کد خبر 954051
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
وکیل

همزمان با قتل وکیل دادگستری که چهارشنبه شب در پارکینگ ساختمان محل کارش با شلیک‌های پی‌درپی کشته شد فرضیه‌های متعددی برای رمزگشایی از این جنایت شبانه پیش روی پلیس پایتخت قرار گرفت.

به گزارش مشرق، ساعت ۱۱:۰۷ شامگاه چهارشنبه ۴ اردیبهشت، زن جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از شلیک‌های مرگبار به وکیل ۴۵ ساله‌ای به نام حمید حاجیان و خانم جوانی که همراهش بود خبر داد. او گفت: شب حادثه طبق معمول حمید حاجیان – وکیل پایه یک دادگستری- برای رسیدگی به پرونده‌هایش در دفتر مانده بود. بعد از اتمام کار، من به همراه او، دوستم و سرایدار ساختمان سوار آسانسور شدیم و به پارکینگ رفتیم. به محض رسیدن به پارکینگ یادم افتاد که وسیله‌ای را در دفتر جا گذاشته‌ام. به همراه سرایدار ساختمان به دفتر برگشتم و مقتول و دوستم در پارکینگ به انتظار ما ایستادند. داخل آسانسور بودیم که صدای شلیک‌های پی در پی آمد. خودمان را به پارکینگ رساندیم و با صحنه دلخراشی مواجه شدیم. حمید و دوستم که زن جوانی بود با شلیک گلوله مجروح شده بودند.

بیشتر بخوانید:

موضوع بلافاصله به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. نخستین بررسی‌های تیم تحقیق از محل حادثه نشان می‌داد سه گلوله به وکیل میانسال که دکترای حقوق خصوصی دارد، اصابت کرده که یکی از آنها به سرش برخورد کرده بود. زن جوان نیز بسختی در چند کلمه به پلیس گفت: وقتی با وکیلم از آسانسور بیرون آمدیم ناگهان مرد جوانی از پشت خودروهایی که در پارکینگ پارک شده بودند بیرون آمد. او درحالی که اسلحه کلت کمری در دست داشت به سمت ما تیراندازی کرد.پس از انتقال مجروحان به بیمارستان، وکیل حاجیان جان باخت اما زن جوان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.

در بازرسی میدانی از صحنه جنایت ۸ پوکه و ۲ مرمی کشف شد. همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد که دوربین مداربسته ساختمان محل جنایت به طرز مرموزی از کار افتاده بود بنابراین هیچ تصویری از عامل این جنایت به‌دست نیامد. اما بررسی‌های میدانی حکایت از آن دارد که عامل این تیراندازی با موتورسیکلت از محل گریخته است.در بررسی‌های میدانی از صحنه جرم مشخص شد که هدف تیرها فقط حاجیان بوده است اما از آنجا که چند شلیک کور نیز رخ داده زن جوان نیز مجروح شده است.
 

مردی با نقاب

همچنین مشخص شد ضارب که صورتش را با نقاب پوشانده بود، از در ورودی وارد ساختمان شده است. در ورودی ساختمان خراب بوده و براحتی بسته نمی‌شده است؛ همین مسأله باعث شده بود که ضارب از فرصت استفاده کند و در پارکینگ به کمین بنشیند.

تحقیقات نشان می‌داد که مقتول دو فرزند یک ساله و ۵ ساله دارد و به خاطر مسائل کاری تا دیر وقت در دفترش مشغول رسیدگی به کارهایش بوده است.
 

مراقبت ویژه از تنها شاهد

محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران نیز در رابطه با این حادثه گفت: شامگاه چهارشنبه تیراندازی در خیابان کامرانیه به ما اعلام شد. باتوجه به حساسیت موضوع به همراه بازپرس کشیک ویژه قتل راهی محل حادثه شدیم. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که وکیل پایه یک دادگستری به‌همراه یک زن جوان در پارکینگ ساختمانی که محل کارش بوده توسط فرد ناشناسی هدف گلوله قرار گرفته است.

گلوله‌ها به سر و کمر وکیل ۴۵ ساله برخورد کرده بود به بیمارستان منتقل شد. زن جوان هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است تا به محض بهبودی از او تحقیقات صورت گیرد.شهریاری گفت: برخی از افراد و همکاران وی مدعی شدند که حاجیان وکیل برخی پرونده‌های متهمان مفاسد اقتصادی بوده است اما این موضوع هنوز به اثبات نرسیده است و صحت و سقم آن مشخص نیست. هنوز علت و انگیزه مهاجم یا مهاجمان مشخص نشده و دستورات لازم برای شناسایی این افراد صادر شده است.

در حالی که تحقیقات برای رمزگشایی از پرونده قتل حمید حاجیان ادامه دارد مشخص شد که نام وی در دادگاه رسیدگی به پرونده فساد بانک سرمایه نیز مطرح شده بود. یک بازرگان مشهور و از بدهکاران بانک سرمایه، اسفند گذشته حاجیان را «یک وکیل بانفوذ» معرفی کرد.»هرچند که سیامک مدیرخراسانی، وکیل این بازرگان گفته قتل حاجیان ارتباطی با پرونده موکل من ندارد.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  21 5
  اگ وکیل رسیدگی روند پروندها را به نفع اختلاس گران پیش برده بود باید مظنون را در شاکیان جستجو کرد و اگ به نفع شاکیان خاتمه می یافت باید دنبال دوست و همبستگان محکومین رفت...
  • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   25 1
   کار اگاه تویی باقی اداتو در می اورند
  • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   11 0
   بروعامو توهم فکرکردی کاتوزیان هستی
  • IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   4 0
   پوارو جان سلام يك پرونده دارم بيا حلش كن!!!!!
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   8 0
   جالب بود. ممنون. البته من به اون دونفر که رفتن بالا هم شک دارم.
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  10 10
  البته حقیر معتقدم قتل برخی از وکیلان که کارشان سرقت قانونی پول هست لازم میباشد ولی در مورد مرحوم حاجیان نظری ندارم و از ایشان چیزی نقطه ضعفی سراغ ندارم.
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  6 2
  اقدام به پخش اعلامیه ها کنید با مژدگانی های میلیونی هر کی اطلاعات برای کمک به دستگیری مجرمان در اختیار دارد......
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  22 3
  پولهای کلان حق الوکاله آخر عاقبت نداره
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  34 7
  حقشونه وکلا خیلی حق کشی میکنن
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  24 13
  پولهای میلیاردی رو گرفت و زن و بچش در رفاهن ولی خودش باید در محضر خدا پاسخگوی این پولها باشه. اینم عاقبت دنیا
  • BE ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   34 5
   آخر کی میخواهی یاد بگیری که در مورد مسئله ای اطلاعات نداری قضاوت نکنی/نظر ندی. در خبرها بود که این وکیل مورد غضب شدید اختلاسگران و دزدان بیت المال بوده. برای مثال به پرونده حسین هدایتی مراجعه کن
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  5 3
  این دوستش هم بنحوی که احتمالا خودش(غیر مستقیم ومستقیم)شاید دست داشته-که کلیدشو جا گذاشته تا اونها درپارکینگ منتظرش باشند
 • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  2 1
  پنجاه ملیارد تمن.وای خدای او براوو براووو.عجب رقم درشتی.براووووو
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  8 0
  شاید پوارو منم بقیه ادامو درمیارن: خیلی جالبه دوربین بطور مرموزی دستکاری شده! اون خانم و سرایدار به بهانه جاگذاشتن چیزی برمیگردن و از صحنه دور میشن و بعد صدای شلیک.
 • عظیمی فر IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  4 2
  به خدا قسم نمی خوام برچسپی به این مرحوم وارد کنم ولی تاکنون یک وکبل سالم و خدا ترس ندیده ام.چند نفری که من باشون ارتباط داشتم به خاطر پول دست به هر فعل حرامی می زنند
 • پوارو IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  8 0
  حالا این حرفا به کنار چه عجیب که همون موقع زن جوون و سرایدار با هم برگشتن به دفتر
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
  0 0
  سیامک مدیرخراسانی؟؟؟ وکیل این پرونده؟؟؟ یه خرده این اسم آشنا نیست؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس