کد خبر 953488
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
ترامپ و هکیلینتون

نامزد دموکرات و سابق ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر به شدت از عملکرد دونالد ترامپ انتقاد کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، هیلاری کلینتون نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه در اظهاراتی گفت: اگر دونالد ترامپ الان رئیس جمهور ایالات متحده نبود، به خاطر نتایج تحقیقات رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده روسیه، قطعاً تحت تعقیب قضایی قرار می‌گرفت.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه افزود: نتایج تحقیقات رابرت مولر درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد که ترامپ مانع از اجرای عدالت شده و اگر او الان رئیس جمهور نبود، قطعاً تحت تعقیب قرار می گرفت و علیه وی اعلام جرم می شد.

کلینتون اظهار داشت: تصور می کنم اگر هر کس دیگری در این گونه فعالیت ها دست داشت، قطعاً تحت تعقیب قضایی قرار می گرفت. قانون فعلی حاکم در وزارت دادگستری آمریکا این است که شما نمی توانید رئیس جمهوری را که قدرت در دست دارد، تحت تعقیب قرار دهید. مساله مربوط به جلوگیری از اجرای عدالت به طور کامل به کنگره ارسال شده است.

این نخستین واکنش رسمی کلینتون پس از انتشار گزارش رابرت مولر طی هفته گذشته است.

البته نتایج تحقیقات مولر درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نشان می دهد که کمپین انتخاباتی ترامپ هیچ گونه تبانی یا همکاری با روسیه نداشته است ولی مولر نتوانسته است به این جمع بندی برسد که آیا ترامپ مانع از اجرای عدالت شده است یا نه.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس