استان ضالع.jpg

نیروهای یمنی با انجام عملیات گسترده در استان ضالع ضربه سنگینی را به نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی وارد کردند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت انصارالله هفته گذشته پس از چند روز درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند بخش وسیعی از مساحت اشغالی را در غرب استان ضالع و مناطق مرزی مشترک با استان «اب» آزاد کنند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، پیشروی‌ها در استان ضالع همچنان ادامه دارد و نیروهای یمنی عملیات جدیدی را برای بازپس گیری مناطق اشغالی بخش «الحشا» علیه نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی ترتیب دادند.

رزمندگان یمنی عملیات را در بخش «الحشا» در جنوب غرب استان ضالع از سه محور آغاز کردند و پس از ۴۸ ساعت درگیری سنگین و نفس توانستند ۱۲۴ منطقه و مقر را از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

عکس: اعلام الحربی

به گزارش مشرق، نیروهای یمنی در جریان درگیری‌ها با نیروهای ائتلاف موفق شدند ۳۶۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی را به طور کامل بازپس بگیرند و در نهایت بخش «الحشاء» را به طور کامل پاکسازی کردند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات عملیات در جنوب غرب استان ضالع و چگونگی آزادسازی بخش «الحشا» اشاره کرد و افزود: نیروهای یمنی در محور نخست حدود ۳۲ منطقه را از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کردند.

این منبع میدانی با بیان اینکه در محور نخست منطقه راهبردی «ضوران» در مرکز بخش «الحشا» به کنترل نیروهای یمنی درآمد، گفت: در محور دوم نیز حدود ۴۳ منطقه از لوث وجود نیروهای ائتلاف پاکسازی شد.

وی از آزادسازی و بازپس گیری ۴۹ منطقه در محور سوم عملیات خبر داد و گفت: دهها تن از نیروهای ائتلاف در جریان درگیری کشته و زخمی شدند و شماری دیگر نیز پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از مناطق متواری شدند و عقب نشینی کردند.

این منبع میدانی افزود: بخش راهبردی «الحشا» از غرب به استان «اب»، از جنوب و جنوب غرب به استان «تعز»، از محور شمالی نیز به بخش «قعطبه» و از محور شرقی به بخش‌های «الازارق، الضالع، جحاف» متصل می‌شود.

عکس: اعلام الحربی

به گزارش مشرق، نیروهای یمنی تلاش می‌کنند با تأمین امنیت بخش الحشا در جنوب غرب استان ضالع، امنیت مناطق شرقی استان اب و شمال شرق استان تعز را تأمین کنند و از پیشروی نیروهای ائتلاف جلوگیری کنند.

در حال حاضر، عملیات نیروهای یمنی برای پاکسازی نقاط اشغالی بخش «مریس» ادامه دارد؛ نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در تلاش هستند با پاکسازی کامل بخش «مریس» و مناطق مرکزی به سمت محور مهم «قعطبه» پیشروی کنند.

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۹ بخش به نام‌های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع، قعطبة» دارد؛ حدود ۴۰ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.

حدود ۶۰ درصد از استان ضالع شامل مناطق شمال، شمال شرق، شمال غرب، غرب و شرق استان ضالع از جمله «بخش شمالی دمت، جبن، قعطبه، الحشاء، بخش‌هایی از الازارق» در کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • یک ایرانی IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
  34 3
  درود خداوند بر روح بلند ملت با عزتی که پا برهنه ،مقاومت میکنند.برای پیروزی برادران یمنی ،صلوات.
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
  7 3
  سرزمین عربستان جزو لاینفک یمن است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس