تونل کندوان

همزمان با حادثه انفجار تونل البرز آزاد راه تهران- شمال حدود ۵کارگر مسدوم و ۳کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر به دلیل سوختگی به بیمارستان اعزام شد. تیم بازرسی وزارت کار به محل اعزام شده است.

به گزارش مشرق، مطابق آمارها تعداد آسیب شغلی در سال ۹۷، حدود ۹هزار و ۹۹۶ نفر حادثه می باشد که ۹۷.۲ درصد مربوط به مردان و تنها ۲.۸ درصد مربوط به زنان می باشد.

سومین عامل مرگ و میر در جهان و دومین عامل مرگ و میر در ایران بعد از تصادفات، حوادث ناشی از کار است.

بیشتر بخوانید:

اسامی مجروحین و فوتی های حادثه انفجار تونل کندوان

مطابق آمارها، تعداد حوادث شغلی و آسیب شغلی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به ترتیب با کاهش ۶درصدی و ۶.۶ درصدی مواجه بوده اند. همچنین تعداد آسیب شغلی در سال ۹۷، حدود ۹هزار و ۹۹۶ نفر حادثه می باشد که ۹۷.۲ درصد مربوط به مردان و تنها ۲.۸ درصد مربوط به زنان می باشد.

نتایج حاصل نشان می دهد که بیشترین حادثه شغلی در سال ۹۷ به ترتیب مربوط به فعالیت «ساختمان» با ۳۷.۸ درصد فعالیت «صنعت (تولید)» با ۳۴.۳ درصد و فعالیت «سایر فعالیت خدمات عمومی» با ۱۱.۳ درصد می باشد.

بیشترین تعداد حادثه شغلی به تفکیک عامل حادثه در سال ۹۷، به ترتیب به علت «سقوط کردن و لغزیدن» با ۳۴.۳ درصد و سپس در اثر «برخورد با اشیا و تجهیزات» با ۱۹.۹ درصد بوده است.

* ریزش تونل البرز آزادراه تهران - شمال / ۸کارگر محبوس شدند

صبح امروز در حوالی سیاه بیشه، قبل از پل زنگوله، تونل البرز در آزادراه تهران-شمال ریزش کرد.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره جزئیات ریزش تونل در آزادراه تهران-شمال اظهار کرد، این حادثه حدود ساعت ۸:۵۸ دقیقه امروز (سه شنبه) در حوالی سیاه بیشه، قبل از پل زنگوله، تونل البرز در آزادراه تهران-شمال رخ داد.

وی افزود: با اعلام حادثه به اورژانس ۱۱۵ بلافاصله نیروهای اورژانس و بالگرد به محل اعزام شدند و به بیمارستان‌های منطقه آماده باش اعلام شد. در این حادثه تا این لحظه ۲ نفر در محل درمان و ۸ نفر نیز در تونل محبوس شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز درباره این حادثه گفته است: در این اتفاق ۳ نفر از کارگران دچار سوختگی شدید و ۵ نفر از کارگران در تونل حبس شده‌اند. خادمی از غیر ضروری بودن انفجار در تونل البرز خبر داده است.

*نجات ۵ نفر محبوس شده در حادثه انفجار تونل البرز آزادراه تهران-شمال

منوچهر خواجه دلویی، معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اشاره به بروز حادثه در تونل البرز آزادراه تهران-شمال اظهار کرد: در حال عزیمت به محل وقوع این حادثه هستیم. هیچ ریزشی در تونل البرز قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال روی نداده و در واقع یک انفجار روی داده است.

وی با بیان این‌که این منطقه مملو از گاز است و حادثه امروز یک انفجار بوده است، تصریح کرد: در این حادثه ۸ نفر در تونل محبوس شده بودند که تا الان ۵ نفر آنها نجات پیدا کرده و ۳ نفر همچنان محبوس هستند.

وی تاکید کرد: اولویت ما نجات جان سه نفر باقیمانده است.

*اعزام تیم بازرسی وزارت کار برای بررسی حادثه تونل تهران-شمال

علی مظفری، مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بررسی علت حادثه تونل تهران - شمال و وضعیت ایمنی کارگاه گفت: امروز پس از وقوع حادثه، همکاران بازرسی کار استان مازندران به محل اعزام شدند و فردا تیم بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به محل اعزام می‌شوند.

مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعزام تیمی برای بررسی حادثه انفجار در تونل قطعه دو آزادراه تهران - شمال خبر داد.

وی با بیان اینکه کار امدادرسانی به پایان رسیده و بر اساس گزارش اولیه فعلاً انفجار گاز علت سانحه اعلام شده است، گفت: البته گزارش نهایی علت سانحه پس از بررسی تیم بازرسی کار وزارت کار در روز چهارشنبه مشخص خواهد شد.

مدیر کل بازرسی کار وزارت کار با اشاره به اینکه طول این تونل در آزادراه تهران- شمال ۶کیلومتر است که حادثه در کیلومتر تونل رخ داده است، گفت: طبق گزارش اولیه که امروز دریافت کردیم این کارگاه مسئول ایمنی داشته است.

مظفری افزود: با توجه به اینکه نصب تهویه در تونل‌های زیرزمینی از الزامات است، طبق گزارش دریافتی در تونل، دستگاه تهویه نیز وجود داشته اما باید فردا عوامل مختلف از منظر ایمنی کار مورد بررسی قرار گیرند و گزارش نهایی اعلام شود.

مدیرکل بازرسی کار وزارت کار گفت: در این حادثه ۵ کارگر مسدوم شدند و سه کارگر نیز متأسفانه جان خود را از دست دادند، همچنین یک کارگر به دلیل سوختگی به بیمارستان اعزام شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس