سوريه (2).jpg

یگان های توپخانه و موشکی ارتش سوریه مواضع گروه های تروریستی را در مناطق اشغالی شمال سوریه به شدت هدف قرار دادند.

به گزارش مشرق، از مناطق اشغالی شمال سوریه (شمال استان حماه و جنوب استان ادلب) خبر می‌رسد، حملات خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه برای چندمین روز متوالی ادامه دارد.

در مقابل، یگان‌های توپخانه و موشکی ارتش سوریه در روزهای گذشته، مواضع، پایگاه‌ها و تجمع گروه‌های تروریستی را در مناطق مختلف اشغالی از جمله شمال استان حماه و جنوب استان ادلب هدف قرار دادند.

یگان‌های توپخانه و موشکی ارتش سوریه چندین مرحله به سمت مواضع تروریست‌ها در روستاها و شهرک‌های «الحویز، تل هواش، کفرنبوده، کنصفره، دیرسنبل، الهبیط، الخربه، کفرسجنه، معره حرمه، باب الطاقه، السرمانیه، جب سلیمان» و کوه‌های «شحشبو و الشریعه» شلیک کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، یگان موشکی ارتش سوریه تنها در یک مورد حدود ۴۰ موشک به سمت مواضع گروه‌های تروریستی در شهرک «الهبیط» شلیک کرد و خسارت‌های زیادی را به آنان وارد آورد.

شماری از عناصر تروریستی در جریان حملات خمپاره‌ای و موشکی کشته و زخمی شدند؛ یگان‌های توپخانه و موشکی ارتش سوریه خسارت‌های سنگینی را به تجهیزات نظامی گروه‌های تروریستی وارد کردند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه نیز پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیاتی را علیه عناصر تروریستی در حومه روستاها و شهرک‌های ترملا، المنطار، تله خطاب، (جنوب ادلب) قلعه مضیق، الزکاه، العنکاوی، جعاطه، القصابیه (شمال حماه) انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، گروه‌های تروریستی در جریان این حملات متحمل تلفات مالی و جانی فراوانی شدند؛ حملات جنگنده‌های روسی - سوری علیه مواضع تروریست‌ها در شمال و شمال غرب استان حماه و محورهای جنوبی استان ادلب ادامه دارد.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات حملات اشاره کرد و افزود: جنگنده‌های روسی و سوری مواضع تروریست‌ها را در مناطق مختلف از جمله «ترملا، المسطومه، اریحا و…» هدف قرار دادند و ضربات مهلکی به آنان وارد آوردند.

این منبع میدانی به اخبار منتشر شده در خصوص درگیری‌های سنگین میان تروریست‌ها و نیروهای ارتش سوریه در محور «قلعه مضیق» در شمال غرب استان حماه اشاره کرد و گفت: پیشروی خاصی در این محور صورت نگرفته و خبرهای منتشر شده کذب است.

به گزارش مشرق، در حال حاضر، بخش‌های وسیعی از استان ادلب (به استثنا مناطق شرقی) به همراه مناطق شمال و شمال غرب استان حماه در اشغال گرو های تروریستی است و عملیات نیروهای سوری برای بازپس گیری این مناطق شروع نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس