‌هایش در دولت که یکی از آنها سخنگویی بود کناره‌گیری کند. البته این کناره‌گیری فقط درخصوص سخنگویی اتفاق افتاد و نوبخت همچنان در سایر مسئولیت‌هایش از جمله ریاست سازمان برنامه و بودجه فعالیت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

واکنش نوبخت به انتخاب سخنگوی جدید دولت

از همان زمان تاکنون که بیش از ۳۰۰ روز می‌گذرد دولت سخنگو ندارد و اطلاع خبرنگاران از اخبار دولت غالباً از طریق همان خبرهای جسته‌گریخته‌ای که محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسات دولت اعلام می‌کند صورت می‌گیرد.


اخیراً اعلام شد که علی ربیعی از سوی دولت به‌عنوان سخنگو انتخاب شده است.


ربیعی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، وزارت کار را برعهده داشت اما نمایندگان مجلس در ۱۷ مرداد سال قبل او را استیضاح کردند و خداحافظی او را با دولت رقم زدند.


در این یک سال گذشته نه تنها دولت سخنگو نداشته که رئیس جمهور هم که معمولاً سالی دو یا سه نشست خبری با خبرنگاران برگزار می‌کند روی خوشی به حضور در نشست‌های خبری نشان نداده و همین باعث شده تا آخرین نشست خبری رئیس جمهور، نشستی باشد که در زمستان سال ۹۶ داشت و به این ترتیب بیش از ۴۷۰ روز است که روحانی نشست خبری برگزار نکرده است. همه اینها در کنار هم دولت دوازدهم را به یکی از کم ارتباط‌ترین دولت‌ها با اصحاب رسانه (به لحاظ نشست‌های خبری رئیس جمهور و سخنگوی دولت) تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس